Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66101) akaido válasza sh4d0w (#66099) üzenetére


akaido
addikt

Ez sajna meglepetés, bár már viszonylag régebben használtam.
Nekem a w7 eddig frissülget rendesen.

Doky586: Gondolom sh4d0w valami trükkre lenne kíváncsi, amivel gyorsabbá tehető az update folyamat.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#66102) sh4d0w válasza Doky586 (#66100) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Megpróbáltam a normál WU-t, ami közölte velem, hogy nem tud frissítéseket keresni. Mellesleg határidős cucc, ezért nem ér rá.

https://www.coreinfinity.tech

(#66103) King Unique válasza akaido (#66098) üzenetére


King Unique
titán

Vagy eleve integrált telepítőt használni, a 7-es tiszta telepítésénél legutóbb én is ilyet használtam pl. innen letöltve.

(#66104) Doky586 válasza sh4d0w (#66102) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam nincs gond. Minden nap automatikusan telepíti az eMeSE frissítéseit és havonta az összegzőket, amit igaz hogy lassan csinál de engem az nem érdekel mennyi idő alatt kapcsol ki, csak majd másnap kapcsolom be úgyis..

Ezt már olvastad..? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#66105) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszönöm a tippeket, utánanézek.

https://www.coreinfinity.tech

(#66106) joysefke válasza joysefke (#66096) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

(#66107) krealon válasza joysefke (#66096) üzenetére


krealon
veterán

Probald a KB4343900 frissitest letolteni direktben innen:
http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4343900
es offline telepiteni.
Malware-ek utan is erdemes lenne kutarni, esetleg ideiglenesen uninstallalni a virusirtot.
---------------
Windows Management Framework 3.0 requires Microsoft .NET Framework 4.0. You can install Microsoft .NET Framework 4.0 at http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=212547

In addition, the following requirements apply:

To install Windows PowerShell Integrated Scripting Environment (ISE) for Windows PowerShell 3.0 on computers running Windows Server 2008 R2 with Service Pack 1, before installing Windows Management Framework 3.0, use Server Manager to add the optional Windows PowerShell ISE feature.
Before installing Windows Management Framework 3.0 on Windows Server 2008, you must download and install the version of Windows Management Framework which includes Windows PowerShell 2.0, WinRM 2.0, and BITS 4.0 as a prerequisite. This version of Windows Management Framework is available at http://support.microsoft.com/kb/968929.
Windows 7 Service Pack 1 (SP1) must be installed as a prerequisite on computers running Windows 7. To install SP1, go to http://windows.microsoft.com/installwindows7sp1

(#66108) Chrystall


Chrystall
senior tag

Sziasztok!

Windows 7-re a frissítéseket mindenképp ajánlott felrakni, vagy ha van Antivirus program, annyira nincs jelentősége?

Nemrég úgy alakult, hogy újra kellett telepítenem a Windows 7-et. Ez egy SP1-es Ultimate verzió. Most elég jó gyors a gép vele. Nem akarom hogy a frissítések esetleg belassítsák. Van az egyik gépen Windows 10 is, mind a kettőnél egy idő után volt olyan, hogy vissza kellett állítani a rendszert új frissítés után, mert az összekutyult valamit, vagy el se indult a rendszer. Nem akarok már ezzel görcsölni.

Az újratelepítés előtt is 1 éve már ki volt lőve a Windows update.

[ Szerkesztve ]

(#66109) quailstorm válasza Chrystall (#66108) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Befoltozatlan biztonsági rés ellen a vírusirtó semmit sem véd. Ha fontos a biztonságod meg a kompatibilitás, akkor frissítesz.

(#66110) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan deríthető ki egy kopott coa matricáról, hopgy melyik Windows verzióhoz tartozik?
Előre is köszönöm!: R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#66111) darvinya válasza Játékos (#66110) üzenetére


darvinya
titán

Ha van Win7 kulcs, akkor itt [link] kulcs megadással kiírja Win7 verziót és letölthető telepítő kép file.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66112) joysefke válasza krealon (#66107) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

Sok egyéb apró halmozódó probléma és más kényszerek miatt tegnap végül Win10-re váltottam. Egyelőre nagy az öröm, minden szép és jó :)
Nekem ennyi volt a Win7, szinte végig nagyon jóban voltam vele de örülök hogy végre rászántam magam a váltásra.

[ Szerkesztve ]

(#66113) chungee


chungee
addikt

Napot!

Előre elnézést kérek ha esetleg rossz helyen kérdezem. Mert nem tudom hogy software-es vagy hardveres a próbléma:F
Adott core2duo gép 4gb rammal win7-tel. Alvó állapotból nem képes felébredni a gép. Hiába nyomok akármit is :(

(#66114) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Win 8 kulccsal lehet aktiválni 7et?
Köszi a választ!

(#66115) darvinya válasza intensa_man (#66114) üzenetére


darvinya
titán

Nem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66116) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Külső USB HDD végett kénytelen voltam belenyúlni a registrybe,hogy ha a külső HDD-t leválasztom a gépről,ne pörögjön.
Honnan tudom meg,hogy sikerült-e valamit elbarmolnom a registryben?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Van-e registry visszaállítás mondjuk eredeti alapértékekre?

(#66117) King Unique válasza Kezdő vagyok (#66116) üzenetére


King Unique
titán

Azt neked kell tudnod, hogy mit és hogyan piszkáltál a registry-ben. De, ha erről a beállításról van szó és megfelelően csináltad, akkor itt csak 1 új kulcsot adtál hozzá, ami normál esetben nyilván nem okoz gondot. Sőt, pl. az USB Safely Remove program is ezt a beállítást módosítja, illetve adja hozzá a registry-hez, ha be van pipálva leállítás után az eszköz áramtalanítása opció.

A registry visszaállításához egyébként ott vannak az exportálás és importálás lehetőségek, illetve ez a leírás.

[ Szerkesztve ]

(#66118) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Hali!
Megjelent a windowson egy compattelrunner.exe ami több percen keresztül 100% húzza a CPU-t, mit lehetne ellene tenni ?

(#66119) krealon válasza Mbenyo97 (#66118) üzenetére


krealon
veterán

How to disable Microsoft Compatibility Telemetry (CompatTelRunner.exe)?
3-as pont mukodik Windows 7-en is.

Option 3. Use Task Scheduler to disable the process

Press Windows key and R at the same time. In the Run window, type taskschd.msc and press Enter.
Task Scheduler will be opened for you. Look at the navigation panel on the left and expand these folders – Task Scheduler Library, then Microsoft, then Windows, and finally Application Experience.
Right-click on the following programs and Disable them: AITAgent, Microsoft Compatibility Appraiser, ProgramDataUpdater.

(#66120) quailstorm válasza Mbenyo97 (#66118) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#66121) Kezdő vagyok válasza King Unique (#66117) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

És ennél van olyan,hogy gyári beállítások visszaállítása?

(#66122) King Unique válasza Kezdő vagyok (#66121) üzenetére


King Unique
titán

Például az exportálásnál egy .reg fájlba le lehet menteni a teljes regsitryt-t, vagy annak akár csak bizonyos részeit is lehet exportálni. Majd később az importálással visszaállítani. De ennek is pont az a lényege, hogy előtte, a jól működő állapotról legyen exportálás, azaz mentés. Vagy ha be van kapcsolva a Windowsban a rendszer-visszaállítás és van egy megfelelő visszaállítási pont, akkor nyilván az is használható, azzal is vissza lehet állni a korábbi állapotra.

De most megint nem világos, hogy miért akarod erővel resetelni, avagy visszaállítani... Ha csak az az 1 érték lett hozzáadva a beállításjegyzékhez és nem lett más összegányolva, akkor nyilván felesleges ezzel a kelleténél többet foglalkozni és túlpörögni a dolgot. Az egy hivatalos megoldás és nyilván nem teszi tönkre a rendszert, nem fog tőle megborulni a Windows.

[ Szerkesztve ]

(#66123) Kezdő vagyok válasza King Unique (#66122) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Oké,akkor jó,csak mocorgott bennem a kisördög,hogy mi van,ha elállítottam valamit.

(#66124) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#66123) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Windows 10 esetén is megvan ez a hiba,ott is csinálni kell valamit?

(#66125) King Unique válasza Kezdő vagyok (#66124) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha erre gondolsz, akkor írja is a leírás, hogy Vista és Windows 7. Meg talán még a Windows 8.0-nál kellett utoljára ilyennel szórakoznom, de a 8.1-nél és Windows 10-nél már nem. Azoknál a HubG érték hozzáadása nélkül is alapból működött a leválasztás után az eszköz leállítása, áramtalanítása.

[ Szerkesztve ]

(#66126) Mbenyo97 válasza krealon (#66119) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Oké, megcsinálom ez alapján aztán kiderül hogy sikerült e.
Köszönöm.

(#66127) RR-13


RR-13
őstag

Sziasztok.

Váltottam sok év után Win 7 -re, mert egy dolog nem működik már azon, ami fontos nekem..de nem tudom, hogyan kell külön asztali képet megadni a másik kijelzőn.
Van az alapértelmezett kijelzőm, asztalom, és annak egy Tv-re küldött kiterjesztése, és ott másik képet szeretnék megadni, de nem találom a lehetőséget sehol :(
(ez win xp-ben egyszerű volt. mert működött az nview.exe, amiben lehetett az asztalokat külön állítgatni)

A másik kérdésem, hogy miként lehet egy új fájlkiterjesztést, program hozzárendelés nélkül készíteni?
(ez is egyszerű volt xp-ben, mert lehetett a Mappa beállításaiban, a Fájlok fülnél új kiterjesztést létrehozni)

Van TIB fájlom a gépen jó pár darab, és szeretnék másik ikont hozzárendelni, program társítás nélkül, de ezt sem találom, hogy kell :(

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#66128) Molk


Molk
tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy a windows nem mutatja a tálcán lévő hálózatoti ikont?
Ha pedig bemegyek a testreszabás menübe akkor ott ki van szürülve a kapcsoló és nem lehet "engedélyezni"/bekapcsolni.


Friss windows, egy darabig minden tökéletes, majd az egyik napról a másikra ez történt. Most csak Lan-on van net, vezetéknélküli hálózatokat nem látja (nem csak a windows, más program sem). A gépen fizikai gombbal nem lett letiltva a wifi (HP 840 G1)

Ez működik:
- vezetékes ethernet kapcsolat
- eszközkezelő látja a wifi kártyát
- vezetékes és vezetéknélküli driver simán felment

Nem megy:
- Hálózati ikon
- ipconfig nem látja a wifi kártyát
- Vezeték nélküli kapcsolat

Amit a google az első két oldalon dob ennek a hibának a leírására azt már próbáltam... Semmi hatás. ;)

(#66129) Doky586 válasza Molk (#66128) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Időnként én is véletlenül letiltom, mert pont az altatási gomb mellett van a funkciógombja. De amint észreveszem újra megnyomkodom és bekapcsol..

(#66130) Molk válasza Doky586 (#66129) üzenetére


Molk
tag

Igen, ez velem is előfordult már többször (és egy életre megtanultam az első véletlen kikapcsolás után, hogy ezt le kell ellenőrizni :B ). De ennél a gépnél legalább fehéren világít ha aktív és naracsszínű amikor ki van kapcsolva. Mondjuk már akár azt is el tudom képzelhi, hogy "beragadt" és csak a színeket váltogatja a gomb... De ez nem magyarázza, hogy a vezetékes kapcsolatot sem tudja a windows rendesen mutatni.

(#66131) Winnie The P válasza #18193920 (#66085) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Köszi a segítséget, egy kis használati útmutatót is kaphatnék hozzá?!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#66132) bobalazs válasza Winnie The P (#66131) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Megnyitod a linkelt weboldalt. A Show me the weather in.. kereső mezőbe beirod a városodat
a példa alapján https://weather.com/weather/today/l/HUXX0139:1:HU
cimben szereplő HUXX0139 -et irta be a widgetbe.

Egyébként meg, nekem jobban tetszik a SimplePerfmeters -WX modulja, azzal nincsenek ilyen beállitások. Az ablak jobb felső menüjében ott egy csillag jel, rányomva bejön a keresője.

[ Szerkesztve ]

(#66133) RR-13 válasza RR-13 (#66127) üzenetére


RR-13
őstag

Ennyire nehezet kérdeztem? :F Mondjuk én nem találom a megoldást ezekre.. de én még csak 1 hete vagyok WIn7-es :U

(#66134) bobalazs válasza RR-13 (#66133) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Megnyitod a fájlkezelőt (intézőt) control-t lenyomva tartva kijelölöd a két képet, - jobb egér gomb, az egyik képen - háttérképként beállitás.
Ez mondjuk windows 8.1-en működik, de gondolom 7-en is.

Ha mégsem müködne akkor vagy külső programhoz kell folyamodnod:
pl.
UltraMon
DisplayFusion
MultiWall
Dualmonitortools

Vagy megszerkeszted képszerkesztőbe a képet úgy hogy egymás mellé rakod a kettőt és azt állitod be háttérnek.

[ Szerkesztve ]

(#66135) efi99 válasza Molk (#66128) üzenetére


efi99
senior tag

Régebben többször is. Sőt időnként más hiányzott, pl a hangerő ikon, víruskergető ikonja stb. De amúgy működtek a háttérben.
Azért írom, hogy régebben, mert ami óta SSD vant bent, nem fordul elő. Valahogy azzal lehet összefüggésben, hogy egyszerre akar indulni minden (beleértve a saját telepítésű dolgokat is, monitorozó program stb) és besokall HDD-vel. Újraindítás után aztán jó volt.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#66136) RR-13 válasza bobalazs (#66134) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi a tippeket. :U
Gondolom az mindegy, hogy honnan nyitom meg a két képet... de sajnos hiába választottam ki a két képet és nyomtam ctrl-t és jobb klikkel a "Beállítás asztali háttérképként" ugyanazt az egy képet rakja ki mindkét asztalon :(

Mivel nem azonos a két asztal mérete és felbontása, ezért külső programmal próbálkozom most... :K

(#66137) Winnie The P válasza bobalazs (#66132) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi szépen!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#66138) szotadi válasza Molk (#66128) üzenetére


szotadi
tag

Szia,

engem a gyerek gépe egyszer nagyon megszívatott (HP 8530p) wifi nem működött eszközkezelőben minden rendben volt, akkor valaki ajánlotta a "HP Connection Manager"-t és ezzel be tudtam kapcsolni a wifi-t. Lehet vele a lant, wifi, 3g, bluetooth-ot ki-be kapcsolgatni. Win7-re kell, Win8-10 nem támogatott.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#66139) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Annak mi lehet az oka, hogy pár napja minden nap felbukkan a tálcán az értesítés, hogy a windows update szolgáltatás nincs bekapcsolva. Aztán vagy bekapcsolom manuálisan, vagy pár perc múlva magáról eltűnik és ha megnézem, tényleg be van kapcsolva. És ezt szinte minden nap eljátssza. A másik pedig, hogy pár hónapja a biztonsági összegző frissítések nem tudnak települni. Minden más update felmegy, de ezek nem. Mi a gond?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#66140) old-dog


old-dog
aktív tag

Rarma rádiót használom az online rádiók hallgatására. A Retro rádiót nem tudom beilleszteni a lejátszási listába. MilyenURL-t kell beírni a beállításokba?

(#66141) #18193920 válasza Winnie The P (#66131) üzenetére


#18193920
törölt tag

Csak a fantázia szabhat határt a Rainmeterből annyi mindent ki lehet hozni.
Ha kérdésed van írj nyugodtan, segítek ha tudok.
[Rainmeter skins link]

(#66142) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!
Jól működő Win 7-t költöztetnék új SATA vinyóra. Ugyanúgy kell, mint HDD-ről SSD-re?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#66143) King Unique válasza eax1650 (#66142) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a klónozásra gondolsz, akkor nyilván ugyanúgy és bevált program ehhez pl. a Macrium Reflect. De van még amúgy számos egyéb szoftver ilyen célra. Ha a forrásmeghajtó, illetve a rajta lévő kötetek jelenlegi mérete kisebb / nagyobb, mint a célmeghajtó, akkor a másik topikban egy konkrét példa ennek megoldására is kitér.

[ Szerkesztve ]

(#66144) eax1650 válasza King Unique (#66143) üzenetére


eax1650
aktív tag

Köszönöm az útmutatást!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#66145) Winnie The P válasza #18193920 (#66141) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi a segítséget!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#66146) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van rá mód, hogy windows 7-et egy pendrive-ra, sd kártyára telepítsek és arról bootolva fusson?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#66147) bobalazs válasza V.Stryker (#66146) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ahhoz olyan pendrive is kell aminek a 4Kb sebessége is jó.
A módja hogy Rufus-ban a telepitést windows to go-ra állitva inditod.

(#66148) V.Stryker válasza bobalazs (#66147) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A cél az lenne, hogy macbookon tudjak windowst futtatni.

Sandisk Extreme microSD-re tenném fel. Jó lehet?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#66149) King Unique válasza V.Stryker (#66146) üzenetére


King Unique
titán

A Windows To Go hivatalosan Windows 8 és annál újabb rendszereknél támogatott. Olyan külső programokkal, mint pl. a Rufus és a WinToUSB, megoldható akár még Windows 7-nél is, de hogy annál ténylegesen mennyire fog működni, az már más dolog. A 7-esnél többek között pl. natív USB 3.0 támogatás sincsen, ahhoz is külső driver kell. Továbbá még PC-n csak-csak összehozható lenne, de egy Macen megint problémásabb lehet. Ugyan elvileg megoldható akár az utóbbinál is pl. ezen leírás 2. pontja alapján, de hogy a gyakorlatban mennyire lesz OK, az megint más dolog. Ha nem létszükséglet külső meghajtóról futtatni, akkor biztosabb megoldás lenne pl. a Boot Camp.

Az említett SD-kártya pontos típusa és sebessége nem ismert, de abból is nyilván egy megfelelően gyors kellene ahhoz, hogy normális sebességgel fusson róla a rendszer. Illetve nem árt legalább 32 GB-os, vagy annál nagyobb. Aztán az megint más dolog, hogy hosszabb távon mennyire bírná az ilyen használatot, mivel egy átlagos pendrive-nál és memóriakártyánál pl. Wear Leveling, Garbage Collection stb. sem nagyon szokott lenni, illetve a sok írást sem bírják úgy, mint egy SSD.

[ Szerkesztve ]

(#66150) quailstorm válasza V.Stryker (#66148) üzenetére


quailstorm
nagyúr

microSD-ről még egy Android (PhoenixOS, RemixOS) is halálos, minimum külső vinyó, de inkább bootcamp.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.