Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57151) newmoonlight válasza yanna (#57149) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Nem tudom. Eddig nem kellet birizgálni. Mindig miniatűröket jelenített meg. Kikészít... :O

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57152) newmoonlight válasza Lauda (#57150) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Már csináltam egy rendszer-visszaállítást is (akkorra, amikor tuti, hogy jó volt) mégsem változott a helyzet. Mi van itt, Poltergeist? Kopogó szellemek? :Y

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57153) Lauda válasza newmoonlight (#57152) üzenetére


Lauda
félisten

[link]

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#57154) newmoonlight válasza Lauda (#57153) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Leborulok nagyságod előtt! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57155) Lauda válasza newmoonlight (#57154) üzenetére


Lauda
félisten

Melyikkel lett jo?

Szerintem nalam azert ilyen, mert nincs telepitve program, ami integralja magat.

szerk Ok, majd irj! :D

[ Szerkesztve ]

(#57156) newmoonlight válasza Lauda (#57155) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Közben átváltottam laptopra (ezen nincs ilyen gondom), de megnéztem a videót, teljesen jónak tűnik, reggel megcsinálom.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57157) newmoonlight válasza Lauda (#57155) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Hát, nem jó. Az enyém 32 bites, ez meg 64-re való. :O

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57158) newmoonlight válasza Lauda (#57155) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Na, megvan a prücök. Ez a rohadék Acrobat Reader DC egy frissítéskor kivette a pipát innen.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57159) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

sziasztok!

merevlemezből hogy készíthetek windows 7 boot meghajtót? a lényeg az hogy ssd-n van a rendszer, de ujra szeretném rakni. a merevlemezre készítettem egy uj particiót, abból készítenék win7 telepítőt. friss telepítést szeretnék, nem oprendszer alól telepíteni...

köszi :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#57160) dugo_ válasza neil_mullen (#57159) üzenetére


dugo_
veterán

Rufus-szal meg tudod csinálni, csak az Advanced Options-ben be kell pipálni a List USB Hard Drives sort.

Vagy ha nem külső a lemez, akkor az Universal USB installer ki tudja listázni a gépben lévő partíciókat is ehhez, ott a Show all Drives pontot kell pipálni.

[ Szerkesztve ]

(#57161) neil_mullen válasza dugo_ (#57160) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

igen, ez nem egyértelmű: belső merevlemezem van csak. (t410+hdd caddy)

közben linkelted, köszi :R

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#57162) King Unique válasza neil_mullen (#57159) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy linkelték külső programokkal megoldható. De ennek amúgy mi értelme van, nincs kéznél egy pendrive?

(#57163) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Frissített W7 telepítők!

[link]

(#57164) Lauda válasza Gézengúz (#57163) üzenetére


Lauda
félisten

Epp tegnap neztem mar van aprilisi csomaggal. A marciusi nagyon franko a notin. :K :R

(#57165) dugo_ válasza Gézengúz (#57163) üzenetére


dugo_
veterán

Ezekben bent van az angol nyelv, vagy teljesen magyarra vannak kiherélve?

(#57166) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Hali.

A következő lenne a problémám:

C meghajtóm mérete 238GB (SSD).

Tulajdonságok szerint 181 GB a foglalt hely a merevlemezen.

Megnyitottam a C meghajtót, beállítottam, hogy a rejtett fájlokat is lássam, kilistáztam az összes mappának a méretét, összeadtam őket és kijött, hogy 145 GB. És a rendszer szerint 181 GB a foglalt hely. Lomtár üres és lemezkarbantartóval is takarítottam rajta.
Mi foglalhat közel 40 GB-ot, amit nem látok sehol?

[ Szerkesztve ]

(#57167) Armagedown válasza Gézengúz (#57163) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem tudsz valani hasonlót angolul?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#57168) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

04.09 óta nem frissíti magát a win7 64bit-em azt írja ekkor kereset utoljára, és csak keres és keres de csinál semmit. Semmi nem történt a géppel, netszolgáltatót mondjuk váltottam pont ezen a napon, de mobilnetet megosztva wifinek is csak keres és keres... Nincs ötletetek? (legális a win) köszi

(#57169) King Unique válasza bigdady (#57168) üzenetére


King Unique
titán

Hi,

Ezeket a frissítéséket próbáld manuálisan feltenni, illetve csak azt, ami nincsen fent. Volt, akinél nemrég a KB3145739 oldotta meg a lassú keresés problémáját [link].
Illetve meg kell barátkozni a gondolattal, hogy ez vsz egy ismételten előjövő probléma a 7-esnél... nálam fent volt az előbb említett is, mégis majdnem egy óráig kereste a frissítéseket. Win8.1/10 alatt egyáltalán nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#57170) Gézengúz válasza Armagedown (#57167) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ultimaten nem probléma a nyelvváltás, nem?

(#57171) bigdady válasza King Unique (#57169) üzenetére


bigdady
nagyúr

Megpróbálom kösz

(#57172) neil_mullen válasza dugo_ (#57160) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

azt irja hogy nincs több hely és megállt a kicsomagolás (20gb a kötet, le lett előtte formázva), mi lehet a baj? :F

King Unique: nincs nálam most akkora pendrive kéznél...

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#57173) dugo_ válasza neil_mullen (#57172) üzenetére


dugo_
veterán

Nem tudom, élesben nem használtam még lenyesett partíción.
Mire formáztad? A program fat32-re formáz automatikusan, ha bepipálod. Próbáld esetleg ntfs-re megcsinálni a partíciót előre és ne formázd a programmal, miután betallózod az iso-t.

(#57174) bigdady válasza King Unique (#57169) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez a KB3145739 ugyanazt csinálja csak keres és keres már fél órája...

[ Szerkesztve ]

(#57175) King Unique válasza bigdady (#57174) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom restart megvolt utána? Illetve azért linkeltem a listát, hogy meg kell nézni a telepítettek között, hogy melyik nincsen fent és azt felpakolni külön. Lehet épp a legújabb, a KB3153199 oldja meg, ami a mostani májusi pakkban van benne.
Illetve sajnos e téren a Win7 az utóbbi időben egyre xarabb lett / lesz... Most nálam is lefut pár perc alatt a keresés, de le merem fogadni, hogy június 14-én megint eltart majd egy ideig... Ugyanez volt a múlt hónapban is. Az akkori patch kedden is baromi lassan találta meg, majd utána felmentek a szükséges frissítések és megint jó volt. De a most 10-én megint lassú...

[ Szerkesztve ]

(#57176) newmoonlight válasza Feribacsi555 (#57166) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Rendszer-visszaállításra mennyi van elkülönítve?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57177) quby


quby
őstag

Üdv!

SSTP vpn-hez kellene egy tanusitványt telepisek! sikerül is a Trusted root-ba,(én csináltam a tanusítványt), szol is hogy nem tudja ellenőrizni a hitelességét, és hogy csak akkor ha megbizok stb, majd sikeres. Ha viszon kapcsolódni akarok a szervehez akkor 0x800B0109-es hibát kapok. Azaz nem bizik meg benne stb....win 10 alatt simán működött/dik...:(

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#57178) Winnie The P válasza bigdady (#57168) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali!
Esetleg nézd meg, hogy a bits fut-e? Azt pedig így tudod ellenőrizni: kellékek, futtatás ide beírod services.msc majd a "háttérben futó intelligens szolgáltatás" fülre kattintva. Csak egy tipp.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#57179) bigdady válasza Winnie The P (#57178) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nincs hátterben futó szolgáltatások csak "helyi".
home premium

(#57180) efi99 válasza bigdady (#57174) üzenetére


efi99
senior tag

A májusit tedd fel, ami az első a listán.
Töltsd le és próbáld meg rögtön egy bootolás után és net nélkül telepíteni. Akkor fel kell egyből menjen.
Ez után a többit 10 percen belül megtalálja.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#57181) yanna válasza newmoonlight (#57158) üzenetére


yanna
őstag

Na ugye hogy acrobat beállítás. :D

(#57182) bigdady válasza efi99 (#57180) üzenetére


bigdady
nagyúr

KB3145739 felment nagy nehezen, és most rebootoltam és már egyből megtalálta az összes májusit.
kösz mindenkinek :R

(#57183) neil_mullen válasza dugo_ (#57173) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

igen köszönöm a formázás volt a probléma... viszont az ujratelepités után, hiába mindent az ssd-re raktam, mégis használja a merevlemez ideiglenes partícióját (hiányzo bootmgr-t ir ki ha kiveszem). mit rontottam el?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#57184) newmoonlight válasza yanna (#57181) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Jesssz! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#57185) dugo_ válasza neil_mullen (#57183) üzenetére


dugo_
veterán

Bootold be caddy-vel, aztán csinálj egy mbr fixet az ssd-n mondjuk minitool-lal, vagy ha van valami linuxod pendrive-on akár azalatt terminálból. Utána működnie kéne és megszabadulhatsz a plusz partíciótól.

(#57186) bigdady válasza bigdady (#57182) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pontosítok: megtalálta de letöltés csak forog 0%... :((

(#57187) Lauda válasza bigdady (#57174) üzenetére


Lauda
félisten

Ugy telepitsd, hogy a szolgaltatasoknal allitsd le az updatet.

Tehat beirod a parancssorba, hogy services.msc, majd az elokerult ablakban megkeresed a windows updatet. Duplan rakattintasz es leallitas - alkalmaz - ok. Ezutan inditsd el az msu filet es igy telepul. Majd restart es probald ujra a frissiteseket.

szerk latom kozben megoldodott.

[ Szerkesztve ]

(#57188) neil_mullen válasza dugo_ (#57185) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

megcsinálta, de sajnos ugyanaz a jelenség.... :(

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#57189) bigdady válasza Lauda (#57187) üzenetére


bigdady
nagyúr

nem egészen, mert azóta is 11 frissités 0% letöltés kb 1 órája... :(

(#57190) dugo_ válasza neil_mullen (#57188) üzenetére


dugo_
veterán

Nekem nincs több ötletem, szerezz egy pendrive-ot és csinálj egy tiszta telepítést csak az ssd-t a gépben hagyva.

(#57191) neil_mullen válasza dugo_ (#57190) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

mind1, azért köszi a segítséget. igen, alapbul ugy csinálnám, csak gondodoltam megoldom hátha igy is jo... egy utolso kérdés: ugye igy állandoan megkérdezi hogy mit bootoljon, a win7et vagy a win7 telepítőt. ezt nem lehet eltüntetni?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#57192) dugo_ válasza neil_mullen (#57191) üzenetére


dugo_
veterán

msconfig futtatása, boot fül. Ott törlöd a telepítő bejegyzését.

Minitoolban a rebuild mbr parancs után rányomtál a bal felső sarkos zöld pipára, hogy végre is hajtódjon a változás?

[ Szerkesztve ]

(#57193) neil_mullen válasza dugo_ (#57192) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

természetesen, reboot után még ujra is megpróbáltam....

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#57194) Glaz-dozfhut válasza neil_mullen (#57193) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Esetleg a win 7 telepítőjével előhívod a parancssort (Shift+F10) és a Bootrec parancsot használod. RebuiltBCD. Olvass utána pontosabban. [link]

- Glaz-doz-fhut -

(#57195) neil_mullen válasza Glaz-dozfhut (#57194) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

köszi, meglesem

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#57196) Winnie The P válasza bigdady (#57179) üzenetére


Winnie The P
őstag

Erre gondoltam, és kell hogy legyen, mert nekem is HP van:

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#57197) bigdady válasza Winnie The P (#57196) üzenetére


bigdady
nagyúr

Értem meg is van. Elindítva azt írja.
Tegnap feltelepült agy nehezen vagy 20 frisítés és most is talált még 10-et, amit úgy nézem megint órákig telepít majd :)

(#57198) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szevasztok!

Windows 7 64, 16GB rendszermemória és rendszer SSD mellett mennyire érdemes állítani a lapozófájl méretét?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#57199) Lauda válasza Hegyirabló (#57198) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Hagyhatod ugy, hogy a rendszer kezelje.

(#57200) Glaz-dozfhut válasza Hegyirabló (#57198) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Mondjuk 400 MB-ra. Nálam pl ennyin van.

- Glaz-doz-fhut -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.