Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94701) kicsako válasza Fandango (#94700) üzenetére


kicsako
őstag

Zenvidiák már tudják kezelni a Freesynces monitorokat is. Legalábbis amit engedélyeztek a zöldek.

(#94702) Viktor77 válasza Fandango (#94700) üzenetére


Viktor77
titán

Pár éve már nem. Gyakorlatilag minden FS-es monitorral egyűttműködnek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#94703) kicsako


kicsako
őstag

ééééééééssssssss 4hónap kemény munka gyümölcse: 2k e-penis. :C :C :DDD
https://raider.io/characters/eu/ragnaros/Kicsako

Jelenleg tervben van klántársakkal teamezés, és irány 2.5k még Season 1ben :DD

(#94704) tyielow válasza Fandango (#94700) üzenetére


tyielow
aktív tag

mert drágább és nem az volt a prió

YouTube: toty1ka

(#94705) Fandango válasza kicsako (#94701) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi neked és Viktor77-nek, ezt nem tudtam. :R

(#94706) Blizz


Blizz
őstag

[Ez] az igazi marketing, mostmár mindenki isteníti a blizzardot.

OMEGALUL

No mistakes, just happy little accidents

(#94707) hemaka válasza Blizz (#94706) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mar az ertelmet sem ertem, ki akarna klonoztatni penzert a karaktert egy kihalt classic szerverre. 🤷🏻‍♂️

(#94708) Blizz válasza hemaka (#94707) üzenetére


Blizz
őstag

Szerintem sokan fognak, classic sok mindenkinek egyenlő a nosztalgiával, jobban mint a TBC

No mistakes, just happy little accidents

(#94709) tyielow


tyielow
aktív tag

Hát én nemrég kezdtem csak a shadowlandset, még csak 11-12 körül viszem a kulcsokat, szóval nem tekintem befejezettnek az itteni progressemet.
Anno BC-ben ismertem meg a játékot, nekem ez nagy retró lenne. De nyalják meg, nem fogok megint kidobni majd' 40 dollárt boostra... hogy felhúzzak egy 4. karit, főleg abból a kieg.ből, kizárt dolog.

YouTube: toty1ka

(#94710) Ereshkigal válasza Blizz (#94708) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Lehet nagyobb nosztalgia a classic, csak mit csináljak benne? Nekem nincs kedvem az altokat is full t3-ba öltözteni, ráadásul ehhez még farmoljam is a sok potit. Ja és ezt valószínűleg valami puggal vagy nemzetközi gyűjtőguilddel.
A TBC szerintem a nosztalgiát leszámítva mindenben jobb, mint a vanilla volt. Mondjuk akinek kimaradt a vanilla, annak meg a TBC nosztalgikus.

[ Szerkesztve ]

(#94711) Blizz válasza Ereshkigal (#94710) üzenetére


Blizz
őstag

Relatív, persze

No mistakes, just happy little accidents

(#94712) Phoen|x válasza Ereshkigal (#94710) üzenetére


Phoen|x
őstag

Én is inkább TBC fan vagyok.

Go Gunners!

(#94713) Plata válasza tyielow (#94709) üzenetére


Plata
félisten

Ha blood elf vagy draenei karit kezdenél akkor úgyis fel kell húzni 1-es szintről.
Én azt hiszem megvárom a lich king classic szerót.
Mivel mostanában nagyon untam magamat esténként letoltam a hordás BfA sztorit.
Nem is tudtam hogy jár érte két mount.
Troll druidával csináltam,ami elég jó volt,51-es szinten nem volt nehéz csak hosszú.
Sok küldi tök felesleges volt.Viszont sok küldetést kijátszottam.A játék engedte hogy travel formban a levegőből el nyomjak küldi tárgyakat.Vagy a magasból küldis itemeket használjak,sok harcot megspóroltam,berepültem az ellenség táborába és a magasból nulla harccal megcsináltam jó pár küldit.

(#94714) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok úgy gondolom kicsit vissza térek TBC-zni van infó arról hogy mikor lehet lv58 as karaktert boostot venni ?

El. Psy. Congroo.

(#94715) Peetey91 válasza adamkaa777 (#94714) üzenetére


Peetey91
senior tag

Elvileg a prepatch élesedésekor (jövő hét) indul a boost lehetősége is.

(#94716) tyielow


tyielow
aktív tag

Nagyon érdekesnek és izgalmasnak tartom a warcaft világát. Az ember olykor elmerülhet a történetben, a misztikumokban, legendás alakokban... belecsöppensz ebbe a világba, hősöddel felfedezel, barangolsz, és kalandjait során, belefutsz ezekbe az alakokba:

Hát én ezeken olyan jókat szoktam röhögni :D :D Kabaré

YouTube: toty1ka

(#94717) Bencus88 válasza tyielow (#94716) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Berényimiki-t hiányolom :DDD

(#94718) Plata válasza tyielow (#94716) üzenetére


Plata
félisten

Egy tuti tipp.
Ne játssz olyan szerveren ahol sok magyar van. :D
Sokkal nyugisabb az élet.
Egyébként tegnap arathoron én is trollkodtam a hordába.
Sőt még instában is trollkodtam.

Leugrottam az insta tetejéről és fel akadtam valami láthatatlan izébe. :D

[ Szerkesztve ]

(#94719) Ghoosty válasza tyielow (#94716) üzenetére


Ghoosty
őstag

Szép gyűjtés, de azért van benne ami szerintem teljesen rendben van. Pl Böhömsörény nevű tauren simán lehetne akár egy komoly RP karakter is.

(#94720) tyielow válasza Ghoosty (#94719) üzenetére


tyielow
aktív tag

Lehet csak azért volt érdekes számomra, mert anno volt egy Böhömlajcsi nevű guild leaderem, az meg.. na :D

#94718

Direkt ragnarosra jöttem, a haver aki meghívott is itt játszott.
Alapvetően semmi negatív tapasztalatom nincs a honfitársakkal. Bevallom érdekes, mert más játékokban nem volt ilyen nyugis.
A képed meg tiszta GTA. Fa textúrán álldogállni :D

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#94721) Plata válasza tyielow (#94720) üzenetére


Plata
félisten

Tegnap arathoron jó buli volt,vagy félóráig néztem egy fán dekkolva orgrimmarban hogy allisok meg hordások püfölik egymást. :DDD

(#94722) Plata


Plata
félisten

Volna egy kérdésem,ha nem csinálom a légiós sztorit meg tudom venni a légiós skilleket valahogy?
Allis druidokkal mindig le toltam,de hordással nem akarom,csak classicon húzni 48-ig utána suttyóland.
Egyébként csalódtam hogy a zandalari troll nem kap egyedi nagy madár formot,ugyanolyan neki mint a sima troll-é.

(#94723) Burki


Burki
aktív tag

Amikor azt hinném, hogy na, most talán kapirgálom a content végét, akkor mindig találok / megnyílik valami új quest chain, ami egy teljesen új területre vezet. Új currency, új itemek, új minden. Kezdem elveszíteni a fonalat. :( Azt hiszem ez az ami a legkevésbé tetszik az új kiegekben. Ez a RENGETEG dolog amire figyelni kell. Questelj, repuzz, csináld a dailyket, world questeket, island expedition, questelj / repuzz a receptekhez, stb stb. Mindezt 2-3-4 területen egyszerre. Insta, raid, PVP. Gondoltam mielőtt megveszem Shadowlandset, BFA-t végigpörgetem. De már azt sem tudom hol tartok benne. Azt hiszem mégsem fogom megvenni az új kieget, abszolút nincs kapacitásom arra, hogy ezt a dömpernyi cuccot átlássam. :( Azt hiszem én tényleg elvesztem valahol a WotLK magasságában. Az ehhez képest faék egyszerűségű volt.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#94724) ldave válasza Burki (#94723) üzenetére


ldave
félisten

Ezt csinálom én is, Shadowlands előtt BfA, már csak pár küldetés van hátra és 8.1-ig bezárólag mindkét oldallal meglesz a sztori. Én így csináltam, hogy Wowhead-en megnéztem előre melyik küldetések kellenek ehhez, a többit direkt nem vettem fel eddig, mert tényleg csak bezavarna. Sajna ez van, ha utólag ugrik bele az ember két évnyi tartalomba.

A Slime draws near! Command?

(#94725) pachito válasza Burki (#94723) üzenetére


pachito
őstag

Nekem ugyanilyen gondolatok jártak a fejemben...számomra kissé túlnőtte már magát a játék, túl sok minden van benne..a gond csak az hogy nincs alternatíva a piacon, semmi még csak meg se közelíti sem népszerűségben, sem minőségben a warcraftot.

(#94726) Plata válasza Burki (#94723) üzenetére


Plata
félisten

Shadóland bonyolultabb.Covenantok meg egyebek,bár pont a covenant az ami érdekessé teszi valamennyire.
Viszont maw-tól hányingerem van.
Eddig két covenant sztorit toltam le,bastion és maldraxus,maldraxus sztorit toltam másodjára,elég sok küldi ugyanaz volt mint bastion sztoriban,viszont a bastion sztoriban nem tetszett a rinyálós Uther,maldraxus sztoriban a beépülős rész nagyon fun volt,nem akarom elspoilerezni,de nekem az a része marhára bejött.Összeségében jobb mint a Bastion,Maldraxus sztoriban a csajszi ezerszer tökösebb mint a picsogó Uther.

(#94727) Phoen|x válasza Plata (#94726) üzenetére


Phoen|x
őstag

Uther egy badass csávó.

Go Gunners!

(#94728) Ghoosty válasza Burki (#94723) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ha minden kontentet meg akarsz csinálni legalább egy középszinten, akkor ahhoz tényleg rengeteg idő kell.
De igazából nem fog semmi történni, ha kihagysz dolgokat. Döntsd el, hogy mi az amit tényleg szeretsz csinálni és elsődlegesen arra koncentrálj. Aztán, ha marad még időd akkor foglalkozz azzal, ami kicsit kevésbé érdekel.
Receptek igazából nem kellenek, mindent meg tudsz venni nagyon olcsón. Nem tudom jelenleg mi az árfolyam, de mikor a legendary-mat csináltam, hiába volt meg a recept, meg az alapanyagok, inkább megvettem, mert készen olcsóbb volt, mint legyártani.
Amit még tudnod kell, hogy Shadowlands még az első patch előtt jár, a BFA-ban meg már volt 3 szóval ott sokkal több a tartalom, így ne csodálkozz, hogy az egy kicsit sok.
Ha viszont nem tudsz meglenni anélkül, hogy kimaxolnál mindent, akkor tényleg ne kezdj bele, mert 4 covenantnak külön sztorija van. 4 külön "bázist" kell fejleszteni. (Én 1-et se tudtam még kimaxolni.) Ráadásul ugyanaz a currency kell hozzá, ami a transzmogokhoz és a hátasokhoz kell.
Reputation egyelőre egyáltalán nem fontos a Shadowlands-ben. Egyetlen dolog van, ami anélkül elérhetetlen az az extra socket a cuccba, de ha nem high-end szinten nyomod, egyáltalán nem számít. Ráadásul, ha csinálod a callingokat (napi nagy WQ), akkor jön a repu rendesen, már nem tudom mennyi ládát kaptam a rengeteg extra repu miatt.
Most a patch-ig szüneten vagyok, de még mindig azt mondom, hogy nagyon jól sikerült ez a kieg. (persze vannak kisebb hibái, de összességében nagyon jó.)

[ Szerkesztve ]

(#94729) Plata válasza Ghoosty (#94728) üzenetére


Plata
félisten

BfA-ban én nagyon szerettem az island expedíciót,meg a heroic warfrontokat.
Főleg arathi-t,annak olyan warcraft 3 hangulata volt.
Azt rengeteget toltam,azt hiszem az összes szett meg lett belőle.

(#94730) tyielow válasza Burki (#94723) üzenetére


tyielow
aktív tag

Én épp ezért néztem wowhead-en guide-ot, kifejezetten olyanoknak szólt, hogy ha (pl.) WOTLK-ban hagytad abba, -ezek meg ezek- a változások történtek az évek alatt. Tény, hogy a shadowlands fonalat így is nehéz volt felvenni, de kaptam kis segítséget discordon.

Amúgy szerintem nem vész ez a shadowlands. Én egy jóideje csak a heti 1000 animát gyűjtöm be, meg 2-4 slotot a vaultból, azt csókolom. Hol PvP, hol PvE megy többet. Nagy ritkán torghast, de nem sietek maxra húzni a legendaryt... most 2-es.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#94731) Burki


Burki
aktív tag

Valószínűleg én hagytam ki sokat. Őszintén szólva arra vágytam, hogy így a májusi beszámolókészítés közepette, egy ilyen napon, mint pl a mai is, (most fejeztem be a munkát), belogolok egy órára, questelek, játszok pár random BG-t, farmolok kicsit, vagy teljesen mind1, csak valami olyasmivel fárasztom tovább az agyam, amire kellően kell koncentrálni ahhoz, hogy ne jusson eszembe a munka, de nem annyira húzós, hogy ne legyen szórakoztató.
Részben meg is kapom ezt. Az első 1-2 hét még izgalmasnak tűnt, tetszenek a zónák, talán halványan karcolgatják a régi WotLK adta élményt, amikor először mentem át Howling Fjorba meg Grizzly Hillsbe. Aztán az első karimmal elértem az 50-es szintet, és az az érzés fogott el, hogy igazából túl sok mindenre nem megyek vele. A tescos gear BG-re kb teljesen esélytelen, és nem igazán értem a szisztémát, hogy mit honnan tudok begyűjteni. És őszintén szólva nincs is túl sok kedvem utána olvasni. Droppolt az első néhány darab fejleszthető gear, nyilván kékek. Na, gondoltam akkor ez lesz az a vonal, amin el kell indulni. De bakker, ebből is van lila, a Nazjatarban szerezhetőek bónuszai meg csak ott működnek. Ráadásul nem teljesen tiszta, hogy akkor ezt most meddig és hogyan kell upgradelni. Közben találtam olyan upgradeket amit meg csak PVP-vel tudok unlockolni. Craftolni nem tudok még, mert nincsenek meg az alapanyagok. Random dungeon-ra várhatok amíg megőszülök. Áh, azt hiszem kiöregedtem. Legalább a BG fun, így,hogy szereztem már valami kis értelmes geart idő közben. És akkor most nyílt meg Mechagon egy quest chain végén. :D
Tudom, ez így nettó rinya, nem is akarok untatni senkit, meg szajkózni a régen minden jobb volt frázisokat, de valahogy tetszett az az időszak, amikor a kötelező insta köröket le lehetett futni néhány óra alatt, legtöbbször csak azért, hogy az újakat elvigyem gearelődni, aztán vártuk a raidet, ami már csak abból a szempontból is élmény volt, mire össze raktuk a csapatot, hozzákészültünk, megbeszéltük a taxot. Semmi csicsa, nem volt túlbonyolítva.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#94732) ldave


ldave
félisten

Na, ha jól értem, akkor ezzel a 8.1 végére értem:

Leírás alapján most pár rövidebb küldi lesz 8.1.5-tel, utána jöhetnek az új zónák.

A Slime draws near! Command?

(#94733) Novver válasza tyielow (#94716) üzenetére


Novver
senior tag

Arathor-Silvermoon vonalon is vannak érdekes karakterek :D

Life is a game... The game is my life!

(#94734) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Hali.
Tudni esetleg mikor lehet belogolni classicon ?
Pre patch miatt még nem engedbe.

(#94735) pachito válasza wassabi11 (#94734) üzenetére


pachito
őstag

9 órától

(#94736) wassabi11 válasza pachito (#94735) üzenetére


wassabi11
aktív tag

köszönöm :R

(#94737) Ghoosty válasza Burki (#94731) üzenetére


Ghoosty
őstag

Csak a legutolsó bekezdésedre reagálnék.

Ezek most is megvannak, de csak az aktuális kiegben létező dolog. Mivel a BFA létszáma már nagyon alacsony, így bármilyen csoportos dologra sokat kell várni. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbben nem most lettek 50-esek, hanem már legalább 2 éve azok, így sokkal több idejük volt bármilyen geart is kiszedni. Normál insták még mennek a szintezők miatt, de HC-t már senki nem megy, mert az egy köztes szint. A szintezőt nem érdekli, aki meg ottmaradt annak meg már semmi érdekes nincs benne.

(#94738) pachito válasza wassabi11 (#94736) üzenetére


pachito
őstag

Bocs helyesbítek, most írták Twitteren hogy 13:00 az új időpont :(

(#94739) wassabi11 válasza pachito (#94738) üzenetére


wassabi11
aktív tag

ezért vettem én ki a mai napra szabit?

(#94740) pachito válasza wassabi11 (#94739) üzenetére


pachito
őstag

Hát igen, én ezeket az előre beharangozott időpontokat már óvatosan kezelem, sokszor megszívtam így én is :DDD

(#94741) grizlisandor válasza wassabi11 (#94739) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én holnap és holnapután leszek szabad. :B
Megyek vért adni, utána hátha beszippant (wow) az élet. ;]

(#94742) Eugene Roe válasza grizlisandor (#94741) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Mik is a magyar realmok? Golemagg és Mirage Raceway? :P melyik horda melyik ally?

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#94743) grizlisandor válasza Eugene Roe (#94742) üzenetére


grizlisandor
addikt

Golemagg hordát tudom, én ott játszottam, fogok játszani. :DDD
Többit nem tudom.

(#94744) pachito válasza Eugene Roe (#94742) üzenetére


pachito
őstag

Razorgore, egy deka magyarral nem találkoztam :D

(#94745) tyielow


tyielow
aktív tag

4es premadeként joinoltunk random bg-re. 6 percet írt, 11 perc után behívott. 3 perc alatt szétaláztak minket. Oké. Kövi kör, ismét 11 perc várakozás. Megint 3 perc volt kb. a meccs. 40k hp alatt nem volt ellenfél.
[link] imádom ezt a csöves mapot... ismét kuka fél óra az életemből

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#94746) hemaka válasza tyielow (#94745) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kotmogu pedig jo, en szeretem. Alapveto problemak szoktak lenni, hogy:
1. kint veretik a “medence” szelen a pvpt de az orbot nem veszik fel. (Bent meg tancol 2 enemy az orbbal)
2. Ne adj isten felveszi, de nem megy be a “medencebe”, szoval alig kap pontot(es buffot).

(#94747) Phoen|x válasza hemaka (#94746) üzenetére


Phoen|x
őstag

Szerintem se rossz, csak kell hozzá egy kis taktikai érzék.

Go Gunners!

(#94748) tyielow válasza hemaka (#94746) üzenetére


tyielow
aktív tag

Nekem ez így stimm. Viszont nem tudom hogy healerként érdemes-e nekem bemászni a medencébe az orbbal. Így nem szoktam felvenni, meghagyom másnak, legalább van kit fókuszáljak. Mindettől függetlenül személy szerint nekem nem jön be az itteni játékmód, CTF meg conquest jobban bejön. Ami még feltűnt, hogy valóban nem akarják sose az orbost megölni. Amúgy ezen a BGn szerintem 10-ből 8x kikaptam eddig

YouTube: toty1ka

(#94749) Peetey91


Peetey91
senior tag

Valaki Classicozik most a pre patch óta? Milyenek a sorok? Golemaggon játszogatnék, de ha esténként a launchoz hasonló sorok vannak akkor még nem újítanám meg az előfizumat.

(#94750) hunvarlan válasza Peetey91 (#94749) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Én classicozom és eddig nem volt sor sosem.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.