Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66751) default. válasza 789 (#66750) üzenetére


default.
őstag

A nagy nehezen kifacsart értelmesebb válaszokat köszi, a véleményetekre kevésbé vagyok kíváncsi.
Elég lett volna egyszer leírni értelmesen és/vagy válaszolni a feltett kérdéseimre. Üdv.

(#66752) default. válasza Doky586 (#66748) üzenetére


default.
őstag

Okos vagy nagyon :) Kár hogy egy értelmes válaszra nem tellett. Nem baj, majd a többi fórumtárs megsimizi a buksidat. :U

[ Szerkesztve ]

(#66753) 789 válasza King Unique (#66749) üzenetére


789
csendes tag

Azután itt van még ez a kiiktató program:

http://code.kliu.org/misc/winisoutils/

ami az .iso kibontása nélkül is leszereli az ei.cfg-t

(#66754) King Unique válasza default. (#66751) üzenetére


King Unique
titán

Inkább mondjuk azt, hogy elég lett volna 1x értelmesen feltenni a kérdést és akkor válaszolni is egyszerűbb lett volna kapásból leírva azokat a bizonyos dolgokat. De neeem, mert egyesek jellemzően nem tudnak megfelelően kérdezni, pláne nem 1 kérdésbe foglalni a lényeges dolgokat és 2-3, vagy akár több kört kell futni, mire minden kiderül... Na meg eredetileg csak a letöltés volt a kérdés, ellenben az utána említett egyéb dolgok nem. Tehát már csak ezért sem lehetett volna egyből leírni mindenre a választ... Amúgy meg van a topiknak keresője is, amivel rá lehet keresni az egyes kulcsszavakra, de mindegy.

(#66755) King Unique válasza 789 (#66753) üzenetére


King Unique
titán

Ügyes kis program, csak be kell vele tallózni az ISO-t és egyből megcsinálja az eltávolítást. Kösz az ötletet!

(#66756) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Sziasztok!
olyan problémám van hogy a telepítő nem engedi szerkeszteni a partíciókat ez miért lehet?
A képen bekereteztem pirossal hogy mit nem dob ki a telepítő

[ Szerkesztve ]

(#66757) King Unique válasza adamcsik (#66756) üzenetére


King Unique
titán

Lehet azért, mert logikai partíció. De amúgy miért logikai partícióra akarod telepíteni? Egy MBR-lemezen 4 db elsődleges (primary) partíció lehet, vagy 3 db elsődleges + egy kiterjesztetten belül több logikai. A Windowst pedig illik elsődlegesre telepíteni, az adatpartíció már lehet akár logikai is.

Jó, hogy lehet szerkeszteni a hsz-t, mivel utólag más screenshotot raksz be, mint eredetileg... :N

[ Szerkesztve ]

(#66758) adamcsik válasza King Unique (#66757) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Ez nem az én képem a netről töltöttem le
az a probléma hogy nem engedi szerkeszteni a partíciókat nem jelenik meg a "Meghajtó beállításai (haladó)" fül

[ Szerkesztve ]

(#66759) default. válasza adamcsik (#66758) üzenetére


default.
őstag

Futó Windows-ból futtatod a telepítőt? Ha esetleg igen, próbáld meg lemezről vagy pendrive-ról telepíteni úgy, hogy a telepítőről boot-olsz.

[ Szerkesztve ]

(#66760) adamcsik válasza default. (#66759) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Oké megpróbálom pendrive-ról bootolni

(#66761) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

1) net user administrator /active:yes paranccsal szeretném a rendszergazda fiókot aktiválni. A parancssor üzenete alapján végrehajtotta, mégsem látom a Felhasználók között a fiókot (újraindítás után sem).

Próbáltam a lusrmgr.msc-vel is, de mint kiderült Windows 7 Home Premium alól ez a módszer nem lehetséges.

Hogy tudom használhatóvá tenni a fiókot?

2) Létrehoztam egy partíciót, amire egy felhasználó összes anyagát összeraktam. Viszont a gépet használni fogja egy másik user is. Hogyan tudom előle a kérdéses partíciót elrejteni Win7 x86 Home Premium op. r. alatt?

(#66762) King Unique válasza adamcsik (#66758) üzenetére


King Unique
titán

Mint utólag kiderült, az éppen futó Windows alól indítottad el a telepítőt, ezért annyira nem meglepő... Ilyenkor alap lenne, hogy pl. pendrive-ról bootolod be és úgy próbálod. Meg a logikai partíció helyett sem ártana az elsődleges.

(#66761) aclandiae:
Ha a másik user nem rendszergazda, akkor működhet NTFS-nél a felhasználói jogosultságok korlátozása, tiltása. Valamint a partíció meghajtóbetűjelének elvétele, vagy inkább rejtettként (hidden) történő beállítása. De ha admin és kicsit konyít hozzá, akkor kb. semmit nem érnek ezek... A biztosabb megoldás a tartalom elrejtésére a titkosítás, vagyis pl. BitLocker, vagy VeraCrypt segítésével a teljes partíciót letitkosítani.

[ Szerkesztve ]

(#66763) petakpa1 válasza default. (#66752) üzenetére


petakpa1
őstag

Lehet, hogy ez segít Neked:))

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#66764) Doky586 válasza default. (#66752) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hamarabb leírtam a válaszomat rá mint ahogy megkérdezted..
Ezt linkelték is neked egyből a kérdésed után a (#66743) -ben. Ha nem tudsz olvasni se akkor miről beszélünk?

(#66765) Doky586 válasza aclandiae (#66761) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minden win Home is kezeli (írja és olvassa) a Bitlockert userként is!
..csak létrehizni nem tudja. De azt csak egyszer kell, pl egy aktiválatlan win_to_go win10pro-val usb-hdd ről..

(#66766) adamcsik válasza default. (#66759) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Sem lemezről sem pendrive-ról nem akar bootolni a telepítő

(#66767) default. válasza petakpa1 (#66763) üzenetére


default.
őstag

Köszi, már megoldódott! :)

Doky586, drága barátom, két új kérdést tettem fel, a kedves kollégáid nem arra válaszoltak, és te sem.
De nem erőltetem a dolgot, tudod, olyan ez, mint sakkozni egy galambbal. Na puszi.

[ Szerkesztve ]

(#66768) King Unique válasza adamcsik (#66766) üzenetére


King Unique
titán

A lényeget te is pont lehagytad... Ha a logikai partíciókból ítélve jelenleg MBR séma szerinti a lemez és nem lesz törölve, akkor a Windowst is ennek megfelelően, vagyis legacy (CSM) bootolási mód szerint kell telepíteni. Plusz értelemszerűen a telepítőt is ennek megfelelően kiírni a pendrive-ra.

(#66769) baboss


baboss
őstag

Miért nem enged biztonsági másolatot létrehozni, ez a hibaüzenet jelenik meg.

(#66770) krealon válasza baboss (#66769) üzenetére


krealon
veterán

A volume Shadow Copy Service operation failed. Please Check "VSS" and "SPP" application event logs for more information. (0x807800A1)

1, A Volume Shadow Copy Service (Kotet arnyekmasolata szolgaltatas) inditasa automatikus legyen, illetve a fuggosegi szolgaltatasok szinten fussanak,

2, Ha van Antivirus vagy Internet Security telepitve, az kapcsold ki vagy uninstallald,

3, Ellenorizd, hogy nem hibas-e a merevlemez (HD Sentinel vagy hasonlo programmal)

(#66771) baboss válasza krealon (#66770) üzenetére


baboss
őstag

Volume Shadow Copy Service, ezt hol találom meg elérési útvonal ?

(#66772) baboss válasza krealon (#66770) üzenetére


baboss
őstag

Megvan, beállítottam, de ugyan az a hiba.

1. beállítva
2. kikapcsolva
3 HDD ellenőrizve, jó

(#66773) krealon válasza baboss (#66772) üzenetére


krealon
veterán

Meg egy otlet:
[Fix] System Restore Point Creation / Configuration Disabled by Group Policy or System Administrator in Windows

Ha nem jon be, akkor meg a virusirto eltavolitasa, illetve az sfc /scannow futtatasa johet szoba.

Szerk:

Innen egy ujabb otlet:
Do you use a dual boot setup?

Vagyis hasznalsz ugyanabban a hardverkornyezetben tobbfele Windows verziot?
Ha igen, es van kozte Windows 8+ is, akkor azokon kotelezo a Gyors inditas kikapcsolasa!

[ Szerkesztve ]

(#66774) PitLee válasza baboss (#66772) üzenetére


PitLee
őstag

Guugli kereső, találatai nem segítettek?
link

itt az első három találat linkje ha esetleg gugli apó mást dobna
Fix: Windows 10 System Image Backup Error 0x807800A1 & 0X800423F3

A volume Shadow Copy Service operation failed. Please Check "VSS" and "SPP" application event logs for more information. (0x807800A1)

How to fix 0x807800a1 Error?
ilyen exe cucc a semmiből ezt nem ajánlom max ha utána néz alaposan az ember mi a fene ez.

[ Szerkesztve ]

(#66775) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
win7 van a gepen latituda 6320. elindul, minden problema nelkul, csak indulasnal feketere valt a kepernyo 1-2 mpig utana minden ok...mi lehet a gond?
udv
balazs

(#66776) sfdrakex válasza bazsimano (#66775) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Régi gép, és idő kell neki míg betölti a háttérképet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66777) bazsimano válasza sfdrakex (#66776) üzenetére


bazsimano
őstag

meg akkor is ha ssd van benne? es 8 giga ram?

(#66778) Morris


Morris
veterán

Üdv!

Remélem tudtok segíteni.

Adott egy számítógép és egy 5.1-es erősítő.
A vga egyik hdmi kimenete össze van kötve az erősítővel és az erősítő az alapértelmezett hang. A többi le van tiltva.
Elindítok egy játékot, 5 perc múlva hallom az eszköz leválasztása hangot. A játék megfagy és elmegy a hang is.
Hogy tudnám kideríteni, hogy épp mi történik ekkor?
Az eseménynapló nem ír semmit.

Cseréltem vga-t, hdmi-kábelt, monitort, tévét, újraraktam a windows-t,.
Tévével is csinálja.

Ha kihúzom a vga-ból a hdmi kábelt és az erősítő analóg (jack-rca) kábellel van összekötve az alaplapi hangkártyával, akkor semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#66779) 789 válasza default. (#66741) üzenetére


789
csendes tag

HP windows 7 Pro sp1:
[link]

Dell windows 7 pro sp1
[link]

kulcs kell hozzá, ha nem Dell vagy HP gép

(#66780) celafat


celafat
tag

Sziasztok! Nem túl rég tértem át xp-ről win7-re. Az a gondom, hogy most Total Commander alatt ha másolok valamit, mindig megáll 99%-nál legalább 1 néha 2 percre is, majd csak utána fejezi be a másolást. Mi lehet ennek az oka?
2 különféle gépen is csinálja. Az egyik egy laptop (Thinkpad T400 4gb Rammal, a másik egy viszonylag modern asztali I5 4670-es proci 8gb rammal). A driverek frissítve vannak. Én valami olyasmire gondolok, hogy vírusírtó vagy valami ellenőrzi a fájlt a végén, bár csak a Security Essentials van a gépen és ha lekapcsolom, akkor is ugyanolyan lassú.
Az uac a legalsó feletti fokozaton volt. Miután lekapcsoltam teljesen és eltávolítottam a vírusírtót, akkor is ugyanolyan lassú (mármint csak a legvégén áll meg, maga a fájlok másolása gyors).
A hdd az egyik gépben vadi új, a másikban is csak egy keveset használt 100%-os van, illetve külső rackek esetén is ezt csinálja. Tuti, hogy nem merevlemez probléma. Inkább valami beállítási lehet szerintem.
Eseménynapló sem ír hibát.
Ha több fájlt másolok, akkor azok végén is van 40-60 mp gondolkodás a 98 vagy 99 százaléknál. Mármint nem csak a legvégén, hanem köztük is. De a legutolsó vége mindig extém hosszú ideig tart. Az egyik gépen TC 8-as van 64 bites 64bites win mellé, a másikon 7.50 32bites win mellé. De nem csak a TC csinálja, csak azt használom gyakran és azért zavar. Néha másolok a wii backup managerrel is nintendos játékokat a gyerek gépére, ott is megáll a végén gondolkodni. Egyszerűen nem tudom mi a franc lehet ez. Xp alatt minden ment rendesen ugyanezen gépekkel.
A kisebb fájlok másolásal gyorsabb, ott nem 2 perc,de 10-20 mp ott is van ha eléri a 99%-t.

(#66781) Gézengúz válasza celafat (#66780) üzenetére


Gézengúz
addikt

NTFS fájlrendszert használsz igaz? Próbáld ki FAT32-vel.

(#66782) bazsimano válasza bazsimano (#66777) üzenetére


bazsimano
őstag

probaljam ujra tenni a win7et? vagy van valami egyeb tipp?

(#66783) celafat válasza Gézengúz (#66781) üzenetére


celafat
tag

mármint a rendszert tegyem fat32-re?

(#66784) C. s. válasza celafat (#66780) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Olvastam a másik témában is, ahonnan ide jöttél. Nézd meg, hogy a TC-ben be van-e kapcsolva az ellenőrzés: Beállítások --> Általános beállítások --> Másolás/törlés. Legyíen pipa az Általános másolási módszer használata előtt, és nézd meg lejjebb, hogy be van-e kapcsolva az Ellenőrzés másolás után. Ha igen, próbáld ki análkül. Nálam be van kapcsolva, és rendesen működik, de ha erreföl Nálad megjavul, már el lehet indulni valamerre. Másik fájlkezelővel nem csinálja?

(#66785) Gézengúz válasza celafat (#66783) üzenetére


Gézengúz
addikt

Elég ha a célmeghajtó az, csinálj egy próbát. Ez egy NTFS sajátosság sajnos.

(#66786) Doky586 válasza celafat (#66783) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

:D De csak ha win98 -at használsz.. :))

(#66787) Zoz válasza celafat (#66780) üzenetére


Zoz
őstag

Az írási gyorsítótár miatt van ez. Először a RAM-ba írja, és aztán folyamatosan ki a lemezre. Ezért a legelején nagyon gyorsan indul, aztán beáll a lemez tempójára. A végén pedig meg kell várni, míg a RAM-ban pufferelt maradék adatot kiírja, ami 4/8 gigás gépnél jó pár gigabájt lehet.
Ha nagyon akarod, akkor ki lehet kapcsolni a gyorsítótárazást. Akkor lassabb lesz, de legalább egyenletesebb a számolás :)

(#66788) celafat válasza Zoz (#66787) üzenetére


celafat
tag

A megbízhatóság fontosabb, mint a gyorsaság. Csak így akkor elég hülyén oldották meg, hogy nem a valós százalékot mutatja.

(#66789) Gézengúz válasza Zoz (#66787) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez amúgy, hogy működik?

(#66790) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Sziasztok !
Tudja valaki hogyan lehet megoldani az Xbox one kontroller problémát?

(#66791) baboss válasza PitLee (#66774) üzenetére


baboss
őstag

Köszi, megvan a hiba. OP telepités után felraktam az összes drivert, és csak utánna kapott az OP frissitést. Ujra raktam, majd lan driver, frissitések, majd a többi driver, és most jó minden. Valamejik driver bekutyult valamit. Driwer Boster program lehetett a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#66792) jeni válasza default. (#66741) üzenetére


jeni
félisten

A kapott hivatalos (korábban felhasznált-elvileg törlik a rendszerből) matricás kulccsal a Microsoft oldalon betudsz jelentkezni és kérni telefonos segítséget.
Az alap Windows 7 Pro 64 bit Hun verzióval is lehet újra telepíteni. Nem feltétlenül a gyártó HP vagy a Dell telepítő lemeze kel hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#66793) gregory91 válasza adamcsik (#66766) üzenetére


gregory91
senior tag

De mit ír ki, vagy mit csinál helyette?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#66794) OldMike


OldMike
őstag

Üdv!

Lehet hogy furcsa a kérdésem. Soha nem használtam az Internet Explorert, a mostani rendszeremen (W7 64 bit Ultimate) eltávolítottam a programok közül. Valamilyen módon azért mégis működhet, mert a Ccleaner mindig talál néhány előzmény fájlt. Igazából csak bosszantó, hogy van egy program, aminek nem kellene lennie, nem tudom hogy mi indíthatja el, ha meg nem működik, akkor mi ez a szemetelés?

42LM660S

(#66795) GreenIT


GreenIT
tag

Az amerikaiak azt mondanak, "ez hosszu tortenet...2 :K

A lenyeg az, hogy az elso Ms elleni perek soran birosag kotelezte oket arra, hogy megszuntessek az IE egyeduli szerepet es engedjenek mas bongeszot is telepiteni es hasznalni.

Erre volt eyg technikai valaszuk, hogy a frissitesek es javitasok - foleg biztonsagi javitasok - egy resze az IE csomagokon keresztul telepulnek. Ezert az IE mar nem egy onallo program, hanem mas programok resze is, es amugy mast is csinal.
(ha erdekel, tegyel fel portable bongeszot, ami elvileg nem telepul es nem csinal semmit, majd bongeszes utan nezd meg, es lathatod, hogy az IE alatt ott vanak a bongeszesi logfajlok, mintha IE-vel bongesztel volna.

Gyakorlatilag nem szabad eltavolitani az IE-t, turni kell, hogy frissuljon es foglalja a helyet, kulonben bizonyos biztonsagi resek es egyebek nem kerulnek telepitesre.

(#66796) PitLee válasza OldMike (#66794) üzenetére


PitLee
őstag

Win7 alatt már van lehetőség a IE-t kivenni a szolgáltatások közül.

A többiek megmondják a tutit, de főleg a régi win-ek szorosan kapcsolódtak az explorer-hez, nem csak egy sima böngésző volt más feladatokban is szerepet kapott, de majd kijavítanak ha tévedek.
Közben GreenIt már válaszolt is

[ Szerkesztve ]

(#66797) quailstorm válasza PitLee (#66796) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Most is fontos az IE, az az alap WebView a rendszerben, ha kell egy webes login, vagy akár a Visual Studioban a netes panelek és login, akkor nem úszod meg az IE-t...

(#66798) OldMike válasza GreenIT (#66795) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm. Ez azt jelenti, hogy valamilyen módon vissza kellene tennem a rendszeremre való IE-t, vagy maradhatna a jelenlegi - általam nem ismert működésű - állapot? Esetleg az említett portable verzió elég lehetne a biztonsági rések témájához? Azt eddig nem vettem észre, hogy a szokásos második keddi frissítésekkel gond lenne, de mivel csak egyszerű felhasználó vagyok, lehetnek olyan dolgok is, amit nem veszek észre.

Közben látom, hogy már jött néhány válasz, de talán nem mindenre.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#66799) GreenIT válasza OldMike (#66798) üzenetére


GreenIT
tag

Nem vagyok szakertoje a teruletnek, csak ket dolgot tudok biztosan:

1. Nezd meg az elerheto frissiteseken belul csak a biztonsagi frissiteseket, es azt, hogy nalad mik vannak telepitve. Jo par talalatod lesz, ami mutatja, hogy nincs telepitve, mert nincs IE. (Ha megnezel mas frissiteseket is, akkor csodalkozol, hogy ha pl. Office-od van telepitve, bizonyos frissitesek ahhoz se lesznek telepitve, mert nincs IE, stb.)

2. Nem az IE gyujt adatokat, hanem az oprendszer, es ezek egy reszet az IE teruleten tarolja, ez ellen semmit se tudsz tenni, esetenkent a temp-bol ki tudod kitorolni, ami nem tetszik, de lehetnek kellemetlen kovetkezmenyei a manualis beavatkozasoknak.

A szubjektiv velemenyem szerint az IE az egy olyan macska, amit - meg ha utalod is - el kell viselned, mert a kertedet a teruletenek tekinti es rendszeresen atjar rajta. Ha elkergeted, akkor idonkent visszajar es a csipos-buzos uruleket a kertedben fogja hagyni bizonyitekkent, hogy ott volt.

(#66800) GreenIT válasza adamcsik (#66756) üzenetére


GreenIT
tag

Valami nem stimmel ezzel a particiokiosztassal.

Betennel egy kepernyokepet, hogyan neznek ki a particiok Disk Manager alatt?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.