Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106051) Prof01 válasza sting2 (#106047) üzenetére


Prof01
veterán

Nem éri meg 2x annyiért. Egyrészt nincs 4K TV-m, másrészt nem hiszem, hogy a 6 TFlops elég lesz 4K 60fps-hez, szóval azzal inkább megvárom a köv. generációt. :)
A konzolozás nekem mindig is a kényelemről és az olcsóságról szólt. Ha annyira érdekelne a grafika, akkor építenék egy erős PC-t.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#106052) Chumlee válasza Prof01 (#106051) üzenetére


Chumlee
senior tag

Optimalizálás ? Nekem erről mindig a Bf4 és a CoD:Ghost jut eszembe . :P

(#106053) IntelKiller7 válasza Prof01 (#106051) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Pedig elég. Csak meg kell tanulni optimalizálni aztán ennyi a lényeg. Horizon 3 is megy 1 980 Ti-n 4K 60FPS-el ultrán. És az pont 6 teraflopos kártya.

Mondjuk amíg PC-n minden évben vagy 2 évente el lehet adni 200k-ért új VGA-kat meg 100 ezerért processzor stb, addig ne is várjuk, hogy minden fejlesztő normálisan optimalizál.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#106054) Prof01 válasza Chumlee (#106052) üzenetére


Prof01
veterán

Nem a BF4 volt, amelyik mindkét konzolon szaggatott? One-on 720p-n, Ps4-en 900p. :DDD

IntelKiller7: Pontosítok. A 4K 60 fps nem nagy dolog. A Minecraft is így fog futni. Könnyen trükközhetnek a fejlesztők dinamikus felbontással, checkerboard rendereléssel, alacsonyabb részletességű textúrákkal, stb. A tisztességes, max részletességű, natív 4K 60fps-re gondoltam, amit leginkább csak az 1080 és Ti tudnak (9 TFlops felett) PC-n.
Persze az optimalizálás segíthet valamennyit, csak attól tartok, hogy az alacsony eladások miatt (az alap konzolhoz mérten) nem lesz ez olyan fontos szempont, főleg 3rd party fejlesztők részéről. Majd meglátjuk. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#106055) Madoc válasza Prof01 (#106054) üzenetére


Madoc
veterán

6 sima xbox one-os haverból 5 venni fog one x-et. Ez igy annyira nem mondanám elenyésző hányadnak eladási szempontból.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#106056) Prof01 válasza Madoc (#106055) üzenetére


Prof01
veterán

Rossz irányból szemléled a dolgot! Mi többségében hardcore játékosok vagyunk. A játékosok kis hányadát tesszük ki. Az olcsóbb gépből mindig több fogy. Phil Spencer is említette több interjúban, One S-ből fognak többet eladni, a One X egy prémium konzol, prémium játékosoknak. Egyébként a PS4 Pro közel egy évnyi fennállása ezt már be is bizonyította. ;)

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#106057) Tomics


Tomics
addikt

FAT One-t érdemes venni? Csak mert lenne egy nagyon jó áron ráadásul kinectel. Az S-hez képest érezhető valami hátrány grafikában, gyorsaságban?

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#106058) Chumlee válasza Prof01 (#106054) üzenetére


Chumlee
senior tag

Muszáj trükközni különben atomreaktorra kellene beruháznod az kicsit drágább . :D (bár orosz hitelre mindent)

(#106059) Csapoati válasza Tomics (#106057) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kb semmi. Ha jó áron van és nincs helyhiányod a szobában, vedd meg nyugodtan.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#106060) gduck válasza Prof01 (#106056) üzenetére


gduck
addikt

Nem érzem "prémiumnak" az árát, mert ugyanannyiért adják mint anno megjelenéskor az XO-t (na jó abban benne volt a Kinect is) és közben a pénz értéke is romlott... Amúgy egyetértek, minden attól függ mennyi munkát fognak a fejlesztők beleölni az optimalizálásba. Sajnos minél erősebb vasat kapnak annál rosszabb szokott lenni az eredmény, mivel nincsenek rákényszerítve hogy vért izzadjanak ;)

És persze az XOS árára is jó hatással van, így ilyen áron azt is jobban fogják venni :)

[ Szerkesztve ]

(#106061) Prof01 válasza gduck (#106060) üzenetére


Prof01
veterán

Pedig konzol viszonyban ez magas ár. Igen, ennyi volt a kinect-es pack, nem is fogyott, ezért (is) kezdték el külön árulni. Ennyi volt a PS3 is megjelenéskor, az is alig fogyott.
Félreértés ne essék, a One X ára nagyon is korrekt azért, amit tud, csak kevesen hajlandóak ezt már megfizetni egy konzolért.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#106062) EmThor


EmThor
addikt

Ma 10 éve ezen a napon vettem első konzolom, egy PS3at, az volt 155e akkor.

Drága az X , de karácsonyig lehet kap akciót.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#106063) sting2 válasza Prof01 (#106056) üzenetére


sting2
addikt

Én már választottam :
Inkább van két "felhúzott" konzolom, összesen 10 darab kiemelkedő címmel(ez a mennyiség is 2 - 3 év alatt jön össze) - atomfullos" - PRO vagy XOX kiadásban.
Mintsem digitális életet élve, na meg a sok, sok Sale feliratnak köszönhetően a "fenti szett" többszörösét elköltsem.

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#106064) Prof01


Prof01
veterán

A legjobb E3-as interjú az Xbox fejesével, Phil Spencer-rel (szerintem)! [link]
One X-ről és minden, ami Xbox! Ajánlom, ha még valaki nem látta! :K

sting2: Nem vagyunk egyformák. Én inkább játékokra költök. Mindent ki szeretnék próbálni, ami megtetszik. Sajnos a Destiny sok időmet elvette ebből. :D

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#106065) l.skywalker válasza Prof01 (#106064) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Így igaz. Én sem egyből a látványtól vagy a hardvertől csapom hanyatt magam, hanem a tartalomtól. És nem, nem az ekszkuzív címektől, hanem az igényesen megalkotott játékoktól. Ha veszek egy hardvert, akkor olyat választok amin a lehető legtöbb játékkal tudok játszani. Mivel 360-om volt korábban, így adta magát, hoigy One-om lesz ez, mert arra már volt sok játékom. De kell a PS, hogy azokkal a játékokkal is tudjak játszani, amelyeket a Sony adott ki. XoX csak akkor lesz, ha lesz már 4K-s, HDR képes monitorom Freesync-el.
És igen a multi sajnos gyilkolja ezt az álmot, csak nekem most a BF1 ez.

Szerk: ja és megvan még a 360, pont azért, mert sok játékom van rá! Miközben sem hardverben sem látványban nem brutális. De meglesz addi, amíg bírja és utána is.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#106066) akooos


akooos
veterán

Srácok valaki tolja a Get Event innen? Én végigjátszottam az Outlast 2-t, de ez durvább,sokkal :D Nagyon jó játék eddig, nagon jó hangokkal. Nincs benne annyi jumpscare, mint az Outlastban volt, mégis jobban félek ettől párszor :D

(#106067) Prof01 válasza l.skywalker (#106065) üzenetére


Prof01
veterán

Az X360-am már elment, de külön örülök a visszafele kompatibilitásnak, volt néhány játékom, amit újból elővehetek! :) Nagyon remélem, hogy a Sony is követni fogja ezt a példát, a következő generációban, mert szinte minden játékom digitális, és nem szeretnék konzolokat felhalmozni a TV alatt. :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#106068) remusz13


remusz13
tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kerdesem a szakikhoz, hogy vennek egy full hd-s TV-t fat XBox onehoz. Ha tudtok ajanlani 80e korul (reszletre inkabb, szal az euros boltbol 😁) egy erre a celra megfelelo tv-t , halas lennek! ( sajnos nincs netem bekotve most igy nem tudtam konkretan kerdezni. koszi

(#106069) gduck válasza Prof01 (#106067) üzenetére


gduck
addikt

Sajnos a Kinect nem működik visszafelé kompatibilitásban, pedig az egyik legjobb dolog volt. Kár hogy eltemették :( Úgyhogy nekem is itt van még az X360 és meg is marad örökre :D

(#106070) SütiGTi válasza sugarforce (#106049) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Köszönöm átadtam neki :)
(#106050) jeni: Rendőr, neki alapból nem szabadna idegeskednie :)

(#106071) l.skywalker válasza SütiGTi (#106070) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

eMag-on van pár egész jó ajánlat Xbox One-ra: [link]

Némelyik ugyan benne van a Summer Sale-ben, de ezek lemezesek, végigjátszás után újra értékesíthető.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#106072) pelenka35 válasza l.skywalker (#106071) üzenetére


pelenka35
őstag

Használtan azért jóval olcsóbban beszerezhetők. ;)

Gamertag:Rob3rt75

(#106073) adrian94


adrian94
őstag

Volt szó régebben a COD 4 Remasteredről, hogy meglehet venni majd külön. :) Az áráról lehet tudni valamit és hogy mikor lehet megvenni?

(#106074) oriic válasza adrian94 (#106073) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

XO hivatalos megjelenési dátum még nincs, valamikor ebben a hónapban jön. Amúgy 40 euró lesz.

Live-Die-Respawn

(#106075) adrian94 válasza oriic (#106074) üzenetére


adrian94
őstag

Akkor lehet jobban megéri most megvenni ezt, csak kicsit drágább :)

(#106076) oriic válasza adrian94 (#106075) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kérdés, hogy neked megéri-e? :D Sokaknak nem. Nekem megvan Legacy Collection day1 óta, de Remastereddel talán 1 órát toltam.

Live-Die-Respawn

(#106077) Chumlee válasza adrian94 (#106073) üzenetére


Chumlee
senior tag

Szerencsére "cosmetics only" vásárlás van benne , ja nem . :Y

(#106078) HKorn válasza l.skywalker (#106071) üzenetére


HKorn
addikt

Az azért túlzás, hogy jó ajánlatok ezek. :)

Run&Ride

(#106079) sugarforce válasza HKorn (#106078) üzenetére


sugarforce
őstag

jó pár cím még a mediamarktosnál is drágább.

(#106080) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Deals With Gold And Spotlight Sale - Major Nelson kicsit késett a listával:

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#106081) Zoleee83 válasza sugarforce (#106079) üzenetére


Zoleee83
addikt

jajaja, ezért veszek én Store-ban mindent, mert sokkal olcsóbb "áltimét szél" idején, eladással meg nem bajlódok, betudom annak hogy olyan mint egy mozi/koncert élmény, használtan azt sem tudom eladni, uh. mindegy is.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#106082) l.skywalker válasza HKorn (#106078) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Kinek mi az igénye.

(#106072) pelenka35: hát igen, de az már használt :D

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#106083) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

ez a Dragon Ball Xenoverse milyen típusú játék? Single Story van benne vagy csak Multi? Campaign?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#106084) MasterMark válasza l.skywalker (#106083) üzenetére


MasterMark
titán

Ne vegyel mar meg minden szart csak mert olcso. :DDD

Switch Tax

(#106085) HKorn válasza MasterMark (#106084) üzenetére


HKorn
addikt

:D olcsó, de legalább szar is

Run&Ride

(#106086) Medocsabi válasza HKorn (#106085) üzenetére


Medocsabi
addikt

+ ráadásul az új játékok egy része nem csak szar de még drágák is ;]

(#106087) HKorn válasza Medocsabi (#106086) üzenetére


HKorn
addikt

az meg még rosszabb, szar, de legalább drága esete. :D

Run&Ride

(#106088) l.skywalker válasza MasterMark (#106084) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

A sok szar mellé még egy már nem oszt nem szoroz :D

De igazad van, most, hogy vége a Summer Sale-nek (mmint nálam) itt az ideje elkezdeni gyűjteni a Shadow of War-ra...

Te eddig miket szereztél be?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#106089) MasterMark válasza l.skywalker (#106088) üzenetére


MasterMark
titán

Egy Sunset Overdrive-ot, illetve uton a Halo 5.

Illetve erosen gondolkodom az Ori and the Blind Forest-en digitalisan. Bar jobban tetszene lemezesben. :D

szerk.: Na meg a 200 Ft-os Gold-om is lejart.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#106090) Sentinel80 válasza l.skywalker (#106083) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Van benne single player. Annyival több a xenoverse (Dragon ball ganeknél), hogy nemcsak bunyó van benne, hanem mászkálni is kell, a karaktered testreszabhatod. Amolyan minimális rpg s elemekkel. Grafika szép és aki szereti a dragonball t annak kötelező ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#106091) turikoczka


turikoczka
aktív tag

Barátnőm meglepődött h 6e forintot elköltöttem summer sale alatt (el kéne mondanom h jóval többet szánok játékokra), így adja magát a kérdés felétek:Mennyit költötök játékokra egy évben? :)

(#106092) Jovanny2 válasza turikoczka (#106091) üzenetére


Jovanny2
őstag

Sajnos százezreket. :(

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#106093) pelenka35 válasza turikoczka (#106091) üzenetére


pelenka35
őstag

Egy barátnő ne lepődjön meg,feleség na az már más tészta. ;)

Gamertag:Rob3rt75

(#106094) eL Geri válasza turikoczka (#106091) üzenetére


eL Geri
őstag

Egy leárazási hullámban a 6e Ft nem tűnik vészesnek :)

Aki pl. vesz évi egy-két első napos játékot az máris elköltött 40e Ft-ot.
De aki vár pl. fél-egy évet, és kevés ideje van játszani, mint pl. én, az, hát nem is tudom, évi max 40e Ft (csupa leárazással és használt lemezekkel). De ha hajlandó lennék egy-egy játékot többször is kijátszani, akkor akár évi 25e Ft-ból is kijönnék.

Mondjuk most én majdnem nem vettem semmit, aztán mégsem tudtam ellenállni a 2500 Ft-os Superhot-nak.

[ Szerkesztve ]

(#106095) Madoc válasza turikoczka (#106091) üzenetére


Madoc
veterán

Tavaly valahogy 150-170 ezret. :D

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#106096) l.skywalker válasza turikoczka (#106091) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Attól függ. Amíg 360-om volt, addig arra olyan évi 50ezret. Amióta a One megvan, arra már elment majdnem ennyi 3 hónap alatt. De közben én PC-re is gyűjtök.

MasterMark: pedig Gold nélkül nincs GwG játék!

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#106097) sugarforce válasza turikoczka (#106091) üzenetére


sugarforce
őstag

one-ra tavaly június óta olyan 170 körül, 360-ra meg 50 magasságában.

(#106098) HKorn


HKorn
addikt

Nekem eddig egész költséghatékony, 5 ezerért megvettem karácsonyi akcióban a Division-t és fél évig azzal játszottam csak, most vettem két régebbi nálam kimaradt címet (Rise of TR& Quantum Break) 10K-ért a kettőt, ezekkel ismét elleszek pár 1-2 hónapig.

Nem vagyok hardcore játékos, sosem veszek friss megjelenésű játékot méregdrágán, meg amúgy is inkább sokáig szeretek egy játékkal játszani, mint minden megvenni és kipróbálni, így bőven vannak 1-2 éves elmaradt játékok.

Kb évi 25-30 ezerből megúszom a játékoslétet.

szerk: plusz Gold 10K kb, szal olyan 40K éves szinten.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#106099) Zoleee83 válasza turikoczka (#106091) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nálam 5 játék lett megvéve, de nem volt vészes~ 8500 volt:
Wolfenstein-The new Order
Wolfenstein-The Old Blood
Metro-Redux 2033
Metro-Redux Last Light
Assassins Creed-Unity

+ előtte egy Ori and the Blind Forest Def. Edit. +2k

Relatív hogy drága-e vagy sem, egy mozijegy+popcorn/koncert is beleszalad 5k-ba, és max 2,5 óra szórakozás, nálam pl. soha nem sikerül 2-3 óra alatt végigjátszani semmit, mert acsikat is keresek.
Ezekkel elleszek egy darabig.

Szerk: @sugarforce - +1az MGS-re, mondjuk nekem friss Xbox-osnak nem nehéz olcsón beszerezni a dolgokat, kb. most kezdem.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#106100) sugarforce válasza Zoleee83 (#106099) üzenetére


sugarforce
őstag

Nálam a Mgs2/3 lett csak befutó, a többi ami érdekel már megvan, vagy még mindig nem szánok rá ennyi pénzt, amibe kerül. A másik a deadpool volt, de az annyira nem jött be, hogy refundoltam végül.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.