Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) Nestor16 válasza Lauda (#57696) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszönöm, így már sikerült és 1x a 4. telepítése közben elkezdett keresni, de olyankor megint le kell állítani a Windows Update szolgáltatást. :C :R

(#57697) cooi111: Csináld te is végig, amit nekem ajánlottak.

Üdv, Dávid

(#57702) Lauda válasza Nestor16 (#57701) üzenetére


Lauda
félisten

Szivesen!

(#57703) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mostanában mi a normális ram fogyasztása egy 64 bites Win7-nek a boot után? (frissítések fent vannak) Catalyst, Avira antivirus fut csak magától ami számottevő ramot fogyaszt, más nem.

Nálam 8GB ram mellett ez most 1.9GB körül alakul, amit kicsit soknak vélek. Elég régi a telepítés, de tisztán van tartva. Régebben amíg 4GB ramom volt, addig simán megállt 800MB körül a ram használat a boot után. Mivel az erőforráskezelő nem mutat ram zabáló alkalmazást, így gondolom az előtöltés dolgozik, nem?

Azért érdekel ez a kérdés, mert vannak igazán ram zabáló játékaim mint pl. az Xcom2 vagy a GalCiv3 ahová jó lenne minél több szabad memória. :)

szerk: most 5.3GB a használat úgy, hogy csak a böngésző futott egész nap, ami ebből 900MB. Lehet újra kellene rakni?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57704) Lauda válasza CPT.Pirk (#57703) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem megfelel a memoria hasznalatod. Nalam most chrome nelkul 2.2 GB a hasznalat, fut az utorrent, ez kb 100mb. Jelenleg 12GB memoriam van, igy eszrevettem, hogy a windows is jobban terjeszkedik. Azert van a ram, hogy hasznalva legyen, nem azert, hogy kihasznalatlanul alljon a lapban. :)

(#57705) CPT.Pirk válasza Lauda (#57704) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ez az előtöltés szerepe. Érdekes módon most lement 4.66GB-ra, pedig az elmúlt 15 percben csak állt a gép magában.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57706) Doky586 válasza CPT.Pirk (#57703) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Régebben amíg 4GB ramom volt, addig simán megállt 800MB körül a ram használat a boot után."

Próbáld ki hogy ha kiveszed a fele ramot, akkor most is 800MB körül fog lenni...

(#57707) CPT.Pirk válasza Doky586 (#57706) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, mert százalékos alapon megy az előtöltés. Csak kár, hogy nincs valami felület az erőforráskezelőben ami megmondaná, hogy pontosan mit csinál a maradék x GB foglalt memória.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57708) King Unique válasza CPT.Pirk (#57703) üzenetére


King Unique
titán

64 bites Win7 nálam max. szűz korában, friss telepítés után evett 800 MB RAM-ot... most jelenleg a 4 GB RAM laptopon, telepakolva egy rakás programmal + Avast —► üresjárat ~ 1,3 GB RAM. Ha fut az FF (5 lap), akkor ~ 1,8 GB RAM körül zabál. Persze, ha valami combosabb oldalt (flash) nyitok meg, akkor megy feljebb is.

[ Szerkesztve ]

(#57709) CPT.Pirk válasza King Unique (#57708) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Segít ezen valamit, ha pl. lekapcsolod a minialkalmazás platformot. No meg régen UAC nélkül használtam a Windowst, akkor le lehetett vinni 600MB körülre, mert valami 150MB difit okoz. :) De azok az idők már elmúltak, fő a biztonság. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57710) King Unique válasza CPT.Pirk (#57709) üzenetére


King Unique
titán

Minialkalmazások mondjuk be van kapcsolva és tudom, hogy az is pluszba fogyaszt. De ennyire spórolós azért nem vagyok, azért van a RAM, hogy használjuk. :) Ha meg a kisebb értékeken akarok élvezkedni, akkor átváltak egy Linuxra, aztán annak az erőforrás figyelőjét nézegetem. :D

(#57711) CPT.Pirk válasza King Unique (#57710) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez utóbbit nekem nem kell magyaráznod! :N Van belőle 3 a gépemen, futhatnának párhuzamosan is...

Csak hát pl. Xcom2 annyira rosszul van optimalizálva, hogy Windows alatt is folyamat fps drop van, szaggatnak az átvezetők, elcsúszik a kép a hangtól, hogy hiába van natív Linux portja is, nem érdemes próbálkozni vele amíg meg nem csinálják az alap játékot, de hogy az mikor lesz... :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57712) zoo8800 válasza CPT.Pirk (#57703) üzenetére


zoo8800
veterán

1,1-1,3 GB körül szokott lenni nekem, szintén 8 giga RAM mellett.

rip and tear, until it is done

(#57713) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
Olyan problémám lenne, hogy egyik ismerősöm acer norebookján véletlenül elindította a win 10-re való frissítést, de hogy megakadályozza a frissítést, kikapcsolta a gépet, vagy pontosan nem is tudom, de ezután már nem kapcsolt be bcd hiba miatt, amit sikerült megoldanom félig meddig, mert amint beakarnék jelentkezni a felhasználófiókba, nem fogadja el a jelszót. Próbáltam F8 lenyomása után a gyári beállításokat visszaállítani, de sajnos nem jartam sikerrel. Még egy érdekesség, hogy amikor megnyomtam az F8-at, akkor már a win 10 logója látható, amikor betölt. A gyári DVD sajnos nincs meg a notihoz. Valahogy vissza lehet állítani a rendszert gyári állapotba? Közben már azt írja, hogy BOOTMGR is missing. Előre is köszönöm a segítséget.

(#57714) CPT.Pirk válasza BK87 (#57713) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg kellett volna várni a folyamat végét, aztán elindítani a visszaállítást, mert így most egy felemás használhatatlan rendszerrel küzdesz amivel nem lehet már mit tenni. Újra kell rakni, az iso-t letöltheted hozzá bárhonnan, az eredetiség nem attól függ...

zoo8800: és mennyire szokott felmenni pl. böngészés közben?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57715) BK87 válasza CPT.Pirk (#57714) üzenetére


BK87
senior tag

Azt honnét tudom, hogy milyen ISO kell hozzá letölteni? Vagy letöltök egy win 7 home verziot es azzal probalkozzak?

(#57716) dugo_ válasza BK87 (#57715) üzenetére


dugo_
veterán

Megnézed, hogy milyen Win matrica van a laptop alján. Ha nincs, lekopott, recovery partíció sem elérhető, akkor azt teszel rá a virágboltból, amilyet akarsz.

Ha bolti volt, akkor esélyes egy Home Premium.

(#57717) Doky586 válasza BK87 (#57715) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amilyen a matricán van írva. Azzal a kóddal tudod a friss installt aktiválni. Innen pedig letöltheted az ISO-t legálisan..
A nyelvet szabadon megválaszthatod, pl legyen spanyol. ugyanígy az x86 v x64...

[ Szerkesztve ]

(#57718) King Unique válasza BK87 (#57713) üzenetére


King Unique
titán

Hát előbb kellett volna gondolkodni és eleve el sem jutni odáig, hogy nekikezdjen az upgrade-nek...persze ez nagyban az MS sara is, hogy ennyire erőltetik...Továbbá, ha már frissített Win10-re, akkor 30 napig még ad lehetőséget visszaállni a korábbi rendszerre.
Viszont ezt már lehet nem érdemes a telepítővel se javítgatni és tényleg jobb lenne újrarakni. Amúgy az ISO-k letölthetők mindhárom Windowshoz az MS oldaláról. Igaz, a letöltéshez kéri a termékkulcsot. Legalábbis Win7 esetén igen, de 8.1/10-nél már nem ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#57719) BK87


BK87
senior tag

Rendben, letöltöm és megpróbálkozom újratelepíteni a rendszert. Köszönöm a segítséget.

(#57720) jacint78 válasza CPT.Pirk (#57703) üzenetére


jacint78
addikt

Ha gyors géped és SSD-d van, tiltsd le az előtöltés szolgáltatást és probléma megoldva.. Amúgy sincs értelme.

type your text here..

(#57721) CPT.Pirk válasza jacint78 (#57720) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

SSHD-m van. Még korábban sima vinyó mellett eljátszottam a prefetch beállításaival, de a végeredmény mindegyik esetben lassabb lett és a win is lassabban indult el.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57722) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Az lenne a kérdésem (Windows 7 Ultimate - 64 bit) hogy éjfélkor mindig letálcáz a rendszer bármit is csinálok (mondjuk az alkalmak 95%-val). Sajnos elég zavaró mondjuk online játék közben a kör/match közepén dob tálcára. Az óra 0:00-át mutat és a hátteret látom minden programot pedig a tálcára tesz (vagy legalább is úgy, mintha megnyomtam volna az "asztal megjelenítése" gombot)

Próbálkoztam azzal hogy a dátum és időnél kikapcsoltam azt hogy "értesítést kérek ha az óra módosul" de nem segített

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#57723) jacint78 válasza CPT.Pirk (#57721) üzenetére


jacint78
addikt

Sima vinyó mellett lehet, ezért mondtam, hogy, ha SSD-d van akkor kapcsold ki, de egyébként én HDD-vel is kikapcsoltam, mert inkább lassabban induljanak a programok, mint menet közben verekedjenek a ramban a feleslegesen betöltött dolgokkal.

type your text here..

(#57724) Gézengúz válasza Riccsiz_h (#57722) üzenetére


Gézengúz
addikt

Valami utemezett inditason lehet szerintem, viruskereso, elmenyindex, winupdate

(#57725) CPT.Pirk válasza jacint78 (#57723) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Anno olvastam erről sokat, egyik oldalon elérték, hogy sima vinyó mellett a teljesen lekapcsolt prefetch 6 perc feletti boot időt okozott a normál 1 perc helyett. :)

Amúgy elvileg nem verekszenek a dologok, ha kell hely akkor a prefetch adatok kikerülnek a ramból.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57726) zoo8800 válasza CPT.Pirk (#57714) üzenetére


zoo8800
veterán

Pár tabbal + 0,7-1,5 GB. Utóbbihoz kell a Gmaps is :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#57727) Kristof9094


Kristof9094
senior tag

Sziasztok!

A következő problémában kérném segítségeteket:

Adott egy Win 7 Home Premium (64 bit), amely egyik napról a másikra indításnál "RPC kiszolgáló nem érhető el" feliratot dob ki.
Amennyiben ezt leokézom, bejelentkezési lehetőséget kínál (amit nem is értek, mert nincs jelszó a gépen), ahova bármit írhatok, mindig a fenti hibaüzenetet dobja ki, vagy ha nem írok semmit akkor újraindul.

Még az asztalig sem tudok eljutni...

Köszönöm a segítséget előre is!

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#57728) TheProb válasza Kristof9094 (#57727) üzenetére


TheProb
veterán

Próbáld meg h indítasz egy "msconfig"-ot és az első tab-on a "normal boot"-ot pipálod be. Ha nem tudsz bejelentkezni se, akkor próbáld csökkentett mód alól.

Ha ez nem segít akkor: [link]

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57729) Kristof9094 válasza TheProb (#57728) üzenetére


Kristof9094
senior tag

A csökkentett módok bármelyikének kiválasztásakor ugyanaz a hibaüzenet...

A linket köszönöm, bár nincs DVD meghajtó a gépben... :(

[ Szerkesztve ]

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#57730) TheProb válasza Kristof9094 (#57729) üzenetére


TheProb
veterán

ugyan úgy jó pendrive-ról is :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57731) Kristof9094 válasza TheProb (#57730) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Megtaláltam a megoldást :)

Hi friend,
First of all I want you know that this is not a big problem, All files and directories are remain so don't get panic.This error is refer to registry.
When you want to Log in, Registry load it's key and services but fails to load RPC Service, So you have to access to registry some how.The easiest way is to restart your computer, Press F8 and then select "Last Known Good Configuration" . It will copy healthy registry that has saved a few days before on your computer to current registry file.

És ennyi :)

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#57732) Lacess


Lacess
tag

Sziasztok!

Követekező probléma lenne ismerős asztali gépével. Egyik napról a másikra a következő hibát produkálja a masina: a billentyűzet nem működik egyáltalán a rendszer alatt (BIOSban és más gépen hibátlan) hanem a hangszóróból minden lenyomásra csippanó hangot ad. És ennyi, semmi rakció semmilyen felületen csak minden gombnyomásra egy csippanó hang, nem is csippanó hanem kb. olyasmi mint az androios telefonon a szövegbevitel visszajelző hangja.
A billentyűzet egy Logitech K120 USB-s, más USB billentyűzettel, más porton is változatlan a helyzet. Minden frissítés telepítve, a rendszer az "egészséges" kategóriába sorolható, nincs telepiszkítva. Eszközkezelőben is minden hibátlan.

Már nincs ötletem...

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#57733) kislaszlo83


kislaszlo83
tag

erre
valakinek ötlete?

(#57734) TheProb válasza kislaszlo83 (#57699) üzenetére


TheProb
veterán

Tudtommal nem kell friss telepítés CPU csere után, mert a rendszer feltolja az összes ismert HAL-t telepítéskor, nem csak az éppen aktuális rendszerét.

Persze ez csak elmélet, gyakorlatban még nem csináltam cpu cserét ugyan azon rendszer alatt. De azért próbáld meg előtte.

Milyen régi cuccok kellenek? Programok így is úgy is újra kell húzni, egyéb fájlokat meg manuálisan lemented magadnak.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57735) AlyrArkhon válasza kislaszlo83 (#57733) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

1) old mappa mentése külső tárolóra
2) 64 bites win telepítése
3) old mappa visszamásolása

Értelemszerűen csak az adat jellegű file-ok lesznek jók, a programok nagy része nem. Ráadásul még ott is megbukhat a dolog, ha a felrakott win verzió alapvetően nem engedélyezi mindkét rendszert. (pl OEM volt).

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#57736) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mi lehet az okozója a problémámnak?

Ha már betöltött modem mellé kapcsolom be a gépemet, akkor betöltéskor a gép már látja, hogy van hálózat, míg ha egyszerre (egy elosztó, ha kikapcsolom a gépet, kapcsolódik a router is..), akkor a router felállása után (normál működés,<2 perc boot) is percek mire a windows azt mutatja, hogy van internet. Mi okozza ezt a csúszást, hol keressem?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57737) jacint78 válasza ledgeri (#57736) üzenetére


jacint78
addikt

Sehol, ez így működik.

type your text here..

(#57738) Lauda válasza ledgeri (#57736) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam ha kesobb dugom be a hgw-t, mint hogy elindulna a gep, egyszeruen halozatom sincs. Nyomok egy kijelentkezest, bejelentkezek es jo. :D

(#57739) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Érdeklödnék!
A nagy asztali gépemre vetem egy win8.1 op.rendszert,
a laptopra is szeretnék egy Win.7-est.
A hardverapron 5-6 ezerért árulnak, az jó?

[ Szerkesztve ]

(#57740) ledgeri válasza jacint78 (#57737) üzenetére


ledgeri
nagyúr

& (#57738) Lauda
Köszi! :F

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57741) jacint78 válasza ledgeri (#57740) üzenetére


jacint78
addikt

A windows először nem tud IP címet kérni, ezért beállít valami akármilyen IP címet és ilyenkor van a klasszikus " nincs kapcsolat, vagy korlátozott", persze idővel magához tér és akkor már tud IP-t kérni a DHCP-től és megy rendesen. Csak úgy oldható ez meg, ha előbb megy a router, mint a gép. Ha a modemet is kikapcsolod, akkor lehet, hogy még helyi hálózat is rendben van, de a modemnek is idő kell amíg csatlakozni tud.

type your text here..

(#57742) SP4C3 válasza jacint78 (#57741) üzenetére


SP4C3
veterán

Fix IPs fix it.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57743) jacint78 válasza SP4C3 (#57742) üzenetére


jacint78
addikt

Mivan? :F

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#57744) ledgeri válasza jacint78 (#57741) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi az infót! (a modem akkor már biztosan működéskész, amikor a win még próbálkozik, de legalább már tudom, miként)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57745) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémámban.

Adott egy asrock beebox amelynek csak usb 3.0 csatlakozói vannak.
A telepítővel eljutottam a nyelvválasztásig ekkor még volt egér(normál usb 2.0) és bill(vezeték nélküli tapis).
A nyelv választásnál már nem volt egér és bill.
A termék hivatalos oldalán van egy úgynevezett patcher ami erra problémára jó lenne.(szerintük)
A fent leírt nyelvválasztásig ennek a segítségével jutottam el.
Hogyan tudnám én kézzel bemásolni az usb 3.0-ás drivereket a win 7 iso ba?

Köszönöm!

Per aspera ad astra.

(#57746) jacint78 válasza Oryctolagus (#57745) üzenetére


jacint78
addikt

(#57747) ledgeri válasza ledgeri (#57744) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak még annyit, hogy mikor kér IPcímet a win? Boot (közben-végekor), bejelentkezés előtt, után?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57748) SP4C3 válasza ledgeri (#57747) üzenetére


SP4C3
veterán

Csatlakozáskor, de ne fakírkodj már, hanem állíts be fix IP címet.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57749) ledgeri válasza SP4C3 (#57748) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mármint hol? Szolgáltatónál és/vagy windowsban, és/vagy a modemben (ami most ajánlások alapján bridge módban megy így szerintem az idevágó beállítások a rejtettek)?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57750) brd válasza ledgeri (#57747) üzenetére


brd
nagyúr

Amikor a hálókártya linket kap és már fut a hálózatkezelés (a boot közben, még a bejelentkezési képernyő előtt, a legtöbb asztali gépnél).

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.