Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58901) tpeter77 válasza Doky586 (#58899) üzenetére


tpeter77
addikt

:R Valóban!
de a gigabyte-os usb3.0 drivert integráló progit nem találom :(
pedig akkor simán menne a Win7 telepítése usb3.0 portból is!

(#58902) Gubek-Einste

Érdekes hibával szembeszültem: A gépem néha egyszerűen kikapcsolja magát mintha kihúznám az áramból. Korábban is volt már ilyen, itt írtam is róla, azóta volt még 2-3 eset, az utolsó ma kora este, valamivel hat óra után. A korábban jelzetthez képest most nem a WU keresés alatt csinálja, hanem netezés közben volt két eset biztosan.
Még régen a laptopon is csinált ilyen de akkor Vista volt rajta de az sokkal súlyosabb volt, akár negyed óránként is előjött de volt amikor egy hétig nem volt. Volt szervizben is de ott nem csinálta, végül W7-re csere lett belőle. W7 alatt ez a jelenség arra enyhült, hogy hibernálta magát a gép, vagyis visszakapcsolás után ott folytathattam ahol abba maradt a dolog. Egy idő után megszűnt ez, után pedig a laptop végleg megadta magát hardver hibával.
Mit lehetne tenni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58903) FoxiestFox válasza Gubek-Einste (#58902) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kicserélni a tápot.

(#58904) Kékes525 válasza Gubek-Einste (#58902) üzenetére


Kékes525
félisten

Processzor túlmelegedés? Ha leáll a ventilátora, az okozhatja. A bios ilyenkor lekapcsolja a gépet.

(#58903) dying_star: Az a másik lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58905) akaido válasza tpeter77 (#58901) üzenetére


akaido
addikt

[Windows 7 telepítése USB 3.0-n]
Szükség lesz az alaplaphoz tartozó usb 3.0 driverre pl. Renesans USB 3.0

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58906) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Kérlek segítsetek! A családban lerobbant egy win7-es laptop. Az alábbi hibaüzenetet írja ki:

Mi lehet a gond? SSD van a gépben, leállításkor nem volt semmi különös.

Mit próbáljak meg? Mert sajnos arra időm, hogy friss rendszert telepítsek és elkezdjek minden külső eszközt beállítani most nincs időm. Minden ötletet szívesen meghallgatok. :R

(#58907) tpeter77 válasza akaido (#58905) üzenetére


tpeter77
addikt

erre van úgy emlékszek kifejezetten cél program a Gigabyte készítette, csak nem találom :(
inteles 3.0 vezérlő van benne, de majd utánanézek!
köszi.

(#58908) yanna válasza NoOne1976 (#58906) üzenetére


yanna
őstag

Ez sajnos elég egyértelmű üzenet. Erről a lemezről nem valószínű, hogy valaha is elindul.

Bár XP-s koromban volt olyan, hogy tizen-huszon indítás után elindult.

[ Szerkesztve ]

(#58909) Redneck válasza Kékes525 (#58900) üzenetére


Redneck
veterán

Örülnék ha ez a gyakorlatban is menne! Csak csütörtökön lesz időm a Supportra, majd megírom mit tudtak tenni értem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#58910) yanna válasza yanna (#58908) üzenetére


yanna
őstag

Most ugrott be, az a gép alaplapos lett/volt, a HDD-nek semmi baja sem volt.

(#58911) perempe


perempe
addikt

ha letöltök vmit, akkor baromi nehéz megosztani, vmi tiltást kell először feloldani, majd hozzáadom a mindenki számára olvashatóságot. mit érdemes beállítani, hogy egyszerűbb legyen?

van olyan program, ami a két külön könyvtárban lévő azonos állományokat listázza? (néha a gépen, ill. a hálózat másik gépén is meg van ugyanaz az állomány.)

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#58912) istvankeresz válasza perempe (#58911) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Total commander nem jó erre? Ott is van ilyesfajta könyvtár összehasonlítgatós mód. És még látványos is. Azt hiszem színnel jelöli a különbséget, vagy egyezőséget, attól függően, hogy állítod.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#58913) tpeter77 válasza tpeter77 (#58907) üzenetére


tpeter77
addikt

az alaplapi usb 2.0 lehet az inteles, mert ilyen drájvert is feltett a Gigabyte gyári lemeze....

VIA® VL805 chip:
4 x USB 3.0/2.0 ports on the back panel

nem tudom ezzel előrébb vagyunk-e...

(#58914) tpeter77 válasza tpeter77 (#58913) üzenetére


tpeter77
addikt

Közben megtaláltam a nevét: "Windows USB Installation Tool" - ez az, és ebből kell megtalálnom a H81-hez valót.
ilyen alaplapom van, ehhez van VIA chipes program, vagy az alábbit kell használnom?
sajnos most ment tönkre pár napja a pendrive-om, ezért a progit most nem tudnám kipróbálni... ezért kérdezlek bennetek, hogy legalább jót töltsek le, mire veszek egy pendrive-ot.

(#58915) akaido válasza tpeter77 (#58914) üzenetére


akaido
addikt

Az általad beillesztett link alapján az alaplapodon van olyan usb 3.0 amit az inteles alaplapi chipset vezérel, és van amit a via vl805.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58916) akaido válasza tpeter77 (#58914) üzenetére


akaido
addikt

[Ezen az oldalon] válaszd ki a win 7 32 v. 64 bites drivert és megtalálod mind az inteles és a via usb 3.0-s meghajtóprogikat.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58917) krealon válasza NoOne1976 (#58906) üzenetére


krealon
veterán

"A családban lerobbant egy win7-es laptop. Az alábbi hibaüzenetet írja ki:
Non-System disk or disk error
replace and strike any key when ready
Mi lehet a gond? SSD van a gépben, leállításkor nem volt semmi különös.
"

Floppy, CD, DVD nem maradt veletlenul benne?
Boot menut valasztva (tipikus billentyuk: F12, F8, F10, ESC) es kozvetlenul az SSD-t kijelolve sem indul a gep?

(#58918) NoOne1976 válasza krealon (#58917) üzenetére


NoOne1976
őstag

Floppy, CD, DVD nem maradt veletlenul benne?

Floppy, CD, DVD biztos nem maradt benne. Semmit nem használnak. Gép bebootol, neteznek és kikapcs. Nincs más funkciója.

(#58919) cigam


cigam
félisten

Nem tudom hogyan hívják az intéző alsó sávját, de azzal lenne egy kis gondom:

Egészen 15 kijelölt elemig szépen mutatja a kijelöltek össz méretét(videó esetén a kijelöltek hosszát) Utána csak akkor mutatja, ha rábökök a További részletekre.

Hol lehet ezt a 15-ös limitet kikapcsolni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#58920) akaido válasza cigam (#58919) üzenetére


akaido
addikt

Jobb klikkes kijelölésre működő registry "buhera", több megoldással:
[Windows 7: Context Menu Items Missing - Fix when more than 15 Files are Selected]

szerki: [Itt is hasonló a megoldás]

(Esetleg még a Classic Shell-re való átállás is segíthet.)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58921) jacint78 válasza cigam (#58919) üzenetére


jacint78
addikt

Total commander.

type your text here..

(#58922) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Win7 Pro-n nem lehet utólag állítani a rendszernyelvet a telepítés nyelvétől eltérőre, az EULA megsértése nélkül? :Y

(#58923) szabonagyur válasza FoxiestFox (#58922) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így van, csak Ultimate meg Enterprise.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58924) FoxiestFox válasza szabonagyur (#58923) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez mekkora szopóka. Milyen lehet a Home, nincs start menü? :))
Na de, ha ugyanezzel a kulccsal telepítek és aktiválok egy eleve kívánt nyelvű rendszert, az úgy oké lesz?

(#58925) quailstorm válasza FoxiestFox (#58924) üzenetére


quailstorm
nagyúr

home-ban nincs pl group policy, azt tudom
meg korlátozott a RAM mennyiség is asszem

(#58926) szabonagyur válasza FoxiestFox (#58924) üzenetére


szabonagyur
félisten

Oké persze, a rendszer bit és nyelv független.

Van a Home-ban Start Menü, és minden ami otthon kellhet, a nyelvváltás nem igazán otthoni felhasználás.

Így van vannak korlátozások RAM mennyiségben, talán 16 GB max.

Win10 esetében jött el az, hogy a sima kiadás is válthat nyelvet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58927) FoxiestFox válasza quailstorm (#58925) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Fff, most a napokban kicsivel többet telepítettem Wineket, mint az ideális mennyiség.. de legalább már tudom elsőre, hogy kell az update-be életet lehelni. :D
Amúgy a telefonos aktivátor minden alkalommal recsegett mint a huzat... régen nem volt ez ilyen tré. Még másik telóról is próbáltam, mert azt hittem, szegény N900 hangszórója unta meg. :B

szabonagyur: hoppá, akkor máris találtunk egy pozitív tulajdonságot a Win10-ben. :D Nekem egyedül nem ment, akárhányszor próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#58928) szabonagyur válasza FoxiestFox (#58927) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt nem ismered? Megspórolod a telefont: [link]

Windows 10 nekem egyáltalán nem szimpi.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58929) FoxiestFox válasza szabonagyur (#58928) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem ismertem, köszi. El is mentem, jó lesz ez még.

(#58930) Doky586 válasza szabonagyur (#58926) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog


[link]

[ Szerkesztve ]

(#58931) szabonagyur válasza Doky586 (#58930) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi, ismerem a linket, telóról írok azért írtam, hogy talán 16GB a Home esetében, látom el is találtam.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58932) cigam válasza akaido (#58920) üzenetére


cigam
félisten

Köszi a tippet, de nem erre gondoltam. Ez a jobb klikkes menüből tiltja le/hozza vissza print edit open menüelemeket. Viszont nekem az alsó "státusz"sor lenne az érdekes, ahol a kijelölt elemek össz méretét, darabszámát stb mutatja.

jacint78

Jaj, ne má ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#58933) akosmakos


akosmakos
újonc

Sziasztok!
Kb. három hete húztam újra a Win7-et, mert új SSD és HDD került a gépbe. Azóta se volt frissítés, a win update csak keres...keres...keres...keres.......................
És semmit nem csinál. Emlékeim szerint nem volt semmilyen hibaüzenet.
Ilyenkor mit lehet csinálni?

Üdv:
akosmakos

(#58934) gunex


gunex
csendes tag

A winsxs mappámat szeretném kiüríteni, de sehogy se tudom. Már mindenféle tutort megnézni és a cleanup toolban nincs benne a winsxs-es mappa tartalma.

Próbáltam ezt a parancsot is: dism /online /cleanup-image /spsuperseded
A system32 mappában indítani, de azt írja, hogy: "Nem található a szervízcsomag karbantartása, mert a program nem találja a szervízcsomag biztonsági-fájljait."

Valakinek van erre tippje? 15 gb van a winsxs mappában....

(#58935) szabonagyur válasza akosmakos (#58933) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olvass vissza itt kicsit, le voltak írva miket kell felrakni, hogy menjen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58936) dugo_ válasza gunex (#58934) üzenetére


dugo_
veterán

A már nem használt update telepítőkön kívül nem nagyon tudsz/érdemes abba a mappába belenyúlni.
How to Reduce the Size of Your WinSXS Folder on Windows 7 or 8

(#58937) akaido válasza cigam (#58932) üzenetére


akaido
addikt

Az alsó infó sornak Details pane a neve.
Azt hiszem e megjelenítési korlátot átállítani nem lehet, ms korlátozta de hogy miért :F

Próbáltam rákeresni, de lehet alap angolságom kevés volt erre.
- Turn off "Show more details..." when selecting more than 15 files
- How to automatically Show more details in the Details Pane when more than 15 objects are selected?
- windows 7 details pane show more than 15 files.
Ezeket kombináltam tweak, unlock, hack szűkítéssel is, de sajna eddig nem kaptam kielégítő eredményt.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58938) brd válasza gunex (#58934) üzenetére


brd
nagyúr

Újratelepíted az OS-t egy minél frissebbre integrált telepítővel. (Nem vicc, komolyan ez az egyetlen működő megoldás.) Sajnos gyári hibás az elgondolás, ami létrehozta annak a könyvtárnak a hatalmas méretét (pontosabban annak egy jó része csak filerendszerbeli link, ami más file-re hivatkozik a meghajtón, de ennyire ne merüljünk most bele), mert egyrészt program eltávolításnál az OS nem törli le a csak az adott program által hivatkozott szarait, másrészt, szélesebb körben publikált leírás sincs arról, hogyan lehetne megtudni automatizáltan, melyik hivatkozást melyik program hozta létre.

The only real valuable thing is intuition.

(#58939) cigam válasza akaido (#58937) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#58940) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

A szülők internetezős gépe egyre többször fagyást produkál random:
- pendrive csatlakoztatásakor (előlapi USB port), Mozilla böngészés, volt hogy total cmd-nál, vagy Windows képnézegetőben lapozáskor.
A dolog érdekessége, hogy a Winchester dolgozik tovább a ledje szerint, viszont az egér nem mozdul, a billentyűzetre sincs reakció.
Kb. fél éve Windows 7 fut rajta (Home Premium N), előtte XP volt sokáig. A Mozilla XP alatti támogatásával sok probléma volt, többnyire ezért váltottam.

Van ötletetek, hogy hol keressem a hibát (hardver / szoftver)? Windows alatt van valami feljegyzés a fagyások okáról?

/A hardverek nem maiak, de nem éjjel nappal üzemelő játékgép volt: Asrock 775i945Gz (2007), Core 2 Duo E4400 2,0Gzh (2007), GF 7300 GS 256Mb (2007), 3Gb Kingmax DDR2 Ram (2011), Samsung HD250HJ (2008), Delta 400W táp (2012)/.
Szükség esetén felújítom majd (új lap(integrált vga)+cpu+memória kombóval), de ész nélkül nem akarnék nekiesni.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#58941) istvankeresz válasza Ferink (#58940) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Szerintem a tápod kezd behalni. Ha van lehetőséged akkor cseréld ki és úgy teszteld.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#58942) Ferink válasza istvankeresz (#58941) üzenetére


Ferink
tag

Tápom van egy új elfekvőben, szóval amit javasoltál ki tudom próbálni.

Várok még, hátha lesz más ötlet is.

Köszi.

(#58943) FoxiestFox válasza Ferink (#58942) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Alaplapi kondik, chipset, VGA, RAM. Ezeket tesztelgetném, miután a táphibát kizártam, hiszen őket simán megbolondíthatja.
Mondjuk ez a kérdés inkább a hardveres szekcióba való szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#58944) Laraxior


Laraxior
titán

Nem tudjátok hogy ennek mi a neve? Régebben használtam, de nincs meg az installerje, és rohadtul nem ugrik be hogy mi ez és honnan szedtem :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#58945) yanna válasza Laraxior (#58944) üzenetére


yanna
őstag

Valamilyen dock, innen hátha beugrik.

(#58946) Laraxior válasza yanna (#58945) üzenetére


Laraxior
titán

Stardock objectdock, szuper, köszönöm :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#58947) szabonagyur válasza Ferink (#58940) üzenetére


szabonagyur
félisten

HDD állapotára is ránéznék...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58948) Zoz válasza Ferink (#58940) üzenetére


Zoz
őstag

"a Winchester dolgozik tovább a ledje szerint, viszont az egér nem mozdul, a billentyűzetre sincs reakció."
Nézz rá HDSentinel-lel a vinyóra, lehet, hogy döglődik. Ha a vinyó hibátlan, akkor én 90% eséllyel az alaplapra tippelnék.

(#58949) Ferink válasza Zoz (#58948) üzenetére


Ferink
tag

Táp, winchester kiszűrhető.

Még a vga-t is ki tudom, mert van alaplapra integrált is.

Ha a lap a hibás, akkor fel kell újítani, nincs mese!

Köszi a tippeket!

(#58950) istvankeresz válasza Ferink (#58949) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Ha fejlesztesz, akkor szerintem már érdemes i3+ssd irányba elmenni. Szülők is fogják tapasztalni a teljesítményjavulást. Gondolom nem nagy torrentezők, ha elférnek egy kisebb 128-as ssd-n, akkor még nem is kerül sokba. Itt HA-n pedig nem vészes áron össze tudod szedni az alkatrészeket. Régi memóriát, vinyót, vga-t meg kiárulod.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.