Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) medek3 válasza gzbotii (#5349) üzenetére


medek3
aktív tag

Az új UEFI bios-ban már alapból felismer mindent amit beledugsz. Bios-ban is beállíthatod igazad van, na de ahhoz nem kell valami nagy szakértelem.

(#5352) Воланд válasza medek3 (#5350) üzenetére


Воланд
titán

"és ha van egy kis eszük nem kérnek pénzt magáért a windows-ért"

hat persze. :DDD

"csak az appokért és azért is csak pár ezrest."

max par szazat.

"Így nagyobb %-ban részesedhet mint 4% a piacon."

most az asztali win-rol van szo?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5353) pzstm válasza medek3 (#5350) üzenetére


pzstm
titán

Szerintem a végleges változat is ugyan ilyen formában letölthető lesz
Nem. Egészen biztos hogy nem. Jelenleg is csak a cégeknek szánt Enterprise verzióból van 90napos próbaverzió

ha van egy kis eszük nem kérnek pénzt magáért a windows-ért
ÉS akkor most fel is ébredhetsz :U Nem is értem, hogy gondoltad ezt

csak az appokért és azért is csak pár ezrest.
Az a fejlesztőket illeti, és lesznek a Store-ban fizetős és nem fizetős appok is.

Így nagyobb %-ban részesedhet mint 4% a piacon

Totál nem értem a statisztikádat. Mármint ezt a részét. :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5354) pzstm válasza medek3 (#5351) üzenetére


pzstm
titán

Bios-ban is beállíthatod igazad van, na de ahhoz nem kell valami nagy szakértelem.

onnantól kezdve hogy BIOS, az már átlagusernek félelmetes dolog és a szakértelem kategóriába tartozik ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5355) medek3 válasza Воланд (#5352) üzenetére


medek3
aktív tag

Tudtommal maga a system ugyan az.
Itt van példának az office. Nekem nem kell az egész vacak csak a world. Azért szivesebben kifizetnék egy ötöst mint az egészért 50ezret (nem tom mennyi :) )
Miért kellene fizetnem az egészért, ha csak 1-2 őt használok.
Úgy nyernének egy ötöst, így nem kapnak lóf@szt se.

(#5356) medek3 válasza pzstm (#5353) üzenetére


medek3
aktív tag

nem baj.

Mivel az emberek 80% warezos windows-t használ, a (cégeket nem számolva) ezért egyre körülményesebbé válik azon felhasználók számára akik mondjuk windows8 alapú mobiltelefont használnak és próbálják szinkronizálni a PC-vel.

Szerintem jobban járnának, ha a 80-at lecsökkentenék 20-ra, legyen igazatok és kérjenek a win8-ért is pénzt, mondjuk egy jelképes 8000Ft és minden appért, amiből azért nem csak a fejlesztők kaszálnak (szerintem rosszul tudod).

[ Szerkesztve ]

(#5357) Воланд válasza medek3 (#5355) üzenetére


Воланд
titán

"Tudtommal maga a system ugyan az."

:F

az office meg nem jo pelda, semmi koze nincs az oprendszerhez, az egy kulon termek, kulon fejlesztoi csapattal, kulon oldalon jelenik meg a fejlesztesre szant osszeg es a bevetel.

"egészért 50ezret (nem tom mennyi )"

30.000-ert mar van.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5360) pzstm válasza medek3 (#5356) üzenetére


pzstm
titán

nem csak a fejlesztők kaszálnak (szerintem rosszul tudod).

kapásból nem tudok olyan MS appot mondani amiért ők pénzt kérnének el :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5361) gzbotii válasza medek3 (#5351) üzenetére


gzbotii
veterán

Most viccelsz velem? :DDD Baratim azert hivnak fel, hogy kell messnegert telepiteni meg ha viros van a gepen, akkor mi a teendo. A defrag is bonyolult, sot azt sem tudjak hol, mire, mikor..
Akkor egy BIOS, boot stb ne is beszlve

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5362) Воланд válasza medek3 (#5356) üzenetére


Воланд
titán

"Mivel az emberek 80% warezos windows-t használ"

hat persze....

"windows8 alapú mobiltelefont használnak"

nincs (meg) ilyen.

(#5358) medek3: de, arrol van szo. nem tudom, hogy miert kell ossze - vissza keverni a dolgokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5368) attilav2


attilav2
őstag

Egy kicsit elkanyarodott a téma. Felteszem a kérdést másképp, az alaplapom 2010-es ha valakinek hasonló korú lapja van szüksége volt e chipset driverre, vagy enélkül sem volt sok ismeretlen eszköz, nem kellett? Amd vga driver jól megy? Van dxva, opengl?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5369) medek3 válasza attilav2 (#5368) üzenetére


medek3
aktív tag

:DDD

A notim HD3470-eséhez nincs win8 catalyst mást meg nem enged telepíteni. Nem kellett semmit sem felrakni külön, pedig 2007-es a noti.
Az A6-os LIanohoz van ugyan driver de én úgy vettem észre, hogy a játékok gyengébben futnak mint a win7-en

[ Szerkesztve ]

(#5373) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Eléggé pörög most a topic. ;]

Egy kérdés: Windows defender is frissült a 4-es verzióra, mint az MSE? (win 7-em van most csak)

[ Szerkesztve ]

(#5375) fatallerror


fatallerror
addikt

lol jókis gondolatmenetet indítottam el : D

tényleg jó lenne a pendrive, mondjuk 2 pontban lelehet írni a kevesebbet tudó felhasználóknak h kell bootpriorítást beállítani, ezeknek a felhasználóknak még a telepítő is több odafigyelést igényel szóval megtudnák tenni ezt a kis lépést de nem kell h csak pendrive legyen, legyen lemezes is és akkor aki nem tudja az nyomja lemezről a másik meg h aki szűzen akarja rakni a gépet most is bios-oznia kell aki meg rátelepít annak pendrive-ről is uaz mint lemezről
haha most írtam a lényeget :]

árra meg annyit h ingyenes nyilván nem de kezdhetnék az árazást ők is 15 ezerről mint az apple, sose értettem h miért árazzák túl

don't tell me what i can't do!

(#5377) Воланд válasza fatallerror (#5375) üzenetére


Воланд
titán

"mondjuk 2 pontban lelehet írni a kevesebbet tudó felhasználóknak h kell bootpriorítást beállítani"

jah, az "ezer" fele bios-ra, meg uefi-re. szep is lenne. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5378) fatallerror válasza Воланд (#5377) üzenetére


fatallerror
addikt

de mondom h a végén írtam a lényeget. pendrive-al sem más a helyzet mint lemezzel. aki nem tudja beállítani a biosban eddig is rátelepítette az aktuális win-re, berakta a lemezt és lefutott a telepítő, ez pendrive-al is ugyanaz, bedugja és elindul.
aki meg ismeri a biost és szűz wint rak annak sem változik mert nem olvasót állít be hanem a pendriveot

don't tell me what i can't do!

(#5379) Воланд válasza Tibi86 (#5373) üzenetére


Воланд
titán

maga a defender mar alapbol egy kicsit elorebb tart.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5380) polonic válasza Воланд (#5379) üzenetére


polonic
félisten

Miben tart előrébb a verziószámon kívül?

Mert az semmit nem jelent.

[ Szerkesztve ]

(#5381) Tibi86 válasza Воланд (#5379) üzenetére


Tibi86
aktív tag

aha, látom. Gondolom, mivel a windows része a defender, így megkapta annak a build számát. magyarul nem összehasonlítható.
Nálam ilyen:

(#5382) Воланд válasza polonic (#5380) üzenetére


Воланд
titán

pont a verzioszamra celoztam. ;)

(#5381) Tibi86: kozben megneztem, csak sima adatbazis frissites jott hozza.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5383) Tibi86 válasza Воланд (#5382) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Köszi, hogy megnézted! :R

(#5388) fatallerror válasza Воланд (#5387) üzenetére


fatallerror
addikt

wiki szerint 92 ezren melóznak ott ;] de attól még túl van árazva a win

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#5389) Воланд válasza fatallerror (#5388) üzenetére


Воланд
titán

de nem mindenki a win8-on dolgozik. dehogy van tularazva. a support-ot (frissiteseket) szerinted nem kell kifizetni? valakinek azt is meg kell csinalnia es nem ingyen van az sem.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5390) pzstm


pzstm
titán

ne a dobozos verziót vegyétek alapul. Menjünk el Ausztriáig. Átlagos család rossz esetben is 3évente cseréli a PC-t és alaptopot. (vagy 2 laptopot)

Olyat vesznek kint, amin egy prof/home premium szintű oprendszer rajta van OEM előtelepítve. Észre sem veszik és folyamatosan upgradelik úgymond az oprendszert.

De most őszintén. Egy tök alapszintű asztali PC-t vettem anyuéknak 70-75ezerért karácsonyra (Új generációs core i3, 4GB ram, 1TB vinyó, Integrált VGA, HDMI kimenet, ház, 400W táp)

És ebbe az árban benne volt egy OEM Windows7 Home premium Office 2010 starter-el és Kaspersky vírusirtóval 2évre meg egyéb nyalánkságokkal. Ez most gyorsan átszámolva 300EUR sincs. Szerinted fog foglalkozni ennyiért bárki tőlünk nyugatabbra bootolási beállításokkal és egyéb warezolós dolgokkal? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5391) fatallerror válasza Воланд (#5389) üzenetére


fatallerror
addikt

ha azt nézem h a mac os x fényévekre van és 15 ezer és applenek is van supportja úgy drága, a home igenis lehetne 15 ezer, a biznisz felőlem is lehet 100 ezer v mennyi

don't tell me what i can't do!

(#5392) pzstm válasza fatallerror (#5391) üzenetére


pzstm
titán

16ezer Ft ha PC-t is vásárolsz egy boltban. Most találtam épp.

A prof meg 20ezer géppel együtt. A prof meg több mint elég az emberek 95%-nak (de lehet keveset mondtam)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5393) fatallerror válasza pzstm (#5392) üzenetére


fatallerror
addikt

ha pc-t is veszek lol, nem kell pc ;]

de még történhet csoda : D legalábbis még nincsenek árak tudtommal. bár szerintem drágább lesz pont mert kevesebb verzió lesz :/ vagy esetleg az üzleti verzión verik le a home olcsóságát

don't tell me what i can't do!

(#5394) pzstm válasza fatallerror (#5393) üzenetére


pzstm
titán

jah ezek most friss win7 árak

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.