Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58151) Lauda válasza brd (#58148) üzenetére


Lauda
félisten

Egyetlen altalam hasznalt gepen nem tartja be a beallitott meretet. Amugy nem foglalkozom vele, csak kapcsolodott a temahoz. :)

(#58152) SamSem58 válasza brd (#58146) üzenetére


SamSem58
aktív tag

No, no, csak óvatosan azzal a 10%-al! - "alapból 10%-ra van állítva a max. lefoglalható terület" Én most állítottam át az én gépemen a visszaállítási pont méretét - ahol uram bocsá 30 %-ra volt alapból beállítva - ami 30 egy náhány GB lehetne, de mégis 100 GB fölé ment! Akkor, hogy is van ez?

Samsem

(#58153) SamSem58 válasza Lauda (#58151) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Nagyon úgy tűnik, hogy igazat írsz - ugyanis nálam a az engedélyezett 30 egynéhány GB-ot, több mint 3 szorosan túllépte a Win7! Most átállítottam az engedélyezett méretet 3 GB-ra - és várom, hogy mikor lesz ismét tele a 200 GB-os HDD - no, meg ezzel együtt a hócipőm!

Samsem

(#58154) dugo_ válasza SamSem58 (#58153) üzenetére


dugo_
veterán

Kapcsold ki az egészet, úgyse jó semmire, csak a helyet foglalja.

(#58155) SamSem58 válasza dugo_ (#58154) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Az tény, hogy "komolyabb hiba" esetén xart sem ér. :((

Samsem

(#58156) brd válasza dugo_ (#58154) üzenetére


brd
nagyúr

Ekkor hülyeséget még offban sem kellene írni. Az egyik leghasznosabb segítség egy összeborult Windows helyreállításában.

SamSem58: Azt nem tudom, hogy nálad és Laudánál mi a baj, de én még nem találkoztam olyan géppel, ahol a SR több helyet foglal, mint a beállított. Biztos, hogy a SR pontok foglalták csak a helyet? Mert más is lehet a S*V*I könyvtárban.

The only real valuable thing is intuition.

(#58157) SP4C3 válasza brd (#58156) üzenetére


SP4C3
veterán

Én aláírom neki.
Safe Mode és a friss install után esetleg valahol ott kullog a s.r..

Father járt vele úgy, hogy befészkelte egy vírus magát a restore pointok-ba, azóta már ő sem használja. :C

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#58158) brd válasza SP4C3 (#58157) üzenetére


brd
nagyúr

Erre nem kellene büszkének lenni. ;) Faternak pacsi, hogy onnan nem távolította inkább el. :W Tényleg a felhasználó a legveszélyesebb a gépre/OS-re nézve. :D

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#58159) dugo_ válasza brd (#58156) üzenetére


dugo_
veterán

Jaja, akkora segítség volt anno, hogy a bootloopból instant bsod-t gyártott több órányi szopás után, ami alatt háromszor oda-visszarakhattam volna tisztán.

Azóta ki van kapcsolva ez a szutyok és ott figyel a polcon a dedikált usb telepítő, meg a közel száz gigás backup mappa amiből 2-3 óra 100%-ra rakom a 70 gigás rendszert. Bármilyen nyígja van a Windowsnak, megy a format C, aztán az előzőek, ezerszer többet érnek.

(#58160) brd válasza dugo_ (#58159) üzenetére


brd
nagyúr

Használni kell tudni. ;) Egy helyreállítási pont is tartalmazhat hibás adatot.

Az egy másik kérdés, hogy esetenként gyorsabb/egyszerűbb újratelepíteni/backupból visszahúzni, de ez nincs mindig így.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#58161) SP4C3 válasza dugo_ (#58159) üzenetére


SP4C3
veterán

+1

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#58162) SamSem58 válasza brd (#58156) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Hogy a gépemnek mi baja, azt sajnos én sem tudom, de már unom. Nálam valószínűleg az alaplap lesz - lassan kuka, mert itt már volt USB 3 nem érzékelés, merevlemezek lenyelése, és van, hogy egyik pillanatról a másikra szinte nem érzékel semmit, ha dolgozok valamiben, vagy böngészek, vagy bármi az megy, de azon kívül semmire sem reagál, egyszerűen lefagy minden, a legújabb a hangfájl hibája.... Ez a gép lassan már olyan mint az állatorvosi ló. :(((

A rendszer visszaállítás tényleg jó ha van, de ha nagy a gáz akkor jobb biztonsági mentésből helyreállítani a Winyót.

Samsem

(#58163) NEMO1968 válasza SamSem58 (#58162) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ja igen, Neked van az a csodamasinád :) .
Most ugrott be, hogy hasonló hibákkal vittem szervizbe egy asztali gépet, ott azt mondták, hogy a proci tápáramkörében volt egy kinyiffant kondi, és nem kapta meg a proci a stabil feszt.
Javasolnám, nézd át a kondikat az alaplapon, hátha Nálad is "csak " ilyen gond van.
Ha ez sem segít, tedd le a földre, táncold körbe háromszor keresztet lóbálva és tömjént égetve.
Szóval próbálkozz meg az ördögűzéssel ;] :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#58164) quailstorm válasza NEMO1968 (#58163) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Esetleg szálszakadás, ami még rosszabb és nem lehet ellene tenni.

(#58165) NEMO1968 válasza quailstorm (#58164) üzenetére


NEMO1968
őstag

Akkor tényleg alaplapcsere,de szegény már mindent megpróbált. Másik topicban alaposan kivesézték a témát. Na ne offoljunk tovább, mert kihajítanak benünket. :K :O :)

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#58166) SamSem58 válasza NEMO1968 (#58163) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz az ötletet... Jó pap is holtig tanul. Ha ördögűzéssel nem is, de szelleműzéssel foglalkozok. Ebből kifolyólag van itthon tömjén, szenteltvizet meg majd hozok a templomból... Hátha...

Samsem

(#58167) looser


looser
addikt

Sziasztok! Hogyan lehet mozdíthatatlanná tenni a tálcán lévő ikonokat?

Üdv!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#58168) Htibimor


Htibimor
senior tag

Sziasztok!

Ezt valaki már próbálta? http://sov24.hu/operacios-rendszerek/8-operacios-rendszerek-windows-7-professional-32-64bit-32-es-64-bites-online-aktivalhato-azonnali-villamgyors-kezbesites-e-mailben.html?gclid=CMH6yc2b2s0CFeUV0wodAPsArw

Hihető ez?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#58169) Sordoran


Sordoran
addikt

Üdv!

Windows 7 ultimate 64bit-es rendszerem van, és jelenleg totál kiakaszt a win update. Korábban is előfordult, hogy ha több update jött ki egyszerre, akkor órákig szöszmötölt vele, és az svchost.exe 50%-on pörgeti a 2 magos procit végig (a memória az nem problémás, max. 300mb ram-ot használ), majd végül kiírta a frissítések elérhetőek (automatikus letöltés, én döntöm el mikor telepít, vagyis leállításkor szokta). Na most volt egy 2 hét míg nem volt sokat használva a gép, így már 12 óra uptime alatt se jut végére ennek, és ugye elölről kezdi minden bekapcsoláskor. Ha belépek vezérlőpulton keresztül, akkor kiírja, hogy 11 fontos frissítés elérhető 115,2 MB, de ha rámegyek a telepítésre akkor órákkal később is 0 kb letöltve, 0% kész (ha csak egy frissítést jelölök ki szintén). Win fixit program szintén nem csinál semmit. SSD-n van, szóval még azt se mondhatom, hogy töredezett. Ha kikapcsolom az update-et, akkor megszűnik a proci terhelés.
Lehetséges lenne manuálisan letölteni a listázott frissítéseket, amiket kiad az update? Hátha ha ezeket felrakom utána már helyre áll a béke. Vagy inkább éjszakára hagyjam bekapcsolva, hátha másfél nap alatt magához tér? (amit nem szívesen tennék mondjuk, mégis csak asztali gép, van fogyasztása)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#58170) istvankeresz válasza Sordoran (#58169) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Próbáld meg kézzel rátolni a frissítéseket WSUS offline-al.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#58171) sz.j válasza Sordoran (#58169) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg próbáld ki ezt. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#58172) akaido válasza Htibimor (#58168) üzenetére


akaido
addikt

Mielőtt bármibe belemennél:
[link]
[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58173) Htibimor válasza akaido (#58172) üzenetére


Htibimor
senior tag

Köszi! Így már nem érdekel!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#58174) Sordoran válasza istvankeresz (#58170) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszi, ez jónak tűnik, le is szedtem vele frissítéseket, de nem tudom hogyan rakjam fel őket. Biztonságos a wsus update-es klienssel csak rátolni, felismeri azt mit kell felraknia, vagy a leszedett kis rar csomagokat egyesével rakjam fel? (ugye win update kilistázza a frissítéseket amik elérhetőek, csak nem szedi le, így ki tudnám szűrni mik hiányoznak)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#58175) Zafir78


Zafir78
tag

Sziasztok!
Ha élek a lehetőséggel és frissítek windows 10-re 7-ről, akkor várhatóan mennyi szabad helyem marad a rendszer meghajtón, ha most 4,5 GB van? Illetve játékok futtatásával mennyire lesz gond? Előre is kösz.

(#58176) looser válasza Zafir78 (#58175) üzenetére


looser
addikt

Szerintem ne frissíts, amíg teheted. A Windows 7 kiterjesztett támogatás vége 2020-ban lesz, addig hagyd a francba az egészet, csak jól járhatsz.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#58177) SP4C3 válasza Zafir78 (#58175) üzenetére


SP4C3
veterán

Attól függ milyen játékok, remélhetőleg semmi kompatibilitási hiba nem jelentkezik, és 4.5 free sp4c3 nem elég a frissítéshez, 20GB kell. (mókolással 8.5)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#58178) istvankeresz válasza Sordoran (#58174) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

A frissítéseket a WSUS Offline mappában lévő UpdateGenerator.exe-vel töltötted le. Felrakni pedig a WSUS Offline\client\updateinstaller.exe-vel tudod. Itt is össze pipázgatod, hogy miket tegyen fel (.net, silverlight, IE, st.) és nyomsz egy ok-t.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#58179) Zafir78 válasza looser (#58176) üzenetére


Zafir78
tag

Kösz mindenkinek a választ. Hajlok rá, hogy marad, semmi bajom vele, meg kevés is nagyon a szabad helyem.

(#58180) Zafir78 válasza Zafir78 (#58067) üzenetére


Zafir78
tag

Apropó szabad hely :)
Erre nem tudtok valamit, vagy hogy a fenébe nyerjek még szabad helyet? CCleaner természetesen alap, rendszervisszaállítási pont nincs, hibernáció letiltva, mégis szép lassan eljutottam oda, hogy csak 4,5 GB hely van már a C:n, winsx mappa 13,4 GB.

[ Szerkesztve ]

(#58181) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Én már korábban áttértem az újabb verzióra, de szülők még a 7-es rendszert használják, amit már lefrissíteni is kínszenvedés (kizárt, hogy ebben nincs benne az MS keze, a frissítés javító update természetesen nem oldotta meg a hibát). Mindegy, lépjünk túl ezen, lefrissült. És elvitte azt a pár giga szabad helyet is, ami volt a C-n. Jelenleg 35 (!!!) Gb-t emészt fel a win7 mappa, hogy lehet ezt kitakarítani? A saját cleanup toolja felejtős, rendszerfájlokkal együtt 960Mb felszabadítható helyet jelzett, lefuttattam, és lett 37Mb-al több hely.

Csak C meghajtó van, mivel az összes HDD-t kiiktattuk a gépekből, 64GB-s SSD-k kerültek bele. Az egyetlen adat, ami a C-n van tárolva, az az outlook ost fájlja, illetve az archív pst fájlok, mert ha azok átkerülnek a NAS-ra, és hálózati meghajtóról mountolódnak, akkor lelassul az outlook náluk, ezért maradtak a C-n. Semmi más nincs, program is alig van náluk telepítve, egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy a rendszernek valóban szüksége van 35Gb helyre, ezt viccnek tartom.

Tehát a kérdés: mivel lehet kitakarítani, ami valóban képes megkeresni a törölhető fájlokat, illetve tudja törölni is azokat?

Köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#58182) dugo_ válasza A_ScHuLcZ (#58181) üzenetére


dugo_
veterán

Wise Disk Cleaner.

(#58183) A_ScHuLcZ válasza dugo_ (#58182) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Megbízható, nem vágja szét a rendszert? (Nagyon kitolna velem, mert én az ország másik felén vagyok hozzájuk képest)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#58184) A_ScHuLcZ válasza dugo_ (#58182) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Valóban egész használhatónak tűnik. Régebben használtam, de úgy látom azóta sokat fejlesztettek rajta. Köszi! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#58185) dugo_ válasza A_ScHuLcZ (#58183) üzenetére


dugo_
veterán

Nem történt még ilyen velem, meg akkor miért írnám be? A gyártó Registry Cleanere viszont rendszeresen tönkreteszi az egyik warezolt szoftveremet, azt nem ajánlom. :U
A programon belül a Common Cleaner fül is fasza alapbeállításokon, illetve a Slimming Sytem fül alatt van még két opció a letöltött, már nem szükséges win update telepítők eltávolítására. Utóbbi fülön viszont alapértelmezetten törlés van beállítva minden mintamédiára is, ha esetleg szükség lenne a lazacfogó medvés videóra...

Plusz rá lehetne ereszteni egy töredezettségmentesítést egyből (a programon belül a sima defrag-en kívül van full optimization, ami elég szép munkát végez), mert több százalékos töredezettséget tud összehozni magának a win pár óra alatt friss telepítésnél.

(#58186) Kékes525 válasza dugo_ (#58185) üzenetére


Kékes525
félisten

A Wise Registry Cleaner nekem viszont nagyon bevált. A biztonságos módja még sohasem okozott galibát. A mély vizsgálati részt pedig odafigyeléssel jól lehet használni.
A CCleaner is nagyon jól tisztítja a felesleges fájlokat, én azt használom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58187) FF23 válasza A_ScHuLcZ (#58181) üzenetére


FF23
senior tag

Töröld a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download mappa tartalmát
Kapcsold ki a hibernálást, ha nincs használva.
Nézd meg, hogy rendszer-visszaállítás nem foglal-e sok helyet és állítsd be, ha kell.
Ha van elég memória, akkor a lapozófájlból is vehetsz vissza.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#58188) Paul14


Paul14
tag

Sziasztok!

Találkozott valaki hasonló problémával?
Ismerősöm facebookon játszott valami játékkal aztán kikapcsolt a gép utána ilyen osztott képernyő van.
HP Pavilion dv6000

(#58189) Top cat válasza Paul14 (#58188) üzenetére


Top cat
őstag

Valószínűleg videokártya hiba.

Már a poszt során is így néz ki?

(#58190) Paul14 válasza Top cat (#58189) üzenetére


Paul14
tag

Nem erről posztoltam de folyamatosan ilyen, kulso monitoron is

(#58191) Top cat válasza Paul14 (#58190) üzenetére


Top cat
őstag

A poszt-ot úgy értettem amikor bekapcsolod ( power on self test )

Ha igen tipikus VGA hiba. Reballozni lehet de nem biztos, hogy megéri.

(#58192) Paul14 válasza Top cat (#58191) üzenetére


Paul14
tag

Betolto kepernyo az jo, az asztal jelenik meg igy

(#58193) tpeter77 válasza Paul14 (#58192) üzenetére


tpeter77
addikt

csökkentett módban jó a kép?
Hirens boot CD-ről vagy linux boot pendrive-ról is akár próbáljátok ki.
Ha a grafikus résznél így becsíkoz, akkor a vga kártya ment mégis tönkre.
ha ott viszont jó, akkor lehet elég csak drivert cserélni a win alatt.
üdv.

(#58194) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok!

Vettem használtan egy DELL laptopot (Németországból), amihez járt alapból Windows 7 OEM op rendszer, laptop alján a kulcs. Sajnos a recovery particiót már törölték, így onnét nem tudom újrahúzni a rendszert, ám DELL support adott OEM Windows 7 telepítőt. A kulcsot beírva fel is települt minden ám aktiválásnál telefonos aktiválást kér.
Kérdésem az lenne, hogy ha felhívom hogy aktiválni szeretném, lehet-e bajom ebből? Nem tudom a gép vásárlásakor az OP rendszert is megvettem hivatalosan vagy ez nem így működik? Gondolom azt látják, hogy korábban Németországban volt beregisztrálva.

Peti

(#58195) SP4C3 válasza Petike168 (#58194) üzenetére


SP4C3
veterán

Illegál.
Bajod nem lesz belôle ha felhívod ôket, elmagyarázod a helyzetet és megmondják, hogy lehet-e vagy sem. Tudtommal csak az jogosult a rendszer használatára aki vette a lapost.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#58196) Kékes525


Kékes525
félisten

Mintegy 1 hete minden indításkor kimenő forgalmat kér: C:\Windows\EOONotify\EOONotify.exe Ez ha jól látom a Windows 10 updatehoz tartozik. A GWX contorol panel (1.7.4.1) nem foglalkozik ezzel. Letilthatom az állandó kimenőforgalmát?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58197) looser válasza Kékes525 (#58196) üzenetére


looser
addikt

Az első neve: End of Opportunity Notification
Mehet a levesbe mindkettő. Egy ideje már megnézem a frissítésekhez tartozó cikkeket a biztonság kedvéért, nehogy beférkőzzön még egyszer ez a dög :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#58198) Kékes525 válasza looser (#58197) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, letiltom. Gondolom, törölni nem érdemes, mert újra letöltheti.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58199) looser válasza Kékes525 (#58198) üzenetére


looser
addikt

Szerintem is elég, ha letiltod. De ha a hozzá tartozó frissítést (KB3173040) is törlöd, akkor tuti :-)
szerk: ha automatikus az opcionális frissítések fogadása nálad, akkor le fogja tölteni, inkább csak tiltás mégis.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#58200) Kékes525 válasza looser (#58199) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.