Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klopisemis


klopisemis
csendes tag

Egy hőlégfúvó, meg egy húsklopfoló és bármelyik egérből lesz ilyen.

Az öröm érzése halványan megcsillanó aranyszem a bánat folyójának fenekén.

(#2) Jóember


Jóember
csendes tag

Köszi a tesztet, mentettem is a vásárlós könyvjelzők közé, ha a jelenlegi egerem megadná magát – hátha addigra ennek is picit lejjebb megy az ára. :C

Jobban működik, ha bedugod a konnektorba. (Sattinger törvénye)

(#3) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

egy doboz fülpiszkét adhattak volna hozzá hogy a lyukakból a port és a tenyérzsírt ki lehessen majd kapirgárni.

(#4) yorgashx


yorgashx
tag

Nem érzem túlzásnak: jelenleg a világ legjobb egere FPS-hez. Érezhetően ver mindent, talán az új Finalmouse-t nem (abból még csak a nagyobbat próbáltam). G Pro X superlightot, Razer Viper, Endgame-et is veri, a többit pedig körökkel.

(#5) Csandi válasza yorgashx (#4) üzenetére


Csandi
őstag

*ha a formája bejön :)

(#6) yorgashx válasza Csandi (#5) üzenetére


yorgashx
tag

Ez mondjuk az egerek többségére igaz :)
De egyértelműen örvendetes, hogy végre valami nem az óvatos / biztonságos formát melegíti fel.

(#7) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

hát, ez úgy néz ki, mint egy crocs vezetékkel.

(the cake is a lie)

(#8) copass válasza gekkoXT (#3) üzenetére


copass
veterán

a por jelenléte a belső részben nulla kihatásra van bármire is: kapcsoló, encoder zárt rendszer. bőröd pedig nem ennyire zsíros, hogy lerakódjon.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#9) 5150


5150
aktív tag

Úgy nézem az egerek Defiant-je.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#10) #16939776 válasza copass (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akkor te még nem találtáltál bőrdarabokat, a mikrovezérlő lábai közé hullva. :)

(#11) Aprósólyom válasza copass (#8) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Azt tisztelettel kérdezem meg, hogy honnan tudod, hogy mennyire zsíros a keze? Vagy abból indulsz ki, hogy milyen a tied? :U :(((
Megszületett az unikornis. ;]

Jevons paradox

(#12) copass válasza Aprósólyom (#11) üzenetére


copass
veterán

mindenkinek zsíros a bőre, de nem annyira hogy ilyen problémát okozna.
egy hagyományos zárt egér zsíros kézzel még jobban csúszik, mert egybefüggő a felülete...
nem semmiért vannak kitaláva a griptape-ek, mert javítják a tapadást izzadós kézzel is.
lyukacsos egeret nyáron határozattan jobb használni, mint a zárt egeret. ugyanis nem reked meg a levegő a tenyered alatti zárt terekben, ami ugye beizzad.
csirkecombos ebéd után meg kezet mosunk és úgy egerészünk...
vicces, hogy minden lyukacsos egérnél feljön ez a téma. persze azoktól a kommenthuszároktól akik még a büdöséletben nem használtak ilyen egeret...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#13) Neck válasza copass (#12) üzenetére


Neck
veterán

Nem az a baj, hogy csúszik, simán undorító lesz fél év használat után.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#14) copass válasza Neck (#13) üzenetére


copass
veterán

közhely. nem lesz az.
gondolom dobtad is ki a sajátod fél év után!: :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15) ferensz válasza Neck (#13) üzenetére


ferensz
senior tag

Koszoni szepen a Glorious Model O-m, jol van, egy kis poron kivul semmi nincs rajta/benne tobb, mint egy ev utan.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#16) 4nick8 válasza copass (#14) üzenetére


4nick8
őstag

Így van.

(#17) NightGT


NightGT
senior tag

XM1 után (ami egy patentre illesztett, brutál masszív egér, a 70gr ellenére) megint elővettem a Skoll-t (a jobban ismert Hati ergonomikus, szintén lyuggatott párja). Ez, illetve az enyém: ha megnyomod kicsit recseg, a gomb kicsit pretraveles, oldalra is elmozdul ha erőlteted...so?

Használat közben nem veszel észre ebből SEMMIT. Pedig a használat alatt nálam veretés van, és az XM1 mellett egy G502-höz tudom hasonlítani - ami meg kb. betonból van öntve, súlyra is.

Ja, és az egész nyák, minden komponenssel együtt, szépen levan méretpontosan öntapadó fóliázva...egy év után szétkaptam, fogtam egy ecsetet, lesöpörtem róla a port, go. Ennyi, pedig nálam lát piszkot :) A lyukak pedig meglepő módon nem gyűjtik a zsírt. Egyáltalán. Csak az élek, mint minden más egéren. Most rajta van a gyárilag hozzáadott griptape is, jobb is lett sokkal a fogás, főleg izzadt kézzel...

ON: ez az egér meg KÉNE. Ahogy ment lejebb a sens, meg lett nagyobb a mousepad (Goliathus Speed, large - atya isten, hogy miért nem ezzel kezdem), úgy fogom egyre inkább fingertipre én is az egereket.

Egyedül attól félek hogy kicsi lenne, a Skoll a hibrid fingertip most az én kezemnek (20/11) kb...csak magas :)

Speed is the only truly modern sensation

(#18) copass válasza NightGT (#17) üzenetére


copass
veterán

goliathus speed szuper kis cucc, m4 csak úgy hasít rajta! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19) NightGT válasza copass (#18) üzenetére


NightGT
senior tag

Ezt a griptape-et honnét vetted? Vmikor már olvastam, hogy írtad, eredetileg fegyvermarkolatra való...

Speed is the only truly modern sensation

(#20) copass válasza NightGT (#19) üzenetére


copass
veterán

alis ezt konkrétan
corepad.de griptape is van, ami vágható. de annak finomabb a texturája.
fegyvernél furcsa lesz egy darabig, főleg az ujjbegynél az érdesség. de az kopik egy picit idővel és nem lesz zavaró.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21) mikk2000 válasza copass (#20) üzenetére


mikk2000
őstag

Köszi a tippet...

... amúgy nem is érdekelt a cikk csak kíváncsi voltam a hozzászólásokra... gondoltam az lesz hogy tele lesz döglött léggyel/csótánnyal az egér... :)

(#22) Synthwave válasza yorgashx (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az összesre. ;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) Synthwave válasza NightGT (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha szereted a fürge padokat és nincs a farzsebedben recesszió, érdemes lehet ránézned a PureTrak Talentre. Az ára sem vészes, csak a posta dobja meg a költségeket (23 dollárral), de jó esetben valakivel párban tudod felezni (nem tudom, lehet, hogy egy kisebbet még beszereznék tarcsinak, hm...). Régen az egyik legjobb és legtartósabb kontroll pad volt, de az új mintázattal jócskán megvariálták a felületet, ami sokkal gyorsabb lett, mint volt.

A nagyobbik 470 x 380 mm-es és 6 mm vastag, szóval jó vaskos, így jobban párnázza kicsit az alkart/csuklót, mint az átlag, és azon az asztalon, amin az Allsop XL-eim <33 vagy mondjuk a Goliathusaim már szánkáznak, le van betonozva. Háromféle színben van, plusz akad deskpad variánsa is Talent XL néven, ami az utóbbi hetekben nagyon le van akciózva (15 dodó, lol...) – azt nem tudom, hogy ugyanaz a felület-e, de valószínűleg igen, viszont csak 3 mm vastag.

A napokban jött meg a nagyom, kb. 10 perc alatt teljesen kirúgta magát, és hú. Übersmooth és nagyon finom feelingű rajta a patkány lökdösése. Kb. az első 3 másodperc után megfogalmazódott bennem a "nyami" életérzés. :DDD És nincsenek varrva a peremei, amit én abszolút díjazok.

Szerintem a Goliathus, QcK és társaik a fasorban sincsenek ehhez képest. Amúgy folt- és nedvességtaszító szövet, 30 °C-on mosható, persze kímélő programmal, centrifuga nélkül. A tartósságot a múltra való tekintettel megelőlegezem neki.

Az MZ1 meg ha korrektül kézreesik, akkor jelenleg nem nagyon látok nála jobbat a piacon claw/fingertipre (kivéve a fingertip only Zaunkoenig MK2-t, de az 300 ojró, esetleg specifikus esetekben a Cooler Master MM720-ast), nagyon átgondolt és igényesen kivitelezett koncepció (meg imo ütősen is fest). Ha egy 8-10 grammal könnyebb lenne, használnám mainnek (20 x 9,2 cm hüvelykujj nélkül, pincer claw grip, ami finomkorrekcióknál átmegy fingertipbe), de így puff-puffra marad a Hati S Classic, netezni/melózni meg a Hati M Stardust – ami(ke)t szintén érdemes lehet lecsekkolnod, ha még nem volt hozzájuk szerencséd. Olcsó vonalon az 53 grammos Cooler Master MM710 a best buy.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) Vig Zsolt


Vig Zsolt
tag

Pár hét múlva meg tele lesz porral és minden apró dologgal ami belefér :D Amúgy meg jól néz ki..

(#25) Synthwave válasza Vig Zsolt (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Túl van spilázva ez a koszolódás, jellemzően olyanok által, akiknek nem volt ilyesmijük. A belsőt amúgy gyakorta be szokták vonni egy por- és folyadéktaszító réteggel, mint ahogy itt is.

Ha alapos akarok lenni, 3-4 havonta szétszedem, 5 perc alatt áttörlöm egy kis kefével minden apró szegletét, és annyi.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.