Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Lenne még egy amatőr kérdésem. Ritkán telepítek,akkor is csak formázva. Formázás nélkül is fel tudok rakni egy másik win7 verziót? Pro-t,ultimate helyett. :F :R

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57902) macilaci78 válasza nafikra (#57893) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van az 500 is... Nekem is másfél napig keresett, mire estére kikapcsolva már azt írta, hogy hopp, 225 db frissítés és egy laza másfél óra alatt ki is kapcsolt.
Az egy hét után jutottunk oda, hogy a KB-számok alapján a legfrisebb frissítésem is 2014 elejérő való volt, tehát egy heti önmegtartóztatás után még 2-2,5 évnyi frissítéssel akart megajándékozni az update. Persze a GWX.exe az elsők között volt. :W

Ja, WSUS nekem egy kg 7 gigás telepítőkészletet legózott össze a Win7 Ultimate+Office 2007 kombóhoz. Le is futott pár óra alatt szépen, minden faszán is ment, csak a Logitech G602 egér feltelepítése után driverhiba miatt nem jutottam túl az automatikus javítás képernyőn. A drivert automatikusan telepítette az update, mikor bedugtam az USB-vevőt, a szoftvert (egyetlen ártatlan exe) meg én manuálisan csak az OK, OK, Yes, OK gombokat nyomogattam.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57903) zoo8800 válasza macilaci78 (#57902) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezt az 500 frissítést nem értem... Nekem sose volt még 300 se, és ebbe a 2-3 kör összes frissítését beleszámoltam.
Apropó, mázlista vagyok, fél óra alatt mgtalálta a havi 11 frissítést :) A letöltés már simán megy.

rip and tear, until it is done

(#57904) sz.j válasza King Unique (#57900) üzenetére


sz.j
nagyúr

A másik gépemen amin szintén win7 van azzal viszont (egy friss telepítés után) szenvedtem, csak ez oldotta meg a frissítési problémát ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#57905) King Unique válasza sz.j (#57904) üzenetére


King Unique
titán

Igen, olvastam, hogy jó sokáig tekert. :D
Az a frissítéseket összegyűjtő oldal is igazából nem sokat ér, max. egy friss telepítésnél lehet hasznos. Illetve a legújabb benne most egy júniusi update. De nálam pl. az összes előző fel volt telepítve, mégis 1,5 órát xarozott vele... vagy most majd az lesz a módi, hogy Win7 (havi) frissítése előtt átnézzük az MS oldalán a havi listát és manuálisan felrakunk egy aktuális biztonsági frissítést, hátha az megoldja? Vicc az egész...

[ Szerkesztve ]

(#57906) jacint78 válasza brd (#57895) üzenetére


jacint78
addikt

Annyira nem nehéz az a pálya.

type your text here..

(#57907) #10234880


#10234880
törölt tag

sziasztok,nagy segitség kellene. A havernak van egy asztali gép, HP . a többit nekérdezzétek,nemtudom. Csak annyit,hogy 2.8ghz a proci, nvidia nemtudom hány gb-s grafkártya van benne és 2gb ram ami eddig rendesen működött. de ma,ahogy bekapcsolta, a házból valami pityegő hangot ad ki,és nemjön be,nemlátni semmit a winből. csak annyit ir a monitor,hogy valamit csekkoljak le, valami szignált. Milehet a probléma szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#57908) jacint78 válasza #10234880 (#57907) üzenetére


jacint78
addikt

Az, amit kiírt. Nem azért írta ki mert unatkozik, hanem informálta a júzert a problémáról. Ha választ szeretnél, tudni kell, hogy mit írt ki. Nem gondolod, hogy nem fair azt mondani, hogy ne kérdezzünk semmi, meg valami mittomén mi van benne, de te normális választ vársz?

type your text here..

(#57909) yanna válasza King Unique (#57857) üzenetére


yanna
őstag

Megvuduztad, 2 órán keresztül csak tekerte a procit az svchost, aztán meguntam és kilőttem.

(#57908) jacint78: Nehogy már láttatlanból ne menjen a megoldás. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57910) King Unique válasza yanna (#57909) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezek szerint nem csak nálam / tegnap. Hát ez ilyen xar, de legalább megvan az új havi rekord. :DDD

(#57911) brd válasza jacint78 (#57906) üzenetére


brd
nagyúr

Neked ezek szerint nem. De ettől mennyire lesz másnak az? ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#57912) jacint78 válasza brd (#57911) üzenetére


jacint78
addikt

Laikus haverom leszedte mindet, amelyik felment rá, az nyert. :D A wifi szokott tipikusan ilyen lenni.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#57913) yanna válasza King Unique (#57910) üzenetére


yanna
őstag

Gyanús nekem ez a Billi kölyök... :U

(#57914) #10234880 válasza jacint78 (#57908) üzenetére


#10234880
törölt tag

de eddig minden jóvolt,akkor hirtelen milyen szignálja nincs?

(#57915) King Unique válasza yanna (#57913) üzenetére


King Unique
titán

Igen...az nagyon érdekes, hogy csak a Win7-et érinti ez a probléma...

(#57916) jacint78 válasza #10234880 (#57914) üzenetére


jacint78
addikt

Honnan tudjam!? Kiírta a gép! Ha nem tudod, hogy mit jelent amit kiírt, semmi baj, mond el nekünk és elmondjuk, hogy mi a nyűgje és mi a teendő, de távgyógyítani nem tudunk, legalábbis én biztos nem. Lehet, hogy ventilátor fordulatot nem érzékel, lehet, hogy azt hiszi nyitva van a burkolat, lehet, hogy rövidzár van az USB-én és isten tudja, hogy még hányféle nyűgje lehet ami az OEM gépekre jellemző, nem várhatod el, hogy mindet felsoroljuk és értelme sem lenne.

type your text here..

(#57917) Doky586 válasza jacint78 (#57916) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

CskSimánGabi:
Mondd meg neki hogy a pontos hibajavítást a holnapi horoszkópja fogja tartalmazni, fogadja meg amit ott mondanak..! és akkor minden rendbe jön :B

[ Szerkesztve ]

(#57918) nafikra


nafikra
tag

na a francia meccs idejéig kerestettem a win updattel és mire visszanéztem talált 115 frissítést. köztük volt a 2016. júniusi pack is úgyhogy végre úgynézki friss lesz.
ha jól tudom ezt a 3 fájlt kerülni kell a win 10 miatt:

KB 2952664
KB 2976978
KB 3035583

ebből kettőt meg is talált a 3. még várat magára.

(#57919) zoo8800 válasza nafikra (#57918) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem, a KB2976978 Win8/8.1-re való. Van még pár W10 frissítés, visszakeresve megtalálod

rip and tear, until it is done

(#57920) #10234880


#10234880
törölt tag

Check signal cable. de szerintem új házat kell venni,.. pl. ezt

(#57921) #10234880 válasza #10234880 (#57920) üzenetére


#10234880
törölt tag

és mertha csak a monitor kábellel lenne baj,akkor nem pityegne a házba.

(#57922) jacint78 válasza #10234880 (#57920) üzenetére


jacint78
addikt

:W Meddig írja egyébként? Úgy is marad, vagy kis idő után lekapcsol a monitor? Az amúgy számítógép, nem ház, amiben benne van azt hívják háznak... Mellesleg nem adnék száz eurót azért az AMD gépért, szerintem keress magyarországon valami számítógépet. Mostanában elég sok intel alapú PC-t hoztak be amiket nagyon jó áron adnak, szinte bárhol megtalálni őket. Ja és akár még életre is lehetne kelteni azt a gépet, de maradjunk annyiban, hogy hozzáértőt kellene keresni, neked ez nyílvánvalóan nem fog menni.

type your text here..

(#57923) #10234880 válasza jacint78 (#57922) üzenetére


#10234880
törölt tag

az illető 100 eurót szánna rá. többet nemakar,.

(#57924) jacint78 válasza #10234880 (#57923) üzenetére


jacint78
addikt

Ez jobb és olcsóbb is.

type your text here..

(#57925) #10234880 válasza jacint78 (#57924) üzenetére


#10234880
törölt tag

köszi. és szállítanak ide szlovákba is?

(#57926) jacint78 válasza #10234880 (#57925) üzenetére


jacint78
addikt

Ja, ezt a mellékes infót nem közölted.. Szerintem igen, hívd fel őket és kérdezd meg.

type your text here..

(#57927) SamSem58 válasza FIREBLADE78 (#57901) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Szia, Ha frissként elfogadja a Win 7 a Pro verziót akkor felmegy, próba cseresznye. hiszen ha nem megy akkor érintetlenül hagyja a régi rendszert. De szerintem nem érdemes kísérletezni, mert akármilyen jól is működik egy op. rendszer, annak vannak hibái, az új rendszer ezeket nem egyszer kezeletlenül hagyja, vagy felnagyítja. Szóval jobban jársz, ha legyalulod az Ultimate verziót és úgy telepíted a Pro-t. (egyébként ugyan ez a helyzet a Win 10-el is, sok rendszer azért dől össze, mert a Win 7 hibái kezeletlenül maradnak)

Samsem

(#57928) FIREBLADE78 válasza SamSem58 (#57927) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Legyalultam mindent,legjobb,hogy nem tudom telepíteni a deamon tools illetve a mentést a számlázó programhoz,mert kidobja hibaként a NET. 4 keretrendszert. :W Telepítés állapota nulla,100 éve ott tart. Inkább maradt volna a kalóz verzió,ezzel csak a baj van. :o :o :o

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57929) jacint78 válasza FIREBLADE78 (#57928) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor tedd fel a .NET-et.

type your text here..

(#57930) dugo_ válasza FIREBLADE78 (#57928) üzenetére


dugo_
veterán

A .NET a win update keretében frissülni fog, ha kivárod, de manuálisan is fel tudod rakni, ha kell a szoftver.
Deamonnal meg nem tudom mit lehet elrontani. Mi a hiba?

Tekerő kereséshez friss rendszernél még használ ez az öt manuálisan: http://wu.krelay.de/en/
De tök felesleges kerestetni, magától fel fog ugrani, ha van valami. Lehet elsőre vár pár napot, utána beindul normál sebességgel.

[ Szerkesztve ]

(#57931) FIREBLADE78 válasza jacint78 (#57929) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Azt csinálom 2 napja,azóta sem rakja. Windows aktiválva. Update is csak keres,de nem talál semmit. Nagy nulla. Kva istent. Deamont nem tudom telepíteni,mert kell neki a 4-es verzió,de azt nem tudom manuálisan telepíteni. Illetve a legnagyobb probléma a számlázás miatt van.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57932) SamSem58 válasza FIREBLADE78 (#57931) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Nézd meg milyen hibaüzit küld a gép és annak kódszáma alapján nézzél körül az MS honlapján. Lehet, hogy MS Fixitet is tudsz lehozni a probléma javítására. Az enyém nem kalóz verzió, mégis eljátszotta újratelepítéskor, hogy nem lehet frissíteni....

Samsem

(#57933) FIREBLADE78 válasza SamSem58 (#57932) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Számlázást nehezen megtudtam csinálni,ez a lényeg. Az update csak frissítések keresését írja ki és megy a "kit" jel :D Frissítések legutóbbi keresése: soha, települtek: soha. Ez érdekes. Én csak OEM matricát vettem,ez lehet a gond?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57934) SamSem58 válasza NEMO1968 (#57851) üzenetére


SamSem58
aktív tag

No, csináltam pendrivera egy Ubuntut (másik gépen), kipróbáltam, a fájlokat hiba nélkül megnyitja és annyi. Ez nem egy nagy durranás... (mindezek mellett szerintem elég randa) Kérdésem a következő: ha netán ráfanyalodok arra, hogy feltelepítsem az Ubuntut a HDD-re, akkor ha jól sejtem ahhoz is telepítenem kell az általam használt progikat - mint pl. CorelDRAW, Total Commander, KMPlayer, NOD32, MS Office, FrontPage...stb. Ha így van, akkor már most hajítom az Ubuntut a kukába.

Samsem

(#57935) SamSem58 válasza FIREBLADE78 (#57933) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Hali, csak nyugodtan mint az őrültek! :) Az általad írt hiba: "Frissítések legutóbbi keresése: soha, települtek: soha" - egy Wndows 7 betegség - ezt az enyém is eljátszotta telepítéskor. Ha nem küld hibaüzit a gép, akkor futtatásba beírod Wuapp és Enter, erre bejön a Windows Update, itt találsz egy olyan hivatkozást, hogy Frissitések gyakran ismételt kérdések, azt végigbogarászod, ha ott nem találsz semmit akkor beírod a Googleba Windows 7 nem telepíti a frissítéseket, behozza neked ezt a lapot ott aztán válogatsz, hogy melyik lehetőség a szimpatikus neked. :) Az hogy OEM matricát vettél NEM gond, a hiba eleve a Windowsban van!

Ha csak ennyi gondom lenne a Windowsommal, akkor örömömben lehet meg is nősülnék, pedig utóbbitól úgy fázom, mint ördög a keresztvíztől! :D Tehát csak nyugodtan, mint az őrültek!

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#57936) King Unique válasza SamSem58 (#57934) üzenetére


King Unique
titán

Nem értem mért mindenki az Ubuntut ajánlgatja Windowshoz szokott usereknek,,,? Van egy rakás más disztró, ami jobban hajaz rá. Ott van pl. az általam is említett Mint [link].
Továbbá nem értem ezt a telepítési mizériát sem... Ha felraksz egy új OS-t, arra eleve utólagosan fel kell tenni xy programot. Vagy talán a Windows az említetteket beépítetten tartalmazza? :U Másrészt ezen programok többsége Linuxra nem is érhető el natívan. Tehát leginkább hasonló tudású és funkcionalitású alternatívákat tudsz csak használni, vagy esetleg a Wine/PlayOnLinux megoldást. De utóbbiaknál eleve nem minden program és nem feltétlen a legújabb verziók futtathatók. Illetve ez ügyben inkább a megfelelő topikban lenne érdemes érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#57937) SamSem58 válasza King Unique (#57936) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Köszi, nekem is az volt a véleményem, hogy ha felrakom az Uuntut, akkor ahhoz újra kell telepitenem a programokat, de én naiv gondoltam, hogy az Ubuntu egy "csodaszer" és pendrivra telepítve futtatja a Windows által telepített programokat. azért ajánlgatják a neten oly sokan... Ezek szerint nem az, így meg nekem ugyan NEM kell. (anno a legelső gépemen előretelepített Linux volt, azt is legyalultam és XP-t tettem rá) Ha az egyébként hivatalos Win 7-et nem tudom sehogy sem megjavítani, akkor a hiba hardveres jellegű lesz, amit sem az Ubuntu, sem más szoftver nem fog megoldani.

"Másrészt ezen programok többsége Linuxra nem is érhető el natívan." - no, ez a másik amitől tartottam, tehát a Linux és a hasonló progik is felejtősek részemről.

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#57938) Winnie The P


Winnie The P
őstag

A f@sz kivan ezzel a kib@szott keddi frissítésekkel! Kedd óta ha bekapcsolom a lapost akkor 100%-on tekeri a procit akár órákon keresztül, persze frissítést egy rohadt darabot sem talál. Bas@za meg az összes tudományát az MS. És adjál ki pénzt az ilyen sz@r oprendszerekért!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#57939) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szevasztok!

Megint szórakozik a Windows Update. Most éppen mi van?

Szerk: Nálam annyiban másabb, mint a többieknél, hogy talál frissítést, csak nem tölti le.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#57940) yanna válasza Winnie The P (#57938) üzenetére


yanna
őstag

és Hegyirabló

(#57930) stp1dh kolléga hozzászólásában ott a link, az megoldja.

(#57941) movax válasza Hegyirabló (#57939) üzenetére


movax
őstag

Nocsak, szóval nem csak nálam van gebasz az update-tel.

(#57942) Winnie The P válasza yanna (#57940) üzenetére


Winnie The P
őstag

Kösz, de sokkal nem vagyok előrébb ugyanis az 5-ből négy már a gépen van.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#57943) yanna válasza Winnie The P (#57942) üzenetére


yanna
őstag

Kell bizony az ötödik is, és utána megtáltosodik a frissítés. :K

(#57944) Hegyirabló válasza yanna (#57940) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ezen én már rég túl vagyok. Ez azóta egy új móka.

Aquila non captat muscas.

(#57945) King Unique válasza SamSem58 (#57937) üzenetére


King Unique
titán

Azért vannak előnyei is a rendszernek, mint pl. a frissítés. Ameddig a Win7 havi frissítése tart (nálam legutóbb összesen ~ 2 óra), addig másik gépre feltelepítek és lefrissítek a 0-ról kb. 3-4 Linuxot. :DDD
Viszont, ha valakinek szüksége van spéci szoftverekre, amik sokszor Windows only, akkor az valóban kellemetlen tud lenni. Nálam pl. emiatt is van dual-boot, mert a Windowst, illetve a rá épülő programokat nem tudom csak úgy teljes mértékben kiváltani.

(#57940) yanna: azért ez is elég röhejes, hogy mindig a következő havi adagból kell előre feltenni 1-1 frissítést, hogy működjön rendesen a WU keresés... Amik ráadásul sima biztonsági frissítések és nem említik, hogy ehhez köze lenne, vagy megoldaná. Ennyi erővel már le lehetne tölteni az összeset külön-külön és manuálisan telepíteni. Bezzeg Win8.1/10 esetén nem kell ilyennel szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#57946) movax válasza yanna (#57943) üzenetére


movax
őstag

Az első négy fenn volt, az ötödiket feltettem és valóban működik a frissítés. :C

[ Szerkesztve ]

(#57947) SamSem58 válasza Hegyirabló (#57939) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Szia, A Windows Update időnként olyan mint az állatorvosi ló, azaz minden baja van. A te barátod is a Google beírod, hogy Windows 7 nem telepíti a frissítéseket, behozza neked ezt a lapot ott aztán válogathatsz a lehetőségekből.

Samsem

(#57948) SamSem58 válasza King Unique (#57945) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Mindennek van előnye és mindennek van hátránya, ez igaz a Windowsra és Linuxra is. Én nem szeretnék duál boot rendszert, a spéci szoftverekre meg a munkám miatt szükségem van.

Te írtad: "Bezzeg Win8.1/10 esetén nem kell ilyennel szórakozni" - látom te szerencsés ember vagy, mert mindkét op. rendszer bejött neked... Tapasztalatom szerin a Win 8.1 sem hibátlan, a Win 10-től meg egyenesen égnek áll a hajam!

Samsem

(#57949) King Unique válasza SamSem58 (#57948) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nekem mindkét újabb Windows tetszik és eddig különösebb bajom sem volt velük. Bár a 10-esnél van még néhány kisebb-nagyobb bug, de nagy előnye a rendszernek, hogy folyamatosan fejlesztik és jönnek rá a komplett OS upgrade-ek. Egyszer majd csak összeáll. :D

(#57950) flash-


flash-
veterán

kaptam egy netbookot hogy rakjam rendbe..

feltettem rá a win7 startert, és elindítottam a windows frissitést, de már 2 órája csak keresi a frissitéseket, pedig a net az jó.. ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.