Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) Xirtam válasza nonsen5e (#48398) üzenetére


Xirtam
veterán

A gyorsabb szinkronizálás végett csinálja.

(#48402) Wolverine válasza nonsen5e (#48398) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez az adott frakciónál a default háttér. Miután a Battle.netről megjöttek a karakter adatai, a játék ahhoz igazítja a login hátterét.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48403) DieHard válasza rerebere (#48400) üzenetére


DieHard
senior tag

Valószinüleg 2 eltérő hiba lesz, szerdán megoldódik! Köszönet mindenkinek a lelkes segitségért! :) :R

(#48404) aclandiae


aclandiae
senior tag

Lehet már tudni hogy melyik szerverek jönnek össze a CR bevezetése után?

(#48405) Wolverine válasza aclandiae (#48404) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem. Majd csak akkor, amikor élesítik.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48406) func93


func93
senior tag

sziasztok.

mikorra várható az 5.4?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#48407) Fandango válasza func93 (#48406) üzenetére


Fandango
veterán

Blizzardosan szolva: "When it's done" ;]

(#48408) Wolverine válasza func93 (#48406) üzenetére


Wolverine
félisten

A legjobb eesetben a jövő héten, kicsit pesszimistább esetben 2 hét múlva; de egy német site-on egy Tom Chilton-interjúban már az szerepelt, hogy 3 hét van még a patchig.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48409) func93 válasza Wolverine (#48408) üzenetére


func93
senior tag

Köszi. Igazából csak azért érdekelt, mert akkora tervezem a visszatérést. :)

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#48410) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!

Elkezdtem telepíteni a játékot és ez a hiba fogadott:

Mi ilyenkor a teendő? :R

(#48411) dilipok válasza Bencus88 (#48410) üzenetére


dilipok
veterán

probald meg letolteni megint, ahogy az error msg is javasolja.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#48412) Bencus88 válasza dilipok (#48411) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Igen most letöröltem elkezdtem újra. Úgy néz ki most jó lesz. :R

(#48413) #57919488 válasza Bencus88 (#48412) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nekem eleg sok problemam volt mar az ekezetes mappakkal.
Jobb kerulni szerintem :)
szerk:
Az irast nem kerulom csak a laposon nehezen megoldhato kulfoldi billen :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48414) Bencus88 válasza #57919488 (#48413) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Igen erre gyanakodtam még, de most úgy néz ki, hogy nem áll meg :) :R

(#48415) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Na megint hiba, szerintem az ékezet zavar be. Újabb próba :DDD

(#48416) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Na tovább ment úgy látszik ez volt a baj :)

(#48417) #57919488 válasza Bencus88 (#48416) üzenetére


#57919488
törölt tag

Csak semmi nyugalom, orizzuk meg a panikot! Hatha meg lesz 1-2 error es akkor ne legyen meglepetes ;] :P

(#48418) Bencus88 válasza #57919488 (#48417) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Mindig 0,7 % nal írta ki most 5% nal van szóval jó lesz ez :R

(#48419) Beri


Beri
addikt

eladó Aromamizer RDTA V1

(#48420) lakisoft válasza Beri (#48419) üzenetére


lakisoft
veterán

Na ez jó hír. Van itt olyan, aki Lei Shen-t már HC-ben is megölte?

(#48421) arpi6k válasza lakisoft (#48420) üzenetére


arpi6k
addikt

:K

Intel & ATI

(#48422) Fandango válasza lakisoft (#48420) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos en nem raidelek rendesen, de a guildem 1%-os hc lei shen wipeal mar kozel all hozza :DDD

(#48423) lakisoft


lakisoft
veterán

Normálhoz képes a taktikában van lényeges eltérés?

(#48424) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Végre elértem oda, hogy DK-val is bepróbáljam az Isle of Thunder scenariókat, mit ne mondjak, elsőre ment vele. Lehet, hogy kinevezem mainnek a mage helyett, mert azzal most nagyon nem vagyok kibékülve. Az utolsó csepp a pohárban a Simian Sabotage daily volt, amit szimplán nem tudtam megcsinálni vele. Lehet, hogy én öregszem, de nem tudok lecsapni két 700k-s mobot úgy, hogy az előlük való elmotgás közben ne rántsak be egy harmadikat és akkor ott a vége. Komolyan, már videókat is nekiálltam 7 év után nézegetni, hogy mit csinálok ennyire rosszul és mindenhol azt látom, hogy jön a mage és hullik a nép körülötte, de a látott taktikákkal ez nekem nem jön össze, pl. nem esik össze a mob, mire odaár. Valami alapvető DPS hiba lehet.

Ami ellensúlyozza, hogy PvP.ben viszont nagyon jól domborít a mage. ott élvezetes vele játszani és én még nem is frost, hanem fire ágon nyomom.

Olvastam valahol, hogy az 5.4-gyel jön egy ilyen gyakorló funkciószerűség, majd ott kigyúrom magam, ha tényleg bekerül a játékba... :)

Where do you want to go today?

(#48425) Healbacsi válasza H.O.D. (#48424) üzenetére


Healbacsi
őstag

Nem kioktataskeppen mondom, de most szinteztem fel egy maget, most jelenleg 85-os meg. Instaval fejlodtunk 2 masik haverral (prot warri, frost mage, resto druid +2 random felallasban). Talan 1 insta volt, ahol egy masik dps le tudott nyomni damage done-ban, meg a nalam 2-3 szinttel magasabb karaktereket is sorra alaztam froston. Igy kicsit nehezemre esik elhinni, hogy nem lehet leutni 2 700k koruli mobot.

(#48426) lakisoft válasza Healbacsi (#48425) üzenetére


lakisoft
veterán

Jó DPS-t tol, de clothos. És ezzel mindent elmondtam. :R

(#48427) Wolverine válasza lakisoft (#48426) üzenetére


Wolverine
félisten

Minden dps törékenyebb, mint egy tank :P Viszont az a daily inkább a helyezkedésről szól és nem arról, hogy futkározzunk, mert akkor valóban a fél falut be fogja húzni az ember.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48428) lakisoft válasza Wolverine (#48427) üzenetére


lakisoft
veterán

:). A DK dpsként is bírja :DDD.

(#48429) parandroid válasza Healbacsi (#48425) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most jön a java, 85-ig már minden agyon van boostolva, facerollozható szinte minden, onnét kezdve kezdődnek majd a gondok. A mage-et én mindig arcane-en használtam, pedig volt azért az elmúlt években időszak, amikor szintezni szinte csak frost, endlevel dps-re meg fire volt az erősen ajánlott, én 85-ön, Pandarian jutottam el odáig, hogy na jó, retalent frostra, mert ez így kínszenvedés lesz. Mit mondjak, úgy is az volt. Ott is hagytam szegényt 450-es ilvl körül, ahogy 90 lett. :( Hunter, pala, warrior, monk, akár még a lock is, mind sétagalopp, a druiddal sajnos megint nem vagyok elégedett, az istennek nem akar kézreállni az új rendszerben, pedig már évek óta ez a mainem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48430) H.O.D. válasza Wolverine (#48427) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Hát, lehet, hogy tényleg át kellene nyergelnem frostra, mert ezekre a feladtokra sem az arcane, sem a fire nem alkalmas. Az arcane raiden remek, ahol nem kell azzól félni, hogy ütnek, de nulla a defense, fire szintén, plisz annyira nem is jó single targetre, tehát marad a frost. Az mondjuk feltűnt, hogy mostanában szinte csak frost mage-eket látok, talán innen fúj a szél.

Azt nem tudom hová tenni, hogy a DK-m blood talenten 88-as szinten, 400-as gearben gyorsabban ölt, mint a 90-es mage-em 490-es cuccban. Lehet, hogy sok év után arra kell ráébrednem, hogy a ranged class nem az én asztalom...

Where do you want to go today?

(#48431) #57919488 válasza H.O.D. (#48430) üzenetére


#57919488
törölt tag

Jo a ranged pedig. Konnyebb/szorakoztatobb a gyors target valtas, ez melee-vel nehezebb. Es egy ido utan nalam ezert lesznek unalmasak a melee-k mert mindenhova futkarozni kell :DDD
Monjduk a hybrid-ek a valtozatossaguk miatt meg talan sokaig birjak az unalom hatarig :P

[ Szerkesztve ]

(#48432) Fandango válasza H.O.D. (#48424) üzenetére


Fandango
veterán

A Simian Sabotage dailyt szinte ugy meg lehet csinalni, hogy 1 mobot nem kell hozza megolni. :U

(#48433) Healbacsi válasza lakisoft (#48426) üzenetére


Healbacsi
őstag

Ez igy ebben a formaban marhasag. (ezt max csak egy tapasztalatlan jatekos mondhat) Nem bosstankolasrol beszelunk.

PeterkeT:
A mage szintezes alatt azt tapasztaltam, hogy ezer meg 1 lehetosege van egy magusnak. Elkepzelheto, hogy a high-end raid spec arcane/fire, de ennyire nem kell gorcsosen ragaszkodni vmihez.
2 magas szintu mobnal akkor se ertem mi lehet a problema, egyszerre ugyis csak az egyikkel kell kuzdeni, a masik polyban pihen. A frost barrier, az evocation healje, dps cd-k elegnek kell lennie ahhoz, hogy 700k-t leusson meg ugyis, ha kozben a mob egyfolytaban csepel. Aztan invis. felkajalja magat, es kiuti a polyt, es onnan mar mehetnek akar az aoe-bb jellegu skillek.
Elkepzelheto, hogy arcane nem egeszen erre valo, de ezt froston rohogve megcsinalom.

[ Szerkesztve ]

(#48434) Healbacsi válasza Healbacsi (#48433) üzenetére


Healbacsi
őstag

Lakisoft: Jah igen, majd elfelejtettem a clothosokrol. Haver pappal (ami clothos ugye) 21 milla hp-s zandalari warbringert siman soloz. Akkor 2x 700k nehogy problema legyen mar clothoskent.

[ Szerkesztve ]

(#48435) parandroid válasza Healbacsi (#48433) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, paladinnal meg avenger's shield, agyoncsapom mind a kettőt, meg a másik hármat is, amiket poénból bejudgmentelek közben (protpalával meg konkrétan akármennyit, csak sokáig tart leütni őket). Warrior dettó, huntert meg sem említem, az annyira ízi lett. Nem az a gond, hogy nem boldogulok (illetve az alábbiak alapján nem csak nekem okozott gondot a mage) két mobbal egyszerre, hanem hogy aránytalanul nagy energiabefektetést és/vagy odafigyelést, no meg ráfordított időt igényel több más kaszthoz képest. Ugyanez a problémám egyébként a druidával is, egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy nem jól használom, vagy tényleg ennyivel gyengébb lett a többieknél...

Teljesen casual játékos vagyok egyébként, tehát a fentiek adódhatnak a hozzá nem értésemből, bár az elmúlt pár év tapasztalata valamennyire azért már csak dolgozik, és hát a lényeg pont az, hogy van olyan karakterosztály, ami kézreáll, és könnyedén veszi a szintezésnél/questelésnél az akadályokat, és van olyan, amivel keményen küzdenem kell az életemért ugyanazon (vagy akár kedvezőbb) feltételek mellett.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48436) Wolverine válasza parandroid (#48435) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem ez normális :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48437) Healbacsi válasza parandroid (#48435) üzenetére


Healbacsi
őstag

Persze aztan fugg attol is, hogy mennyi a karakter ilvl-je. mert 1milla hp az 530 folott vicc, 430 alatt meg epikus kuzdelem. De pl. egy mage-nel maradva, ha vki megis tulhuzna magat egy hegy tetejen, akkor blink+invis, es slow fallal leugrani a hegy tetejerol, siman el lehet menekulni.
Sokan pl ugy rontjak el a hasonlo szituaciokat, hogy a cd-ket tartogatjak (persze nem szandekosan) az o'shit szituaciora, noha ha az elejen elhasznaljak, akkor ez nem feltetlen kovetkezik be, es meg idejekoran vissza is johetnek a cd-k. Egy gemeletlen, enchantolatlan gear megint csak neheziti az ember dolgat. Ugyanazon karakter teljesen maskent viselkedik, ha a gearje, es glyphjei rendben vannak (ezek persze megfelelo megfontolas szerint osszevalogatva).
Minden szituacio konnyebb/nehezebb egy adott classal. De a casterek pont azok a karakterek, amelyek eleg nagy potenciallal rendelkeznek. Odafigyeles ide vagy oda, egy caster nem arra termett, hogy melee range-bol csepeljek, igy oda kell figyelni, vagy mar az elejen menekulni, es pl mashogy megkozeliteni az adott questhelyet, esetleg a levegobol varni, amig a patrol elmegy, pl sokan meg mindig nem vagjak, hogy a polymorph nem csinal agrot (vagy akar egy fear ami glyphelve van, ezt azert irom igy mert ha elfut, az viszont mar agrozni fog mas mobokat), ha azt out of combat hasznalod, igy a birka mellett siman lehet quest itemeket use-olni mindenfele gond nelkul, mas karakterrel meg kenytelen leszel harcolni.

En pl.ha meghalok questeles kozben, akkor soem azt nezem, hogy a karakterem gyenge, hanem pontosan tudom, hogy ezt meg azt elrontottam (peldaul nem neztem a hatam moge, es egy nem kivant patrol meglep). A random fejedre eso max geares pvp ellenfel mas teszta, az tutira megy, az ellen nem tehetsz semmit (illetve megfelelo gear folott mar tehetsz).

[ Szerkesztve ]

(#48438) parandroid válasza Healbacsi (#48437) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Visszatérve az ilvl-re, épp a minap valaki viccesen megjegyezte, hogy 10 ilvl duplázza a kiosztott sebzést. Először jót szórakoztunk a dolgon, aztán kis utánagondolással nem is tűnt olyan túlzónak a kijelentés. Szóval azért geareletlen friss 90-essel end-level területeken napizni nem kimondottan idegnyugtató tevékenység. 500 körül már azért rendben van, kevesebb a stressz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48439) H.O.D. válasza parandroid (#48438) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Ha nem is duplázódik, de erősen nő a kiosztott sebzés. 530 körüli cuccban lévő arcane mage-ek 170k dps-t tolnak, én 485-tel ennek kevesebb, mint a felére vagyok képes, pedig az arcane-hez aztán tényleg nem kell sok skill egy bábu előtt állva. Nyilván számítanak a raid buffok is, de ennyit talán nem, szóval nagyon hajtani kell a gearre :)

Where do you want to go today?

(#48440) Healbacsi válasza parandroid (#48438) üzenetére


Healbacsi
őstag

Ez wotlk ota igy van. Akkor meg nem csusztak ennyire szet a karakterek gearben, ott a normal es a hc gear kozotti 13 ilvl volt az atlag kulonbseg, de mar az is hatalmasat szamitott.
Most napi dolgokat elintezni egy 480-as gear megfeleloen osszerakva tokeletesen elegendo. A trinketek es a fegyverek befolyasoljak leginkabb a "tapossag" erzetet.

(#48441) H.O.D. válasza Healbacsi (#48440) üzenetére


H.O.D.
senior tag

A WotlK időben a 213-as Naxx25 gear is el lehetett boldogulni a kontinensen, de egészen 277-ig el lehetett menni. Most a 480 azért elég erősem a bottom line, ha nem akarsz frekventáltan a temetőben ácsorogni. Ez persze nem minden classra igaz, mert a 440-es DK-val bármit meg lehet csinálni, csak sokáig tart :)

Where do you want to go today?

(#48442) Healbacsi válasza H.O.D. (#48441) üzenetére


Healbacsi
őstag

Nem ertek egyet. Ha mar total casual merteknel maradunk, akkor 480-nal be kell menni TOT lfr-be, majd kiporgetni egy fegyvert, 500 valorert ott az 510-es utleg, emelett lehet 480 atlag ilvl, siman lehet aratni, Az osszes altom ilyen, semmi gondom sincs, akar caster, akar melee, akar healer.

Majd elfelejtettem a hc scenariok random esellyel eso 516-os itemjeit.

[ Szerkesztve ]

(#48443) Wolverine válasza H.O.D. (#48441) üzenetére


Wolverine
félisten

Ööö, nem értek egyet :P Cirka 450-es kék gearben egy Feral druidával simán végigturnéztam az 5.0-s és 5.1-es dailyket - csak az ásatási barlang kapcsolt hp-s mogujai okoztak gondot, ha véletlenül 2 párt is behúztam. Mire megjött az 5.2, addigra ~460-nál jártam, és Isle of Thunderen sem volt problémám, csak az 1 millió hp-s elitekkel, amiket eleve 2-3 emberre tuningoltak. Minden más mobot simán meg lehetett ölni így is. (Oondasta szigetén nem jártam, mert nincs helyem a csontokat gyűjteni a mount miatt, ezért arról nem tudok nyilatkozni)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48444) parandroid válasza Healbacsi (#48442) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fegyverre hónapok óta várok, egy 476-os fegyvert vettem ah-ban, mert még a hc instákból a 463-as sem volt hajlandó esni. Ez a leggyengébb pont a gearemben, meg egy 483-as köpeny és egy 489-es gyűrű. Minden más min. 502-es, persze nyakláncból már esett 4 egyforma, 502-es vállas tokenem 3 is van, meg kedvencem, amikor a zsákból jönnek a spirites itemek, miközben feral vagyok. Szóval a drop ratekeről, meg az RNG alapján gearelődésről inkább ne beszéljünk. A warriorommal 3 napig jártam a héten nonstop instákba, ahonnét lett egy trinketem, meg egy cipőm, pedig ugye hc instákból egy komplett 463-as gear mindenki szerint egy napa alatt kiüthet. Különösen plate, ami 3 kasztnak is esik. Úgyhogy inkább fogtam a justice pontokat, átraktam honorba, és kivettem egy 476-os pvp geart.

Amúgy milyen 510-es fegyver van 500 valorért, mert nekem ez új, viszont tényleg kéne.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48445) Healbacsi válasza parandroid (#48444) üzenetére


Healbacsi
őstag

502 lfr, es 250 valor/4 ilvl az upgrrade, es ezt 2x teheted.

(#48446) parandroid válasza Healbacsi (#48445) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ha csak úgy nem. Akkor már csak évek kérdése, és esik is egy LFR-ből. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48447) Healbacsi válasza parandroid (#48446) üzenetére


Healbacsi
őstag

Amugy ha ennyire nehezkes fegyot szerezni (igen a random neha nem azt adja amit szeretnenk), akkor ki kell utni a heti conquest capet, es kb 5 het alatt kesz a fegyver. Most ez legutobb 498 volt. Kicsit alacsonyabb ilvl, nem upgradelheto, de pve statokban szinte tokeletesen azonos.
Sot most meg 5.4 ig a karakterek conquest capje az egekben van, igy kb pvp-zni kell egy kicsit, es tisztan ido kerdese. Ha nincs senki aki ebben segitsen, akkor atlag 100g/win arert lehet felberelni pvp embert aki felboostol.

(#48448) tskó válasza parandroid (#48444) üzenetére


tskó
tag

Ah-ból fegyvert? Max transmogra... Üsd ki az aréna szet-et az mindenben jobb, mint az lfr-ből eső. Onnan max trinket-et érdemes kivenni, ha normálba nem jutsz el. Inkább told le a napi hc sc-t onnan kb minden második-harmadik napon esik 524-re húzható cucc, fegyver is.

Iletve ha szereted az expolit-okat akkor a hc sc-t megnyitó q lánc végén kapsz egy extra ládát amiben van egy 516-os cucc. Na azt a ládát makróval ki lehetett nyitni akár 100x is és az garantált 100 különböző 516-os gear darab volt én a mage-emet azzal geareltem fel 524-es ilevel-em volt az 5.2 elején kicsit később már 530, a maradékból meg kijött 8-10 jade spirit.

(#48449) tskó válasza H.O.D. (#48439) üzenetére


tskó
tag

Mert a mage-nél magasan van a gearcap. Olyan 510-et el kell érni a normális dps-hez, ott ki lehet rakni 50% körüli crit-et igy minden cast-ra kapsz egy instant pyroblast-ot amitől megnő a dps-ed. 510 alatt pedig kötelezöen frost-on kell menni, ha dps-t akaszt. Én nem szeretem az arcane-mert nagyon unalmas, bár az egész mage úgy unalmas ahogy van.... de ahogy néztem annak még a fire specnél is magasabb a gearcap-je.

(#48450) lakisoft válasza parandroid (#48444) üzenetére


lakisoft
veterán

522-es cloak-ot ki tudsz valorért venni + 2 upgrade.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.