Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65550) King Unique válasza gregory91 (#65545) üzenetére


King Unique
titán

Aztán ez a kísérlet pontosan milyen lemezen is zajlott, netán dinamikus? Az előző válasznak pont az lett volna a lényege, hogy Linuxoknál a Windows alatt létrehozott dinamikus lemez kezelése eleve problémás lehet. Sokszor már a hozzáféréssel is gondok vannak, nemhogy a partíciók machinálásával... Vannak ugyan olyan rendszerek, amelyek már kezelik, de azt is érdekes módon. Konkrétan kipróbáltam, hogy Linux alól méreteztem át a dinamikus lemezen egy partíciót, majd létrehoztam egy másikat. Aztán elindítottam a Windowst, viszont se a fájlkezelőben, se a lemezkezelőben nem látszott a módosítás. Olyan volt, mintha nem csináltam volna semmit... Szóval nem véletlenül volt említve, hogy egy Windowszal létrehozott dinamikus lemezt nem feltétlen Linux alól kellene nekiállni piszkálni...

A GParted pedig rendszerint csak akkor tud partíciókat közvetlenül átméretezni / kiterjeszteni, ha a nem lefoglalt terület közvetlenül a meglévő kötet előtt, de főleg inkább utána helyezkedik el. Ezt ugyanúgy tudja Windowson egy külső particionáló program is, sőt azok a GParted ellenében még akkor is képesek megoldani, ha nem közvetlenül egymás mellett vannak. Aztán ott van még az adatvesztés nélküli MBR / GPT, alaplemez / dinamikus lemez, logikai / elsődleges partíció, FAT32 / NTFS átkonvertálás, valamint a partíciók közvetlen visszaállítása, a felület tesztelése, lemez / partíció többszörös felülírása és megsemmisítése stb. funkciók. Ezeket a GParted megint nem tudja, ellenben az említett külső particionáló programok igen. Szóval az nem kérdés, hanem tény, hogy particionálás és funkcionalitás terén mely szoftverek tudnak többet... Sőt, nemcsak a fizetős, hanem még az ingyenes változataik is. A GParted használata főleg akkor javasolt és előnyös, ha kifejezetten linuxos fájlrendszereket kell piszkálni.

TestDisk, na az meg a másik gyöngyszem... Vannak olyan esetek amikor ugyan használható és megoldja pl. a partíció helyreállítást, vagy akár adatot is lehet vele menteni. Viszont korántsem mindig képes erre... Konkrétan kipróbáltam, hogy egy rendszermeghajtón töröltem egy másodlagos NTFS kötetet, amit utána nem tudott rendesen helyreállítani és RAW lett. Sőt, olyannyira elcseszte, hogy a lemezen a rendszerindítást is tönkrevágta és utána már a Windows sem bootolt be... Vagy épp nemrég volt az adatmentés topikban egy olyan eset, ahol XFS fájlrendszerű merevlemezeken véletlenül beletörölt az illető a partícióba DD-vel. Linux alatt nem tudott vele mit kezdeni, a TestDisk hozzá se szagolt (...), de egy ottani, egyszerűbb adatmentő szoftver szintén nem. Ellenben Windowson egy XFS fájlrendszert kezelő adatmentő programmal már le tudott menteni csaknem minden adatot. Szóval az megint tény, hogy Windowsra azért komolyabb adatmentő szoftverek vannak és a választék is jóval nagyobb belőlük. Tehát nem mondanám, főleg nem általánosítva, hogy ott kevésbé járni sikerrel...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.