Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58051) SP4C3 válasza tibcsi0407 (#58047) üzenetére


SP4C3
veterán

Talán a teljes reinstall okoz legkevesebb fejfájást.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#58052) tibcsi0407 válasza SP4C3 (#58051) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az lett a vége. :)

https://utdetailing.hu/

(#58053) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Van egy HP laptop és alapból 25%-on megy a proci. Friss telepítés win7pro64. Ha az egyik svchost-ot leállítom akkor lemegy 0-1%-ra. Mit tudnék tenni. ESET van még rajta de az asztali gépemen is az van és ott nincs ilyen probléma (win8.1).

A másik, hogy a laptop hátulján van egy Dell win matrica. Sajátgép jobb klikk Tulajdonságok itt azt írja 29 napom van az aktiválásig. Ha rányomok és beírom a kulcsot nem fogadja el. Az eladó szerint jó a kulcs. Mégsem?

(#58054) Doky586 válasza d@minator (#58053) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

1. frissítések keresése és letöltése terheli a procit, ami napokig is eltarthat, olvass vissza 1001 ilyen kérdés volt már..

2. Tudtommal az OA matrica aktiválása nem azonnali (első alkalommal) hanem napokig is eltarthat..

[ Szerkesztve ]

(#58055) SP4C3 válasza d@minator (#58053) üzenetére


SP4C3
veterán

Valószínűleg Home verziós a key. :(((

CPU-t pedig lehet, hogy az update eszi.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#58056) d@minator válasza Doky586 (#58054) üzenetére


d@minator
addikt

(#58055) SP4C3: akkor is ha a frissítések keresése ki van kapcsolva?
Amúgy OA matrica. Win 7 Pro OA. És akkor az helyes, hogy azt írja ki, hogy nem jó a kulcs és egyszer csak aktív lesz? Bocs a tudatlanságomért nem volt még ilyenem. Visszaolvasni meg nincs most időm. :R

(#58057) Doky586 válasza d@minator (#58056) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha "azt írja ki, hogy nem jó a kulcs" az egész más téma...
(nem jó verzióhoz való, elgépelted stb)

[ Szerkesztve ]

(#58058) quailstorm válasza d@minator (#58053) üzenetére


quailstorm
nagyúr

services.msc windows update indítása kézire állítva, frissítések letiltása
hogy egyébként miként bírod őket felerőszakolni azt a fórumban ezerszer megtalálod

(#58059) NemszakiTomi


NemszakiTomi
csendes újonc

Sziasztok!

Nem vagyok nagy Windows-os, ezért is szeretném a segítségeteket kérni.

Kis hálózat, megosztott mappa. Felvettem betűjeles meghajtóként a másik gépen ("B gép") lévő program mappáját (P: meghajtó).

"A gép":
Ha rendszergazdai fiókomból nézem a "B gépen" lévő megosztott mappában lévő program indítófájlját, akkor az ikon mellett ott virít a kék/sárga pajzs, így ha elindítom a programot, akkor vagy azt a figyelmeztető ablakot kapom, hogy "Ez a fájl nem megbízható helyről származik", vagy "Engedélyezi, hogy az ismeretlen gyártótól...".
Az ablakban nem a P:\Program\indit.exe útvonal szerepel, hanem a \\gep02\ittvan\Program\indit.exe.
Ennek hatására a program nem úgy fut, ahogy kellene.

Ha sima, mezei általános jogú felhasználóként futtatom a programot, akkor már nincs ott a kék/sárga pajzs, de van másmilyen felugró ablak (biztonsági figyelmeztetés): "A fájl létrehozója nem ellenőrizhető. Biztosan futtatja a fájlt?". Ennél az ablaknál már a felmappelt betűjeles meghajtó elérési útvonala szerepel, tehát P:\Program\indit.exe. Így fut a program, bár rendszergazdai joggal jobb lenne.

A kérdésem az lenne, hogy lehet valamit tenni, hogy a megosztott mappáért ne hisztizzen a Windows?

Gondolom a megosztási útvonal változása is valami beállítási bibi, de ez már olyan üzemeltetési kérdés, amihez nem értek.

Kérhetném ebben a segítségeteket?

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#58060) AlyrArkhon válasza d@minator (#58056) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

az OA az gyakorlatilag ugyanaz, mint az OEM. Mivel egy Dell matrica egy HP gépen, igencsak sanszos, hogy nem fog menni , ha csak nem trehánysági alapon, de hát néha az MS is botolhat. De valószínűbb, hogy nem menne még telefonos aktiválással se.
Az üzenet egyébként akkor is jöhet, ha már megy egy rendszer ezzel a kóddal (praktikusan: pl az eredeti Dell...), még akkor is, ha az egyik a 32 a másik a 64 bites verzió.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#58061) d@minator válasza Doky586 (#58057) üzenetére


d@minator
addikt

(#58060) AlyrArkhon(#58058) quailstorm(#58055) SP4C3: Köszönöm!

(#58062) Lauda válasza westlake (#58035) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! :B ;)

Telepitettem volna a notira 10 frissitest, mondanom sem kell el sem kezdte oket letolteni. Kezzel feltelepitettem ezt, par perc alatt talalt frissiteseket es azonnal toltotte is le oket es telepiti.

Ugy nez ki a microsoftnal nagyon ertenek windowshoz. :DDD

(#58063) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali!

Valaki használ itt WSUS offline programot? Letöltöttem a frissítéseket, de nem tudom telepíteni, nem jöttem rá, hogyan kell mind a 237 darabot egyszerre elindítani a programmal, hogy telepítse. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#58064) istvankeresz válasza Sub-ZeRo (#58063) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

A frissítéseket a WSUS Offline mappában lévő UpdateGenerator.exe-vel töltötted le. Felrakni pedig a WSUS Offline\client\updateinstaller.exe-vel tudod. Itt is össze pipázgatod, hogy miket tegyen fel (.net, silverlight, IE, st.) és nyomsz egy ok-t.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#58065) Sub-ZeRo válasza istvankeresz (#58064) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi. Megjegyzem. Mire elkezdtem volna vele mókolni, már jött le WU-ról a frissítés... :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#58066) Peczek


Peczek
aktív tag

Üdv mindenkinek,

nem tudom, jó helyre teszem-e fel a kérdésemet:

online video nézésekor halk a hang, hogyan lehet hangosítani ? Nem Youtube-ra meg ilyenekre gondolok, hanem az online filmek és sorozatok hangja (főleg a filmek általában) elég halk.

A windows 7-es hangkeverője csak egy szintig erősít, és vége.

A VLC player pl. 200% hangerőt tud, arra időnként szükség van, de az ugye online stream tartalomra nem jó.

köszi előre is

(#58067) Zafir78


Zafir78
tag

Üdv Mindenkinek! Windows 7 lemezkarbantartóhoz kérdés. Kb egy éve manuálisan telepítettem egy olyan windows frissítést, hogy a lemezkarbantartó takarítsa le a windows update junk file-okat is.
Itt írtak róla:
http://pcworld.hu/szoftver/igy-takaritsd-el-a-windows-update-szemetet.html
Rengeteg helyet tudtam így nyerni. Most viszont úgy látom - hiába választom a rendszerfájlok törlését - hogy megint nem takarítja ezeket. A számolás alatt kiírja, hogy "windows update karbantartása", de utána a törlendő fájlok között nincs ilyen. Ismét "kivették" ezt a lemezkarbantartóból? Megint telepítenem kellene manuálisan egy nem kötelező windows 7 frissítést? Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#58068) AlyrArkhon válasza Peczek (#58066) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

"...de az ugye online stream tartalomra nem jó..."

Miért ne lenne jó, ha tudod a címet? Média/hálózati műsor megnyitása.
(más kérdés, hogy ilyenkor is engedi-e a 200%-ot, ha jól emlékszem egyszer volt, hogy vmit csak 150-ig tudtam húzni)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#58069) krealon válasza NemszakiTomi (#58059) üzenetére


krealon
veterán

"Ha rendszergazdai fiókomból nézem a "B gépen" lévő megosztott mappában lévő program indítófájlját, akkor az ikon mellett ott virít a kék/sárga pajzs, így ha elindítom a programot, akkor vagy azt a figyelmeztető ablakot kapom, hogy "Ez a fájl nem megbízható helyről származik", vagy "Engedélyezi, hogy az ismeretlen gyártótól...".
Az ablakban nem a P:\Program\indit.exe útvonal szerepel, hanem a \\gep02\ittvan\Program\indit.exe.
Ennek hatására a program nem úgy fut, ahogy kellene.
"

Ez termeszetes, hiszen az emelt szintu futtatas egy kulon munkamenetben tortenik, ahol nincs meg a P meghajto felvetele.
A megoldas, hogy emelet szintu parancssorban is ki kell adni a meghajto hozzarendelest a megosztshoz:

net use p: \\B-gep\megosztas /persistent:yes

(#58070) Peczek válasza AlyrArkhon (#58068) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi, este kipróbálom

(#58071) Zafir78 válasza Zafir78 (#58067) üzenetére


Zafir78
tag

Erre valaki?

(#58072) sz.j


sz.j
nagyúr

Szerintem várható volt, hogy előbb vagy utóbb ez lesz:

"Beperelték a Microsoftot a Windows 10 miatt"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#58073) SP4C3 válasza sz.j (#58072) üzenetére


SP4C3
veterán

Már 2 pert nyertek, azthiszem egy 10k és 3milliós kártérítést fizetett a májkroszoft.

10k
3m

Már csak a mobilszolgáltatókat, a google-t és a többi patkánymarketingest kell rendre utasítani.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#58074) kispx válasza SP4C3 (#58073) üzenetére


kispx
addikt

A két cikk ugyanarról az esetről szól.

(#58075) SP4C3 válasza kispx (#58074) üzenetére


SP4C3
veterán

Elnézést, akkor 1 eset...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#58076) Dudikoff.


Dudikoff.
csendes tag

Sziasztok!
Próbáltam utána olvasgatni, de inkább kérdezek: UEFIs alaplaphoz csak az UEFIs Win 7 telepítő jó? Mert abban a cikkben csak 2.2 Terra felett ajánlja...

Na a lényeg UEFIs alaplap, és a win7 telepítés kifagy már a " nyelvválasztásnál ". Több DVDről, Pendriveről is ugyanez. Mit tegyek? :)

(#58077) jacint78 válasza Dudikoff. (#58076) üzenetére


jacint78
addikt

Álítsd be a zuefiben, hogy legacy legyen a boot mód.

type your text here..

(#58078) Dudikoff. válasza jacint78 (#58077) üzenetére


Dudikoff.
csendes tag

Igen igen, kerestem ilyet, de nem találtam, holnap átnézem alaposabban...

(#58079) jacint78 válasza Dudikoff. (#58078) üzenetére


jacint78
addikt

Konkrétan milyen lapról van szó?

type your text here..

(#58080) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy laptopom amin egy windows 7 professional fut, ha jól emlékszem már 2 éve és már kicsit belassult...

A kérdés az van e valamilyen mód arra hogy újratelepítés nélkül fölgyorsítsam?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#58081) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv Mindenkinek!

Van egy win7 a laptopomon, friss telepítés Windows 7 Pro OA licenszes.

Aktiváltam is, de nem akarnak jönni a frissítések, Windows 10-re akarnék átállni.

Máskor is kínlódtam win7-tel, hogy nehezen akartak elindulni a frissítések, van valami trükk?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58082) jacint78 válasza Graphics (#58081) üzenetére


jacint78
addikt

Olvass vissza picit naponta kétszer lett kb. megtárgyalva.

type your text here..

(#58083) westlake válasza Graphics (#58081) üzenetére


westlake
félisten

Ha Windows 10-et szeretnél, akkor miért telepítettél Windows 7-et? :F

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#58084) Dudikoff. válasza jacint78 (#58079) üzenetére


Dudikoff.
csendes tag

ASROCK B150M Pro4 , egy 120GB SSDre menne a rendszer.

Tegnap frissítettem az UEFI-t. (1.8) Ezeknél az UEFI-knél is úgy van mint a régi BIOS-nál, hogy van pár fajta és kész, vagy Alaplapgyártónként változtatják?

Közben találtam egy ilyet:
http://www.asrock.com/microsite/Win7Install/

Még ezzel megküzdöm..

(#58085) Graphics válasza westlake (#58083) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért, mert így lesz hivatalos a dolog , én úgy tudom.

Most lejött egy frissítés, azzal újraindult, és kékhalálozik a masina :)

@jacint78 : Köszi

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58086) jacint78 válasza Dudikoff. (#58084) üzenetére


jacint78
addikt

Ha a BIOS-ra gondoldsz az sosem volt úgy, hogy van pár fajta, mindíg minden laphoz egyedi volt. AsRock-nál nem tudom, hogy miképpen kell a BIOS-ban beállítani a boot-ot legacy-ra.

type your text here..

(#58087) westlake válasza Graphics (#58085) üzenetére


westlake
félisten

A 10586-os Windows 10 telepítők elfogadják a Windows 7-es és Windows 8-as kulcsokat.

Play nice!

(#58088) Graphics válasza westlake (#58087) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ehh :/ na ezt nem tudtam.

Ilyenkor le tudom aktiválni a termékkulcsom? vagy akkor most már járjam végig a dolgot?

Vagy pl ilyenkor , ha kékhalálba megy a masina, és újra kell mondjuk raknom, akkor bukom a kulcsot?

Bocsi a láma kérdésért, eddig warezoltam ,de tiszta gépet akarok

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58089) jacint78 válasza Graphics (#58088) üzenetére


jacint78
addikt

Nem bukod a kulcsot, viszont ahhoz a géphez lesz regisztrálva a mikrofosnál, utána már nem is kell kulcsot megadni, fel fogja ismerni.

type your text here..

(#58090) westlake válasza Graphics (#58088) üzenetére


westlake
félisten

Én a helyedben inkább újratelepíteném Windows 10-zel.

Play nice!

(#58091) Graphics válasza westlake (#58090) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi srácok :R

Kerítek egy windows 10-et, mert nem fogadja el a kulcsot a mostani w10 telepítő

10856-oshoz tudtok linket, isoról :R

Bocsi, megtaláltam, :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58092) Dudikoff.


Dudikoff.
csendes tag

Na megoldódott a Win7 UEFI dolog, ha mást is érintene majd:

Az UEFI-ben a PS/2 Simulatort kell engedélyezni a telepítés előtt. Így már nem fagyott ki a telepítő, de kérte az USB drivert (USB CDről lett nyomatva), Csináltam egy új ISOt a Win 7 USB Patcher-rel.

Minden szép és jó... :)

(#58093) sz.j


sz.j
nagyúr

"Többé nem idegesít senkit a Windows 10 frissítője"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#58094) Lauda válasza sz.j (#58093) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a valts ingyen xarra amugy is gyomorforgato....

(#58095) trialboj


trialboj
őstag

Lehet nem ez a legjobb hely, de kíváncsi vagyok másom véleményére és hirtelen nem tudtam jobb helyet.

Olvastam erről a kék fény problémáról, és hogy állítólag ennek hatására este nehezebben tudsz elaludni. Letöltöttem winre a f.lux programot, ami 21:40 nél átdobta sárgába a fehéret, mert állítólag ez jót tesz nekem, és majd ha 2-3 óra mulva le akarok feküdni akkor könnyebb lesz.

Na most én grafikus vagyok, és a szín kalibrált monitoromat ilyen elcseszettül látni elég zavaró tud lenni, de amit tényleg érdekelne, hogy ez biztos nem árt a szemnek? A képernyő fényereje nem változott, de engem jelenleg nagyon frusztrál hogy minden sárga.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#58096) kispx válasza trialboj (#58095) üzenetére


kispx
addikt

Nem árt. Évek óta használom az f.lux programot. Alapesetben a színhőmérséklettett állítja át. Nekem 2000K-ra van levéve.

Szerk.: 1-2 nap alatt simán megszoktam a sárgás színt. manapság már kifejezetten hiányolom amikor sötétben gépezek.

[ Szerkesztve ]

(#58097) Doky586 válasza trialboj (#58095) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Olvastam erről a kék fény problémáról, és hogy állítólag ennek hatására este nehezebben tudsz elaludni."

Inkább a PC-vel ne csinálj semmit, a monitoron állíts be alacsonyabb színhőmérsékletet és este a szobád ablakába rakjál egy piros lámpát... ;]

(#58098) istvankeresz válasza trialboj (#58095) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Az újabb Apple termékek is tudják már ezt alapból, automatikusan. Az emberek meg sokat nyomogatják a kütyüket az esti órákban. Talán nem csak marketing miatt tették bele az Apple mérnökei. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#58099) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet.

Win7-et telepítenék egy Acer masinára, de hibaüzenet fogad. Konkrétan valamit CD/DVD meghajtó szükséges eszközillesztőjét hiányolja rajtam... :W

Van valakinek ötlete, mit tehetnék?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#58100) istvankeresz válasza siebener (#58099) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Nem látja a merevlemez(eke)t a gépedben. Biosban vagy UEFI-ben nézz körül. Ott egyáltalán látszódik-e a HDD. Ha igen akkor próbáld átállítani az IDE/AHCI módot a Sata beállításnál. Utána próbáld meg újra az install-t.

Csekkold ezt is.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.