Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) sfdrakex válasza GreenIT (#66650) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Eddig még mindig megtaláltam a drivereket vagy a hardver vagy a chipset gyártó oldalán. Ritka, már nem létező gyártók eszközeivel persze lehet gond, de egy pár éves pcnél kizárt, hogy ne legyen meg 1-2 perc alatt a driver. Igaz nem régóta foglalkozom pckkel, csak 89 óta. 😃

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66652) GreenIT válasza sfdrakex (#66651) üzenetére


GreenIT
tag

Akkor lehet, hogy ujat mondok neked, de nekem most a dell 5500-assal kellett szenvednem, es a weboldalan talalhato letoltheto driverek mindegyikere az volt a valasz, hogy mar regen elavult es nem telepitheto.

(#66653) sfdrakex válasza GreenIT (#66652) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A Win se talált hozzá semmit, és a chipset gyártó oldalán se volt? . . . Intel cucchoz gugliztál, intel oldalán nem is kerested. Ne mond, hogy nincs hozzá. Nincs ezzel gond, nem ott kerested. Csak nekem furcsa, mikor a számomra leglogikusabb helyen nem is nézi valaki amit keres. Samsung tv leírását se a Samsung oldalán keresnéd elsőnek?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66654) GreenIT válasza sfdrakex (#66653) üzenetére


GreenIT
tag

OK, varom a megoldasodat, itt egy masik pelda:

R5C592 Memory Stick Bus Host Adapter
gyarto ricoh - megmondanad, hol van a http://www.ricoh.com/ weboldalon a letoltesi link?

Mert nekem asus meg kismillio mas weboldal jon be, ahonnan azonnal az o exe-juket akarjak a nyakamba sozni a valodi driver helyett, ricoh weboldalra egyetlen talalat sincs masfel ora alatt.

[ Szerkesztve ]

(#66655) zolee001 válasza GreenIT (#66654) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.dell.com/support/home/us/en/04/product-support/product/latitude-e5500/drivers

Gugli 1/1

(#66656) prabhu válasza GreenIT (#66654) üzenetére


prabhu
senior tag

Van egy kicsi és gyors driver-kereső progi, amit szoktam néha futtatni. Nem tökéletes, de ha telepítéskor kiveszed az extrák elől a pipát (Opera böngésző, Mcafee, stb.), akkor valóban ingyenes megoldásként tudod használni:
[3DP Chip]
Illetve hálókártya drivercsomag:
[3DP net]
Talán hasznát veszed.

(#66657) efi99 válasza prabhu (#66656) üzenetére


efi99
senior tag

A VirusTotalnak nem tetszik.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#66658) prabhu válasza efi99 (#66657) üzenetére


prabhu
senior tag

PUP-nak látják leginkább, a trojan fals.
Írtam, hogy fel akar tenni telepítéskor mást is. Szóval nem next-next-finish, hanem pipa ki minden elől, ami egyébként is a rendes módja lenne a telepítésnek.
Amúgy pl. a CCleaner sem 100% zöld a Chrome és Avast install opció miatt.

(#66659) sfdrakex válasza GreenIT (#66654) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Dell oldalán ott a driver. Az a gond szerintem sok usernél, hogy keresni sem tudnak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66660) old-dog


old-dog
aktív tag

Sziasztok!
Asus laptophoz lehet külső usb-s billentyűzetet csatlakoztatni, mivel egy programnál a saját billentyűzetén nem lehet egy bizonyos billentyű kombinációt elvégezni?

(#66661) sfdrakex válasza old-dog (#66660) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66662) gregory91 válasza old-dog (#66660) üzenetére


gregory91
senior tag

Ez felesleges megkérdezni: Driverfüggő a dolog,még 3-at is csatlakoztathatsz rá bármelyik laptopra(már ha van annyi -szabad- port).

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#66663) GreenIT válasza sfdrakex (#66659) üzenetére


GreenIT
tag

1. Az inteles drivernel leteremtettel, hogy a gyarto oldalan kell keresni. Intelnel meg lehet keresni, de en arra kertelek, hogy azt mutasd meg, hol van a RICOH oldalan letoltheto driver adatbazis.
Meg mindig erdekel a valasz. (fenymasolo nem erdekel.;)

2. Irtam, hogy masik geprol van szo, tessek, itt van, service taggal bovitett szolgaltataskent ennyi az osszes driver, ami a dell szerint letoltheto hozza:

https://www.dell.com/support/home/uk/en/ukbsdt1/product-support/servicetag/g2cxd3j/drivers

Amugy a kommunikacios stilusod betanitott politikusokera emlekeztet, akik rugalmasan valtanak mindig mas temara, es ugy allitjak be, mintha az eredeti kerdesre valaszoltak volna...

[ Szerkesztve ]

(#66664) GreenIT válasza zolee001 (#66655) üzenetére


GreenIT
tag

Igen, csak par hete, amikor letoltottem oket, telepiteskor jott szinte mindegyiknel az uzenet, hogy elavultak, vagy mas okbol nem telepithetoek. :(

(#66665) sfdrakex válasza GreenIT (#66663) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt írtam, hogy én a gyártó vagy a chipset gyártó oldalán szoktam a drivereket keresni. :D Elsőkörben pl megnézem a laptop gyártó oldalán, hogy milyen frissek a driverek, majd megnézem a chipset gyártóén is, Illetve használom a Win updatet, hogy keressen drivereket. Drivereket nem guglival keresem. Nem vagyok politikus. Egyébként csak furcsáltam, hogy mindenhol kerestél drivert csak az eszköz és a chipset gyártó oldalán nem. Számomra az az egyértelmű, hogy ezeken a helyeken keresem, és megjegyeztem, nem csak neked szólt, úgy általánosságban csodálkoztam rá a dologra, mert nem te vagy az első az elmúlt pár évben aki számomra logikátlanul keres valamit. Volt aki állította 4-5 óra guglizás után kért segítséget, nekem 10 mp volt megtalálni a választ a kérdésére, tehát, sokan azt sem tudják a gugliba mit írjanak be, hogy érdemes keresni. Bár a te esetedben, nem is használtam volna a google-t.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66666) GreenIT válasza sfdrakex (#66665) üzenetére


GreenIT
tag

Drivereket nem guglival keresem. Nem vagyok politikus. Egyébként csak furcsáltam, hogy mindenhol kerestél drivert csak az eszköz és a chipset gyártó oldalán nem.

Leirtam, hogy ricoh drivert keresek es nem talaltam a ricoh weboldalan - tovabbra is varom a valaszod, hogy

1. bebizonyitsd, hogy nem politikusi kommukaciot folytatsz.;)
2. hol van a gyarto weboldalan a driver adatbazis, ahol lehet kozvetlenul keresni
3. altalanosan: hogyan lehet megtalalni a szukseges drivereket.

Off:
Amugy az is erdekelne, hogy miert repult ra ezernyi weboldal driverek vadaszatara?
Nem hiszem, hogy ebbol penzt tudnanak csinalni, reklamot se generalnak, vagy megis?
Vagy ennek reven akarnak kemprogramokat telepiteni a gepre?
Miert eri meg nekik anyagilag? :F

(#66667) sfdrakex válasza GreenIT (#66666) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ahogy írod, sok oldal a driverek mellett minden szemetet is tol a gépre. Nem érdemes olyan helyekről telepíteni. Általánosan a hardver gyártó oldalán érdemes keresni, laptopoknál a laptop gyártó oldalán, de pl intel alkatrészekhez intel, nvidia kártyákhoz nvidia oldalán, mindegy kigyártja a vgat, ha nv akkor ott keresed, ha amd, az amd oldalán. Laptopoknál elsőkörben a gyártója oldalán. Egy hp nyomtatóhoz a hp oldalán.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66668) gerrog


gerrog
aktív tag

sziasztok

intel RST drivert szeretném telepíteni, de sajna rossz fájlt töltöttem le
egy SetupRST.exe fájl (intel oldaláról), de 'ez a platform nem támogatott' hibaüzenettel leáll

hogy tudom megtalálni a nekem megfelelőt?

okozhatja ezen driver hiánya, hogy az AIDA64 a raid vezérlők keresése közben lefagy és nem indul el?

köszönöm előre is a segítséget

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#66669) gerrog válasza gerrog (#66668) üzenetére


gerrog
aktív tag

bocs, megint én

közben sikerült feltelepítenem egy valszeg régi verzió IntelRST-t, most az AIDA is elindul

ja és működik a dvd-rom is, mert előtte az se ment

ez a driver kell a dvd-nek?
úgy tudtam, ez az RST nem létszükséglet

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#66670) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
A Win7 hány internet hálózatot tud létrehozni? Tudom-e törölni az eddig létrehozott (jelenleg "Hálózat 5"- nél tart) hálózatokat?
Döntőtöbbségben telefonról USB-n vagy wi-fin osztom meg a laposra a netet, itthon pedig wagy wifin vagy vezetékkel a routerről. Azt vettem észre, hogy a telefonos csatlakozásokkor képes újabb hálózatokat kreálni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#66671) prabhu válasza HoTaZo (#66670) üzenetére


prabhu
senior tag

(#66672) Doky586 válasza HoTaZo (#66670) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ne törölgess. Gondolom másik usb aljzathoz más nevet adott..

(#66673) HoTaZo válasza Doky586 (#66672) üzenetére


HoTaZo
őstag

Egyelőre nem áll szándékomban, azért is kérdeztem, hogy mennyit tud létrehozni (kezelni).
Eddig 2 usb aljzatba dugtam csak, aztán a wifi, ezek a telóról adott jelek. Itthon, az időközben lecserélt HGW-ről még nem is kapott wi-fit, csak vezetékest.

(#66671) prabhu: Köszi!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#66674) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem! Bejelentkezéskor az alábbi üzenetet kapom:

A(z) felhasználói profil szolgáltatás nem tudott bejelentkezni.
A felhasználói profilt nem sikerült betölteni.

Egy profilvan csak ez a rendszergazda. (24-én még használtam semmi furcsát nem tapasztaltam 26-án meg nem bírtam belépni.)

Csökkentett módban beengedett, (és ki is mentettem azt a filet amin éppen dolgozom és pótolhatatlan) de normálban nem. Mit tanácsoltok?! Az eseménynaplót nézegettem, de nem lettem okosabb. Mondjuk nem is igazán értek hozzá, hogy mit kéne keresnem.

Találtam benne egy olyat, 24-ei dátummal, hogy a felhasználónak újraindításra/leállításra tett kísérlete meghiúsult.

Köszi!

D°°ci

(#66675) prabhu válasza Dagaddt (#66674) üzenetére


prabhu
senior tag

[MS oldal]

HoTaZo: láttam én már 2x hálózatot is egy gépen, szóval éppen nem kötelező törölni, csak szúrja az ember szemét a felesleg.

[ Szerkesztve ]

(#66676) HoTaZo válasza prabhu (#66675) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ha a 2x, az húszon-valamennyit jelent, akkor már közeledünk az első kérdésem lényegéhez. :)
Van-e dokumentáció valahol (mert eddig én nem találtam), hogy korlátozott-e a W7 hálózat kezelési mennyisége?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#66677) GreenIT


GreenIT
tag

Tovabbra is kerulod a lenyeges valaszt: a Ricoh driverek megtalalasat. :(((

(#66678) Dagaddt válasza prabhu (#66675) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Szia!

Nem értem amit írtál! Vagy nem is nekem szólt?! :F

JA A LINK SZÓL NEKEM. Köszi! megpróbálom ezeket.

[ Szerkesztve ]

D°°ci

(#66679) prabhu válasza HoTaZo (#66676) üzenetére


prabhu
senior tag

Annyit találtam, hogy szimultán 20 aktív kapcsolat lehet.

(#66680) HoTaZo válasza prabhu (#66679) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok.
Ez alatt mit értenek? Tud a rendszer egyszerre akár 20 hálózati kapcsolatból is netet szedni? :F

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#66681) krealon válasza Dagaddt (#66674) üzenetére


krealon
veterán

"Bejelentkezéskor az alábbi üzenetet kapom:

A(z) felhasználói profil szolgáltatás nem tudott bejelentkezni.
A felhasználói profilt nem sikerült betölteni.
"

Az angol hibauzenet:
The User Profile Service failed the logon. User profile cannot be loaded.

Es a megoldasi javaslatok angolul

[ Szerkesztve ]

(#66682) GreenIT válasza Dagaddt (#66674) üzenetére


GreenIT
tag

Pont ez volt nalunk is, miutan frissen telepitett avast frissitette magat es ujraindult.
F8-as belepessel profil helyreallitassal sikerult megoldani.

(#66683) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szökségem!
Mégpedig a D meghajtón van egy mappa kb 40Gb filmel amit nem tudok letörölni, gyereknek a filmjei vannak benne ő álitgatta el gondolom, a filmekre nincs szükség, próbáltam külön,egyesével, de sehogyan nem tudom letörölni, átnevezni áttudom őket egyesével és a mappákat is, :(
Ezt írja kia mappa törlésénél:Az irásvédelmet nemtudom megszüntetni,

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#66684) Gézengúz válasza steve24 (#66683) üzenetére


Gézengúz
addikt

Unlocker?

(#66685) steve24 válasza Gézengúz (#66684) üzenetére


steve24
aktív tag

Azt nem engedi, nem lehetséges feloldani a mappa írásvédelmet

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#66686) Doky586 válasza steve24 (#66683) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szólj neki, hogy törölje le ő...

(#66687) Gézengúz válasza steve24 (#66685) üzenetére


Gézengúz
addikt

Rendszergazdaként belépve? Esetleg csökkentett módban?

(#66688) steve24 válasza Gézengúz (#66687) üzenetére


steve24
aktív tag

Nincs külön fiók, Csökkentet módban nem próbáltam, hogy tudok úgy belépni?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#66689) GreenIT válasza steve24 (#66688) üzenetére


GreenIT
tag

F8.

(#66690) Jarod1 válasza steve24 (#66683) üzenetére


Jarod1
addikt

az írásvédelemről veddd ki a pipát

(#66691) steve24 válasza Jarod1 (#66690) üzenetére


steve24
aktív tag

Hiába, kiveszem
Alkalmaz, ok.
majd újból ott van.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#66692) Doky586 válasza steve24 (#66691) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mutasd a jogosultságokat is. és a tulajdonost.

(#66693) steve24 válasza Doky586 (#66692) üzenetére


steve24
aktív tag

Erre gondoltál?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#66694) Doky586 válasza steve24 (#66693) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem teljesen. Nem a mappa jogosultságai érdekelnek (azt látjuk hogy tudtad módosítgatni), hanem egy törölhetetlen filejé, illetve a speciális gombot is megnyomni.

(#66695) steve24 válasza Doky586 (#66694) üzenetére


steve24
aktív tag

Ilyen amikor próbálnám törölni

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#66696) steve24 válasza steve24 (#66695) üzenetére


steve24
aktív tag

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#66697) kispx válasza steve24 (#66683) üzenetére


kispx
addikt

Próbáld meg egy live linux alól törölni. Esetleg a partícióra csinálj egy hibaellenőrzést (chkdsk).

(#66698) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hozzám került egy laptop rokonoktól (0 hozzáértés) rendbetételre, windows7 ultimate van rajta van rajta.
A laptop win7 home premiummal jött, és ezt szeretném vissza tenni.
A bökkenő annyi, hogy a laptopn alján lévő licenszmatrica 1-2 karaktere már lekopott/nem látszódik jól. (0, O megkülönböztetés sem egyszerű).
Van valami hasznos tippetek?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66699) Doky586 válasza steve24 (#66693) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor itt speciális, tulajdonos módosítás, speciális, keresés, magadat kiválasztod, ok, ok, gyerekobjektumok bepipál, ok, ok. Ezután talán sikerül törölni. Ha nem akkor a felhasználók szerkesztése és próbáld teljes joggal a SYSTEM usert hozzáadni, mert elvileg anélkül a linux sem tudja törölni őket.

[ Szerkesztve ]

(#66700) King Unique válasza steve24 (#66696) üzenetére


King Unique
titán

Látszik, hogy nincsen megfelelő felhasználói jogosultságod a mappa törléséhez... Azt kellene megfelelően beállítani grafikus felületen (+) / parancssorban, hozzáadni a saját felhasználódat teljes jogosultsággal, saját tulajdonba venni a mappát / teljes meghajtót, öröklődést beállítani stb.

Másik lehetőség a mappa törléséhez olyan külső programok használata, mint pl. az IObit Unlocker, LockHunter stb. Vagy pendrive-ról bebootolni egy spéci WinPE / Live Linux rendszert és azzal törölni a mappá(ka)t.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.