Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) pcgamer01 válasza SP4C3 (#57500) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Ezek is megvoltak természetesen

Samsung Galaxy S10+

(#57502) SP4C3 válasza pcgamer01 (#57501) üzenetére


SP4C3
veterán

Másik usb kábel/port?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57503) pcgamer01 válasza SP4C3 (#57502) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Mind az 5 portba és 3 kábellel is próbáltam

Samsung Galaxy S10+

(#57504) galaxys80


galaxys80
veterán

Ha a Security Essentials-ba letiltom az ütemezett vizsgálatot, akkor is fog egy idő után rinyálni, hogy túl régen volt már vizsgálat? Vagy akkor nem foglakozik vele?

(#57505) TheProb válasza pcgamer01 (#57499) üzenetére


TheProb
veterán

Nem véletlen mondom, hogy ez a csodálatos MTP egy rakás szar...
Még annyit megpróbálhatsz, hogy eszközkezelőből nyomsz egy eszköz eltávolítását driverrel együtt és úgy tolod fel a gyártói drivert. De közben ne legyen rádugva a tfon.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57506) pcgamer01 válasza TheProb (#57505) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Valóban egy remekmű :D
Ezt még kipróbálom, köszi. :R

Samsung Galaxy S10+

(#57507) gerii


gerii
addikt

WU szarakodása miatt április közepe óta nem frissítettem, gondoltam ideje megnézni, de most is csak teker az a hulladék. Van valami megoldás?

Ezt próbáljam esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#57508) efi99 válasza gerii (#57507) üzenetére


efi99
senior tag

Igen.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#57509) KáZsé Mestör


KáZsé Mestör
tag

sziasztok!

Óriási problémám van!
Vagyis én csak rendbehozni próbálom.
Adott 1 noti,haver autószerelő notija (ezzel diagnosztizál meg minden).
Tett bele 1 SSD-t és a HDD windózát átmigrálta az SSD-re.
Csak simán az SSD minden gond nélkül szépen ment.
Aztán vett egy DVD optibay keretet a HDDnek és azt is berakta.
Összevissza kezdett bootolgatni a gép,mivel a HDD-n is rajta volt a windows és az SSD-n is.
Jelenleg a HDD már nem bootol be de minden rendszerfájl rajta van.
Az SSD bebootol,de!!!!!!!!
Nincs billentyűzet,semmi,USB-s se, Egér az meg CSAK USB-s van.
Eszközkezelőben a touchpad-nál az szerepel: Az eszköz nem indítható el. Hiba (10)
Az USB-s billcsiknél és a belsőnél pedig A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik.Hiba (39)
Valamint...A HDD a C meghajtó és az SSD a D.
Az összes parancsikon meg automatikus indítás meg minden xar a C-re mutat,vagyis a HDDről tölti be a dolgokat. Ha kiveszem a HDD-t akkor 1 teljesen üres asztal fogad,ha bebootol az SSD,se start menü,se semmi. Szóval mindent a HDDről olvas. Ha a HDD betűjelét átnevezem mondjuk E-re,akkor újraindítás után,mintha benne se lenne a HDD megint. Hogyan tudnám,milyen toollal átírni a betűjeleket? Windows repair nem működik. Rendszervisszaállítás szintén nem. Gondolom,összeakad a két windows. Újratelepítés kizárt,túl sok autós szoftver van felrakva és beállítva. Tudtok valami megoldást?

üdv: Kázsé

(#57510) gerii válasza efi99 (#57508) üzenetére


gerii
addikt

Működik, a fene vinné el. Lehet ide kéne fizetnem nem a microsoftnak. Szégyen amit művelnek a vevőikkel.

(#57511) brd válasza KáZsé Mestör (#57509) üzenetére


brd
nagyúr

Csökkentett módban elindul egyedül az SSD-ről? Mert a registry-ben törölni kellene a
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\MountedDevices tartalmát, aztán el kellene indítani csak az SSD-ről (HDD nélkül még mindig) és megnézni, hogy C: lett-e az SSD. Itt tárolja a rendszer a partíciók betűjeleit.

The only real valuable thing is intuition.

(#57512) sz.j válasza gerii (#57510) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Lehet ide kéne fizetnem nem a microsoftnak. Szégyen amit művelnek a vevőikkel."

Azért kíváncsi lennék, hogy ezért beperelték e az ms-t (pl amiban, mert ott szinte mindenért pereskednek )...

Amúgy mindent a hozzászólásban lévő ajánlás szerint csináltál? Mert az egyik gépemmel én is kínlódok a frissítések miatt

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#57513) FF23 válasza KáZsé Mestör (#57509) üzenetére


FF23
senior tag

Elvileg az EasyBCD progival be tudod állítani, hogy melyik win7-et használja. Lehet bootolhatót is készíteni belőle, ha már nem lehet telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#57514) jacint78 válasza KáZsé Mestör (#57509) üzenetére


jacint78
addikt

Jó eséllyel szét lett pajszerolva az a windows, de úgy elég rendesen. Kezdetnek mindkettőt tükrözném, hogy meglegyenek, majd utána a HDD-ről simán átmásolnám az SSD-re az adatokat, először csak a users könyvtárat mondjuk.

type your text here..

(#57515) brd válasza FF23 (#57513) üzenetére


brd
nagyúr

Az csak az indítást befolyásolja. Ha a Windows partíciója nem C:-nek (vagy ami telepítéskor volt) van beállítva az előbb általam írt kulcsban, akkor keveredés lesz.

The only real valuable thing is intuition.

(#57516) brd válasza jacint78 (#57514) üzenetére


brd
nagyúr

Annyira nem vészes a helyzet, ha szét is lett túrva, a betűjel beállítása után jó eséllyel egy rendszer-visszaállítással helyre kerül minden (az éppen futó rendszerben).

The only real valuable thing is intuition.

(#57517) FF23 válasza brd (#57515) üzenetére


FF23
senior tag

Igen, a HDD-re gondoltam, hogy helyre lehetne hozni vele. Aztán, ha máshogy nem megy, lehet megint klónozni.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#57518) jacint78 válasza brd (#57516) üzenetére


jacint78
addikt

A rendszer visszaállítás akkor működik (szerintem soha, de mindegy is), ha a rendszer képben van a módosításkor, de ezesetben ez erősen kérdéses, ha ennyire meg volt hűlyülve, vajon hova álította vissza, na meg mikor? Amint indítva lett már megőrült.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#57519) gerii válasza sz.j (#57512) üzenetére


gerii
addikt

Sorban tettem fel őket, restart mind után, illetve WU kikapcsolás. A 3.,4. -re már azt írta hogy fent van, így azokat nem tette fel. Ezután talált is rögtön 24 frissítést.

(#57520) brd válasza FF23 (#57517) üzenetére


brd
nagyúr

De nincs mit helyrehozni, mert nem ott romlott el. ;) Ott lett elrontva, hogy pontos másolat keletkezett az SSD-n (és ez nem lett kijavítva - vagy nem lett figyelve arra, hogy a HDD-ről ne induljon el úgy a rendszer, hogy az SSD is a gépben van). A nívósabb programok átírják a partíció azonosítóját, és emiatt a BCD-t is, hogy jól működjön a másolat.

The only real valuable thing is intuition.

(#57521) brd válasza jacint78 (#57518) üzenetére


brd
nagyúr

Működik az, ha a betűjel jó helyre mutat. Mondjuk ha így meg is oldódik, attól még a HDD-ről nem szabad úgy elindítani a rendszert, hogy az SSD is bent van, mert megint elrontja. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#57522) jacint78 válasza brd (#57521) üzenetére


jacint78
addikt

Majd meglássuk mire jut a kolega. :K

type your text here..

(#57523) KáZsé Mestör válasza brd (#57521) üzenetére


KáZsé Mestör
tag

NYERTÜNK!!!!! :):):)

Köszi szépen a tippet,ez volt a nyerő!
Bár nem a software ágban van a mounteddevices hanem a system ágban. :)
De kitöröltem mindent,restart csak SSDvel és lám tökéletes minden,újra van touchpad és billentyű is és szépen C: lett az SSD.
Most a winyóról 1 másik géppel lepucolok mindent,ami a windowshoz köthető és az is megy vissza.

Köszi a helpet!

Kázsé

(#57524) brd válasza KáZsé Mestör (#57523) üzenetére


brd
nagyúr

Szívesen, igen, azt elírtam, de a lényeg, hogy megtaláltad! :)

The only real valuable thing is intuition.

(#57525) 1adrenn1


1adrenn1
csendes tag

Sziasztok.Problémám a következő.Vettem egy számítógépet használtan. Linux ubuntu oprendszer volt rajta.3 napig azzal volt hasznalva gond nélkül. Majd ujra lett telepítve win7-el.Telepítés elég lassan ment,de végig futott.Minden törölve lett.Új particok,formazas. Minden jo volt.Egy napig ment a gép.es masnap reggel mar nem töltötte be a win 7-et.Még csökkentett modban sem lehet indítani.Majd egy ujabb ujra telepítés,ami már bajosabb mert a sokadik probalkozasra indul el a telepitő.Minden megy egy napig.Aztan szintén nem indul a win7.kb a 10-ik ujra telepitesnel járok es ugyan az. Az egyetlen dolog amit olvastam,hogy olyan alaplapi hangkartya van benne ami nem jo a win7-el. Tettem bele egy 5.1 es hangkartyat,de igy is azt csinalja.(ujratelepitesnel win7-el Sound Max programmal hang is volt rajta.)Mivel hasznaltan vettem nem tudom hogy hardveres gond lehet vagy a telepitesnel van valami gond. Valakinek valami ötlet mielőtt szerelohoz elvinném?

(#57526) lev258 válasza 1adrenn1 (#57525) üzenetére


lev258
veterán

A hardverhibát legegyszerűbben pont egy Linux rendszerrel tudod kizárni. A telepítőn van kipróbálási lehetőség is, amikor arról boot-olsz. Az ott tapasztaltak alapján lehet tovább menni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57527) TheProb válasza 1adrenn1 (#57525) üzenetére


TheProb
veterán

HD Sentinelt azért ráeresztenék a HDD-re, leírtak alapján lehet az sántít.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57528) 1adrenn1 válasza lev258 (#57526) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Sajnos linux telepitőm nincs.Es fiam használná a gépet. Ő ragaszkodik a win7-hez.Azért is lett az telepítve.

(#57529) lev258 válasza 1adrenn1 (#57528) üzenetére


lev258
veterán

Azt nem is írtam, hogy telepítsd fel.
Viszont lehet vele tesztelni a hardvereket. Egyéb esetben a kolléga javaslatát támogatom, amennyiben sikerül arra az időre működésbe hozni a gépet.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57530) 1adrenn1 válasza lev258 (#57526) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Régi gépemből már átraktam a HD-t amit tudom hogy 100 %-os.épp a sentinellel volt tesztelve.De azzal sem tölt be. Win7. 😕

(#57531) lev258 válasza 1adrenn1 (#57530) üzenetére


lev258
veterán

Az a Windows telepítő nem lehet problémás?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57532) 1adrenn1 válasza lev258 (#57531) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Évek óta ezt a telepítőt használom gond nélkül. Az a baj hogy annyira nem értek a gepekhez. És ugye használtan vettem a gépet.Bár az eladó azt mondta hogy hibátlanul működik.Nem tudom hogy az okozhat-e olyen problémákat hogy linux-ról win7-re áttelepítettem.

(#57533) lev258 válasza 1adrenn1 (#57532) üzenetére


lev258
veterán

Az önmagában nem. Amikor formáztad, minden nyoma eltűnt a Linuxnak.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57534) KáZsé Mestör válasza 1adrenn1 (#57532) üzenetére


KáZsé Mestör
tag

A hangkártyát letiltottad a bios-ban?
Attól függetlenül hogy beletettél egy 5,1.et,az alaplapi hangkártyát ugyanúgy lekezeli a windows,ha nincs letiltva bios-ban.

(#57535) 1adrenn1 válasza lev258 (#57533) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Úgy gondolom, hogy igen.Töröltem minden particiót.Újakat hoztam létre.95 gb elsődleges és 150 gb másodlagos. Es ezeket is külön leformáztam.És persze a 100 mb-ot magának létre hozta a telepitő. Szeintem igy mindent letöröltem. De 3 napig nem csinálta ezt,amig a linux volt rajta.

(#57536) lev258 válasza 1adrenn1 (#57535) üzenetére


lev258
veterán

Driverek/frissítések kerültek fel, mielőtt meghal a Windows? Internetre engedted?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57537) 1adrenn1 válasza KáZsé Mestör (#57534) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Azt nem tiltottam le. Bios-ban semmit nem változtattam. Nem akartam még nagyobb gondot csinálni.Nem tudom hol kell azt. Ha esetleg segítenél hogy hol keressem,akkor megpróbálom. 😊

(#57538) 1adrenn1 válasza lev258 (#57536) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

A windows update ki lett kapcsolva. Ami drivert leszedtem,az a videokártya drivere,amit automatikusan lett kikeresve és telepítve az nvdia oldalon.(Geeforce gt220-as kártya) De még ez utan is többször ki lett kapcsolva a gép amig telepitettem a nero-t Java-t ,stb. És szépen mükodöt. Még játékok is mentek rajta. Aztán hosszabb udeig kikapcs pl este.És.....már reggel nem tölt be a win7.Amint irtam még csökkentett módban sem. Bosszantó.

(#57539) KáZsé Mestör válasza 1adrenn1 (#57537) üzenetére


KáZsé Mestör
tag

Fejből nehéz lesz,ha 1 alaplaptípust írsz,akkor utána is tudok keresni.
De általában F2 vagy DEL-lel kell belépni bios-ba.
Ott általában van olyan menü,hogy Advanced,ott meg ilyesmit kellene keresni,hogy internal devices,ott fel lesz sorolva kb minden,ami az alaplapon van,hangkártya,hálókártya,stb. Ott a hangkártyánál disabled-et kell választani,így a windows fel sem ismeri,mint hardver és ha valóban emiatt volt,akkor nem lesz több nemindulás.

(#57540) 1adrenn1 válasza 1adrenn1 (#57538) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Asus P5LD2 se -intel 945p/6 chipset.
Intel LGA775 pentium4 cpu.
Intel core 2 Duo e6300 2 magx1.86 ghz.
4gb ddr2
Biosba beléptem.
Advance-nél
-Jumper Free configuration
-Usb configuration
-cpu confoguration
-onboard Devices configuration
-PCIPnP
Ezeket látom.
Hogyan tovább ?

(#57541) fordfairlane válasza 1adrenn1 (#57540) üzenetére


fordfairlane
veterán

Valószínűleg az "onboard devices configuration"-ban van az integrált hangchip ki-bekapcsolása.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#57542) 1adrenn1 válasza 1adrenn1 (#57540) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Onboard devices-nél:
-HD audio controller (enabled)
-onboard PCIEX GbE LAN (enabled)
-LAN option ROM (disabled)
Stb stb stb
Es még van olyan ,hogy
-Onboard Game/MIDI Port (disabled)

(#57543) KáZsé Mestör válasza 1adrenn1 (#57542) üzenetére


KáZsé Mestör
tag

HD audio controller.
Azt tedd disabled-re

(#57544) 1adrenn1 válasza KáZsé Mestör (#57543) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Disabledbe-raktam.Továbbra sem indul.Talán próbáljam meg most így újra telepíteni?

(#57545) Doky586 válasza 1adrenn1 (#57544) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdezd meg az előző tulajt. Ha azt mondja hogy ez a gép egy kontakthibás beázott vacak amiben már haldoklik a hdd, és örül hogy sikerült elsóznia egy baleknek, akkor biztos lehetsz hogy HW gond is van vele.. :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#57546) 1adrenn1 válasza Doky586 (#57545) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Nem egy nagy szám gép amint látod a leírásban. És már kérdeztem.Tökéletesen működik.De persze ugy sem mondaná meg ha gond lett volna vele.Nem sokért vettem.Épp ezért próbálkozok vele mielőtt szerelőhöz vinném.Nem szeretnék 20 ezreket még pluszba rákölteni. Akkor inkább kivágom az ablakon.De amint irtam 3 napig nonstop ment a gép linux-al gond nélkül. Azóta sz...ik mióta win7 lett rárakva.

(#57547) bobalazs válasza 1adrenn1 (#57546) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

MÉg mindig ott a lehetőség hogy visszatérj linuxhoz.

[ Szerkesztve ]

(#57548) 1adrenn1 válasza bobalazs (#57547) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Fiam használná és ragaszkodik a win7-hez. De én sem tudtam eligazodni a linux-on. 😕 Évek óta win7-et használom.Otthon is ,munkahelyen is.

[ Szerkesztve ]

(#57549) bobalazs válasza 1adrenn1 (#57548) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha játszani kell akkor jobb a windows, de nagyjából mindent tud amit a windows, böngészés, chat, email stb.
Pár nap kell csak amire megszokod, viszont nagyon könnyen érthető, kezelő felülete van, nem úgy mint az ősidőkben mikor magadnak kellett mindenre rájönnöd.
Ha játszani kell a gép, akkor meg jobb ha szerelőre bízod, könnyen lehet hogy hardverhiba van, vagy csak valamelyik driver nyüglődik.
Linux mint-et tudnám ajánlani, ha érdekel.

(#57550) 1adrenn1 válasza bobalazs (#57549) üzenetére


1adrenn1
csendes tag

Igen a játék a lényeg.És persze a közösségi oldalak.
De valószínű,hogy szerelőre bízom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.