Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) Doky586 válasza hfrankee (#57350) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már napok óta azt ecseteled hogy a NEM rendszer hdd-ről hogyan lehet a régi win-t törölni.. ilyenkor mire gondoljon az ember..? hiányzik a Del gomb a billentyűzetedről? csak 1gombos egered van? kaptál sokfajta megoldási lehetőséget sokaktól, de nem jeleztél vissza hogy kipróbáltad-e őket vagy sem; sőt hogy mi az amit NEM tudsz törölni arról se nyilatkoztál, nem mutatsz screenshotokat. Ezután mit gondoljunk rólad..?

(#57352) hfrankee válasza Doky586 (#57351) üzenetére


hfrankee
senior tag

Ugye EZ volt az első HSZ-m.
Eddig a pillanatig önerőből már sok mindent megpróbáltam.
Mindazokat a variációkat amiket felvetettek a többiek, nem te.
A többi hozzászólásomban ecseteltem, hogy mik történnek amik akadályoznak (Trusted Installer, lemez karbantartó nem látja...). Véletlenül sem szeretném feltételezni,hogy write only történik a részedről, de a gyanú perrel élnék.
Del gomb megvan, köszöni, jobb egérgomb szint úgy. Pejoratív hangvételed nem segít, se rajtam se rajtad.
Két fórumtárstól legalább kaptam tanácsot és nem oltást.
Végtelenül hálás lennék ha ignorálnád a hozzászólásaimat. :R

(#57353) Doky586 válasza hfrankee (#57352) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt esetleg nem olvastad el miről beszélgettünk ezen első HSZ-od előtt 20 percel? (ami csak pár hsz visszaolvasását jelelentette volna), vagy write-only módban vagy?

(#57354) sfdrakex válasza hfrankee (#57352) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

20 éve használsz pc-t, de a HDD-n egy partíció van csak?

HDD mennyire van teli? Üres részre csinálj egy új partíciót, mentsd át oda az adatokat, a maradékot formázd le.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#57355) bobalazs válasza hfrankee (#57352) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hali, nem windowsból kell törölni, egy ubuntu live lemezt indítasz, cd-re, pendrivera irod, mindegy, majd törlöd. Semmiféle trustedinstaller stb nem fog közbeszólni, garantálom. :K

(#57356) hfrankee válasza sfdrakex (#57354) üzenetére


hfrankee
senior tag

Üdv

Természetesen 2 partíció van a HDD-n.De tele van fontos adatokkal mindkettő.
Köszönöm a segítséget.
Arra jutottam, bár szeretttem volna elkerülni, hogy külső HDDre mentem az adatokat és formázom.

:R

(#57357) Madwe válasza hfrankee (#57356) üzenetére


Madwe
nagyúr

Akkor sok értelme nincs a két particiónak :) Miért nem pakolod át a rendszerparticióról a fontosakat a másik adatparticiódra?

(#57358) ron8


ron8
senior tag

Hy! Lehet nem jo helyre írok de hátha mégis. Lenne 2 kijelzőm egy monitorom és egy hdtv-m. A filmeket a tv-n szeretném nézni viszont amikor át váltok erre akkor a monotor esetében be kalibrált kép nem mutat jól a tv-n. Van arra lehetőség hogy átváltásnál automatikusan hozzá adja az előre be állított képet?

(#57359) sfdrakex válasza ron8 (#57358) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Videókártya programjában lehet állítani, hogy melyik kijelző milyen felbontásban menjen. Ne klónozva nyomd a 2 kijelzőt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#57360) sfdrakex válasza hfrankee (#57356) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Úgy van értelme a 2 partíciónak, ha a rendszer mellé nem teszel olyat ami fontos. Ami fontos tedd át a másikra, majd formázd le a rendszert, utána pedig akár egyesíteni is tudod a 2 partíciót.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#57361) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok!
Ugyan azzal indítanék,mint az előttem szóló "kollega".Igaz nem szorosan a win7-hez tartozó kérdés,de mivel a laptopomon az van,hátha........Az asztain win 10.Az a gondom,hogy kb egy hete kínlódok a jelenséggel,de nem tudok rájönni a rákfenére,pedig már minden lehetséges helyen takarítottam-külömböző progikat futtattam le,DE a Google-azon belül a Gmail olyan szinten van belassulva,hogy amikor megírok egy szót kb fél perc után jelenik meg.Néha elejti és kiírja,hogy nem tud a google-hez kapcsolódni.Ha ilyen fórumokon írok simán pörög a gép-írás-keresés........Szóval,ahogy az elmúlt napokban tesztelgetem,arra a következtetésre jutottam,hogy nem a win7-el van gondom,hanem a google-Gmail-el.
Nem tudom nagyvonalakban elég-e ennyi infó,ahoz hogy valaki ötletet adjon,hogy mi lehet a gondom.
Köszönöm.

ui:Ja és a jelenség random.

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#57362) ron8 válasza sfdrakex (#57359) üzenetére


ron8
senior tag

A kalibrálást is meg lehet ott oldalni? Csak mert azt windowson belül csináltam eddig.

(#57363) hfrankee válasza sfdrakex (#57360) üzenetére


hfrankee
senior tag

A rendszer SSD-n nincs adat.
HDD-n 2 partíció van, aminek az egyik partíciójára felkerültek a törölni kívánt Windows-ok.

Üdv

(#57364) fordfairlane válasza hfrankee (#57356) üzenetére


fordfairlane
veterán

Take ownership, majd utána törlés sem segített?

Egyébként vicces, de anno én is kerestem rá megoldást még a Microsoft fórumain is, és ha jól rémlik ott is a formázást javasolták :DDD.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#57365) hfrankee válasza fordfairlane (#57364) üzenetére


hfrankee
senior tag

Nem segített.

Services-ből próbáltam a TrustedInstallert tiltani, de az se jött össze.

Elég problémás, ahhoz képest hogy egy egyszerű törlésnek tűnhet felületes ismeretekkel.

Üdv :R

(#57366) albiosz


albiosz
őstag

Urak!

Nagyon kezdem unni ezt a WU mizériát. Mi bajom lehet abból, ha hagyom nyerni az MS-t és felteszem a W10-et? Ami fontos lehet: 6 éves Dell laptop:

Ha ráhúzom a beteg W7-emre, akkor az vajon rendben lesz? Programok, partíciók megmaradnak?

(#57367) istvankeresz válasza albiosz (#57366) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

A te döntésed. Az én személy szerinti javaslatom pedig, hogy frissíts. Lesz egy jogtiszta win10 kulcsod, természetesen ha a win7-ed is jogtiszta. 30 napig visszatérhetsz a hetesedre, ha mégsem jönne be. A géped bírja. Érdemes lenne 4GB-ra felnyomni a memóriádat. Ezek után érezhető különbséget tapasztalhatsz.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#57368) albiosz válasza istvankeresz (#57367) üzenetére


albiosz
őstag

Jogtiszta a 7-es is, ez a legbosszantóbb a WU problémában is, hogy egyszer csak nem frissíti magát és semmilyen praktika nem segít. Tökéletesen megteszi nekem a 7-es egyébként, gondolom a 10-es is megtenné, amire én használom.

4 giga tervben van, 2 gigával nem ajánlod a 10-est?

(#57369) gV válasza albiosz (#57366) üzenetére


gV
őstag

Mi bajom lehet abból, ha hagyom nyerni az MS-t és felteszem a W10-et?

lesz egy ronda, inkonzisztens kinézetü op rendszered, ami engem még mindig vissza tart, hogy frissítsek rá, ráadásul nem is a 7-ről. már a 8-cal is csak ez a bajom volt, de ha a MS-nak nem kellett anno a pénzem és most meg, hogy nőveljem a UWP-t potenciálisan használók táborát... hát magára vessen.

(#57370) istvankeresz válasza albiosz (#57368) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Win10-nek jobb a memóraikezelése. Annak idején én is egy beteg 8.1-re engedtem rá a win10-et. Azóta tökéletesen működik. Ha nem egzotikus a géped, akkor nem lesznek driver problémáid, ergo minden működni fog. Onedrive beépítve alapból. Megmaradnak a partíciók, programok megmaradnak, bár már volt olyan telepítésem, hogy valami nem ment át.( olvastam a másik fórumban a hozzászólásodat) :) Ez természetesen nem az "átlag" programoknál fordul elő. Azok mind átmennek. Kapsz a C meghajtóra egy windows.old mappát, amiben a régi oprendszered van elraktározva. :)

Szerintem 2GB-al is nyugodtan nekiállhatsz.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#57371) sz.j válasza albiosz (#57366) üzenetére


sz.j
nagyúr

A döntés a tiéd, de
például nálam a notimon win 10 van ami hiba nélkül működik, míg az asztalin maradok a jó öreg win7-nél mert a felhasználói szokásaimnak sokkal szimpatikusabb. Ráadásként nálam a win7-nél nincsen frissítési mizéria, mert nagy többségében minden frissítést rövid időn belül megtalál/letölt.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#57372) brd válasza albiosz (#57366) üzenetére


brd
nagyúr

Eladod a lelked az ördögnek.

The only real valuable thing is intuition.

(#57373) brd válasza istvankeresz (#57370) üzenetére


brd
nagyúr

Az XP óta mindegyik, aktuálisan új Windowsnak jobb a memóriakezelése. Lassan már RAM-ot sem kell venni a gépekbe, mert szoftverből megoldják. Ja várj, mégsem, egyre több kell az OS-nek magának, és még mindig képes felzabálni egy egyszerű másoláshoz a fizikai RAM-ot úgy cache-re, hogy a futó programok memóriaterületeit is kilapozza és ezt az idióta viselkedést a mai napig nem lehet állítani (tudtommal - szívesen veszem, ha valaki tudatja velem, hogyan)!

The only real valuable thing is intuition.

(#57374) istvankeresz válasza brd (#57373) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

XP-nél átlag 512 MB volt a gépekben, Vista-Win7 kb. 2 GB, Win 8-Win10 4-8 GB. Több ram, több ramot lehet zabáltatni. :) Ez az egyre jobb memóriakezelés. :D

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#57375) albiosz válasza gV (#57369) üzenetére


albiosz
őstag

Képek alapján azért olyan óriási különbséget nem veszek észre a két rendszer között.

(#57370) istvankeresz: az jó, ha kvázi nulláról indul a w10. Azon gondolkodom, hogy ha nagyon nem jön be a 10, akkor a 30 nap alatt visszatérek a 7-esre. Lehet, hogy rendben lesz, megoldódik a frissítési őrület és mégsem kellett újrahúzni.

(#57371) sz.j: nekem is tökéletes a 7, de az azért őrület, hogy hónapok óta küzd ezzel a frissítés témával. Így egy bekapcsolás van, hogy 10 perc, mert annyiszor újraindul és frissítést keres. Ez nem állapot.

(#57372) brd: :D

(#57373) brd: érzem már most is, hogy kevés a 2 giga. Bár valószínűleg egy jó tisztítás, portalanítás sem ártana csóri gépnek.

(#57376) efi99 válasza albiosz (#57375) üzenetére


efi99
senior tag

Mi a bajod a frissítéssel? Kipróbáltad, amiket 1-2 oldallal feljebb javasoltunk?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#57377) gV válasza albiosz (#57375) üzenetére


gV
őstag

jó neked, én VM-on próbáltam megszokni a 8/10-et, nem sikerült

(#57378) albiosz válasza efi99 (#57376) üzenetére


albiosz
őstag

Igen. Nem segített egyik sem. Lásd: [link]

(#57379) istvankeresz válasza albiosz (#57375) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Media Creation Tool-al egyből indíthatod a telepítést/frissítést, nem muszáj megvárnod míg a winupdate letölti. Főleg, hogy nálad nem is jó a WU. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#57380) Mezga Aladár válasza brd (#57373) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

és még mindig képes felzabálni egy egyszerű másoláshoz a fizikai RAM-ot úgy cache-re, hogy a futó programok memóriaterületeit is kilapozza és ezt az idióta viselkedést a mai napig nem lehet állítani (tudtommal - szívesen veszem, ha valaki tudatja velem, hogyan)!

Ez csak az exlorer-re vonatkozik vagy más fájlkezelőre is?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#57381) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Kis segítség szükséges lenne.
Adott egy US Win 7 Pro, ezt magyarosítottam korábban MIU módszerrel, most vissza kellene tenni Angolra, ugyanezzel a módszerrel próbáltam és fekete képernyő fogadott kurzorral, legutóbbi kongf. visszaállítás indítással megy csak magyar nyelven.

(#57382) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Külső HDDről szeretnék adatot áthelyezni a gépre,de a jobb klikkes menüben nincs kivágás opció.
Így másolás,beillesztés után a külső meghajtón lévő adatokat külön kell törölgetni.
Van erre valami megoldás?
Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#57383) brd válasza Mezga Aladár (#57380) üzenetére


brd
nagyúr

Más filekezelőre is.

The only real valuable thing is intuition.

(#57384) FF23 válasza atyca (#57382) üzenetére


FF23
senior tag

Jobb gombbal áthúzod és Áthelyezés.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#57385) fordfairlane válasza atyca (#57382) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ctrl-x - Ctrl-v működni szokott.

x gon' give it to ya

(#57386) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok,

A Windows update már napok óta csak keres és keres de nem talál frissítéseket.
Windows update ügynök 7.6.7600.320 as verziójú. Mi lehet a gond? Van másnak is ilyen problémája az updatel az utóbbi időben?

[ Szerkesztve ]

(#57387) Lauda válasza Tamás008 (#57386) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Telepitsd fel ezt az ot frissitest, ha ezutan sem jo akkor cumi, de talan megjavul. Telepiteshez ajanlott leallitani az update szolgaltatast, ehhez parancssorba : services.msc es az elougro ablakban winfos updaten duplaklikk, majd leallitas, alkalmaz ok.

[ Szerkesztve ]

(#57388) Tamás008 válasza Lauda (#57387) üzenetére


Tamás008
tag

Kösz a segítséget, van itt több is, de sajna nem tudok németül. Hányas számút kell letölteni és telepíteni?
Kösz.

(#57389) fordfairlane válasza Tamás008 (#57388) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ott az angol változat is: [link]

KB3078601
KB3087039
KB3109094
KB3145739
KB3153199

Ezek nem a Windows Update frissítései, hanem biztonsági frissítések, amiknek a hiánya okozhatja azt, hogy a Windows Update nem találja meg a többi hiányzót.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#57390) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

windows update-el mivan? pár napja akartam frissíteni a rendszert, de képtelen volt letölteni a frissítéseket, ez volt 4-5 napja de még mindig meg se moccan 0%-ról...

Samsung Galaxy S23

(#57391) zoo8800 válasza StarKiller89 (#57390) üzenetére


zoo8800
veterán

:DDD

rip and tear, until it is done

(#57392) StarKiller89 válasza zoo8800 (#57391) üzenetére


StarKiller89
senior tag

visszaolvastam már :U :U

Samsung Galaxy S23

(#57393) atyca válasza fordfairlane (#57385) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi,és neked is FF23!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#57394) Doky586 válasza fordfairlane (#57389) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

én a WSUS-hez csinálok magamnak egy kivétel-listát hogy a W10 kínálgató frissítéseket NE töltse le. Az általad linkelt frissítések is szerepeltek benne (!) mint "ne telepítsd win10 update client", gondolom aki az ilyen gyűjtemények szerint tiltogat egyes KBxxxxxxx eket (itt a topikban is volt ilyen betéve) pont azon tiltások miatt lassul le v zabálja a ramot a WU...

Az W10-től megóvó listáknak kb a 'fele se igaz', úgyhogy mindenki magában bízzon, ne a netes win 10 Upgrade preparation letiltó listákban..

(#57395) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Miért van az, hogy egy USB adattároló leválasztása után a Windows 7 nem kapcsolja le azokat (pl. az Xp-vel ellentétben), hanem továbbra is világítanak. Egy hdd-nél ez elég zavaró számomra, nem szívesen húzom ki járó motorral. Az előbb pl. pár perc múlva megtörtént, de miért vár addig vele?

(#57396) yanna válasza Panthera (#57395) üzenetére


yanna
őstag

Még "használja" valami "leválasztás" után is.

(#57397) albiosz válasza istvankeresz (#57379) üzenetére


albiosz
őstag

Fel is tettem, valóban csak MCT-vel sikerült, másodszorra. Az elsőnél szerintem túlmelegedett a gép és kikapcsolt, pedig már a vége felé járt, de utána szépen visszatette a 7-est. Éjjel ráeresztettem másodszor és tette a dolgát, reggel már a 10 üdvözölt. Most rendben van, külsejével nekem nincs bajom, megszokható.

Bluetooth driver sajnos nem megy W10 alatt, de elvileg lesz rá megoldás, majd futok pár kört. Úgysem nagyon használok bt-t.

Köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#57398) istvankeresz válasza albiosz (#57397) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Egyszer csak működni fog elvileg. Leszedi a driverét majd valamelyik frissítő körben. Ha meg ráérsz, próbáld ki kézzel felrakni a win 8 vagy win 7 driverét. Hátha valamelyik jó hozzá.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#57399) fordfairlane válasza Doky586 (#57394) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem néztem végig túl sok ilyen listát. Egyelőre ahhoz a gyakorlathoz tartom magam, hogy a "Biztonsági frissítés"-eket fel lehet tenni, a sima "Frissítés...." kezdetűeknek viszont jobb utánanézni, és azokat, amik magát a Windows Update klienst frissítenék, azt általában jobb elkerülni.

x gon' give it to ya

(#57400) gebro válasza Panthera (#57395) üzenetére


gebro
aktív tag

Nekem ez működött, feltéve ha erre gondolsz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.