Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) sz.j válasza #90933760 (#58350) üzenetére


sz.j
nagyúr

Most sajnos nem érek rá, kb. 2 óra múlva újra gép mellett leszek, visszarakom a win7-es SSD-t és pontosan leírom az elérhetőségét.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#58352) brd válasza #90933760 (#58350) üzenetére


brd
nagyúr

Ott balra a linkek közül a legalsó, Set custom text size (DPI).

The only real valuable thing is intuition.

(#58353) sz.j válasza #90933760 (#58350) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na itt vagyok ...
Nem csak 125, ill 150%-os állítási lehetőség van, hanen az "Egyéni szövegméret beállítása (DPI)-nál mást is beállíthatsz.

De visszatérve arra amit én említettem.
Személyre szabás --> Ablak színe --> Speciális megjelenési beállítások (link) és itt az Ablak színe és megjelenése ablakban tetszés szerint állíthatod a betűtípusokat, méretűket valamint a színűket.

Ui.
Most hogy visszaraktam a win7-et felüdülés volt számomra a sokkal szebb, élesebb és átláthatóbb szövegeket olvasni. :K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#58355) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!

Egy kisebb komplikáció ütötte fel a fejét.
Egy Dell Inspiron 3543-ra telepítenék Win. 7.-et, de amikor odáig jut a folyamat, hogy válasszam ki, hogy melyik partícióra szeretném telepíteni, bármelyiket választom, azt mondja, hogy erre a partícióra nem telepíthető.
Ilyenkor mi a teendő?
Légyszi valaki segítsen!

(#58356) Doky586 válasza somnia (#58355) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdezd meg tőle hogy: miért?

(#58357) Jumapili válasza somnia (#58355) üzenetére


Jumapili
tag

Egy képet kérünk a partíció listáról.

(#58358) somnia válasza Jumapili (#58357) üzenetére


somnia
őstag

itt van

(#58359) somnia válasza somnia (#58358) üzenetére


somnia
őstag

(#58360) Doky586 válasza somnia (#58359) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a Miért? re a 'Részletek megjelenítése' mondja meg a magyarázatot...

[ Szerkesztve ]

(#58361) somnia válasza Doky586 (#58360) üzenetére


somnia
őstag

"A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT particionálási stílus szerinti"

(#58363) Doky586 válasza somnia (#58361) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert amikor rábootolsz a pendrivera/DVD-re akkor a bios (F11?) boot menüben nem a uefi módot választottad. minden pendrive/DVD kétszer jelenik meg benne, a másikat válaszd..

[ Szerkesztve ]

(#58364) somnia válasza Doky586 (#58363) üzenetére


somnia
őstag

köszi sikerült

(#58365) somnia válasza somnia (#58364) üzenetére


somnia
őstag

Újabb komplikáció.
TC-ben csak az a partíció jelenik meg, amelyiken a Win. van.
Hová lett a többi?

(#58366) sz.j válasza somnia (#58365) üzenetére


sz.j
nagyúr

A Lemezkezelés-nél nézd meg, hogy a nem látható partícióknak van e betűjele.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#58367) somnia válasza sz.j (#58366) üzenetére


somnia
őstag

azt hol kell?

(#58368) sz.j válasza somnia (#58367) üzenetére


sz.j
nagyúr

Start -- Keresőbe beírod, hogy partíció létrehozása és formázása merevlemezen, majd a megnyíló ablakban láthatod, hogy minden partíciónak van e betűjele.
Ha nincs, akkor jobb klikk a partícióra és a lenyíló ablakban klikk a Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása-ra és adsz neki betűjelet.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#58369) King Unique válasza somnia (#58367) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez elég alap dolog ám...itt egy leírás hozzá, hátha így könnyebb. :)

(#58370) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok,

A következő a problémám.
Kaptam egy vinyót, amin Linux volt telepítve ext valahányas fájlrendszerrel. Ez még nem is lenne gond, win7-es gépen szépen látom a tartalmát.
DE! A kedves júzer gondolta, hogy minden kép fájl fájlnevében az utolsó karakternek csillagot rak "*". Na ezzel az a baj, hogy a win7 nem tudja megnyitni, sőt lementeni sem a vinyóról.

Tudtok esetleg segíteni, hogy miként tudom ezt megoldani? Miként tudom átnevezni a fájlokat pl? Linux gép nincs kéznél, szóval win7-en kellene megoldani.

Lehet nem a legjobb fórumra írok, de hátha más is találkozott ilyen problémával.

Köszönöm.

(#58371) somnia válasza King Unique (#58369) üzenetére


somnia
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek, közben megoldottam.
Elindítottam újra a telepítést és amikor kérdezte, hogy hová?...akkor ráböktem a partícionálatlan részre...megfeleztem...formáztam és kiszálltam a telepítésből...most mindhárom meghajtó látszik a TC-ben.
Már csak egy kínom van, hogy a hálózati vezérlőhöz leszedtem már vagy 10 drivert, de egyik sem jó.
Csatlakoztam madzaggal a netre és a frissítő sem talál.
Ilyenkor merre tovább?

(#58372) Doky586 válasza somnia (#58371) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

nem az a lényeg hogy hány darab drivert töltesz le (minél többet), hanem az hogy a hozzávalót töltsd le.. :K

[ Szerkesztve ]

(#58373) somnia válasza Doky586 (#58372) üzenetére


somnia
őstag

...a Dell oldaláról is szedtem mégse volt jó...

/ megfigyeltem, te vagy itt a bölcs bagoly... :K ...ezek a beszólások nélkül, biztosan sokan bután halnánk meg... :R /

(#58374) bsh válasza somnia (#58373) üzenetére


bsh
őstag

hülye kérdésre hülye válasz... :U
milyen "hálózati vezérlő"? mi az, hogy "nem jó" a driver? ha nem jó a driver, akkor hogy csatlakoztál "madzagon" a zinternetthez? :U

(#58375) somnia válasza bsh (#58374) üzenetére


somnia
őstag

Itt hülye választ csak te adtál.
Wifin nem tud csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#58376) somnia válasza somnia (#58375) üzenetére


somnia
őstag

(#58377) movax válasza jaja1981 (#58370) üzenetére


movax
őstag

Total Commanderben a Files menüben van a Multi rename tool nevű eszköz, abban beállítod, hogy minden csillag helyére tegyen egy semmit és kész.

(#58378) rgeorge válasza somnia (#58376) üzenetére


rgeorge
addikt

Jobb egér/Tulajdonságok/Részletek-Hardverazonosítók. Rákeresel, mi pontosan az a hiányzó eszköz.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#58379) #90933760 válasza sz.j (#58353) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ahham, megtaláltam. Most így jó. Bár nem minden szöveget növelt meg, pl Skype buborékban ugyanakkorák, csak amit épp írok az nagyobb. Meg még pár proginál van ez, de alapvetően jó. Ugye ezt mondták sokan is, hogy ilyen, nem valami profi még a Win ebben, a 4K kijelzők kapcsán volt téma. Win10 gondolom már jobb ebben.

(#58380) jaja1981 válasza movax (#58377) üzenetére


jaja1981
addikt

Nem engedi.
Ha egyesével F7 átnevezést nyomok rá, akkor engedi kitörölni a mappát, de utána az új csillagtalan mappa üres lesz. :F

(#58381) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Pár napja az alábbi ablakot hozza fel a gép, amikor megnyitok valamilyen programot.
Utána az okéra klikkelve néhányszor még dobja de a végén megnyitja a programot és az működik gond nélkül.

Milyen hiba ez? Mivel lehet javítani?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#58382) jaja1981 válasza HoTaZo (#58381) üzenetére


jaja1981
addikt

C++ install kell neki.

(#58383) HoTaZo válasza jaja1981 (#58382) üzenetére


HoTaZo
őstag

Rendben. :R

Honnan, hogyan, miként? :Y

Bocs, de ebben nagyon láma vagyok.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#58384) tpeter77 válasza somnia (#58376) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
kattints rá jokk klikk / Tulajdonságok / Részletek / Hardverazonosítók
VEN: 4 karakter (pl. 8086 - ez intelt jelent)
DEV: 4 karakter (pl. 1502 - adott tipus)

felmész erre az oldalra: pcidatabase.com

Vendorhoz beírod a gyártói 4 karaktert,
alatta a Device sorba meg a tipus azonosítóját, és a Device melletti Search gombra kattints, és kiválasztod a pontos tipust (a példa kedvéért: Intel 82579LM Gigabit Network Card).

kikeresed a táblázatban az adott modellt, és a megjegyzés rovatban (Notes)
linket is találsz ahonnan a drivert le lehet tölteni.

Telepítsd és használd. Hajrá!

(#58385) jaja1981 válasza HoTaZo (#58383) üzenetére


jaja1981
addikt

Ez kell pontosan.
Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015

Itt minden info fent van: [link]

(#58386) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Most vettem egy alaplapot, és annyira új hardverek vannak rajta, hogy a Win7 driverei közt ezeknek nincsenek még meg és kézzel kell telepíteni mindent.
Amikor frissen rakom fel a win7-est, csak usb2.0 működik.
Nincs LAN, nincs usb3.0, nincs hang - ezek a fontosabbak.

Ezeket nem lehet valahogy beintegrálni a telepítő DVD-be? Egyszer 10 éve csináltam ilyet, de már elfelejtettem hogy kell, akkor az alaplapi drivereket beintegráltam a WinXP telepítőjébe....
most ugyanezt kéne csak Win7-tel eljátszani.

(#58387) Doky586 válasza tpeter77 (#58386) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sokan még képesek vagyunk USB2 pendriveról hdd-re másolni a drivereket és OS install után installálni a (gyártó honlapjáról származó) drivereket.. :DD

Ha Te erre nem vagy képes akkor neked a W10 ajánlott...

[ Szerkesztve ]

(#58388) tpeter77 válasza Doky586 (#58387) üzenetére


tpeter77
addikt

Kéremszépen, én még floppy-ról is tudok bootolni ha kell :)
Csak gondoltam egyszerűbb, gyorsabb egy DVD-re felírt programot futtatni, minden ott van egy lemezen, nem kell a pendrive-ot keresni.
Várjál csak, akár rá is tudnám menteni a tartalék HDD-re az install állományokat, azt csak akkor kapcsolom be, ha félévente lementem a képeket, videókat a gyerekről...

de amit szeretnék csinálni, arra nem kapok választ?

(#58389) HoTaZo válasza jaja1981 (#58385) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ez nem a w10-hez valami áthidaló? Ez a rendszerem egy sp1 nélküli, melyet nagy nehezen találtam meg egy régi mentésemből, amikor elkezdődött a w10-re frissítős mizéria. Így engem nem is zargatott soha a w10-es erőszakoskodás.
Így ha ez ezzel van kapcsolatban, akkor inkább visszakeresem a az utóbbi frissítéseket, ami hozhatta ezt az igényt és törlöm.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#58390) Doky586 válasza tpeter77 (#58388) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Beleintegrálni nem tudom hogy kell, de ha tudnám se tenném.

Elférnek a DVD-n a driverek egy külön könyvtárban.. Egyébként is frissülni szoktak ezek időnként, főleg új hw esetén, ne legyen már benne egy elévült drv...

(#58391) AlyrArkhon válasza tpeter77 (#58388) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

integrálás

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#58392) zoo8800


zoo8800
veterán

Az azért nevetséges, hogy még ma is előkerült a KB3035583, miután sokadjára rejtettem el :D

rip and tear, until it is done

(#58393) King Unique


King Unique
titán

Most éppen azért, mert frissült a GWX app a visszaszámlálós verzióra [link]. ;]

[ Szerkesztve ]

(#58394) efi99 válasza zoo8800 (#58392) üzenetére


efi99
senior tag

Minden rejtett frissítést feldob újra, ha az verziót vált (belepiszkáltak).

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#58395) FF23 válasza zoo8800 (#58392) üzenetére


FF23
senior tag

Kémlel utánunk a Windows 10, adatvédelmi eljárást indított a NAIH [link] ;]

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#58396) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy Windows 7-64 Ultimate rendben működik GPT - UEFI partició/bios rendszeren?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#58397) tpeter77 válasza embe (#58396) üzenetére


tpeter77
addikt

haver HDD-jére tettem fel most a 64 bites Home Premium Win7-est, és a lemez GPT-re volt formázva (nem is tűnt fel), minden rendben működött.
De nekem MBR-re volt most szükségem és nem tudtam átalakítani adatvesztés nélkül, ezért le kellett darálni minden partíciót és úgy tudtam MBR-t csinálni belőle.
De probléma mentesen működik! Nyugodtan használd.

(#58398) embe válasza tpeter77 (#58397) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Köszi!
Céges gép: 3TB-os rendszer lemez. :W :W
Aki először telepítette, az MBR szerint tette rá a teljes partícióra a W8-at. Ugye nem kezelt csak kb.2,2TB-ot a rendszer.
Én rátoltam a W10-et, UEFI-GPT séma szerint, így használható volt a 3TB. Ja és particionáltam is. Viszont egy céges program néha produkál hülyeségeket, így valszeg megy rá egy W7 inkább.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#58399) sprtfn


sprtfn
újonc

Hali
"Windows asztali minialkalmazások működése leállt" hibaüzenet megoldására ötletek van-e? Win 7 Home Premium N, nincs feltörve, aktivátorral megdolgozva, semmi ilyesmi, 90 napos verzió.
Azt már próbáltam hogy a Windows szolgáltatásokban ki és visszakapcsoltam (többször is) és semmi.
Nem töltöttem le gadget-et, így nem ronthatta el ilyesmi. Egy hétig ment, aztán egyszer csak bekapcsolás után ez a hiba, és azóta is. Nem értem :/

(#58400) tpeter77 válasza embe (#58398) üzenetére


tpeter77
addikt

GPT-t kell használni 2TB felett...
jó adatmentést kívánok! :( de soxor csináltam már ilyet....

akár a gyári akár a minitools particionálóval legyalulni minden partíciót és újra létrehozni.
Csinálj C és D meghajtókat, ha lehet C-nek elég a 100GB, a maradék a többi, vagy ahogy szeretnétek...
üdv!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.