Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66301) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!

A Google Drive Windowsra írt Backup&Sync klienst szeretném telepíteni, használni olyan gépen, amin nem vagyok admin. Így pedig nincs a telepítésére sem lehetőségem.
Sok alkalmazásra van Portable verzió, ám ezt nem tudom miként lehetne kivitelezni.

Ha egy másik gépen telepített Backup&Sync mappáit az Appdata és a Programfiles helyekről átmásolom az ominózus korlátozott gépre? Működhet?

Van ötletetek? Esetleg alternatív szinkronizáló program, lehetőleg telepítés nélkül?
A OneDrive persze gond nélkül felkúszik erre a Windows 7 rendszerű gépre. :/

Köszönettel várom a javaslatokat,
zsoltip

(#66302) szabonagyur válasza zsoltip (#66301) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ne buheráld azt a gépet amin neked le van tiltva, nem véletlen ;)

Használd amire való :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66303) zsoltip válasza szabonagyur (#66302) üzenetére


zsoltip
őstag

Tönkre nem teszem. Kihívás, önfejlesztés. :)

(#66304) szabonagyur válasza zsoltip (#66303) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem teszed tönkre, de gondolom ez egy munkagép lenne.

Használni kell arra amire való, szórakozni meg venni sajátot.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66305) zsoltip válasza szabonagyur (#66304) üzenetére


zsoltip
őstag

Nem mondom, hogy teljesen logikát nélkülöző, amit mondasz, de egy számítógép, laptop, Mac, akármilyen eszköz, amennyiben a munkáltató azt úgy tüntetni fel, mint a juttatási csomag része, nem, kiváltképp nem csak munkaeszköz. A policyk kérdése egy másik téma. :)

(#66306) szabonagyur válasza zsoltip (#66305) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem is van laptop, telefon is céges, nem is rossz készülék egyik sem, mégis hidegen hagy, hogy azon szórakozzak bármivel is. ;)

A laptop meg általában úgy szerepel mint juttatási csomag része, hogy használhatod arra amire engedélyt adnak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66307) krealon válasza zsoltip (#66301) üzenetére


krealon
veterán

"A Google Drive Windowsra írt Backup&Sync klienst szeretném telepíteni, használni olyan gépen, amin nem vagyok admin. Így pedig nincs a telepítésére sem lehetőségem."

A Chrome regebben, ha nem volt admin jog, az AppData\Local -ba telepitette magat.
Erdemes egy probat tenni, hatha ez is hasonloan lopakodik be a gepbe.

Persze ha emiatt utilaput kotnek a talpadra, akkor az a te feleloseged.

(#66308) internetezoo válasza zsoltip (#66301) üzenetére


internetezoo
senior tag

Syncdocs portable: link

(#66309) S.Y.S.


S.Y.S.
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék elrejteni egy vagy több meghajtót, mert más is használná a gépet egy rövid ideig, ezt hogyan tudom kivitelezni? A Guest fiók erre alkalmas?

(#66310) Doky586 válasza S.Y.S. (#66309) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én egy zárható fiók mélyére rejteném azon meghajtókat.. ;]

Esetleg kapcsold be azon meghajtókon a Bitlockert. :K

(#66311) Gézengúz válasza Doky586 (#66310) üzenetére


Gézengúz
addikt

Biztos, hogy Ultimate-je van?

(#66312) Doky586 válasza Gézengúz (#66311) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én Home-on használom.

(Home-on az a korlátozás hogy létrehozni nem tudja és a C nem titkosítható, de írja olvassa; én aktiválatlan win10pro to go -val hoznám létre usb-ről)

[ Szerkesztve ]

(#66313) p@gabi


p@gabi
tag

Sziasztok!
Esetleg találkozott valaki a képen látható jelenséggel?
Tudatosan nem állítgattam semmi ilyesmit a rendszeren,igazából nem is tudom,hogy mióta váltottak át az ablakok tartalmának méretei ilyenre,de mivel a látásom már nem a régi :N ,eléggé zavar már a jelenség.
win7/64bit
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#66314) S.Y.S. válasza Doky586 (#66310) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Megoldva :R

(#66315) Petya XT válasza p@gabi (#66313) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Szia,
Kezdésnek három dolgot tehetsz meg:
- Vezérlőpult-->Mappa beállításai-->Nézet: Alapértelmezésre mindent.
- Vezérlőpult-->Személyre szabás-->Megjelenítés: Itt próbáld meg feljebb, majd lentebb venni a méretet.
- Ellenőrizd magát a felbontást.(lehet inkább ezzel kellene kezdeni)

Ha ezek közül egyik sem hoz eredményt, akkor driverfrissítés. De csak tippelgetek, én a parancssornál láttam ilyet, de azt lehetett orvosolni, intézőben még nem, ill. nagyon régen, amikor a felbontás, frissítés nem volt oké.
Ha széthúzod az ablakot, akkor is ilyen istentelenül néz ki?

(#66316) p@gabi válasza Petya XT (#66315) üzenetére


p@gabi
tag

Szia
Sajnos ezek közül egyik sem vezetett sikerre,mielőtt írtam,már végigpróbálgattam őket.
Egyébként ezeknek az ablakoknak a méretét nem lehet megváltoztatni,teljes méretre rakni,így széthúzni sem,sem hosszában,sem széltében.
Ha a driver frissítéssel a videókártyáéra gondolsz,az mindig a legfrissebb a játékok miatt.

(#66317) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Hali Srácok!

Adott win7 pro és ilyet csinál.

Természetesen a windows update a szolgáltatásoknál fut. Még egy hasonló probléma, win esemény napló, fut de ha bármilyen bejegyzést akarnék megnézni akkor leáll. Kártevő ellenörzés negatív (ESET).
Valakinek ötlete?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#66318) Petya XT válasza p@gabi (#66316) üzenetére


Petya XT
aktív tag

..Hmm...az érdekes. Csökkentett módban nézd már meg. Ott nem lesz aktív a driver.

(#66319) Petya XT válasza p@gabi (#66316) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Csak bosszantott a probléma. Azt nem tudom mitől ilyen, de itt volt egy használható leírás.

A lap alján van egy link egy kis progiról, kicsomagoltam Program Files(x86) mappába, és elindítottam. Most már lehet méretezni a properties ablakokat.

Mondjuk nem az igazi, mert nem marad úgy. Ezen még tornázni kell egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#66320) p@gabi válasza Petya XT (#66319) üzenetére


p@gabi
tag

Köszi,hogy foglalkozol/tál vele. :R
Egyenlőre csak annyit tudtam megnézni(közben el kellett jönnöm a gép mellől),hogy csökkentett módban is ugyanaz a helyzet az ablakokkal.Alapból nálam 800x600 as felbontásban indult a csökkentett mód,ebben a felbontásban is olyan apró betűsek az ablakok,majd átállítottam 1920x1080 ra,de ugyanaz a helyzet a betűméretekkel.
Köszönöm a linkelt programot azért,később azt is kipróbálom majd,csak kerüljek vissza a gép elé.:K

(#66321) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok!

Meglévő Win10 Prof mellé feltettem, egy Win7 64 Bit magyar Profot is, dual boot-os is lett a rendszer, de a Win 7 indulásakor az Usb billentyűzet es az usb-s egér inaktív marad, billentyűzetet kicseréltem ps2 csatisra, majd visszadugom az usb-set feltelepíti, reboot esetén azonban ugyanez a probléma. Ötlete valakinek?
Mondjuk az sem tetszik, hogy a 2 oprendszer látja egymás particióját, sajnos nem találtam érdemi leírást, hogyan lehetne egymás elől elrejteni a rendszerpartíciókat? Win Xp idején boot managerrel csináltam ilyet, de annak vagy 10 éve? Valakinek ötlete?? :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#66322) Doky586 válasza Gallac (#66321) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vedd el a másik OS partíciójától a betűjelet a lemezkezelőben.

(#66323) Gallac válasza Doky586 (#66322) üzenetére


Gallac
senior tag

Köszi erre nem is gondoltam :) illetve nem akartam használhatatlanná tenni egyiket sem :)
nagyon köszi :C :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#66324) internetezoo


internetezoo
senior tag

Másnak se megy fel manuálisan a mostani frissítés?

(#66325) Gézengúz válasza internetezoo (#66324) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#66326) Zoz válasza Mezga Aladár (#66317) üzenetére


Zoz
őstag

Mikor frissült utoljára ez a gép? Nem lehet, hogy a tavaly évvégi Microsoft dátum bug áldozata? Kiadtak egy hibás dátumú tanusítványt, amitől azt hiszi a gép, hogy a Win 7 update szolgáltatás támogatása megszűnt, és meg se próbál frissitést keresni.
Megoldás: dátumot visszaállítani egy évvel, gép újraindít. Frissítések keresése, elkezd keresgélni, majd hibát dob (eközben leszedte a jó tanusítványt), dátum visszaállít, gép újraindít, és mehet újra a keresés. Ha ez volt a hiba, akkor most már jó lesz.

(#66327) Mezga Aladár válasza Zoz (#66326) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egy/két hónapja még frissült. Kipróbálom, THX.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#66328) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#66327) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szóval érdekes a dolog. Nem volt 2018-as frissítés a gépen! :F Rejtély, napi használatban van a cucc. Az offline frissítővel frissítettem a rendszert majd az óra visszaállításos procedúrával rendbe jött a rendszer. Megy az eseménynapló is. Kösz a segítséget. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#66329) qdak


qdak
addikt

Hello

Olyan problemam van, hogy az egyik csaladi gep, amin Win10 volt, az utolso frissites utan (jo ideig ki volt kapcsolva a frissites) eldobta a Wifit, persze senki nem tudott segiteni, hiaba szorakoztam vele napokig leirasok alapjan, csereltem masik wifire, a regi azota is megy napok ota a Win7 es csaladi gepben!
Szoval W10 le Win7 fel, minden megoldva, de a Wifi egyszer vmi ip utkozest irt ki? leiras alapjan megadtam ezt:
wififix
wififix
de neha tovabbra is eldobja a netet, a wifi 100% hogy jo, mind 2 vel ezt csinalja, mig a masik Win7 es gepen, napokig, nem volt problema.
Tplink tlvn 721 meg 822
Vkinek otlete ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#66330) szabonagyur válasza qdak (#66329) üzenetére


szabonagyur
félisten

Másik gép/eszköz is ezt az IP-t használja a fix IP beállítás miatt.

Nézd végig az IP kiosztásokat

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66331) sfdrakex válasza qdak (#66329) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért nem hagyod auton az ip kiosztást?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66332) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!

adódót egy olyan problémám amivel még nem találkoztam
Utorrent problémám , pontosabban este lelőttem a gépet szokott módon, ma reggel mikor bekapcsolom a masinát akkor mar nem indul az utorrent.
Utorrent 3.0 (WIN 7)
" Windows nem tudja elérni a megadott eszközt, elérési utat vagy fájlt. Lehet hogy nem rendelkezik hozzá férési engedéllyel " ezen ablakot kapom, illetve telepítésre is ugyan ezt írja ki
próbáltam rendszergazdaként indítani semmi
ötlet?
:R :R :R

WOT: kissio

(#66333) qdak válasza sfdrakex (#66331) üzenetére


qdak
addikt

szabonagyur automatan volt, megnezem koszi.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#66334) dugynok válasza Dr.Én (#66332) üzenetére


dugynok
senior tag

Nekem a nod32 talàlt egy frissítésével az utorrent.exe-ben (2.2.1) valami kàrtevőt és törölte/karanténozta. Nézz körül a virusírtó tàjékàn.

[ Szerkesztve ]

(#66335) szabonagyur válasza qdak (#66333) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha mindenhol automata nem akadhat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66336) Dr.Én válasza dugynok (#66334) üzenetére


Dr.Én
veterán

semmit se rakott karanténba a NOD32 nálam, hozzáadtam a kivételekhez, akkor se indul :F
lehet ki próbálom azt hogy vissza állítom a rendszert egy korábbi napra... hátha

WOT: kissio

(#66337) Petya XT válasza Dr.Én (#66336) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Szia,
Én azt tapasztaltam, hogy így is, úgy is instabil a program, ráadásul menetrend szerint le is fertőzik valami féreggel. Talán akkor járnál a legjobban, ha Revo-val eltakarítanád, és felraknál egy Qbittorrentet. Sok macerától megkímélnéd magad. :)
Egy torrent kliens nem éri meg, hogy kockáztass egy rendszer visszaállítást, szerintem.

QBittorrent

(#66338) Dr.Én válasza Petya XT (#66337) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hello

nem állítottam vissza a rendszert.
megsasolom ezen progit amit mondasz

:R :R

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#66339) Dr.Én válasza Petya XT (#66337) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nagyon szépen köszönöm!!!
Működik remekül ezen progi!!!
:R :R :R :R :R :R :R :R

Utorrent törölve ahogy mutattad. :)

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#66340) Petya XT válasza Dr.Én (#66339) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Használd egészséggel :R

(#66341) internetezoo válasza Dr.Én (#66339) üzenetére


internetezoo
senior tag

neszetools.hu

(#66342) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Win 7 x64 a meghajtó nem kap betűjelet induláskor. (HDD)
Az auto-mount be van kapcsolva, ha kézzel adok neki a partició kezelőben
akkor minden OK de ugye ez elég babrás minden induláskor.
Van valakinek ötlete mi a gond ?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#66343) akaido válasza DonThomasino (#66342) üzenetére


akaido
addikt

Sajátgép jobb klikk/Kezelés/Lemezkezelőben nézd meg mi a helyzet a HDD-vel. Itt tudsz betűjelet is hozzárendelni.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#66344) Gallac válasza internetezoo (#66341) üzenetére


Gallac
senior tag

Köszi ez egy nagyon frankó kis oldal :C :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#66345) Gallac válasza Petya XT (#66337) üzenetére


Gallac
senior tag

Nagy up neked :D
Méltó utódja az utorrentnek, áttértem én is a használatára :C :R

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#66346) DonThomasino válasza akaido (#66343) üzenetére


DonThomasino
veterán

Aha tudom, csak nem szeretném minden induláskor ezt csinálni.
"ha kézzel adok neki a partició kezelőben
akkor minden OK
"

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#66347) Zoz válasza DonThomasino (#66342) üzenetére


Zoz
őstag

Lehet, hogy ez a probléma:
"Windows saves an sequence of numbers, called a disk signature or unique identifier, on every disk it uses. If you connect, or "mount", a disk that has the same signature as an existing one to your system, Windows will refuse to assign it a drive letter. The end result is that you will not be able to access the disk. "

Egy 32 bites érték található a MBR-ben, ami alapján azonosítja a meghajtókat. A registry-ben ezen érték alapján vannak eltárolva a hozzárendelt betűjelek. Ha valamiért két meghajtónak ugyanaz az azonosítója, akkor zavart érzékel, és nem mountolja be.

Itt írnak arról, hogyan lehet DISKPART-tal megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#66348) DonThomasino válasza Zoz (#66347) üzenetére


DonThomasino
veterán

A 7. pont nem világos nekem, mi is az a signature.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#66349) Zoz válasza DonThomasino (#66348) üzenetére


Zoz
őstag

32 bites hexadecimális szám, azaz 8 hex karakter. A 6-os pontban kiírja a mostanit, azt javasolja, hogy ahhoz képest +/1-es értéket írjál. Írd ugyanazt ami a mostani, egy számot megváltoztatva.

(#66350) DonThomasino válasza Zoz (#66349) üzenetére


DonThomasino
veterán

A mostani érték : 96CDA2EC
Akkor az új legyen: 96CDA2ED legyen?

:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.