Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58651) Laraxior válasza Kékes525 (#58647) üzenetére


Laraxior
titán

Page fault in nonpaged area

Ezzel az üzenettel fogadott ma reggel indításkor, aztán restart, üzenet, restart...és így tovább. Aztán van olyan lehetőség, hogy minden letakarít a gépről és egy szűz W10 marad fent. Ez oké is volt, utána minden fasza, akkor kezdjek el telepíteni megint mindent? Aztán ha megint rájön a hányhatnék?
Így a következő indításnál már a W7 disc volt a meghajtóban... azóta is telepítgetek :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58652) Kékes525 válasza jacint78 (#58649) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#58651) Laraxior:

Ez azért elég nagy hiba. Most kezdtem foglalkozni a gondolattal, hogy váltok. :( A hibák a legújabb nagy update után is jelentkeznek? Egyáltalán fenn volt a legújabb nagy apdate?

+(#58648) mrfrakk: Legyen igazad! :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58653) Laraxior válasza Kékes525 (#58652) üzenetére


Laraxior
titán

Szerintem feltette igen, talán tegnap, vagy tegnap előtt. Tegnap egész nap ment a gép, tesztelgettem, mert most lett kész nem rég, főleg a videokártya órajeleket, hűtést, stb.
Aztán kikapcsoltam, ma meg már ez fogadott.
Update-t nem jelzett tegnap, gondolom akkor már feltette magának.
Több helyen is olvastam ezt a hibát, különösebb megoldást nem találtak rá. Éppen itthon vagyok még pár napig, belefért, az időmbe, de nem akartam megkockáztatni, hogy megint előforduljon, úgyhogy maradt a W7.

Itt egyedüli gond az svchost.exe hiba ami ugye az update miatt van, de pár fájl feltelepítése után amit itt találtam megoldásként, semmi hiba nincs a W7-ben. Marad is.
A VGA DX12 része meg pihen egyelőre :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58654) Kékes525 válasza Laraxior (#58653) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor várok még, talán a következő nagy frissítésére. Arra azért kíváncsi lenék, hogy a telepítések hány százalékában fordul elő?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58655) Laraxior válasza Kékes525 (#58654) üzenetére


Laraxior
titán

Ird be a win10 topikjaba ezt a hibauzit :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58656) Kékes525 válasza Laraxior (#58655) üzenetére


Kékes525
félisten

Látom, te már megtetted. :K

Ezt találtam, de gondolom ezt Te is láttad:

"- ne legyen lapozófájl, restart után visszaáll automatikusra
- wifi driver frissítése, visszaállás régebbire
- memória teszt (nem talált problémát)"

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58657) Redneck válasza Laraxior (#58653) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem ez klasszikusan instabilitási üzenet volt Win7-en mikor az OC-t nézegettem és határon voltam.

Csak azért írom mert írtad hogy nézegetted az órajeleket.

A másik ilyen kedvencem az IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

Nekem ezeket csak instabilitással sikerült behoznom.

Szerk:
Most raktam fel Win 7-et SSD-re és alkalmaztam az itt leírtakat. Most talált 184 + 40 frissítést, elindítom a letöltést, de 10 perce semmi, csak "homokóra".

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#58658) Laraxior válasza Redneck (#58657) üzenetére


Laraxior
titán

Sorban pakoltad fel őket?

Nekem is sokáig kereste, de aztán meglett.

A lényege tényleg annyi, hogy Windows-os frissítések kikapcs, tűzfal is kikapcs, akár restart.
Aztán jöhetnek sorba azok a fájlok, aztán a végén restart, és frissítések keresése. Utána kínlódik valameddig de okés lesz.
2szer próbáltam így, mindkettőször oké volt. :K :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58659) Redneck válasza Laraxior (#58658) üzenetére


Redneck
veterán

Kellet közben újraindítani? Csak mert most direktben van a net és külön kell csatlakoznom (100 mbit/s), routeren viszont csak 50-el jön, ellenben folyamatosan van kapcsolat.

Szerk:
Úgy csináltam ahogy a leírásban volt. Most újra próbálom, mert tegnap volt az első menet, de inkább kinyomtam és elmentem aludni.

Szerk:
Nem így értettem. Miután ezekkel megvagy, bekapcsolod az updatet és újraindítás után elkezded a többit.
A sok-sok frissítés közben (184+40) van hogy újraindul? Mert ha igen akkor hagyom a lassabb de biztosabb routeren.
A direkt kábeles 100 mbit/s sajnos manuálisan megy csak.

Laraxior:
Szólj ha érthetetlen, telefonról vagyok, még csak most értem haza.

1. Direkt kábel, manuális csatlakozás
2. Router, állandó kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#58660) Laraxior válasza Redneck (#58659) üzenetére


Laraxior
titán

Miután letöltötted azt a 6-7 fájlt és feltetted. Utána restart, és utána engedélyezed az updatet. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58661) atirag


atirag
őstag

Tudom biztps volt már szó róla,de nem igen találtam egyszerű leírást. Mennyire nehéz pendrive-ról telepíteni egy win7-et? Mert nem tudok sajnos lemezre írni és lemezt sem találok már itthon:)
Le tudná írni valaki esetleg valaki pár szóban . Már ha lehetséges annyiban:)
Köszönöm előre is.

(#58662) King Unique válasza atirag (#58661) üzenetére


King Unique
titán

Az XP-t elég macerás, de a Win7-nél általában már működik rendesen. Bár (gyakran) előfordulhat 2 jellemző eset, ami problémát okozhat:

a.) USB 3.0 port / pendrive —► USB 2.0 portba kell csatlakoztatni a pendrive-ot, vagy lehet ilyen megoldásokkal is szórakozni.

b.) UEFI telepítés —► DVD-ről kell megpróbálni [link].

Az ISO-t pendrive-ra akár manuális fájlmásolással is fel lehet varázsolni, de főleg Win7 esetén inkább a Rufus javasolt az elkészítéshez. Ahol a boot módnak megfelelő opciót kell a programban is kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#58663) atirag válasza King Unique (#58662) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm. Rufusszal csináltam. Melyik módot kellene választani egy kb 5 éves core2-es gépnél?

(#58664) King Unique válasza atirag (#58663) üzenetére


King Unique
titán

Azt neked kell tudnod, hogy a gépeden sima BIOS / UEFI van-e. Gondolom van gyártói oldala stb., illetve bootoláskor pl. F2-vel be lehet lépni és ott is azért látszik. De akár lemezkezelőben / külső partíciónáló programban / rendszergazda parancssort nyitva is meg lehet nézni a jelenlegi lemezt, hogy MBR / GPT-e. Ha pl. MBR, akkor nyilván nem UEFI boot szerint lett telepítve a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#58665) szabonagyur válasza atirag (#58663) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sima alap mód jó lesz, MBR-el.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58666) Redneck


Redneck
veterán

Valaki tényleg megmondhatná a tutit. Ennyi, felejtsem el a Win 7-et? Szét updateltem már, több órán keresztül, nagyon sok pakkot telepítve. Már nem talál új frissítést.

Újraindítom a gépet, bejön a Windows pillanatok alatt. 0-1% CPU és 1,37 GB RAM használat. Majd a háttérben keresget és egyből felmegy 20-27%-ra 2,1GB RAM-ig.

Mi tévő legyek? Nem szimpatikus így. Az előző normális működő rendszerem elvolt szintén 1,4GB körül 4 év után és nem tekerte a procit.

Kapcsoljam ki a frissítést, és néha nyomjam be és frissítsek mikor olyanom van? Eddig nem keresett így a háttérben, hanem néha feldobta hogy van update és kész.

Szerk:
10-12 perc után lemegy 1,56GB RAM-ra és 0-4% CPU használatra.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#58667) kovaccss


kovaccss
tag

Hali. Ez egy rendes asztali gép Ivy i3 CPU-val, integrált mindennel. Kb. aug. 1. óta mindig nyitva van a tálca jobb alsó részén (ahol a műveletközpont zászlós ikonja is van) a rendelkezésre állnak új frissítések ikon, amit nem lehet eltüntetni. Ha rányomok, kijön a vezérlőpult frissítések telepítése rész, ahol 68 fontos és 2 nem fontos frissítést jelöl. Sosem volt a gépen próbálkozás a Win10 telepítésére, tavaly nem engedtem fel az ilyen frissítéseket.
Ez azért érdekes, mert tavaly okt. óta semmilyen frissítést se raktam fel a Win7-emhez, a frissítések keresése, de én döntöm el mikor telepítem van beállítva. Azért tettem ezt, mert tavaly nagyon meguntam, hogy 2 hetente kerülgessem a telemetria, a win10, stb. szemét frissítéseket.

A feladatkezelőben már nem látszik az összes folyamat, az erőforrás-figyelőt nyitottam meg, ott van 1 olyan, hogy svchost.exe (netsvcs), Windows szolgáltatások gazdafolyamata, és fix 25% CPU-t használ végig, amíg be van kapcsolva a gép. A feladatkezelő folyamatok részében van olyan, hogy wuaudt.exe, Windows update, itt 0% CPU használat látszik. A szolgáltatások részben van egy wuauserv, Windows update, netsvcs is. Ez mind ugyanaz lehet.

Az erőforrás-figyelőben leállítottam a svchost.exe (netsvcs) részt, eltűnt a listából, a CPU használat is visszaesett, de 10-20 mp múlva a tálca szemetes lett pár mp-re, aztán megjavult, újraindult a letiltott folyamat, és most már 2 ikonom van a tálca jobb oldalán, a folyamatokban már 2 db wuaudt.exe van, és újra 25% a CPU használata. Az erőforrás-figyelőben csak 1 ilyen folyamat van.
A gépet sokmindenre használom (nem játékra), a 10-15% CPU használatok/program összeadódnak, mindig 70-90%-on megy a CPU mind a 4 szála, sokszor 100%-ra is felmegy a 25%-os fos miatt, akadozik ez-ez, így mindenképpen el kéne tüntetni ezt onnan végleg, mert nekem kell ez a teljesítmény.
Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#58668) Kékes525 válasza Redneck (#58666) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez megvolt: Search for Windows Updates takes forever? - A possible solution?

(#58667) kovaccss: Te is próbálkozhatsz ezzel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58669) Redneck válasza Kékes525 (#58668) üzenetére


Redneck
veterán

Ezen már túl vagyok. Az a bajom hogy már nincs mit frissíteni, de még mindig teker mert mindig keres boot után. 10-12 perc mire nagyjából normalizálódik.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#58670) Kékes525 válasza Redneck (#58669) üzenetére


Kékes525
félisten

(#58671) Redneck válasza Kékes525 (#58670) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm a segítséget! Holnap megpróbálkozom vele. Nekem igaziból csak az a bajom hogy boot után elvesz 25% erőforrást. Illetve jó lenne ha kikapcsoláskor frissítene, vagy megadott időben.
Nem mókás ha kompetitív játék közben kezdi el keresni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#58672) Kékes525 válasza Redneck (#58671) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem az alaphelyzetbe állás segíthet. Valami az update beállításaiban elállítódhatott.

Ha nem javít, akkor az update szervizt tiltsd le és csak a várható frissítéskor kapcsold ideglenesen vissza, amíg frissít.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58673) Redneck válasza Kékes525 (#58672) üzenetére


Redneck
veterán

Mikor vannak várható frissítések? Eddig totál random írta hogy frissítés érkezett.
Csak holnap tudom megpróbálni, de megteszek mindent.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#58674) Kékes525 válasza Redneck (#58673) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden hónap második keddjén. Ez a gyakorlatban (saját tapasztalat) szerda, legalábbis amikor a gépem már biztosan látja. Mivel ilyenkor még nagyon sokan csüngnek az update szervereken én inkább a csütörtököt, vagy a pénteket javasolnám. Ezen kívül rendkívüli frissítések bármikor jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58675) Istuge


Istuge
csendes tag

Sziasztok!

A Win 7-hez van egy önálló telepítő csomag a frissítések elősegítésére (KB3102810), de ez csak a 64bites rendszerhez jó. Tudnátok segíteni abban, hogy melyik kell a 32 bites verzióhoz?
Köszi előre is!

István

(#58676) #18193920 válasza Istuge (#58675) üzenetére


#18193920
törölt tag

Néhányszor már volt róla szó, felül jobb sarokban van is egy kis ablak (gyorskeresés itt) ami a topkiban való keresést segíti elő. :K
[Win Update]

[ Szerkesztve ]

(#58677) Istuge válasza #18193920 (#58676) üzenetére


Istuge
csendes tag

Köszi, meg van....és elnézést a figyelmetlenségemért. :W

(#58678) kovaccss


kovaccss
tag

Hallo. Az 58667-ben tudna valaki segíteni?

(#58679) Winnie The P válasza kovaccss (#58678) üzenetére


Winnie The P
őstag

58668-ban ott a válasz

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#58680) sz.j válasza kovaccss (#58678) üzenetére


sz.j
nagyúr

A mikéntjéről meg itt találsz infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#58681) cstom


cstom
aktív tag

Sziasztok! Meg tudnátok mondani, hogy honnan tudnék hivatalos Windows7 Pro-t letölteni a laptopomhoz? A partíciók teljesen le voltak gyalulva, tehát nincs meg a Win7 recovery-je. Egy HP 8460P lenne szó, az elején rajta van a matrica, illetve az akku alatt a W7 Pro szériaszáma is. (Ellenőriztem a gépet gyári szám alapján a HP oldalán, elviekben Csehorszából való.) Próbáltam már magyar W7 pro telepítőt, de az nem fogadta el a serialt. (Lehet Cseh ISO kéne?)

(#58682) istvankeresz válasza cstom (#58681) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Nyisd le az összefoglalót, ott van közvetlen letöltős link.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#58683) yanna válasza cstom (#58681) üzenetére


yanna
őstag

Egy kicsit előbb a válasz.

(#58684) cstom


cstom
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

(#58685) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Windows 7 prof.

Beletettem a pc-mbe egy ssd-t, föl is telepítettem a wint.
Mellette ott van a HDD is.
Be lehet valahogyan azt állítani hogy a (Dokumentumok,Zenék,Letöltések,stb) minden User adatok auto a HDDre kerüljenek?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#58686) szabonagyur válasza hódmaci (#58685) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jobb gomb az adott mappán, tulajdonságok és ott a helyek résznél megadod, hogy hova legyen rakva.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58687) hódmaci válasza szabonagyur (#58686) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#58688) dokee78


dokee78
félisten

Telepítettem egy ismerősöm laptopjára Windows 7-et.
Nálam wifire van csatlakozva.
Hogyan tudom törölni a WiFi jelszavam?
Mert a kapcsolatoknál a tálcán a "térerő" ikonra kattintva csak a kapcsolatot tudom bontani illetve csatlakozni.
Ha rányomok a tulajdonságokra ott jelszót nem engedi törölni.

(#58689) dugo_ válasza dokee78 (#58688) üzenetére


dugo_
veterán

Vezérlőpult, network and sharing center, manage wireless networks, jobb klikk, eltávolítás. A többi menü fordított nevében nem vagyok biztos, de tuti megtalálod.

(#58690) kovaccss


kovaccss
tag

Vasárnap reggel gépindításkor már nem volt ott 1 ikon se, nincs wuaudt.exe, az erőforrás-figyelőben van svchost.exe (netsvcs), de 0 CPU használat. Újra csak 15-40%-os az össz. CPU használat.
Valaki érti azt, hogy mi történt, és miért működött az, amit csináltam? Jó lenne érteni mit csináltam, mert biztosan lesz hasonló probléma később is. A válasz előtt az 58667-et kérem elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#58691) dokee78 válasza dugo_ (#58689) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi.
Ha haza érek megnézem.

(#58692) Kékes525 válasza kovaccss (#58690) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyenkor beszoktuk linkelni a hivatkozott hozzászólást. Nem fogják neked visszakeresni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58693) Redneck válasza Kékes525 (#58670) üzenetére


Redneck
veterán

Úgy néz ki az alaphelyzetbe állítás és az utána következő machináció megoldotta a problémát! Köszönöm szépen!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#58694) kovaccss válasza Kékes525 (#58692) üzenetére


kovaccss
tag

Csak 2x üzire van innen, nem nehéz megtalálni.

(#58695) Kékes525 válasza kovaccss (#58694) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, igazad van. :R De mi jár annak akinek igaza van? ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58696) R3nts


R3nts
senior tag

Szép napot!Abszolut amatőrként a témában,szeretnék segítséget kérni!Az aláírásomban szereplő nem mai,viszont kb. 2,5-3 éve hiba nélkül muzsikáló rendszer most kékhalálokat dobál....heti rendszerességgel,eleddig minddig PC-s FHD filmlejátszásnál,ami GPU gyorsítással történik (MPCHC+MadVR). Kifényképezni nem tudtam a bluescreen infoit,mert restartolt a rendszer... egy .dmp , és egy .xml file-t ajánl a win a probléma leírására,de ez nekem kínai... Ezen file-ok függvényében (elküldöm,belinkelem) tudnátok segíteni,hogy mi okozta a kékhalált? :R

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#58697) kovaccss válasza Kékes525 (#58695) üzenetére


kovaccss
tag

Úgy látszik hogy segítség nem. Nem gond, ha újra előjön a probléma, újra megcsinálom azt, reset, és ennyi.

(#58698) Laraxior válasza R3nts (#58696) üzenetére


Laraxior
titán

Be tudod állítani, hogy ilyen hibánál ne induljon automatikusan újra, és akkor le tudod fotózni a hibakódot, onnantól meg már könnyebben találgat az ember.
Nekem is bohóckodott a laptop. Patika új volt, mondom ez hülye. Újratelepítettem, szétszedtem, pasztázás, azt hittem ilyen nincs, ráadásul csajomnak vettem karácsonyra.
Kíméli is, csak egy USB-s egér van rádugva és annyi.
Aztán kiderült, hogy az USB driver szarakodott, bár nem tudom micsoda, de átdugtam az egeret egy másik USBbe, azóta szuper.
De a lényeg, hogy én is innen tudtam a gondot, hogy nem indult újra automatice :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.