Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66151) Molk válasza szotadi (#66138) üzenetére


Molk
tag

Szia!

Köszi az ötletet. Ki is próbáltam, de a poén hogy a kapcsoló ugyan úgy ki volt szürkülve.
Aztán ma még linuxal is ki lett próbálva és ott egyből minden tökéletesen működött. :)
Majd windows alatt megint semmi. :(( Ekkor toltam egy Bios resetet és félig megoldódott, mostmár a HP Connection Manager látja és tud is vezetéknélküli hálózatokhoz kapcsolódni. Jee! DE a windows még mindig nem lát semmilyen hálózatot/ vezeték nélküli hálózatot, beleőrülök... :O
Hétvégén 0-ról újrarakom a windowst.

[ Szerkesztve ]

(#66152) RR-13


RR-13
őstag

Szeretném megkérdezni, hogy valaki tudja-e arra a megoldást, hogy a mappa ablakok méretét miért nem jegyzi meg mindnek a Win 7? :W

Mindig az utolsónak bezárt ablakmérettel nyitja meg az újonnan kinyitásra kerülő mappát, amit nem értek, hiszen elvileg 400 pozíciót tud elmenteni a windows, de nekem még 100 sincs eddig :(
Illetve nem sikerül 2 külön mappának az ablakméretét sem megjegyeztetni a windowsal, mert csak az érdekli, amit utoljára megnyitottam illetve, ahogy bezártam az utolsó ablak mérettel.

Tehát hiába zárok be egy kisebbre állított ablakot egy nagyobb ablak előtt, a nagyobb ablak bezárása után a kisebbként bezárt ablakot is nagyként nyitja meg! ;] (kezdek bekattanni ettől már...)

(#66153) galaxys80 válasza King Unique (#66149) üzenetére


galaxys80
veterán

Na, ha egyszer lesz egy kis időm, akkor kipróbálom egy 32 GB-os pendrive-ról a win 10-et MAC-re. :)

(#66154) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok!
Véletlen a kollégám átállította az egyik win7-es gépünket angolra (mindent még az asztali ikonokat is, nem a billentyűzetet).
Hogy kell visszaállítani magyarra?
Köszi

(#66155) internetezoo válasza CSB29 (#66154) üzenetére


internetezoo
senior tag

link: link

(#66156) CSB29 válasza internetezoo (#66155) üzenetére


CSB29
aktív tag

:R

(#66157) RR-13 válasza RR-13 (#66152) üzenetére


RR-13
őstag

Ablak méret ügyben senki nem tud segíteni? :U

(#66158) bobalazs válasza RR-13 (#66157) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez elég egyedi probléma.
Nem jegyzi meg a windows intéző a poziciót, nem is fogja.
3000 forintért van hozzá szoftver, ha nagyon akarod. ;]

(#66159) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Esetleg ezzel próbát tehetsz.

(#66160) RR-13 válasza bobalazs (#66158) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi azért ! :U
Amúgy nagyon érdekes jelenség, mivel pár hetes a win 7-em, tehát nem nagyon volt ideje "elromlani" ennek az alap dolognak.. nem is értem.... :F
Próbáltam a win Reg-ben átállítani, megadni 5000 megjegyzési számot, de akkor sem jegyezte meg...

Máshol olvastam valakinél ezt a hibát, ő sem értette, hogy miért csak egy ablak méret van a win7-ben... de ő nem kapott választ és megoldást erre... neki is csak egy ablak méretként működött az összes mappája :Y

Próbálom amit linkeltél... :K

[ Szerkesztve ]

(#66161) RR-13 válasza bobalazs (#66159) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi a programmal megjegyzi a mappák ablak méretét, de engem nagyon bosszant, hogy a win 7 nem tudja megjegyezni magától.. nem is találok erre utaló beállítást, mint a win xp-n... ami itt volt:

Nektek van a Nézet fül alatt van ilyen opció? Köszi :U

(#66162) bobalazs válasza RR-13 (#66161) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Xp-n még volt, kigyomlálták az újabb rendszerekből, hogy miért ne kérdezd.

(#66163) RR-13 válasza bobalazs (#66162) üzenetére


RR-13
őstag

Igen azt látom, de Neked azért megjegyzi a WIN7 alapból a mappa ablak méreteit? :F
Mert, ha alapból nem tudja ezt a WIN akkor, nem keresek rá megoldást... bár sok helyen nem értem miért írnak rá olyan megoldást, hogy a B... Size méretét növelni kell, és bizonyos reg. kulcsokat törölni, hogy jó legyen, sőt a win 7 5000 db mappabeállítást tud megjegyezni alapból a win xp 400db-jához képest.. nekem mégsem jegyzi meg :W

(#66164) internetezoo válasza RR-13 (#66163) üzenetére


internetezoo
senior tag

Újratelepíted vagy rendszer visszaállítás

(#66165) bobalazs válasza RR-13 (#66163) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az utolsónak bezárt ablak méretét és (esetleg) pozicióját jegyzi meg a windows 7től.

(#66166) RR-13 válasza bobalazs (#66165) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi mindenkinek :U

(#66167) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
HDD-t SSD-re cseréltem és azóta nincs pontos idő a laptopon.
A laptop dátum idő nem mutatja a pontos időt, bekapcsoláskor mindig a kikapcsoláskor mért időponttól
fojtatja a számolást.
A BIOS is.
Az elemre gondoltam, de akkor a teljes dátumot és időt is elfelejtené.
Tudnátok segíteni?

(#66168) cooi11


cooi11
senior tag

A Windows 7 Service Pack 1 szervizcsomag x64-alapú rendszerekhez (KB976932) sikertelen a frissítése!
Itt melyiket telepítsem?

(#66169) bobalazs válasza cooi11 (#66168) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Elsőként nézd meg a biosba hogy jó e, lehet elemet kell cserélni.
Aztán a szolgáltatásokba nézd meg automatikusra van e állitva a windows idő szolgáltatás.

(#66170) Mike0088


Mike0088
csendes tag

Sziasztok!
Egy Win7 telepítése során kialakult probléma miatt kérném a segítségeteket. Adott egy teljesen új konfig aminek az alapja egy MSI B350 Pc Mate alaplap. A biosban még működő billentyűzetet és egeret a win7 telepítéskor már nem érzékeli. Külföldi oldalon olvastam, hogy megoldást jelenthet az msi smart tool segítségével pendrivera kiírt windows7, de sajnos a problémát az se oldotta meg. Van valami tippetek mit lehetne még tenni? Volt egy régi ps/2 billentyűm rátettem hát azt se ismerte fel/de lehet, hogy az hibàs.

[ Szerkesztve ]

(#66171) bobalazs válasza Mike0088 (#66170) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csináld egér nélkül a telepitést, megtanulod mire jó a tab gomb.

(#66172) quailstorm válasza Mike0088 (#66170) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Integrálni kéne az USB drivereket a Win7 telepítőbe, mert vaószínűleg nincs már csak xHCI a lapon.
Ugyanakkor a PS/2-vel mennie kéne.

(#66173) Mike0088 válasza quailstorm (#66172) üzenetére


Mike0088
csendes tag

Hát nem vacakoltam, felraktam inkább a 10-et. Amúgyis csak ideiglenes megoldásnak szántam mert a win7 jogtiszta licenccel volt meg, de majd vásárolok a 10hez is.

(#66174) Zoz válasza Mike0088 (#66173) üzenetére


Zoz
őstag

Még mindig lehet a 7-et 10-re frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#66175) Bjørgersson válasza bobalazs (#66171) üzenetére


Bjørgersson
félisten

"A biosban még működő billentyűzetet és egeret a win7 telepítéskor már nem érzékeli."

:P

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#66176) bobalazs válasza Zoz (#66174) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt irja az MS support hogy A kisegítő lehetőségekre vonatkozó frissítési ajánlat 2017. december 31-én lejárt.
Akkor hogyan?

svensson
Hát ezen tényleg szépen átsiklottam!

(#66177) Doky586 válasza Bjørgersson (#66175) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam már 5éve is ugyanezt csinálta, de egy reset-re 'észbekap'... :U

[ Szerkesztve ]

(#66178) Doky586 válasza bobalazs (#66176) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne frissítsél hanem a win10-nek megadhatod a win7-hez kapott aktivációs kódot..

(#66179) bobalazs válasza Doky586 (#66178) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt nem értem, ha nem lett felfrissitve, akkor hogyan adjam meg ha:
2016. július 29-ig lehetett ingyenesen frissíteni a Windows 10-re A Windows 10 beszerzése (GWX) alkalmazással.
Feltételezem ez csak akkor működik ha előzőleg a 7es kulcs hozzá lett kötve a 10hez.

(#66180) King Unique válasza bobalazs (#66176) üzenetére


King Unique
titán

Ott is végül idén január közepe volt a végleges határidő, amit az alábbi cikk is említ. Valamint még azt, hogy technikailag utána is működött a dolog, sőt itt egy friss példa arra, hogy még mindig.

(#66181) RR-13 válasza bobalazs (#66159) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi a ShellFolderFix 1.14 programot amit korábban linkeltél, azzal végre megjegyzi az összes mappa ablak méretét és helyzetét a Win7 is... :C :R
(mondjuk jó lenne magyarítás hozzá, mert sok beállítási lehetősége van, és felét nem értem.. :U )
Van egy új 1.15 verzió ShellFolderFix 1.15,

(#66182) Grave_444 válasza Bjørgersson (#66175) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha letiltja az USB-t akkor pendriveról se fog a Windows feltelepülni. :U
Nekem legalábbis anno Asrock oldalán lévő progival kellett megírni, hogy integrálja a drivert a telepítőbe.

(#66183) RR-13


RR-13
őstag

Valakinek esetleg megvan még valahol a magyar Powertoys Language Skin? Win7-be szeretném használni a Powertoy Calculátort, de enélkül, ami pont a magyarítása, nem lehet :(

(#66184) Doky586 válasza RR-13 (#66183) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Megvan, de csak a magyar XP-hez való, win7-hez semmi köze..

(#66185) RR-13 válasza Doky586 (#66184) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, nem gond, a Win7-re már megoldottam, hogy fusson a Powertoys Calculátor, szeretném a skin-t is valahogy hozzárendelni XPSP3 kompatibilitás módban. Köszi :U
Hogy tudnám elkérni?

(#66186) Doky586 válasza RR-13 (#66185) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt van a language skin. Én sose használtam, nem tudom mit csinál..

Viszont van egy minden windowson natívan (kompatibilitási mód nélkül) futó PowerToy Calculator is.

[ Szerkesztve ]

(#66187) RR-13 válasza Doky586 (#66186) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi szépen mindkettőt! :R
A natív "féle" nekem is megvolt, azzal oldottam meg végül is win7-en, hogy működjön. :K

(#66188) RR-13 válasza Doky586 (#66186) üzenetére


RR-13
őstag

Működik a skin Win7-en :K

Amennyiben valaki szeretné feltenni a Powertoys Calculatort, és magyarosítani, akkor itt van a pontos leírás hozzá:

PowerToys Calculator Windows 7-en, magyarosítva:

1. Telepíteni kell a PowerCalc Powertoy Setup-ot

2. Telepíteni kell a ptls-hu - windows installer magyarítás csomagot (restart, ha kéri)

3. A c meghajtón lévő windows/system32 mappából ki kell másolni bárhova a PowerCalc.exe-t (pl. a program files mappába)

4. Uninstallni kell a PowerCalc Powertoy Setup-ot (a magyarítás marad!)

5. A kimásolt PowerCalc.exe-t a másolás helyén megnyitjuk a tulajdonságait, jobb klikkel, majd a Language fül alatt kiválasztjuk az Apply Powertoys Language Skin-nél a Hungaryant és nyomjunk az Alkalmazzra, majd Ok-ra.

6. A kimásolt PowerCalc.exe-t a másolás helyén ismét megnyitjuk a tulajdonságait, jobb klikkel, majd a kompatibilitás fül alatt
kipipáljuk a Futtatás a következő kompatibilitási módban résznél az Windows XP SP3, elsőként megjelenő sort!

7. Az exe fájlról küldhetünk az asztalra egy parancsikont, és ez foig működni és magyar nyelven!

Megjegyzés:
Nem szabad a system32 mappába menteni a PowerCalc.exe-t, mert onnan sehogyan sem fog megnyilni, bármit teszünk!

A leírás csak akkor működik, ha nem a system32 mappába tesszük az exe-t, a program files mappából működik az eljárás, kipróbáltan.

(#66189) cooi11 válasza bobalazs (#66169) üzenetére


cooi11
senior tag

Szia!
Most kapcsoltam be a laptopot és a 2018. 09. 14. 01:24 időpontot mutatja a BIOS, és Win.
Péntek hajnalba frissítettem az időt az internetes szinkronizálással.
Próbáltam most is de nem találom a szinkronizálást. az internetes idő beállításnál azt írja ki:
Nem lehet folytatni és lépjen kapcsolatba a rendszergazdával!
Pénteken még jó volt!
Ha lemerül az ellem, akkor az alaplap gyártási időpontját mutatja?
Én legalább is így gondolom.

(#66190) cooi11


cooi11
senior tag

BIOS frissítést írtak több helyen, de a HDD-vel jó volt amiota SSD-re telepítettem
azóta nincs friss idő.
A BIOS frissítés, alaplapra megy nem a SSD-re, jól tudom?

(#66191) bobalazs válasza cooi11 (#66189) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha jó lenne az az elem, a BIOS nem az utolso bekapcsolást irná hanem menne folyamatosan, jelen időt mutatna. Ha teljesen lemerül az elem, el is felejti az időt.
Bios vezérli az alaplapot azért tanácsolják a frissitést, hátha bugos az alaplap biosa.,
Ssdnek ehhez semmi köze.

(#66192) cooi11 válasza bobalazs (#66191) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!
Elem csere.
Ezek az elemek lítium akkumulátorok igaz?
Hol vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#66193) bobalazs válasza cooi11 (#66192) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

barkácsboltba

(#66194) cooi11 válasza bobalazs (#66191) üzenetére


cooi11
senior tag

Ha rossz az elem, nem jegyezné meg az utolsó időt.
És most nézem nem jár az óra vagyis nem mindíg,
mert mest látom hogy vált percet de késik 2 órát.
És nem tudom frissíteni mert rendszergazdai jogosutságot kér.

(#66195) internetezoo válasza cooi11 (#66192) üzenetére


internetezoo
senior tag

Jysk pl.

(#66196) Doky586 válasza RR-13 (#66188) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nem sikerült. A language skin települt, de sehol nem találom a Language fület (5.pont). Megnéznéd hogy az én általam küldött calculator.exe -vel is működik-e nálad, vagy csak az eredetivel, mert a továbbiakban semmi kedvem kompatibilitási móddal szenvedni az eredeti exe-vel, gondolom úgysincs lényegi módosulás benne, nem értem minek a magyar nyelv bele (Functions helyett Funkciók legyen a menüben?)

(#66197) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Távoli asztalnál valamit nem jól állítok be, ehhez kéne egy kis segítség.

Rendszer menüpont alatt engedélyezem a távoli asztalt. Felhasználónál hozzáadom a rendszergazdát.

A kliensbe beállítom a ddns címet (gondolom port nem kell) , felhasználónév Rendszergazda, hozzá a jelszó... kb. ennyi.

Kapcsolódáskor azt mondja , hogy nem fut vagy nincs engedélyezve a gazdagépen a távoli asztal lehetősége. Eset Smart security van a gépen.

Van ötletetek hol lehet még a gond?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#66198) RR-13 válasza Doky586 (#66196) üzenetére


RR-13
őstag

Az általad küldött power_toy_calculator.exe fájl tulajdonság menüjében csak, akkor látható a Language Fül majd, ha az exe-t átnevezed PowerCalc exe-re. :U
Azért úgy írtam a leírást, hogy a sys32 mabbából kivettet kell áthelyezni máshová, mert annak a neve a telepítőből PowerCalc.

Van egy pár spec beállítás, és nekem pl. jobb, ha magyar... :K

(#66199) Zoz válasza bobalazs (#66176) üzenetére


Zoz
őstag

Simán beírod 10-es telepítőnek a 7-es kulcsot, és elfogadja. Vagy ha telepítve van a 7-es akkor csinálsz MCT-vel egy telepítőt, indítod a SETUP.EXE-t, és frissítesz.

(#66200) Doky586 válasza RR-13 (#66198) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt kéne látnom a Language fül-et..?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.