Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105151) s7evcsenko válasza Mister_X (#105143) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szerintem linkeld be neki ezt az irományt és köszönj el tőle illedelmesen.
Ha tényleg így volt, akkor nem fog többet zaklatni.
A megosztásd felejtsd el vele, és őrízd a jelenlenlegi home partnered, mint egy kincset! :K
Fizetni meg aztán végképp ne fizess neki... :(

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#105152) gianni85 válasza zzola (#105148) üzenetére


gianni85
veterán

+1 és +1. Bár talán a visszafizetést se erőltetném.

(#105153) MunezXBK válasza gianni85 (#105152) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én a választ se. :D

(#105154) r.levente75 válasza Mister_X (#105143) üzenetére


r.levente75
addikt

Homolni csak családban!!!

Válaszra se méltatnám ezek után.

[ Szerkesztve ]

(#105155) istvankeresz válasza rdt89 (#105147) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

+1 a barátnővel home-olásra. :D

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#105156) Def26 válasza Mister_X (#105143) üzenetére


Def26
félisten

Én kifizetném neki a közösen vett játékok árát illetve levonnám a goldot hónapra lebontva, amit ugye Te fizettél.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#105157) l.skywalker válasza Def26 (#105156) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem rossz, de mi van, ha úgy jön ki a balance, hogy még ő tartozik Mister_X-nek? :D

Egyébként mi eddig úgy home-oltunk itteni fórumtárssal, hogy kezdéskor megosztottuk egymással a meglévő játékainkat és kb. ennyi. Nekem van és mindig is lesz éves goldom, EA Access ennyi játék mellett (21 telepítve 209 telepíthető!!!) nem nagyon kell, de az épp a Home partnernek van. Ha meg valamelyikünk meg akar venni egy játékot: megveszi. Nem felezzük a játékokat vagy az előfizetéseket.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#105158) Corpuscle válasza Mister_X (#105143) üzenetére


Corpuscle
őstag

Az anyagi kompenzálás valószínűleg rövidre zárná az ügyet. Elmondásod szerint 8 hónapig nem jelentkezett. Egy üzenetet legalább megérdemeltél volna, hogy sorry, ez van, beszéljük újra a home dolgot. Ennyi idő után felmerülhetett benne, hogy nem fogsz rá várni az örökkévalóságig (ez már beillene párkapcsolati tanácsadásnak is :D ). Ennek fényében, lehet nem lenne lelkiismeret furdalásom, ha válaszra sem méltatnám (legalább 8 hónapig).
Későbbiekre tekintettel érdemes lenne minden részletben megállapodni a leendő/aktuális partnerrel. A te példád is azt mutatja, hiába vagy korrekt, türelmes, ha a másik fél olyan, amilyen.

(#105159) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Én azt gondolom,hogy amit most ő kér az már a pofátlanság határát súrolja,az előzményeket olvasva.Egyébként a home-olás sztem jó ötlet,de kell hozzá megfelelő társ.Engem is megkérdezett az egyik munkatársam,én kerek perec közöltem vele hogy homeolok nagyon szívesen,ha az eddig vett játékaim felét kifizeti...( ~ 70.000 ft). Ez nem burzsujság,egyszerűen csak nekem is pénzbe került.Az nekem miért lenne jó,ha ingyen megosztom? Tesómmal mondjuk megosztom,de az megint más.

(#105160) norbi2010 válasza Mister_X (#105143) üzenetére


norbi2010
őstag

Nem home-olnék vele újra és nem is fizetnék neki vissza semmit, menjen inkább kocsikázni.

(#105161) oriic válasza Mister_X (#105143) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gyors valasz:

"Bocsi, eddig nem jelentkeztel, stoval igy jartal"

Kicsit erosnek tunhet, de o inkabb a pofatlansag hatarait surolja szerintem.

Live-Die-Respawn

(#105162) Zoleee83 válasza Medocsabi (#105159) üzenetére


Zoleee83
addikt

Mi nemrég "szakítottunk" a Home partnerrel, mert vett a családba másik Xbox konzolt, így családon belül Home-olnak.

Mi korrektül rendeztük a dolgokat, kaptam játékot + Gold kódot a vásárlásoknak megfelelő összegben, viszont nem biztos hogy akarok a közeljövőben Home partnert, több dolog miatt sem:

- így nem érzem kötelezve magam hogy cserébe én is vegyek játékokat (természetesen így fair)
- akkor és azt veszek meg amit én szeretnék
- nem kell figyeljek arra hogy a Home társnak vajon tetszik-e amit vettem
- esetleges balhé után nem "visz házat kocsit", marad minden az account-omon

Tipikusan nagy Sale-ek idején veszek játékokat, viszont akkor többet jutányos áron, ezekkel jó ideig elvagyok.
Jó dolog a Home, de szerintem családon belül van inkább értelme.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#105163) sugarforce válasza Mister_X (#105143) üzenetére


sugarforce
őstag

Ez a pofátlanság teteje. Megbeszélitek, hogy megfelezitek a költségeket, aztán "nem érdekel" címszóval leráz, majd kiderül, hogy mégis csak játszott vele... ez gáz. Egyet kell értsek a fentebb írtakkal, ez már pofátlanság, amit csinál, ha tényleg minden úgy volt, ahogy írtad, akkor én max bemásolnám neki, amit ide beírtál és a végére írnám, hogy így járt, részedről a dolgot lezárod.

(#105164) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Köszönöm a véleményét mindenkinek. :R

Van ugye a korrekt megoldás, hogy papíron "kiegyenlítem" (egy évvel ezelőtti árakon vagy main) anyagilag a "partnerséget".
Van ugye, hogy szépen utána járok, hogy miért nem fizetett, de használta és akkor kijön egy kisebb összeg.
Van az, hogy szépen leírom neki, hogy miért nem lesz ebből semmi.
Meg az, hogy egy mondatban lezárom a témát.

Estig még eldöntöm, hogy mit írok neki vissza.

@sugarforce: ha nagyon tiltakozik, szépen kimásolom a profiljából az achievementeket dátummal és akkor az első kettő eset meg se fog valósulni, ha már ennél is több időt kell ebbe áldoznom.

Bezzeg a mostani "kapcsolatban" behúzunk 1-1 olyan játékot, ami egyikőnket jobban érdekli, mint a másikat. Tipikusan miért nem lehetett ezt elsőre kategória.

Sebaj, nem idegesítem magam - mire megírtam az eredeti kommentet, már tudtam, hogy mit fogok csinálni, így viszont kicsit jobban átgondoltam :R

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#105165) Akelaus válasza Mister_X (#105164) üzenetére


Akelaus
senior tag

Tudod mit egyenlítenék ki neki? Semmit. Szerintem ne foglalkozz vele. Fizettél már eleget amíg home partnered volt. Egyszerűen vissza se írj neki. Kell neki azt tudni, hogy te megkaptad az üzenetét? Neked azt el is kell olvasnod? Sőt kell vele foglalkozni? ;]

Áldom az eget, hogy nem lett home partnerem. Majdnem beleugrottam, de ez a történet is bizonyítja, jobb ha vigyáz az ember. Főleg ha nem sikerül olyat találni akinek az ízlése is hasonló. Ráadásul pont most lép le xbox-ról ps-re aki anno nagyon akarta a home dolgot. Milyen jól jártam volna én is. :DD

[ Szerkesztve ]

(#105166) F.B.I. válasza Mister_X (#105164) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mivel nem gyerekkori barátom, iskolai osztálytársam, munkatársam, rokonom, ezért 1 mondatban búcsúznék tőle.
Csak rokonnal (halottam már cifra történeteket "barátokkal"), barátnő felejtős (max. ha a gyűrű a kezén vagy tőled terhes :DDD ...tudom, mit beszélek ...talán...40 vagyok :)) ).

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#105167) sugarforce válasza Mister_X (#105164) üzenetére


sugarforce
őstag

Összegszerűen mennyiről van szó, amit ő fizetett? Amit leírtál azok alapján szerintem a gold, meg az általad vett játékok, az access bőven fedezik azt.

(#105168) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Lesz sztori mód az E3-on bemutatkozott ubisoftos Skull & Bones-ban.

Live-Die-Respawn

(#105169) debcamp válasza sugarforce (#105167) üzenetére


debcamp
aktív tag

Azokkal értek egyet akik szerint nincs semmilyen kötelezettséged a volt "partnered" felé. Miért is lenne? Még a választ is meggondolnám, de maximalizálnám pár szóban (van rá példa előttem szólók alapján), majd ignorálnám őt, úgy örökké, de 8 hónapig biztos..

(#105170) Zoleee83 válasza oriic (#105168) üzenetére


Zoleee83
addikt

Köszi oriic a jó hírt!

Külön sport mostanában szidni az ubisoft-ot, de szerintem iszonyat jó játékokat hegesztettek az utóbbi időben, meg jók jönnek. :K
(AC, Far Cry, Skull..)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#105171) tunkiih válasza Mister_X (#105143) üzenetére


tunkiih
őstag

Teljesen egyértelmű részemről is, hogy ne foglalkozz vele.. főleg hogy a játékaiddal játszott ugyanúgy.. Hagyd rá.

(#105172) Csapoati válasza Mister_X (#105143) üzenetére


Csapoati
nagyúr

"Szia! Minden jót, viszlát!"

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#105173) s7evcsenko válasza Mister_X (#105143) üzenetére


s7evcsenko
addikt

" találtál egy fórumtársat, aki szintén friss tulaj és Home-olna, jó sok ideje a fórumon van és nem egy problémás alkat fórum alapján"

Meg aztán elárulhatnád kiről van szó, nehogy más is nekiszaladjon bukó nélkül a falnak... ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#105174) DaveHutt válasza Csapoati (#105172) üzenetére


DaveHutt
őstag

Lehetőleg stílusosan 8 hónap múlva.

(#105175) axlfsi válasza s7evcsenko (#105173) üzenetére


axlfsi
veterán

+1

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#105176) El Gringo


El Gringo
senior tag

ezt a felesbe megveszem baromságot sose értettem. Ennyire nincs eszetek? Talán örökké "együtt fogtok élni"?

Talán az nem egyszerűbb, hogy egyiket én veszem, a következőt te? Aztán ha valamelyik lelép, el is van osztva a dolog. Könyörgöm, gondolkodjatok már egy kicsit! :O

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#105177) Mister_X válasza s7evcsenko (#105173) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Lelövöm a poént: a fenti sztoriban át lettek írva a játékok nevei meg maga a platform is. Tehát itt "boztonságban" van mindeki.

@El Gringo: elvileg majdnem így lett volna: felesbe vesszük a játékokat felváltva egymás profiljára (lényegében ugyan ott vagyunk a végén) - csak aztán sosem jutottunk el addig, hogy ő vegyen valamit digitálisan és ne legyen "balhé" kenyértöréskor.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#105178) Zoleee83 válasza Mister_X (#105177) üzenetére


Zoleee83
addikt

A "közös lónak túrós a háta" közmondás jutott eszembe.

Ezért jó ha magadnak veszel mindent, akár kicsit kivárva a játékokkal.
Plusz nem szívesen bízom rá az account-omat (benne az opciós vásárlási lehetőséggel/bankszámlával) senkire, aki nem áll velem közelebbi rokonságban.
Lehet hogy öregszem, de így 30+ -osan meggondolok dolgokat. :K

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#105179) Medocsabi válasza El Gringo (#105176) üzenetére


Medocsabi
addikt

Há' mostmá mindegy,elvettem feleségül.... :DDD ;]

(#105180) Medocsabi válasza Mister_X (#105177) üzenetére


Medocsabi
addikt

"a fenti sztoriban át lettek írva a játékok nevei meg maga a platform is"
tehát akkor ps4 en játszottál tears of rart,meg romb traidert,meg frozi horezun 3-at? :D
szerk: bocsi ha zsibbasztó volt,rajtam a kajakóma,megyek megiszom a kávémat :DD

[ Szerkesztve ]

(#105181) bLaCkDoGoNe válasza Medocsabi (#105180) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Tears of Rar. :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#105182) rdt89 válasza Medocsabi (#105180) üzenetére


rdt89
addikt

Miért meglepő ez? :D
Major Nelson xboxon Uncharted-ezik és Last of us--ezik. Leportolta egymásnak a két fejes, hogy tudjanak saját konzolukon játszani. :D
Azért megnéznem mi lenne belőle ha valaki megoldaná XO-ra az UC-t, vagy PS-re a Forza-t... :Y

[ Szerkesztve ]

(#105183) Zoleee83 válasza rdt89 (#105182) üzenetére


Zoleee83
addikt

Hát egy áncsártid/lászt of ász-ra én is beneveznék, de van már otthon fűtés, a szomszéd meg eleget zajol úgyhogy marad az XBOX. :DDD

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#105184) oriic válasza rdt89 (#105182) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lehet XO-n UC4-et tolni, csak ugye kell hozzá egy PS4 is. [link]

Live-Die-Respawn

(#105185) Medocsabi válasza oriic (#105184) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ezt a hsz-t be kell tenni e best of xbox topic gyűjteménybe :D

(#105186) s7evcsenko válasza Mister_X (#105177) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Más platformon is van home-rendszerhez hasonló?
Azt hittem ez csak MS exlusive. ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#105187) i@lex


i@lex
őstag

Bekerült egy csomó 360-as játék a ready to installba. (Rare Replay, Viva Pinata, Banjo, és még vagy 20 játék.)
Tudom aki Mixeren nézte az Xbox konferenciát, azok kaptak, én youtube-on az ign oldalán néztem, laptopon.

Beléptem a Store-ba, megkérdezte akarom-e updatelni a store-ot, lement a frissítés, és kiírta, hogy nézzem meg a game mappámat, aztán az fogadott. :)

(#105188) DaveHutt válasza oriic (#105184) üzenetére


DaveHutt
őstag

Mi megy itt ma, ahaha. :D

(#105189) rdt89 válasza oriic (#105184) üzenetére


rdt89
addikt

Igen ez logikus. :D
Sajnos minél többször nézem az UC gameplay-t annál inkább megfogalmazódik bennem, hogy kell egy PS4 áááá más k.rvákra nem költ ennyit mint én játékokra és konzolra. :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#105190) sugarforce válasza debcamp (#105169) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha visszaolvasod a korábbi kommentem, én is azt javasoltam neki h írja neki vissza, hogy így járt. Amire reagáltál, csak egy puszta kíváncsiság volt.

(#105177) Mister_X: ige, furcsa is volt, hogy először gold, utána plus volt említve.

(#105178) Zoleee83: Bankkártya adatok meg vásárlás? Ha a home után jelszót változtatsz, a partnered továbbra is tudja használni a játékokat, meg vica versa.

[ Szerkesztve ]

(#105191) axlfsi válasza Mister_X (#105177) üzenetére


axlfsi
veterán

Ugy erted, hogy ez akkor nem is XO related tortenet?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#105192) oriic válasza Medocsabi (#105185) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok tény, hogy a PS4 Pro megjelenésével ez értelmét veszíti, de ötletes megoldás volt anno, ha 4K-ban akart valaki PS4-es játékokkal játszani.

Live-Die-Respawn

(#105193) Mister_X válasza axlfsi (#105191) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Pontosan. És? A platform maga irreveláns - maga a megosztós művelet mindkét platformon elérhető és az a lényeg.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#105194) Madoc válasza Mister_X (#105193) üzenetére


Madoc
veterán

Én azt nem értem hogy ha ps-es vagy akkor minek ilyen kitalált forumtársas titkolózásos témával felbolydítani az xbox topikot. Bocsi de számomra ez már trollkodás. Akkor nem lett volna az ha előre beirod a platformot, mondjuk akkor meg elhajtanak jogosan.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#105195) r.levente75 válasza i@lex (#105080) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszi meglett az alagútban, így már mind kipipálva.

A vonatos verseny tetszett eddig a legjobban, nagyon jó! :K

(#105196) rdt89


rdt89
addikt

Egy kérdésem lenne, van egy bizonyos HORI Racing Wheel for Xbox One kormány. Pont kifutottam az időből sehol nem lehet beszerezni.
Erről valakinek van tapasztalata? Esetleg információ hol szerezhetem be? Nem vagyok egy nagy kormány függő, ezért is maradtam az olcsó kategóriánál.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

(#105197) Mister_X válasza Madoc (#105194) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Akkor ez egy baromi nagy trollkodás volt, bocsánatot nem kérek érte, tg törli, ha úgy tartja.

Egyrészről az én nézőpontomból teljesen mindegy a platform, mert a megosztás folyamata ugyan az, az elvi része szintén. Másrészről, ha ezt a PS4 topicban vázolom fel, nagyobb valószínűséggel elolvassa az illető - mondjuk igaz, nem feltétlen érdekelne.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#105198) assalkah


assalkah
tag

Sziasztok van itt olyan aki UPLOAD appal szerkeszti a videóit Xboxon?! Van valami más alternatíva, hogy meg tudjam vágni és utána LIVE-ra feltölteni a GAME DVR-os videóimat PC nélkül? Az UPLOAD kb 1 hónapja nem működik nálam. Köszi a segítséget

XOne GT: aSSalka PSN: assalka

(#105199) akooos válasza Mister_X (#105197) üzenetére


akooos
veterán

Hát de az miért nem lenne jobb, ha tudna róla? Miért nem írod be oda, a többi fórumtárs valószínűleg úgy reagálna, mint itt a többség. Ha ettől nem kap észbe az ex-társad, akkor nem érdemes vele foglalkozni. Ne legyél ilyen önérzetes, eddig kihasznált téged konkrétan és szólás nélkül lelépett. Ne foglalkozzál azzal, hogy jaj mi lesz ha megbántódik. Bántódjon is meg az ilyen.

(#105200) AlfaBit


AlfaBit
csendes tag

Sziasztok!
Lassan 2. hónapja nekem se enged szerkeszteni az Upload. Ez mitől lehet?
Egyszer valaki (talán pzstm) linkelt egy xboxclips szerű oldalt, csak ott egyből meg is lehetett vágni a saját videóinkat. Valaki nem tudja ennek az oldalnak a nevét?

Másik kérdésem: Megjelenés óta megvan az Xboxom, és elég sok játék megfordult rajta. Mostanában néha mintha kissé belassulna menüben. Szerintetek egy gyári beállítások visszaállítása segítene valamit? Vagy felesleges?

'I have chosen this way: not to join a trend & not to follow a crowd - because it's right for me!" Xbox One S & Ps4 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.