Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) quailstorm


quailstorm
nagyúr

egyébként a windows update már április 11 óta nem tudott frissíteni, gondolom beszopódott
itt vérengzés lesz

(#57052) fordfairlane válasza quailstorm (#57051) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nekem az előző patch kedd anyagát még sikerült lekérnem, miután az egyik frissítést kézzel telepítettem fel. Az a gyanúm, hogy a mostani is valami hasonló lehet, csak már nincs kedvem végigtúrni a security bulletineket, kimazsolázni a KB-azonosítókat, vagy a fórumot bújni,. Lukas marad a Windows 7. A Microsoft malware-taktikájától végképp besokalltam

x gon' give it to ya

(#57053) King Unique


King Unique
titán

Akkor ezek szerint nemcsak én szívtam vele tegnap, hanem kb. mindenkinél ez van... :D
Ma ráengedtem újra és nagy nehezen kb. 30 - 45 perc után megtalálta azt a tizenpár frissítést. Illetve az a vicc az egészben, hogy a korábban javasolt frissítések közül mindegyik fel van telepítve, kivéve a legelsőt, mivel az a májusi pakkban volt benne. Most lefuttatom, utána megtalálja pár perc után, de amikor kéne, akkor majd irreálisan sokáig elszórakozik vele...
Tehát lehet meg kell barátkozni vele, hogy a Win7-nél a frissítések keresése marad továbbra is ilyen lassú... :((( Bezzeg a 8.1/10 pár perc alatt megtalálja.

(#57054) Gubek-Einste: szerinted a 40 perc normális? A két újabb Windows megtalálja őket ennek a tizede, vagy akár még kevesebb idő alatt. Amúgy az említett másik probléma nálam nem jelentkezett.

[ Szerkesztve ]

(#57054) Gubek-Einste válasza quailstorm (#57051) üzenetére

Nálam rendesen mennek a frissítések, tegnap kb 40 perc alatt kereste le, aztán EZ történt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57055) yanna válasza King Unique (#57053) üzenetére


yanna
őstag

Nem is azzal van a baj hogy 2-4-7 napig keresi a frissítést, hanem azzal, hogy a processzort minimum 40-50-60 %-on szórakoztatja. Jó esetben...

(#57056) Mezga Aladár válasza fordfairlane (#57052) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem hiszem el h., ez csak nekünk tűnik fel. Miért nem hangos a net a kispöcs szemétsége miatt??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#57057) King Unique válasza yanna (#57055) üzenetére


King Unique
titán

Hát utóbbi az kb. mindnél probléma, mert nálam ilyenkor ugyanúgy megpörgetni mindegyik. Viszont ez a csiga lassú keresés roppant idegesítő és nagyon érdekes, hogy szinte kizárólag csak a 7-est érinti...ami nem mindenki örömére pont a legnépszerűbb, de így legalább lesz +1 ok, hogy mindenki váltson a legújabb Windowsra. Aminél érdekes módon nincs ilyen probléma. :))

(#57059) Gubek-Einste: igen, olvastam mire ment a válasz, de itt maga a lassú keresés volt a fő téma. A megtalálással és telepítéssel nekem sem volt soha különösebb gondom. Bár voltak néha dupla újraindítások, volt amikor sikertelen telepítést írt ki a második menetben (30-100%), de végül azért csak összejött.

[ Szerkesztve ]

(#57058) fordfairlane válasza Mezga Aladár (#57056) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem csak nekünk tűnik fel. Jópár topik szól erről, hogy mit hogyan kombinálj, ha Windows 7-ed van, és

1. nem akarsz Windows 10-et.
2. a telemetria updatekről is szíves örömest lemondasz

a többi update viszont jöhet, főleg a biztonsági frissítések.

Nemrég még azt gondoltam, hogy ha tudod a megfelelő update-k kb-azonosítóit, akkor kézzel letöltheted, és feltelepítheted őket WU nélkül. Viszont ilyen update white-list sajnos nem nagyon létezik, másrészt ha létezne is, nagyon hosszú lenne, harmadrészt meg havonta kéne bővíteni.

x gon' give it to ya

(#57059) Gubek-Einste válasza King Unique (#57053) üzenetére

Nem azt mondom, hogy normális, csak, hogy nálam meg is találja a frissítéseket és rendben fel is mennek. Ez már a harmadik hónap amikor ilyen lassan keresi le a frissítéseket de csak a nagy keddieket, a több gyorsan lefut.
Ma reggel volt egy Windows Defender adatbázis frissítés így biztosan működik a WU a tegnapi eset után, csak az előzmények nincsenek meg ott, a Vezérlőpult alatt viszont meg vannak.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57060) efi99


efi99
senior tag

Nálam kb 20 perc alatt találta meg őket.
Ha valakinek fél óra alatt sem megy, próbálja meg ezt elsőnek feltenni, majd újra megpróbálni:
https://support.microsoft.com/en-us/kb/3153199

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#57061) fordfairlane válasza efi99 (#57060) üzenetére


fordfairlane
veterán

Sikerült. Kösz az infót.

x gon' give it to ya

(#57062) sz.j


sz.j
nagyúr

Nálam is minden rendbe volt/van a tegnapi frissítéssel.
A gép bekapcsolása után kb. 20-30 perccel felugrott az infó, hogy vannak letölthető frissítések. Átnéztem, hogy nincs e köztük win10-re hajazó majd felraktam őket, eddig minden oké.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#57063) zoo8800


zoo8800
veterán

Engem is szivatott, keresgélt vagy fél órát, aztán gond nélkül települt a 15 frissítés.

rip and tear, until it is done

(#57064) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Adott egy cimkenyomtató ami egyik napról a másikra nem működik. Bármilyen gépre kötve azt írja a windows hogy nem lehet felismerni az eszközt. Azon a laptopon amin tegnap még működött a nyomtatók és eszközök-nél szürkével jelzi a nyomtatót. Ha eltávolítom akkor eltávolítja de egy frissítés után megint megjelenik mint nem elérhető eszköz. Mitől lehet ez?

Köszönöm

(#57065) albiosz


albiosz
senior tag

Sziasztok!

Egy ideje olyan hibaüzenettel találkozom, hogy ,,A Windows nem tudta automatikusan megkeresni a frissítéseket"

Minden kikapcsoláskor elkezdi letölteni (látszólag), de másodperceken belül kikapcsol. Bekapcsoláskor szintén próbálkozik kb 70%-ig el is jut, de utána újraindul a gép és bekapcsoláskor ismét próbálkozik, ugyanúgy eljut 70%-ig és újraindul. Ezt eljátssza kb. 3-szor és utána kiír valami olyasmit, hogy sikertelen a frissítések letöltése, módosítások visszavonása.

Van bármi tippetek, hogy mifene lehet ez? Jogtiszta Win van természetesen. Kézzel sem tudom frissíteni, mert ugyanaz történik.

(#57066) Gubek-Einste válasza albiosz (#57065) üzenetére

Korábban én is egy hasonló gondra kaptam az ebben a hozzászólásban szereplő parancsokat, hátha használ nálad is. Jó lenne tudni, hogy milyen hiba kódot dob ki mert akkor könnyebb lenne a segítséget adni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57067) #93794560


#93794560
törölt tag

A Windows 7 update körülbelül azóta szaroskodik, amióta a 10-es kijött. Van egy olyan érzésem, hogy ez szándékos. Lehet, hogy a Microsoft-nál így akarjak ellehetetleníteni a 7-est használókat, hogy megunják az egészet, és átmenjenek 10-re.

(#57068) Darkness


Darkness
aktív tag

felpakoltam az e havi frissítéseket. s sikerült is egy kis problémát összehozni. az értesítési terület testreszabására kattintva majd egy percig gondolkozik mire megjeleníti. eddig semmi ily problematika nem volt.
Másoknál is előjött eme probléma?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#57069) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Hol találom a Win7 gyári ikonjait? Konkrétan arra gondoltam hogy a DVD meghajtónak az ikonját akarom lecserélni az én általam készítettre.

Smoke some weed nigga!

(#57070) Petyyyyy válasza Wiz Khalifa (#57069) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Miért kell ahhoz a default ikon helye? Nem működik Tulajdonságok -> Testreszabás -> Képválasztás eljárás?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57071) Wiz Khalifa válasza Petyyyyy (#57070) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem működik úgy sajna.:(

Smoke some weed nigga!

(#57072) albiosz válasza Gubek-Einste (#57066) üzenetére


albiosz
senior tag

Köszönöm a tippet! Otthon kipróbálom, de nem igazán értek hozzá. :) Szóval ezt parancssorba kellene beilleszteni?

(#57067) gb4400: igen, erre gondoltam én is. :(

(#57073) galaxys80


galaxys80
veterán

Msconfig-ba le lehet tiltani az automatikus office indulást?
Vagy az mi célt szolgál?

(#57074) efi99 válasza Wiz Khalifa (#57071) üzenetére


efi99
senior tag

regeditben keresd meg:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
ezen belül csinálj (új - kulcs) egy DriveIcons mappát (ha még nincs), azon belül egy D -t, azon belül egy DefaultIcon, lépj erre a DefaultIcon -ra, majd a jobb panelen dupla katt az "Alapértelmezett"-re, végül az azonosító értéke cellába mehet idézőjelek közé az új ikon elérési útja. (ez olyan mappából legyen lehetőleg, ami nincs különleges engedélyhez kötve).
http://kepfeltoltes.hu/160512/ikon_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#57075) albiosz válasza Gubek-Einste (#57066) üzenetére


albiosz
senior tag

Nincs egyébként hibakód.

Ennyi:

(#57076) Gubek-Einste válasza albiosz (#57075) üzenetére

Az ebben az ablakban mit ad ki?

wu

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57077) albiosz válasza Gubek-Einste (#57076) üzenetére


albiosz
senior tag

ezt:

ha rányomok a frissítések keresésére, akkor meg ezt és újraindítás után ugyanaz, mint eddig (keres, de nem talál):

Erre egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#57078) yanna válasza Gubek-Einste (#57076) üzenetére


yanna
őstag

Délelőtt nekem 2 órát csürüszkölt, de semmit nem talált. Ezután efi99 fórumtárs ajánlása alapján -ezúton is nagy köszönet neki- manuálisan telepítettem a kb3153199-et, és újraindítás után ismét jól működött a windows update. :)

(#57079) albiosz válasza yanna (#57078) üzenetére


albiosz
senior tag

nekem erre azt írja, hogy a frissítés nem érvényes erre a számítógépre.

(#57080) Gubek-Einste válasza albiosz (#57077) üzenetére

Erre egyébként?
Igen, a CMD-be kell beírni őket de lehet, hogy az első és az utolsó sor adhat hibát, ha nincs System Management Server-hez kapcsolva a gép.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57081) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello!
Szeretnek egy kis windows install segitseget kerni.
Jelenleg a konfiguraciom ugy nez ki hogy van egy hdd amin van egy windows 10 es most tettem melle egy ssd-t.
A kerdesem az lenne hogy cd/pendrive nelkul tudok e valahogy az ssd-re windowst feltenni(windows 7 pro) es install kozben a windows 10et torolni a hdd-rol tehat uresre formazni az egeszet.
Kesobb persze updatelnem a win 7-et 10-re de a kulcsom windows 7hez valo.
Meg lehet ezt valahogy oldani? Olvasgattam de mindenhol telepito dvd-vel vagy pendrive-al kezdi.
Elore is koszonom a segitseget.

Youth hides the key to salvation

(#57082) yanna válasza albiosz (#57079) üzenetére


yanna
őstag

32-64 bit nem keveredett?

(#57083) albiosz válasza Gubek-Einste (#57080) üzenetére


albiosz
senior tag

Megcsináltam, az első és utolsó sor valóban hibára fut.

Nincs változás, ugyanúgy újraindítás után a windows frissítések konfigurálása nem sikerült, módosítások visszavonása. :(

(#57084) albiosz válasza yanna (#57082) üzenetére


albiosz
senior tag

32 bites rendszer van. Itt a Windows 7 alatt próbáltam ezt: Windows 7 for 32-bit Systems Service Pack 1 (3153199), de kíváncsiságból kipráltam ezt is utána: Windows 7 for x64-based Systems Service Pack 1 (3153199). Mindkettőnél azt mondja, hogy a a frissítés nem érvényes erre a számítógépre.

(#57085) yanna válasza albiosz (#57084) üzenetére


yanna
őstag

Csak tipp, hogy hiányzik egy "előzetes" frissítés is... ami kellene neki... mikor frissített utoljára?

(#57086) yanna válasza albiosz (#57084) üzenetére


yanna
őstag

Első kanyarban nekem ez oldotta meg a problémát.

(#57087) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Windows Live Mail problémában kérném a segítségetek.
Áthelyeztem a programon belül a tárolómappát. Kilépéskor annak rendje és módja szerint átmásolta az emaileket az új mappába (a régiből nem törölte).
De azóta nem tudom elindítani:

újratelepítettem a programot az essentialon keresztül, ugyanez.

Mi a gáz, hogy tudom megoldani?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#57088) King Unique válasza yanna (#57086) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes, hogy nálam ez is fel volt telepítve, a javasolt listából, mégsem találta meg 3 perc alatt a legutóbbi patch kedden a frissítéseket... az ilyen megoldások csak ideig-óráig működnek.

[ Szerkesztve ]

(#57089) galaxys80


galaxys80
veterán

A nagy frissítési mizériában erre [link] esetleg valaki? :)

(#57090) albiosz válasza yanna (#57085) üzenetére


albiosz
senior tag

Ha jól látom, akkor 01. 14-én. KB2952664

(#57086) yanna: erre is azt írja, hogy a frissítés nem érvényes erre a számítógépre.

[ Szerkesztve ]

(#57091) kraftxld válasza albiosz (#57090) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valami nagyon el lett ott szexuálva :)
Egy próbát megér a Windows update troubleshooter [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#57092) Wiz Khalifa válasza efi99 (#57074) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Így sem változott az ikon. :(

Smoke some weed nigga!

(#57093) albiosz válasza kraftxld (#57091) üzenetére


albiosz
senior tag

Sajnos ez sem segített.

Viszont erről a KB2952664-ről úgy látom pár helyen írnak rosszakat, lehet, hogy el kellene távolítani?

Most hétfőig nem leszek gépközelben, köszönöm az eddigi tippeket mindenkinek! Ha van még valakinek ötlete, akkor várom! Még visszatérek. :D

(#57094) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Az alábbi listában van olyan frissítés, ami a Win10-et akarná feltolni?
Tegnap mászott fel a gépre, nem is figyeltem, csak rányomtam, hogy mehet a frissítés.

(#57095) Megane2000 válasza rlazol (#57087) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Rejtett mappákat törölted ami ehhez a programhoz tartozik?

(#57096) Lauda válasza tpeter77 (#57094) üzenetére


Lauda
félisten

Elviekben nincs bent ilyen.

(#57097) zoo8800


zoo8800
veterán

Érdekes, az összes Win10-re frissítős frissítésem el van rejtve, de valahogy mégis rendszeresen létrejön a $WINDOWS.~BT mappa. :DDD A tartalma csak pár KB, és simán törölhető is, de valami mindig létrehozza.

rip and tear, until it is done

(#57098) Lauda válasza zoo8800 (#57097) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem is van ilyen mappam. 2015.03.13-an jott letre es 80mb kb a tartalma, szerintem ennek mashoz is van koze.

(#57099) tpeter77 válasza Lauda (#57096) üzenetére


tpeter77
addikt

:R

(#57100) tototos válasza zoo8800 (#57097) üzenetére


tototos
őstag

Amit észrevettem, hogy hiába vannak elrejtve, akkor is újra bedobja őket időközönként mint új frissítés.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.