Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58451) nickedez89 válasza SP4C3 (#58450) üzenetére


nickedez89
senior tag

Nem igazán találok erre a kérdésre választ a Microsoft honlapján, de a google -el sem! Ezért kérdeztem rá.

Vagy van valahol olyan, hogy termékkulcs alapján kiírja nekem, hogy mire érvényes? :U

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#58452) Lauda válasza nickedez89 (#58449) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

En ugy tudom, hogy csak az enterprise es az ultimate verzioknal lehet nyelvet valtani.

(#58453) krealon válasza nickedez89 (#58449) üzenetére


krealon
veterán

"Az lenne a kérdésem, hogy a laptop alján található termékkulcs, az csak és kizárólag ehhez az angol nyelvű home premium -hoz érvényes?"

Nem.
Egy Home Premium kulcs, barmilyen nyelvu es barmilyen architekturaju (x86, x64) telepitett Home Premium eseten felhasznalhato.

Ha mar telepitve van az angol valtozat, akkor csak ugy lehet nyelvet valtoztatni rajta, ha letorlod a jelenleg telepitett rendszert, es az igenyednek megfelelo, ujat telepitesz.

(#58454) Doky586 válasza nickedez89 (#58449) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a termékkulcs nem korlátoz nyelveket, ugyanazon kulcs jó a héber és a magyar nyelvűhöz is reinstall esetén. de javasolt a meglevő rendszerből is kiolvasni a termékkulcsot, mert nem biztos hogy azonos a matricáéval.

(#58455) nickedez89 válasza Doky586 (#58454) üzenetére


nickedez89
senior tag

Szuper, köszönöm szépen a válaszokat! :R

A kulcsot megnéztem aidával és egyezik!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#58456) Peczek válasza akaido (#58430) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ok köszi

(#58457) Peczek válasza Doky586 (#58440) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi

(#58458) rolii92i


rolii92i
tag

Hali!
Mi lehet a gond illetve a megoldása a következőkor:
Nem tud leállni a gépem,rányomok a leállításra meg is jelenik a leállítás felirat de onnan képtelen tovább menni,kikapcsolni a gépet.
Előre is köszi a választ :)

(#58459) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!Laptop win7 64 bit-es rendszer, az értesítési területen nem jelenik meg a műveletközpont ikonja (kis zászló)! A rendszerikonok engedélyezésénél inaktív a gomb. Hol lehet beállítani, hogy látható legyen az értesítési területen a kis zászló újra?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#58460) dugo_ válasza Winnie The P (#58459) üzenetére


dugo_
veterán

System Icons - Enable or Disable

Ezeket nézd végig. Én egyből ugranék a OPTION TWO Using a REG File Download 1. To Enable the Action Center Icon részhez.

Ugyanitt első dolgom friss telepítésnél elrejteni azt az egy ikont. Mégis mi szükség van rá? :D

(#58461) Winnie The P válasza dugo_ (#58460) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi siker! Megszokás

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#58462) Fire/SOUL/CD válasza krealon (#58453) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sorry, de OEM Activated(OA) változatoknál sajnos nem minden esetben nyelvfüggő a dolog... :(
(konkrétan arra értem, hogy pl. egy német nyelvű OA előtelepített laposra(általában Home Premium) nem biztos, hogy fogsz tudni telepíteni egy más nyelvű HP változatot.. (persze vannak kivételek, érdemes megpróbálni, de a 23 éves tapasztalatom azt mondja, hogy ez azért nem evidens sajnos...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#58463) Karakhul


Karakhul
újonc

Üdv!

Szeretnék egy kis segitséget kérni.Már lassan 2 hete a World of Warcraft játék Apphangb1 hibaüzenettel dobál ki.Korábban sosem volt ilyen problémám,ma már egy másik online játéknál is megjelent ugyanez a hiba üzenet.Valaki tudna segíteni,hogy mit tudnék csinálni,hogy megoldódjon a probléma?Nem igazán találtam eddig elfogadható segítséget a neten. Köszönöm előre is a segítséget,ha kapok.

(#58464) AlyrArkhon válasza Karakhul (#58463) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Rövid konzultalas utan baratunkkal, azt az otletet latom legjobbnak, hogy kapcsold ki az osszes bongeszo-kiegeszitot, beepulot, es ha ettol megszunt a problema, egyesevel kapcsolgasd oket vissza.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#58465) Fire/SOUL/CD válasza Karakhul (#58463) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha több játék/alkalmazás is ezért és így reklamál, akkor vélhetően nem az a játékkal és app-l van gond.
szvsz DX- és Steam reinstall (ebben a sorrendben)
(Nem lehet, hogy egy game-t raktál fel utoljára, és azóta van ez(csak egy elvetemült ötlet)) :F

Csak saját felelősségre(mert vagy megoldja a gondod, vagy még nagyobbat csinál...) [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#58466) Karakhul válasza AlyrArkhon (#58464) üzenetére


Karakhul
újonc

Ahogy látom ezek szerint nincs egyértelmű megoldás erre a hibára?!Nem tudom mennyire oldana meg bármit is ha teljesen újra installálnám a gépet,vagy a win7et upgradeolném a 10esre?!Ez megoldhatja vajon?

Nem tudom már mit raktam fel 2-3 hete,egyszer csak elő jött a probléma és azóta fenn áll,kezdetben csak a tört wownál majd a rendes wownál is előjött,ma meg egy másik játéknál is.A kérdés ugyanaz,vajon egy teljes újra telepités vagy upgrade win 10re megszüntetné/megoldaná,mert eléggé idegesitő.
Ezek szerint más még nem találkozott ezzel a gonddal. Wownál mondták,hogy telepítsem újra,meg használjam a 32bites verziót de egyik se oldotta meg a gondot.

[ Szerkesztve ]

(#58467) csaba951 válasza Karakhul (#58466) üzenetére


csaba951
veterán

Elmész az Eseménynaplóba, megkeresed a hibabejegyzést, és a Google segítségével megpróbálod kideríteni, hogy mások mire jutottak a problémával.

(#58468) Karakhul válasza csaba951 (#58467) üzenetére


Karakhul
újonc

Elhiheted,hogy már próbáltam googleban megoldást keresni,de nem lettem okosabb.Viszont jó,hogy írtad ezt az Eseménynaplót,mert azt sikerült megnéznem,hogy nem is annyira új ez a probléma.Teljesen új,szűz gépet vettem év elején,és már aznap volt ilyen hiba amikor a rendszer telepítve lett. Ez jelentheti e azt,hogy már eleve hibás lehetett a rendszer amit haver telepített?Illetve megoldás lehet e ha teljesen újra telepítjük a rendszert,nyilván nem arra ami eddig volt?!

(#58469) csaba951 válasza Karakhul (#58468) üzenetére


csaba951
veterán

Windows rendszer fájlok integritás ellenőrzése: sfc /scannow

Személy szerint inkább javítani szeretem a rossz rendszereket, nem újratelepíteni. Újratelepítésnél az ég világon semmi garancia nincs arra, hogy nem teszed fel ugyanazt a programot, fájlt ami a problémát okozta. Ellenben egy csomó idő elmegy a windows/programok telepítésére/beállítására. Meg gondoltál már arra például, hogyan is lesz aktivált a frissen telepített windows? :)

Eseménynaplóban egy általában egy bővebb leírás van a problémáról. Ha valamelyik windows alrendszerrel van gondja, akkor lehet hozzá kapcsolódó drivert újabb/régebbi drivert keresni. Ha valamelyik másik programmal van gondja, akkor abból kell újabb/régebbi verziót keresni. Vagy esetleg egy másik, helyettesítő programot...

(#58470) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, lenne egy kis gondom.

visszatettem egy lementett képfájlt (*,GHO) a rendszerparticióra (c), de elcsesztem, mert véletlenül azt az opciót állítottam be, hogy meghajtó visszaállítás képfájlból, nem partíció visszaállítás képfájlból (samsung ssd 850 pro 128GB)
a művelethez a Hiren boot dvd/ghost32 programot használtam (azzal is készítettem a képfájlt)

következmény: nem bootol (Hiányzó BOOTMGR)

javítási opciók, amiket próbáltam:
- a hiren boot dvd van egy boot mgr újratelepítő progi, de nem segített
- win7 telepítő cd javítás- NO
- win 7 telepítő cd - újratelepítés, OK, akkor az új win bootolt, de!

gondoltam, ez újrarakta a partíciós táblát meg a mbr-t, na most visszaállítom a particiót képfájlból, (ami am egy rutinművelet), de most sem megy, ugyanaz, Hiányzó BOOTMGR

lehet, hogy sérülg a képfájl?
hogy lehetne ezt még javítani, nincs sok kedvem újra rakni... :(

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#58471) brd válasza Wolfskin (#58470) üzenetére


brd
nagyúr

Nem az van, hogy az aktív partíció nem az volt, amit lementettél, hanem egy másik? Mert akkor ott volt a bootmgr, bcd és egyéb tartozékok.

The only real valuable thing is intuition.

(#58472) Winnie The P válasza Karakhul (#58468) üzenetére


Winnie The P
őstag

"Teljesen új,szűz gépet vettem év elején,és már aznap volt ilyen hiba amikor a rendszer telepítve lett. Ez jelentheti e azt,hogy már eleve hibás lehetett a rendszer amit haver telepített?"

Nem esetleg a haver rendszerével van gond? Hm esetleg eredeti rendszert felrakni?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#58473) Wolfskin válasza brd (#58471) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem, egészen biztosan nem, 1 ssd és 1 vinyó van benne, amit lát a bootlemez, a többi az mind külső hdd, és mivel a belső vinyó 2T egész biztosan nem abból csináltam képmentést :D
az ssd-n viszont volt valami 100mb terület, nem lehet, h azt csesztem el azzal, hogy egy partíciót (c) egy egész meghajtóra tettem vissza? :F vagy nem tudom. az is lehet, hogy hibásan írta ki a c-t?

mindig csinálok ilyen képmentést, ha valami miatt újra kell húzni, és mire minden driver meg progi fenn van, és be van állítgatva, hát elmegy pár óra. most egy hete csináltam ezt az utolsót, csak valami miatt újra akartam kezdeni, és hát ez lett...

bár végül is nem hinném, hogy az ssd-t csesztem el, mert egy szűz új win7 gond nélkül bootolt. akkor a legvalószínűbb, hogy hibás lett a kiírt képfájl (GHO)... nem lehet valahogy botmgr-t, bcd-t kreálni neki?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#58474) brd válasza Wolfskin (#58473) üzenetére


brd
nagyúr

Van olyan, hogy ghostexp.exe, ezzel bele tudsz nézni a .gho file-ba. Nézd meg, hogy van-e benne bootmgr file és boot nevű könyvtár! Ha nincs, nem az volt az aktív partíció és azért nem indul, ilyenkor létre kell hozni.
De, létre lehet hozni, keress rá a brd nevű user hozzászólásai között a bootmgr-t tartalmazó hozzászólásokra, valahol írtam ilyesmit.

The only real valuable thing is intuition.

(#58475) Wolfskin válasza brd (#58474) üzenetére


Wolfskin
őstag

hát ezt így nem nagyon értem... csak azon az egy lemezen volt rendszer, és egyik sincs particionálva:
1 db 128 gb SSD
1 db 2Tb HDD
az ssd-ről futott a win, attól még lehetett a hdd az aktív partició? (hogy azon voltak a boot bejegyzések? de akkor meg mitől változott meg e, a képfájl visszarakásával. nem az volt, hogy azzal, hogy a c partíciót lemezképként tettem vissza, felülírta a boot szektort? csak ha utána tettem fel egy új wint, akkor az... na mindegy, anyira nem értek hozzá. rákeresek a bejegyzéseidre, köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#58476) phenomHUN


phenomHUN
aktív tag

Üdvözletem!

4 új céges gépre szeretnék Windows 7 oprendszert. Szerintetek érdemes megvárni a jövő hét elejét, olcsóbb lehet a jelenlegi árnál? - most egy árban mozog a Win 10-el, gondolom az ingyenes frissítés miatt.

Vagy válasszam a Win 10-et? Az újjal még nincs tapasztalatom.

Előre is köszönök minden választ!

(#58477) Wolfskin


Wolfskin
őstag

a win 10 frissítés 07.29 után nem lehetséges? van egy pár laptop a családban, mindegyiken legális win 7 pro matrica. egyelőőre nem szeretnénk váltani, de nem lehet valahogy regisztrálni, pár év múlva ki tudja, hátha mégis felkerül a win 10, ha már nagyon elkerülhetetlen.

megoldható így is?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#58478) Karakhul válasza csaba951 (#58469) üzenetére


Karakhul
újonc

Jó,ebben valóban igazad van,hogy javítani kell,nem újra rakni,csak gondoltam,hogy talán egyszerűbb lenne,mint keresgetni a hiba okát,az a baj,hogy nem is nagyon értek hozzá.Az egyik hiba üzenet amit kiad,az ez lenne... Ha esetleg valaki ebből ki tud nézni valamit?!


Igen,e miatt kérdezem,hogy lehetséges,hogy haver rendszerének volt baja már eredetileg,és amiatt van nálam is probléma.Nem,sajnos nem eredeti a windows. Haver ajánlotta,hogy updateljem win10re,aztán meglátjuk az megoldja e.Egyébként egy i5 4460/r9 380as gépem van.

(#58479) rgeorge válasza Wolfskin (#58477) üzenetére


rgeorge
addikt

Az ingyenes frissítésre való jogosultsághoz aktiválnod kell 07.29-ig egy Windows 10-et az adott hardveren, nincs más mód. Kell egy üres/nem használt HDD, windows 10 usb-re írása, HDD egyenként be a laptopokba, Windows 7-nek megfelelő kiadású Windows 10 telepítés, géphez tartozó Windows 7 kulcs megadása, aktiválás, kész. Ezután bármikor telepíthető, aktiválható lesz a Windows 10 az adott gépen.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#58480) Lauda válasza rgeorge (#58479) üzenetére


Lauda
félisten

Olyankor mi lehet, ha pl klonozom valahova a win7-et, majd frisst az ember 10-re, miutan aktivalodott meg visszaalitom a mentesbol a 7-et. Ez igy legalis lehet? :F Kerdes ha utana feldobna egy ev mulva mondjuk egy tiszta 10-et, az beaktivalodna-e megint.

[ Szerkesztve ]

(#58481) Wolfskin válasza rgeorge (#58479) üzenetére


Wolfskin
őstag

huh... köszi.
én azt hallottam, hogy később is megoldható lesz. :(
szóval először fel kell tenni a win 10-et? ha win 7-eé bejelentkezem, az nem ér?
és az asztali gépemben most fogok alaplapot cserélni... akkor utána kuka az egész?
esetleg a laptopn megéri, ahoz van egy ultrabay+ssd-m.
win 10 telepítő letölthető valahonnan?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#58482) Wolfskin válasza brd (#58474) üzenetére


Wolfskin
őstag

nnna. olyat találtam, hogy
1. a win telepítőlemezről be kell másolni a gyökérbe a bootmgr-t
ez megtörtént
2. el is indult, kérte a telepítőlemezt, lefutott egy javítás,
3. de elakadt a win logónál.
kb fél óra múlva újraindítottam, azóta is csak a logóig jut.
viszont javítás már nem tud újra lefutni, mert ezt írja ki:

(X) A Rendszer- helyreállítási beállításainak ez a verziója nem kompatibilis a Windows javítani próbált verziójával. Próbáljon ezzel a windosw-verzióval kompatibilis helyreállító lemezt használni. (OK)

pedig ugyanazt a telepítő lemezt használom...

update: juhé! közben elindult csökkentett módba, jó a lemezkép...tudok most valamit segíteni, hogy rendesen is bootoljon?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#58483) rgeorge válasza Lauda (#58480) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez így teljesen legális. A Windows 10-re frissítéssel megszerzed a jogot annak használatára az adott gépen, de ettől a Windows 7 továbbra is legális lesz, nyilván a két rendszer közül csak az egyik lehet aktív. Ezért is írtam, hogy egy másik HDD-re érdemes feltenni a Windows 10-et, amikor az aktiválás lefutott, mehet vissza az eredeti HDD az eredeti rendszerrel. Merthogy már nem kell frissítéssel feltenni a Windows 10-et, elegendő a frissítési alapként szolgáló rendszer kulcsát megadni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#58484) Lauda válasza rgeorge (#58483) üzenetére


Lauda
félisten

Csak most ez igy eszembe jutott, koszi az infot. :)

(#58485) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,
A windows mappám 42 GB-ra hízott, mit lehet belőle törölni hogy legyen elég hely a w10 upgrade-ra?
64GB-os ssd-m van. Nem tudok annyi progit uninstallálni, hogy legyen elég hely.

(#58486) Doky586 válasza Lacpac (#58485) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

törölj minden partíciót az SSDről, húzd le a hdd-ket is és úgy telepítsd a 10-et.. (de ez nem W7 téma)

(#58487) yanna válasza Lacpac (#58485) üzenetére


yanna
őstag

Én a PatchCleaner-rel karcsúsitottam a 7-et.

(#58488) csaba951 válasza Karakhul (#58478) üzenetére


csaba951
veterán

Ebben csak simán az van, hogy a wow.exe-vel gond volt a futtatása során. Semmi utalás nincs arra, hogy a géped bármilyen részével gondja lett volna. Csak úgy, hipp-hopp összeomlott egyik pillanatról a másikra, mert miért ne?! :(

Windows rendszer fájlok integritás ellenőrzése: sfc /scannow

Esetleg próbáld ki még ezeket:
* amíg játszol, kapcsold ki a víruskeresődet, ha van
* windows telepítőlemzról indítva egy memória teszt (bár ha rossz lenne, akkor elég gyakran összeomlana a windows-od, wow használata nélkül is)
* ha van oc a cpu/memória/vga-n akkor vedd vissza a gyári értékekre

(#58489) csaba951 válasza Lacpac (#58485) üzenetére


csaba951
veterán

How to Use Disk Cleanup in Windows 7 and Vista

Nyomd meg a Clean up system files gombot is! Utána megint elszöszmötöl egy darabig. Az ezután megjelenő ablakban kipipálod az összeset, és alul megnyomod az OK gombot.

(#58490) Lacpac válasza Doky586 (#58486) üzenetére


Lacpac
őstag

Köszi szépen, a telepítés menetével tisztában vagyok. Nem ez volt a kérdés lényege. Holnap indul a nyaralás, ma pakolás és egyéb jó dolgok. Nincs időm törölni, lehúzni, telepíteni. A többieknek köszönöm.

(#58491) brd válasza Wolfskin (#58482) üzenetére


brd
nagyúr

Hogyan akad el? Lefagy, vagy csak megáll a töltés? A pagefile hová mutat? C:-nek látszik a Windows partíciója és tényleg az a Windows partíció a C:, ami neked kell (lehet pl. másik partíció is, másik eszközön, mert a betűjel OS specifikus)?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#58492) Doky586 válasza Lacpac (#58490) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudhatom mit akartál kérdezni, de amit kérdeztél arra kapál választ...

(#58493) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Live Mail-t használok van 2 freemail és 2 gmail címem, de az egyik gmail cím nem tölti le a könyvtárakat a
"kiszolgáló megtagadta a bejelétkezést" hibaüzenettel. A gmail oldalán a beállításokat ugyanúgy állítottam be, de semmi. Más mail programmal simán beállította az elsőt a másiknál megint ugyan az.

Mit kellene csinálnom?

(#58494) Fürkésző válasza Zolix (#58493) üzenetére


Fürkésző
tag

Szia!

A 2. gmail-es fiók esetében is engedélyezted a GMail webes felületén a Beállításoknál "A kevésbé biztonságos alkalmazások hozzáférését"?

(Az összes levelezőprogram náluk ebbe a kategóriába tartozik.)

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#58495) Zolix válasza Fürkésző (#58494) üzenetére


Zolix
tag

Végignéztem a Gmail webes felületet, de az általad leírtat nem találtam.
Közben megtaláltam, de teljesen véletlenül, de működik!

Nagyon köszönöm, piszok régóta szívok ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#58496) Wolfskin válasza brd (#58491) üzenetére


Wolfskin
őstag

uh... én voltam a hülye. elfelejtettem, hogy az utóbbi időben ilyen hibaüzije van, hogy a hdmi-n nem tud nagy felbontást kiküldeni, ezért kicseréli a monitorokat. én meg a kicsire rátettem a laptopot analóg bemeneten, ez meg arra küldte a főképernyőt (asztal, meg ilyenek), a nagyon meg csak egy win logo volt (háttérkép)... várhattam, hogy bebootol :D aztán rájöttem... :U

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#58497) krealon válasza Wolfskin (#58470) üzenetére


krealon
veterán

"visszatettem egy lementett képfájlt (*,GHO) a rendszerparticióra"

Rosszul tetted, hogy a Ghost-tal keszitetted a mentest:
Windows 7 költöztetése HDD-ről SSD-re - Klónozó és Backup-Restore alkalmazások tesztje

(#58498) Wolfskin válasza krealon (#58497) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem ez nem az volt, hanem egy friss telepítésről készült biztonsági mentés, az összes beállításokkal.
ghost mentette, és tette vissza, a hiren boot cd-ról.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#58499) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Párom egy németországi hálózatra jelentkezik be nap mint nap, vpn-en keresztül. Ehhez a Chrome-ban minden egyes csatlakozáskor be kell pipálgatnia a proxy használatához szükséges opciókat Meg lehet azt csinálni, hogy ezt ne kelljen mindig megtennie, hanem autómatikusan kapcsolódjon a chrome, mikor megnyitja? Ha igen, mi módon? Nagyon köszönöm előre is!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#58500) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Akkor mi a teendő, ha egy könyvtár "megsokszorozódott" a gépen? 24 szint mélységig tudok lemenni, ott a vége. Nem én csináltam, egyszer csak észrevettem.
Ha letörlöm az írja túl hosszú a lomtárba rakáshoz, aztán úgy tesz mintha törölné, el is tűnik az intézőből, de ha ráfrissítek akkor újra látszik. Shift+Del sem törli le.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.