Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185451) vg válasza Exian (#185448) üzenetére


vg
addikt

Ha annyira aggódsz, akkor próbáld ki azt, hogy mondjuk egyik nap megnézed hdd sentinel programmal, hogy eddig hány órát ment, aztán visszateszed a konzolba, ott hagyod egész éjjel, majd másnap megnézed, hogy pörgött e a számlálója.

(#185452) HunChris válasza vg (#185451) üzenetére


HunChris
senior tag

Nem hinném, hogy 0,05Watt (ssd iddle) felvett teljesítmény miatt aggódna. (max 0,5 watt leddel elektronikával, de majd megnézem otthon.) SSD-nek nem lesz baja, 3-5 év garit adnak rá és csak gyorsításra használja, rendszer nem fut rajta. Max újra letölti a játékot, ha esetleg mégis dob egy hátast az ssd, majd gariztatja.

[ Szerkesztve ]

(#185453) HunChris válasza Exian (#185444) üzenetére


HunChris
senior tag

Esetleg megpróbálhatod instant-on módban megnézni, hogy be van-e állítva, de sokaknak nem működik.
Press the Xbox button to open the guide.
Select System> Settings> Power & startup> Power mode & startup.
Confirm that your Power mode is set to Instant-on.
Select the option When Xbox is off, turn off storage.

(#185454) vg válasza HunChris (#185453) üzenetére


vg
addikt

Azzal semmit se ér, nem kapcsolja le a usb-t, ami érthető, mert vannak akik a kontrollert töltő aksi és elem nélkül használják kábelen (vagy eleve csak kábeles kontrollert) és ugye úgy is be lehet vele kapcsolni a gépet a kontrollerrel, amihez nyilván áram kell. Ezért mondtam, hogy nem lehet lekapcsolni az usb-t, sehogyse. Ami megoldás lehet, hogy veszel egy ilyet és ez lekapcsolja a led-et is, nyugtatásként.

[ Szerkesztve ]

(#185455) Exian válasza HunChris (#185452) üzenetére


Exian
őstag

Ha már szóba került, eszembe jutott ezzel kapcsolatban egy fontos kérdés, amit amúgy is fel akartam tenni: én most áthelyeztem az SSD-re a játékot, amivel játszunk, tehát csak az SSD-n található meg, a gép HDD-jén nem. Ha elhasal netán az SSD, akkor ugrott az eddigi elért helyezésem, meg minden? Vagy az ilyen beállításokat és infókat a box HDD-jén tárolja? Ez fontos kérdés, mert ha ezek is az SSD-n vannak tárolja a játékkal együtt, akkor inkább készítek időnként egy biztonsági másolatot az SSD-ről egy másik diszkre. A fiam agybajt kapna, ha elveszne a nagynehezen megszerzett autóarzenálja :DDD Persze ha a HDD-n van tárolva, az sem jelent nagyobb biztonságot, az is elhasalhat, de arról nem tudok könnyen másolatot készíteni, vagy van valami lehetőség a játékok állásának teljes mentésére? Szóval, lehet valahogy a játékok állását menteni, hogy ha akár teljes rendszervisszaállításra van szükgés, akkor utána lehessen tovább folytatni ott, ahol abbahagytuk? Bocs, bizonyára megint egy olyan alapvető kérdést tettem fel, ami csak egy újszülöttnek új...

[ Szerkesztve ]

(#185456) Steelheart2 válasza Exian (#185455) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Felhöbe menti a játék állásokat,igy megmarad minden. :)

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#185457) Exian válasza Steelheart2 (#185456) üzenetére


Exian
őstag

Na, tudtam én, hogy még egy újszülöttnél is tudatlanabb vagyok :DDD Akkor nem kell vacakolni a fizikai biztonsági mentéssel. Lám-lám, tényleg teljesen a felhős adattárolás és streames játékhasználat lesz a jövő, fizikai otthoni konzolgép nélkül?! :( Köszi az infó!

(#185458) persil válasza Exian (#185455) üzenetére


persil
nagyúr

Egyik sem, tok mindegy, hogy a jatek ssd-n, hdd-n vagy vhs-en van, a mentesek fiokhoz vannak kotve.

Felgyujtod az egesz lakast, akkor is meglesz minden amit eddig elertel, ha legkozelebb belepsz a fiokodba :)

Szrk.: Amikor elkezdtem irni, meg nem kaptal valaszt, csak kozben elterelodott a figyelmem :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#185459) #22718208 válasza Exian (#185448) üzenetére


#22718208
törölt tag

Én úgy tapasztalom ,hogy nálam is csak a led világít a házon, ha full kikapcsolás nyomok.

Instantban viszont 3 percenként villog a led és indul a hdd is.

A mentések felhőben vannak tárolva.
Időnként ha rég nem használt játékot indítok egy pillanatra fel is ugrik a "sync data" ablak. Gondolom ilyenkor húzza le újra a mentést hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#185460) HunChris válasza vg (#185454) üzenetére


HunChris
senior tag

Független a hdd sleep a teljes usb lekapcsolástól/leválaszástól, de ne menjünk bele.

(#185461) Siffredi válasza icemad (#185443) üzenetére


Siffredi
senior tag

Megnéznéd nekem, ha nem gond? Mert ha működik, akkor már izzítom is a dolgokat! :)

(#185462) Exian válasza Siffredi (#185461) üzenetére


Exian
őstag

Én kipróbáltam, bár csak helyi hálón, de biztos, hogy csak úgy működik, az adott hálózaton keresi a boxot. Ahhoz, hogy távolról is menjen, valamiféle szerverre kellene csatlakoznia a boxnak is, meg az appnak is.

Viszont egy VPN-nel ez simán megoldható, ezt majd kipróbálom. Van otthon saját VPN szerverem, amire bárhonnan fel tudok csatlakozni telefonnal is, PC-vel is és onnantól kezdve látom az otthoni helyi hálót és olyan, mintha otthon a Wifire lennék csatlakozva (kap az adott eszköz otthoni IP-t), így már egész biztos, hogy menni fog! :)

De ezt már csak holnap tudom kipróbálni, mert ma este későn érek csak haza.

Ha érdekel, beszámolok majd róla, hogy megy e így, bár még nem volt olyan dolog, ami ne ment volna VPN-nel távolról akár telefonon, akár PC-n. Ugyan olyan azzal minden, mintha az otthoni helyi hálón lógnék. A legtöbb komolyabb router egyébként tudja alapból, de én egy Linux szervert használok VPN-re, az komolyabb szinten tudja mindezt, ráadásul több feladat miatt amúgy is fut nonstop.

A nagy kérdés már csak a kontroller! :DDD Annak a jele hogyan fog menni távolról? :)

[ Szerkesztve ]

(#185463) #22718208 válasza Exian (#185462) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ennek az APK -nak biztos , hogy érdemes megadni az account adataimat ??

:F :F

(#185464) Wesder válasza #22718208 (#185463) üzenetére


Wesder
félisten

Nekem authenticator és ujjlenyomat is be van àllítva, anélkül meg hiàba tudja bàrki is a belépési adataimat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#185465) Madoc válasza Exian (#185462) üzenetére


Madoc
veterán

Nem megy openvpn-el. Most próbáltam,csak wifin hajlandó keresni.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#185466) Exian válasza Madoc (#185465) üzenetére


Exian
őstag

Aha, akkor én meg sem próbálom szerintem. Meg továbbra is kérdés, ha menne is, mi lenne a helyzet a kontrollerrel? :)

[ Szerkesztve ]

(#185467) Madoc válasza Exian (#185466) üzenetére


Madoc
veterán

van kontroller a képernyőn is.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#185468) Exian válasza Madoc (#185467) üzenetére


Exian
őstag

Ja, azt nem láttam. Otthon kontrollerrel próbáltam, azzal nem látszódott, de nem is nagyon néztem.

Ezt a VPN dolgot azért majd lehet, hogy megnézem még is, egy kis route bohóckodással elvileg mennie kell, ha én azt mondom neki, hogy mindent az adott VPN kapcsolaton keresztül keressen.

(#185469) jannid


jannid
senior tag

Xbox One X Gears 5 Limited Edition bundle, including the Gears 5 Kait Diaz Limited Edition Xbox Wireless Controller.

[ Szerkesztve ]

(#185470) Benoe77 válasza Exian (#185468) üzenetére


Benoe77
őstag

Az app támogatja bt-n az xbox kontrollert. Más gyártmányt egyelőre nem.
Nem nagyon írják, de elvileg csak 14 napig ingyenes az app, utána fizetni kell kb 5e ft-ot...

Azt még érdemes lenne kipróbálni, hogy más wifi hálózatból működik-e.

(linux-os VPN-re van jó leírásod? én is megpróbálkoznék vele.)

(#185471) Exian válasza Benoe77 (#185470) üzenetére


Exian
őstag

Igen, közben én is láttam, hogy 14 nap után fizetős.

VPN-nel kapcsolatban ha megengeded, írok inkább privátot, nem ide való téma.

(#185472) Viper26 válasza hackeeeee (#185449) üzenetére


Viper26
nagyúr

Denon AVR 1611

Az a kérdés, hogy meg lehet oldani, hogy HDMI-vel meglegyen az 5.1, a box be van állítva hozzá.
Jelenleg optikán működik, de HDMI-n jobb lenne...plusz így manuálisan kell váltani optikára, ami nem annyira jó (TV-n)

iPhone 14 | FR955

(#185473) Siffredi válasza Exian (#185462) üzenetére


Siffredi
senior tag

Köszönöm szépen, hogy kipróbáltad (+ madoc) és megosztottad a tapasztalataidat!
Ha ennyire problémás a dolog, akkor én elengedem, október már nincs olyan messze...

(#185474) Hunt3r22 válasza jannid (#185469) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Ebben a generációban ezt hiányoltam, kevés egyedi gép jött ki, míg 360-as korszakban jóval több.

Szép a gép, nagy Gow rajongó vagyok, de 1 év múlva itt az új generáció, 165k-t most biztos, hogy nem adnék érte. :N (Feltéve, ha az ajánlott fogyasztói árra lőnek be a gépet, nem pedig az fölé...)

Xr

(#185475) ranlomadi


ranlomadi
tag

Vkinél esetleg jelentkezett olyan probléma, h nem indulnak el az online játékok+amik gwg-ből zsákolt?Ultimatem van 2021 szeptemberig.Something went wrong-ot dobál 0x97e107df kóddal.

[ Szerkesztve ]

(#185476) Scholes9 válasza ranlomadi (#185475) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem is ez van, semmilyen játék nem indul...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#185477) Assist válasza Viper26 (#185472) üzenetére


Assist
csendes tag

Az erősitőd nem tudja a 4K jeltovábbítást.Kösd a boxot a tv re.A tv-t kösd HDMI-vel az erősitőhöz a tv továbbküldi az 5.1-et.

(#185478) l.skywalker válasza Scholes9 (#185476) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Tádám: [link]

Tádám vol2: [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#185479) MasterMark válasza Exian (#185462) üzenetére


MasterMark
titán

Működik VPN-el, én már próbáltam. Igaz nem a telefonos app-ot, hanem a normális Windows-os stream-et, de ha az megy, akkor a telefonosnak is mennie kell.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#185480) Madoc válasza Benoe77 (#185470) üzenetére


Madoc
veterán

Most próbáltam egy másik wifiről openvpn-el, így sem megy!

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#185481) Madoc válasza MasterMark (#185479) üzenetére


Madoc
veterán

Androidos onecast programról beszélgetünk, nem az xbox win-es appról.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#185482) MasterMark válasza Madoc (#185481) üzenetére


MasterMark
titán

Ha a rendes megy, akkor annak is kell. Maximum kézzel kell megadni az IP-t, mert a felderítés nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#185483) Madoc válasza MasterMark (#185482) üzenetére


Madoc
veterán

Sajna nekem igy sem megy, mind2 xboxot próbáltam pedig most.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#185484) eM'82


eM'82
addikt

Sziasztok,
Az EA accesst is meg lehet home-olva osztani?
Olvastam olyat hogy a játékokat igen, de a first play trialokat nem.
Hiába home-olt hozzám egy másik account, nekem azt írta ki hogy fizessek az EA accessre elő. Utóbbi lehet az xbox live hibája miatt van? (szerver kb éjfél óta vacakol)
Köszi

(#185485) Hunt3r22 válasza eM'82 (#185484) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Lehet homeolni. Trialok csak az előfizetőné működnek.

Storeból szedd le a játékot ne az ea access appból, hátha onnan megy.

Xr

(#185486) Viper26 válasza Assist (#185477) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ebben az esetben a TV lesz a forrás ha jól értem, de valamiért így csak kétcsatornás hang van, pedig a box át van állítva rá (surround).

iPhone 14 | FR955

(#185487) #53667584 válasza eM'82 (#185484) üzenetére


#53667584
törölt tag

Azt hiszem, hogy a letöltés elindításáig be kell jelentkezni azzal az accounttal akinél van az EA Access előfizetés.

(#185488) Hunt3r22 válasza #53667584 (#185487) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Nem kell bejelentkezni.

Xr

(#185489) MasterMark válasza Viper26 (#185486) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert a TV-k általában nem küldik tovább a kívülről kapott többcsatornás hangot.

Switch Tax

(#185490) l.skywalker válasza l.skywalker (#185478) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Jött az sms 8:32-kor:

Xbox Assist: Apps are back up and running.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#185491) Viper26 válasza MasterMark (#185489) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor magyarul b@szhatom. :D

iPhone 14 | FR955

(#185492) Maxxy10 válasza l.skywalker (#185490) üzenetére


Maxxy10
addikt

Új rangok vannak?

Corpuscle: :R

[ Szerkesztve ]

(#185493) Corpuscle válasza Maxxy10 (#185492) üzenetére


Corpuscle
őstag

(#185494) MasterMark válasza Viper26 (#185491) üzenetére


MasterMark
titán

Az xboxon van optikai kimenet, azt nem tudod az erősítőre dugni?

Switch Tax

(#185495) bulikavagyok válasza Corpuscle (#185493) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

:R Jó lett. Kíváncsi vagyok mikor futok bele az első legendába. ;]

(#185496) oriic válasza bulikavagyok (#185495) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Khm..
;]

Live-Die-Respawn

(#185497) MasterMark válasza oriic (#185496) üzenetére


MasterMark
titán

Az éved nem lenne meg.

Switch Tax

(#185498) bulikavagyok válasza oriic (#185496) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Aztakurva! :Y Gratula Mr. "Legendavagyok"! ;]

(#185499) Corpuscle válasza oriic (#185496) üzenetére


Corpuscle
őstag

Sokunknak hamarabb lenne meg a 15 év. :P (A hozzászólásba kellene csak belehúzni)

(#185500) eM'82 válasza Hunt3r22 (#185485) üzenetére


eM'82
addikt

Sajna reggel nem ment. Se webes felületről. Na majd este még megnézem

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.