Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) zoo8800 válasza tototos (#57100) üzenetére


zoo8800
veterán

Dobálja csak, már rá van állva a szemem :D egyébként, ha ilyen ütemben fejlődik a Win10, még idén átállok. A nyári frissítést még biztos megvárom.

rip and tear, until it is done

(#57102) sopruk válasza efi99 (#57060) üzenetére


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Én is újra a frissítéssel küszködöm.
Ezt az MS16-062 (KB3153199) frissítést, amit efi99 fórumtárs ajánlott, win7 x64 rendszerre sehol nem találom. Tudtok benne segíteni?
Köszi előre is!

(#57103) fordfairlane válasza sopruk (#57102) üzenetére


fordfairlane
veterán

[link]

x gon' give it to ya

(#57104) rlazol válasza Megane2000 (#57095) üzenetére


rlazol
addikt

igen, mindent.
és továbbra se megy. szerintem felrakom a thunderbirdöt azt kész. :(((

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#57105) Megane2000 válasza rlazol (#57104) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Azzal jobban jársz szerintem :)

(#57106) rlazol válasza Megane2000 (#57105) üzenetére


rlazol
addikt

mindenképp úgy tűnik, egyszerűbb, mint újra működésre bírni a WLM-t :D

másik kérdés: gyanús, h a win7 annak ellenére letöltött némi update file-t, h én erre nem kértem. hol tárolja ezeket, és hogy tudom kitörölni?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#57107) sopruk


sopruk
aktív tag

Köszi szépen a gyors választ, sikerült!

(#57108) yanna válasza King Unique (#57088) üzenetére


yanna
őstag

X akta? :U Nekem 2-ből eddig 2-szer bejött.

(#57109) westlake válasza zoo8800 (#57101) üzenetére


westlake
félisten

Júlis 29-éig kell már csak kibírnotok. Utána eltűnik a WU-ról az összes GWX-szel kapcsolatos frissítés.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#57110) efi99 válasza westlake (#57109) üzenetére


efi99
senior tag

Az nem jelenti viszont azt, hogy a többi gyors lesz.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#57111) yanna válasza westlake (#57109) üzenetére


yanna
őstag

Kizártnak tartom, hogy Bill ne tolná tovább valamilyen módon. Sok sűrű cent sok ritka milliárdot hoz.

(#57112) westlake válasza yanna (#57111) üzenetére


westlake
félisten

Leírta a MS, hogy a free upgrade lejárta után után nem lesz GWX.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#57113) yanna válasza westlake (#57112) üzenetére


yanna
őstag

Értem én, majd akkor a másikat WTU-nak, vagy mittomén minek fogják nevezni.

(#57114) Zoli2016


Zoli2016
csendes újonc

Sziasztok! Van egy eredeti Windows 7 Professional rendszerem és szeretem volna beaktiválni az új gépemen de nem sikerült. Hogy tudok új szériaszámot igényelni, hogy újra tudjam használni.

(#57115) yanna válasza Zoli2016 (#57114) üzenetére


yanna
őstag

Nem egészen egyértelmű amit írtál. :F

"új szériaszámot igényelni" némi összegért lehetséges...

(#57116) Zoli2016 válasza yanna (#57115) üzenetére


Zoli2016
csendes újonc

Van egy eredeti Windows 7-em amit már több gépen használtam és most vettem egy új gépet amire telepítettem és azon már nem tudom aktiválni.

(#57117) yanna válasza Zoli2016 (#57116) üzenetére


yanna
őstag

Mit üzen? Nem lehet -szerintem igen-, hogy a win7 frissítés mizéria miatt nem működik az aktiválás sem?

(#57118) King Unique válasza westlake (#57109) üzenetére


King Unique
titán

És nem fogja havonta újra felajánlani a KB3035583 és a társait sem? De jó... :DD

Már csak a WU lassú keresési problémáját kéne megoldani...

(#57119) quailstorm


quailstorm
nagyúr

én már azon is agyalok felteszem apámnak a 8.1-et
az még bizonyítottan elmegy 7-es driverekkel, egy egy alaplapi DX10-es Radeonnak nem adnék 10-et, na meg az egy erőforrászabáló instabil lassú szar a 8.1-hez képest

(#57120) Lauda válasza yanna (#57117) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem tokeletesen mukodott az aktivalas multkor. ;)

westlake szerintem arra gondol itt, hogy mivel mar nem lesz erdeke eroltetni a valtast a microfosnak, megjavul a win7 update is amellett, hogy megszunnek a win10-re valo valtast erolteto frissitesek.

[ Szerkesztve ]

(#57121) Megane2000 válasza Lauda (#57120) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Tuti megszűnnek ezek az erőltető üzenetek? Lehet megmaradnak ugyan úgy, csak fizetősen...

(#57122) Storms


Storms
őstag

Üdv

Mit lehetne azzal kezdeni ,hogy rámegyek a windows frissítések keresésére és nem csinál semmi csak keresés az van kiírva... svchost egyfolytába a processzort használja ilyenkor. Pedig már elég régen lett a windows feltéve.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#57123) Lauda válasza Storms (#57122) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Proba elso korben: [link]

(#57124) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

A laptopomban lévő hdd-t szeretném kicserélni egy másik hdd-re. De. Az egy másik laptopból lett kimenekítve így win7 is van rajta és egy rakás driver, ami nem passzol az én gépemmel. Mennyire életképes az az ötlet, h átrakom, lementek mindent és újra rakom a windowst? Működne a dolog vagy be se bootolna? A válaszokat előre is köszönöm!

(#57125) Lauda válasza Zoli1222 (#57124) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

El szokott indulni a win7 masik gepben is, valoszinu nem lesz nalad sem problema.

szerk meglatod hogy mukodik, a tiszta telepites persze a legjobb. :)

------------------------------------------------

Nem frissitett a notim es letoltottem en is ezt a frissitest: KB3153199

Most ezt elinditva ez is keres frissitest egy kis ablakban. Ennek igy kell mukodnie?

[ Szerkesztve ]

(#57126) Zoli1222 válasza Lauda (#57125) üzenetére


Zoli1222
őstag

Rendben. Köszönöm!
Utána azért gondolom nem árt egy tiszta telepítést csinálni, ha megvolt a mentés?

(#57127) Storms válasza Lauda (#57123) üzenetére


Storms
őstag

Működik is, Köszi :R

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#57128) Lauda válasza Storms (#57127) üzenetére


Lauda
félisten

Szivesen!

Erdekes, nalam egy ablakban teker es frissitest keres. Neked is ilyen volt? Mennyi ido utan talalt valamit? ;)

[ Szerkesztve ]

(#57129) Glaz-dozfhut válasza Lauda (#57128) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nekem is ilyen volt. Kilőttem. Aztán nem tudom, hogy a havi frissítések oldották meg amik között ez is volt vagy az az offline frissítés többszöri újraindítása.
Azótan nem használtam az update-et, mert általában egy hónap csúszással rakom fel, ha kiderül, hogy semmi gubanc nincs velük.

- Glaz-doz-fhut -

(#57130) Storms válasza Lauda (#57128) üzenetére


Storms
őstag

Nem, én leállítottam a windows update-t a szolgáltatásokba, aztán feltelepítettem , kérte hogy indítsam újra a gépet, restart után rámentem a windows update-ben hogy frissítések keresése, és 2-3 perc alatt meg is találta őket.

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#57131) Lauda válasza Storms (#57130) üzenetére


Lauda
félisten

Hogyan telepitetted a frissitest?

[ Szerkesztve ]

(#57132) Storms válasza Lauda (#57131) üzenetére


Storms
őstag

Csak úgy engedte nekem is a telepitést ha leállítottam a szolgáltatásokba a windows update-t, máskülönben nekem is csak tekert egy kis ablakba.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#57133) Lauda válasza Storms (#57132) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom, igy nekem is telepult egybol. :R

Ujrainditottam es meg mindig keres, tobb mint 1 oraja. :W

(#57134) Lauda válasza Lauda (#57133) üzenetére


Lauda
félisten

Feltelepitettem a 3145739-et is ezekbol, a tobbi mar fent volt ebben az integralt winfosban, igy 5 perc alatt megtalalta a tobbit vegre.

(#57135) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Nem tipikusan W7-probléma, de hátha tud segíteni valaki. Nem tudom, mi állítódott el, de egyik napról a másikra a mappákon belül a PDF-fájlok képe (Nézet: nagy ikonok beállításnál) ilyenre változott. Előtte a fájl (lekicsinyített, szöveges) első oldalát mutatta. Hogyan lehet visszaállítani? Köszi!

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57136) yanna válasza Lauda (#57134) üzenetére


yanna
őstag

Végre! (Látom elkéstem a segítséggel.) A lényeg, hogy megoldva.

(#57137) SP4C3 válasza newmoonlight (#57135) üzenetére


SP4C3
veterán

Folder Options - > View-ben nézd át a pipákat. :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57138) Lauda


Lauda
félisten

Mondjuk erdekes hogy talal telepitendo service pack1-et, mikor integralt marciusi telepito:

:U

(#57139) newmoonlight válasza SP4C3 (#57137) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Szia! Ott jók a beállítások. (Mondjuk, nem is állítottam el őket.) Ez a probléma csak a PDF-fájlokra vonatkozik. Az összes többi fájl-típusnál a miniatűröket látom. Mi lehet a gond? :O

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57140) yanna válasza newmoonlight (#57139) üzenetére


yanna
őstag

Nem írta valami át az eredetileg beállított fájl társítás? Nekem úgy tűnik.

(#57141) newmoonlight válasza yanna (#57140) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Ugyanúgy az Adobe Acrobat Reader DC az alapértelmezett, mint eddig is. De mappán belül a fájlok nem miniatűrként jelennek meg, hanem PDF-ikonként. Ha átállítom az alapértelmezett megnyitást, pl. Acrobat Pro-ra, akkor is az Acrobat-logós ikon jelenik meg.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57142) Lauda válasza newmoonlight (#57139) üzenetére


Lauda
félisten

Ez nalam is igy van es volt is mindig. Sosem nyultam a nezet beallitasokhoz, gondolom akkor ez a default.

(#57143) newmoonlight válasza Lauda (#57142) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Neeeeeeeeem! Nálam mindig is a miniatűrök jelentek meg. Azaz (a fájl nevén kívül) kaptam egy kis segítséget a fájl tartalmáról. Most meg... Csak tobzódnak itt előttem ezek a nyüves Acrobat-logók. F..kivan. :W

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57144) Lauda válasza newmoonlight (#57143) üzenetére


Lauda
félisten

Elhiszem, hogy nalad ugy volt. Csak nem ertem hogyan.

(#57145) newmoonlight válasza Lauda (#57144) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Én meg azt nem értem, nálad hogyan. Tök jó volt látni a fájl első oldalát miniatűrben. Nem kellett a címeket bogarászni. Mindjárt sírva fakadok. Brühühűűűű... :U

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57146) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Továbbra is crashel a rendszerem ha alvó állapotba megy, van esetleg valakinek tippje h mit keressek, mit okozhatja a hibát?

Egyik angol forumon valaki az intel management engine-t emelte ki, mint lehetséges hibaforrást, de nálam nem hozott megoldást. Próbaképp letöröltem az Intel RST-t is, de ez se hozott megoldást.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57147) Lauda válasza newmoonlight (#57145) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk nalam nincs telepitve semmilyen pdf bizergalo program, oke powerpoint fent van valahol eldugva. :D Amugy a jo oreg portable foxit reader-el nezem a pdf fileokat.

(#57148) newmoonlight válasza Lauda (#57147) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Kőkorszak. A kertedben meg pteranodonok repkednek... :Y

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57149) yanna válasza newmoonlight (#57145) üzenetére


yanna
őstag

Én meg azt gondoltam, hogy nincs acrobat, mégis az ő ikonja dominál.

Acrobaton belül nincs valami "kikapcs" lehetőség?

Amúgy meg foxiit viszi nálam is a prímet.

(#57150) Lauda válasza newmoonlight (#57148) üzenetére


Lauda
félisten

Hat az adobe kutyuddel ugyanott vagy, mint en a foxittal. :) Mint mikor panaszkodnak, hogy az uj utorrentekkel gond van, holott az osregi 2.2.1-3.0-as verziok tokeletesek a mai napig.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.