Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) Ferink válasza istvankeresz (#58950) üzenetére


Ferink
tag

Abszolút egyetértek.

Én egy integrált vga-s új alaplaplra gondoltam, + cpu és ram, illetve 128-as ssd. És mindenképpen egy új minőségi táp.Ha a winchester jó, akkor az is átjönne. Úgy bőven elférnének rajta.
Torrentezés nincs, nagyon ritkán film. Többnyire net és youtube, office. Ennyi durván.

Ezek figyelembevételével esetleg tudnál egy lap + cpu párost ajánlani?
Most nem nagyon vagyok képben a piaccal, a saját gépem első verzióját 5 éve válogattam össze.

(#58952) istvankeresz válasza Ferink (#58951) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Ahogy nézegetem a HA-t 50K-ért már találsz i3 4330-t Asrock alaplappal és 8 GB memóriával garisan, egyben. Ha külön veszed őket, talán egy-egy jó üzletet, alkut kifogva még egy 10-est le tudsz faragni. A pontosság kedvéért azért nézz be a milyen asztali gépet vegyek? topic-ba. Ők a profik. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#58953) Kékes525


Kékes525
félisten

Az mitől lehet, hogy töröltem egy 3 Gb-os filet, ami azonnal áthelyeződött a lomtárba, majd ürítettem a lomtárat is, az ikonja mutatta, hogy már üres, de a lemezen nem szabadult fel a helye, változatlanul ugyanannyi volt az üres hely mint a lomtár ürítése előtt? Megnéztem a lomtárat Far Managerrel ott volt a fájl. Azután több percre rá eltűnt onnan és felszabadult a helye. A chkdsk nem mutatott lemezhibát, mindent rendben talált. Eddig a lomtár ürítése után azonnal felszabadult a foglalt hely. Mi lehetett az ok?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58954) weiss


weiss
addikt

Mekkora macera belerakni egy telepítőbe az "SP2"-t? Találtam egy leírást a neten, de ott ISO-t kell belőle készíteni. Az lehetséges, hogy egy elkészített USB-re rátoljam?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#58955) Kékes525 válasza weiss (#58954) üzenetére


Kékes525
félisten

Windows 7 SP2: javítócsomag házilag

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58956) weiss válasza Kékes525 (#58955) üzenetére


weiss
addikt

Kösz!

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#58957) Doky586 válasza weiss (#58954) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem érdemes már beleintegrálni semmit..
Odamásolod mellé a KB3172605-t és kész. Mostantól W7 esetében is áttérnek a kumulatív módszerre, úgyhogy ha kijön a frissebb verzió akkor csak simán lecseréled azt...

(#58958) weiss válasza Doky586 (#58957) üzenetére


weiss
addikt

Hova mellé? Ha nem integrálom, akkor installálni kell, az meg felesleges idő, meg a WinSXS is növekszik.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#58959) Doky586 válasza weiss (#58958) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Olvasd el amit írtam...
1db exe lefuttatására nincs időd? de lesz időd de-integrálni a telepítőbe feleslegesen berakott cuccokat..? na ne már..

(#58960) weiss válasza Doky586 (#58959) üzenetére


weiss
addikt

Legutóbb mikor installáltam az "SP2" frissítést, elég nyögvenyelősen ment, ezért is akarom integrálni. Másik ok, hogy ezzel is kevesebb szemét lesz az új gépen.

Mit olvassak el? Azt írtad odamásolni mellé, nem azt, hogy telepítsem fel.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#58961) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Az eseménynaplóm teli van az alábbi eseményekkel:
A(z) Számítógép-tallózó szolgáltatás állapota: "fut".
A(z) Számítógép-tallózó szolgáltatás állapota: "leállítva".
Pár percenként születik egy ilyen bejegyzés, és a "fut" után pár másodpercre a "leállítva" kerül be. Annyit sikerült kideríteni, hogy van ilyen szolgáltatás (Számítógép-tallózó), ami elvileg azért kell, hogy ha hálózatba van kötve több gép, akkor működjön a hálózat.. Csak érdekes, mert pl. cimborámnál nincsenek ilyen bejegyzések, és nála jól működik a hálózat.
Nálatok is ilyen sokszor szerepel az eseménynaplóban ez a bejegyzés?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#58962) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Sziasztok!

Win7 prof 64 bit integrált telepítős változat. Friss telepítés.

Néhány program eltűnik a tálcáról, ha leteszem kicsibe. (Vivaldi, Arduino, Total commander, stb)
Csak akkor marad meg az ikon, ha kitűzöm a tálcára. (nem akarom kitűzni)

A tálca beállításai között egyik sem vált be (vonja össze / ne vonja össze / ha megtelt vonja össze)

Mitől bolondult meg a tálca, miért tűnnek el a programok?
Próbáltam a keresőt használni, de lehet hogy rosszul kerestem. Ha volt már elég a hsz linkje is.
Ja, és csökkentett módban jól működik :F

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#58963) pc360


pc360
addikt

Találkoztatok már olyannal, hogy a windows explorerből eltűntek a kisképek, és csak a kereteiket mutatja? Van erre valami gyors fix? Nincs előttem a masina, ezért a cache-ürítést még nem tudtam kipróbálni.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#58964) dugo_ válasza pc360 (#58963) üzenetére


dugo_
veterán

(#58965) pc360 válasza dugo_ (#58964) üzenetére


pc360
addikt

Kipróbáljuk, tnx!

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#58966) brd válasza TomMusic (#58961) üzenetére


brd
nagyúr

Annyit sikerült kideríteni, hogy van ilyen szolgáltatás (Számítógép-tallózó), ami elvileg azért kell, hogy ha hálózatba van kötve több gép, akkor működjön a hálózat..

Nem. Ennek a szolgáltatásnak egyetlen feladata van: gyűjteni a hálózaton elérhető gépek rövid neveit (pl. konyhaipc.otthon.hu-ból a konyhaipc-ket gyűjti össze és tárolja el, hogy milyen IP-hez van kötve. Ha lekapcsolod (Disabled), csak ezt a gyűjtögetést bukod, sem a listában meg nem jelenő géphez kapcsolódást (az nem csak a helyileg tárolt lista alapján történik), sem a hálózat egyéb részeit nem érinti. Ha csak 1 gép van otthon, totál felesleges. Több gép esetén, ha szoktál/szeretsz rövid nevekkel hivatkozni hálózati eszközökre, akkor is, érdemes annak a gépnek delegálni ezt a gyűjtögetést, ami a legtöbbet fut (pl. NAS, server, vagy router, ha tud ilyet), és a klienseken lekapcsolni (Disabled-re tenni), ha nem szoktál így hivatkozni, nyugodtan lekapcsolhatod mindenhol.

The only real valuable thing is intuition.

(#58967) TomMusic válasza brd (#58966) üzenetére


TomMusic
őstag

Nagyon köszi!
Néha szoktam gépeket hálózatba rakni, de úgyis mindig IP-vel hivatkozok rájuk, vagy max beírok a hosts fájlba.
Szóval lövöm is kifelé :)
Elég a szolgáltatásoknál letiltani?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#58968) brd válasza TomMusic (#58967) üzenetére


brd
nagyúr

Igen.

The only real valuable thing is intuition.

(#58969) TomMusic válasza brd (#58968) üzenetére


TomMusic
őstag

Ok, köszi! :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#58970) trialboj


trialboj
őstag

Hali,

Lenne egy igen fura problémám, indulás után (nem minden esetben) az alaplapi lan csatlakozó megadja magát, és nincs net. Kb 1 percig annyira megkattan hogy meg sem nyitja a network opciókat. Mikor megnyitja akkor disable/enable kell, és már megy is.

Próbáltam újrainstallálni a drivert hozzá, de semmit nem segített. Lenne bármi ötlet mi lehet ez a hiba?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#58971) brd válasza trialboj (#58970) üzenetére


brd
nagyúr

Egy ötlet: DHCP-n próbál IP-t kapni, de nem kap (ezt a driver tudja úgy súlyosbítani, hogy azt tapasztald, amit; normál esetben a network opciókat azért meg lehet nyitni). DHCP-s IP-t (dinamikus) kell egyébként használj, vagy router nélküli és PPPoE-t használó Interneted van?

The only real valuable thing is intuition.

(#58972) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, nem tudjá valaki,m működik még a win 10 frissítés a akadálymentes megoldással?
nekem elszámolt 99%-ig, de ott megállt, semmi nem történt, 2 nap után kilőttem :(

bekapcsoltam az automatikus frissítéseket, is, párszor frissítette magát, de win7pro maradt.

viszont azóta meghalt a gép, ha elindítok egy böngészőt, photoshopot, úgy elkezd szaggatni az egér, hogy lehetetlen használni. bármely gomb eltalálása 3-6 iterációból lehetséges csak. ez melyik frissítés fíxcsöre lehet??? :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#58973) z2solti válasza Egyfejű (#58893) üzenetére


z2solti
tag

Válaszolok " Egyfejű " fórumtársnak és magamnak is !

Mivel a több mint 55 ezer hozzászólásban nem nagyon volt ilyen kérdés és még kevesebb
értelmes válasz ( pedig ez a Win 7 nél kezdődően sokszor előforduló hiba az angol nyelvű net szerint) ezért
adok egy linket
ami nekem megoldotta a problémámat. A lényeg a win UAC- ját kell megfelelően beállítani.
Hozzá tenném , hogy nem elsőre. Érdemes annak akinek ilyen problémája van néhány videót is megnázni.
Én is leírom a legfontosabbat: C meghajtón még véletlenül se használjátok mert többet nem bootol be a géped.

[ Szerkesztve ]

(#58974) Drótszamár válasza Drótszamár (#58962) üzenetére


Drótszamár
őstag

Sikerült kideríteni.

Feltettem a Rocket Dock-ot, és ott valamiért bepipáltam, hogy a dockra minimalizálja az ablakokat.
Szóval az szívatott meg. Ráadásul az animációt ki is kapcsoltam, tehát nem is jelezte ezt semmi :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#58975) RAZERXX


RAZERXX
tag

Szép napot!
Nem tud valaki valami egyszerű jó meghajtótitkosító progit ?

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#58976) FoxiestFox válasza RAZERXX (#58975) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Bitlocker nem jó?

(#58977) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Windows 7 alatt ThinkPad laptop nem engedi elmenteni a (Vezérlőpult - Színkezelés - Speciális - Kijelző kalibrálása - Színegyensúly) színkalibrálást. Ötlet?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#58978) Doky586 válasza RAZERXX (#58975) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minden laptop biosának szerves része a lemeztitkosítás..

(#58979) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Nemrég összerakott Windows 7 (32 bit) gépem nem telepíti, illetve nem ismeri fel a Lenovo Mobile Assistant (1.4.1 10098) progit, miközben a telefont (A7000-a) hiba nélkül felismeri és kezeli. A telefon felismeri, hogy telepítve van, a Mobile Assistant, de a Windows 7 nem. Kéri, hogy engedélyezzem az USB hibakeresést, teszem, de hiába csatlakozik, a Windows 7 továbbra is azt jelzi, nincs kapcsolat. Az Eszközkezelő nem jelez problémát, továbbá a jelzett probléma Windows 10 esetén is fennállt, de csak ennél a gépnél. Mi lenne itt a megoldás?

Samsem

(#58980) trialboj válasza brd (#58971) üzenetére


trialboj
őstag

Sajnos nem értettem sokat a válaszodból, de nagyon köszönöm hogy segíteni próbálsz. van routerem, de PPPoe kapcsolatom van... Routerről kábelen jön a net egy asztali gépbe.
[link]

A DHCP opciónál a DHCP server engedélyezve van... ezeket az adatokat én kb azóta nem piszkáltam mióta megvettem a routert ~5-7 éve.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#58981) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Hivatalos, gyári Windows7 X64 Professional HUN ISO fájlt honnan lehet letölteni?
Windows DVD/USB Tools-al amit leszedtem, annak a WIM fájljába bele van integrálva a Home és Professional is.
olyat keresek, amiben csak a Prof van, mármint ha létezik ilyen... de ha nincs akkor marad az, amit a programmal leszedtem...
köszi

(#58982) brd válasza trialboj (#58980) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor nem nyert az ötlet. :) Másik: nem került fel mostanában valamilyen biztonsági program, vírusvédelem, tűzfal, ilyesmi?

The only real valuable thing is intuition.

(#58983) trialboj


trialboj
őstag

Sajnos, semmi ilyesmi. Elég régi az alaplap, lehet kezdi megadni magát?!

Amúgy egy modern lappal mennyivel lenne gyorsabb a win7 indulása? Jelenleg az SSD ellenére is majd 35-45mpbe telik mire beindul, és ebből 15-öt legalább a biosban tölt el.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#58984) King Unique válasza trialboj (#58983) üzenetére


King Unique
titán

SSD-vel ilyen lassú boot azért kicsit irreális... Nálam a Win8.1/10 kikapcsolt fast startup mellett is bebootol <10 sec körül. De ennyit kb. a 7-esnek is tudnia kéne. Ha nem, akkor ott valami nem kerek...

[ Szerkesztve ]

(#58985) jacint78 válasza tpeter77 (#58981) üzenetére


jacint78
addikt

Torrens oldalakon keress módosítatlan MSDN-ről leszedett telepítőt.

type your text here..

(#58986) akaido válasza trialboj (#58983) üzenetére


akaido
addikt

Az általam kezelt hálózatban hardveres hiba volt hasonló problemok forrása, nem win 7-es:
Tiltsd le a BIOS-ban az alaplapi hálókártyát és másik hálókártyával próbáld. Ha ekkor ez a hibajelenség nem ferdül elő, akkor nagy a gyanú az alaplapi hálózati kártya a végét járja. (Megvizsgálnám az alaplapi kondikat is nem kezdenek-e púposodni-barnulni a tetejükön, alaplap gyanú)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58987) Doky586 válasza jacint78 (#58985) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az összefoglalóban ott a link hogy kell letölteni a MS-től, felesleges kétes eredetű torrent oldalakat használni...

(#58988) Wolfskin válasza Wolfskin (#58972) üzenetére


Wolfskin
őstag

szerintetek az normális, hogy ez az akadálymentes win7 --> win 10 telepítés/upgrade már vagy 5 órája 99%-on áll? (szűz új win7 prora)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#58989) SamSem58 válasza Wolfskin (#58988) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Amit írtál az nem egy normális eset, de ha van időd akkor hagyd ott a gépet, aztán vagy - vagy, ugyanis a Windows 10 szeret elakadni. Pl. nálam az egyik gépre felment piff-paff, a másik meg egy éjszakát elszórakozott vele. Ha kell a gép akkor állíts le a telepítést és indítsd újra, aztán később újra megkísérelheted a telepítést. Ha leállítod a telepítést akkor utána nézzél bele az Eseménynaplóba, hogy nem e jelez kritikus hibát!

Samsem

(#58990) Wolfskin válasza SamSem58 (#58989) üzenetére


Wolfskin
őstag

Igy cselekedtem, de semmi egyelőre... még most is 99%-on áll. korábban mindenféle progikra hivatkozva akadt el, földobtam egy szűz wint, regisztrálás, hálókártya driver, minden egyéb hdd-t lehúztam és így se akar felmenni... :(
az eseménynapló az hol van?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#58991) Kékes525 válasza Wolfskin (#58990) üzenetére


Kékes525
félisten

Futtasd a "compmgmt.msc /s" programot. vagy Vezérlőpult: Felügyeleti eszközök.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58992) Wolfskin válasza SamSem58 (#58989) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem volt kritikus, csak sima hiba, abból 20 db

most mit csináljak? azt hiszem kilövöm, és visszateszem az utolsó win7-et képfájlból.
ennek semmi értelme így, ezek szerint ez nem járható út :(
vagy érdemes valamit még megpróbálni? most nem akarom megint 12 órát várni, h eljusson 98-99%-ig, és ott elakadjon. ez már kb az 5. kísérlet volt a frissítésre :W

(#58991) Kékes525 köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#58993) tpeter77 válasza Doky586 (#58987) üzenetére


tpeter77
addikt

hali
Az összefoglalóban lévő hivatalos Microsoft Windows and Office ISO Download Tool progival szedtem le egy Windows7 SP1 professional magyar 64 bites ISO fájt.
Amikor a WIM fájlt frissíteném az usb3 driverrel a Windows7 usb3.0 Image Creator Utility progival (ami jópofa, mert csak win8.1 alól indul el), azt látom, hogy kibontja a WIM fájlt és többféle Prof, Home változat is van benne.
Aztán a progi valami hibával leáll, így nem tudom integrálni a drivereket a WIM fájlba.
A merevlemezről sajnos nem tudom betallózni a drivert, mert nem fogadja el a telepítő... csak tudnám miféle drivert kell neki megadni, mert ami dvd-n van azt nem fogadja el, pedig ugyanazt ha feltelepítem a win7-re, akkor szó nélkül működik.

(#58994) SamSem58 válasza Wolfskin (#58992) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Olvasd el ennek az oldalnak, a tartalmát, remélem segíteni fog. De nézd meg azt is, hogy milyen kódszámú hibaüzit küld a rendszer és arra rákereshetsz az linkelt oldalon és a neten is.

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#58995) King Unique válasza tpeter77 (#58993) üzenetére


King Unique
titán

Ebben a cikkben részletesen le van írva, hogyan kell megetetni az USB 3.0 drivert a Win7 telepítővel. Ennek márpedig működnie kéne, de gyanítom, hogy nem pont így csináltad...
Amúgy meg muszáj ezzel szenvedni? Gondolom van a gépen USB 2.0 port is, telepíted abba dugva a pendrive-ot, aztán kész. Úgysem az OS telepítési idején fog múlni a dolog, hanem utána a driverek + programok + frissítések felrakásán...

[ Szerkesztve ]

(#58996) Zoz válasza King Unique (#58995) üzenetére


Zoz
őstag

Találkoztam már több olyan laptoppal is mostanában ahol az USB 2 portok úgy készültek, hogy USB 2 hub volt az USB 3 vezérlőre kötve :W

(#58997) tpeter77 válasza King Unique (#58995) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
kösz a linket, a héten kipróbálom a cikkben leírtakat, ha nem fog működni, marad az usb2-ről való telepítés...
üdv!

(#58998) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem van hogy ettől a hónaptól még mindig ajánlgatja a windows 7 hogy váltsunk 10re? vagy hogy letelt az ingyenes frissítési lehetőség így már nem zaklat vele akkor sem ha elfelejtettem kilőni azt a frissítést ami korábban feldobálta az ajánlatot?

Köszi Ityam

(#58999) Kékes525 válasza ityam (#58998) üzenetére


Kékes525
félisten

Én leszedtem a GWX Control Panelt és nincs probléma, nem zaklat a Microsoft.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59000) Richter36 válasza ityam (#58998) üzenetére


Richter36
őstag

Hétvégén telepítettem újra a windows-t, minden frissítés fent van és nem zaklat a w10 frissítéssel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.