Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) ignisz válasza xxxx.x (#44950) üzenetére


ignisz
senior tag

Kösz, megpróbálom.

(#44952) szabonagyur válasza Fapomogacs (#44947) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkornaz ott hardveres hiba lesz... csak kitesztelnj csere hardverekkel tudnad.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44953) Rayman 2 válasza qqcqqc (#44932) üzenetére


Rayman 2
csendes tag

Sekinek sincs semmi
ötlete a problémára? :(

(#44954) LonGleY válasza Rayman 2 (#44931) üzenetére


LonGleY
veterán

Az újabb üzenetet rosszul linkelted válaszként, a jumperes kép meg vicces volt (komolyan gondoltad?). Ha master-en van, akkor jó. Más pata winyóra sem akar telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#44955) Rayman 2 válasza LonGleY (#44954) üzenetére


Rayman 2
csendes tag

Volt egy régi 80gbos vinyó arra települt de az most nem működik

(#44956) LonGleY válasza Rayman 2 (#44955) üzenetére


LonGleY
veterán

Vegyél satásat!.. Az legalább érne is valamit.

(#44957) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Egyszer a Win7 frissítette magát és észrevette, hogy nem eredeti, hanem feltört verzió lett feltelepítve.

Azóta hibaüzeneteket szokott feldobni a rendszer, hogy nem eredeti és egy eredeti példány beszerzését erölteti. Ugyanakkor az Asztal-on /Desktop/ a hátteret folyton lecseréli feketére.

Ezeket a dolgokat hogyan lehetne orvosolni ?

köszi szépen

(#44958) szabonagyur válasza Rayman 2 (#44955) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amit írtál szöveget nekem egyszer volt SATA vinyóval. A megoldás az volt, hogy csináltam egy particiót a telepítővel, rányomtam, hogy akkor telepítse. Kiírta, hogy nem támogatott az indítás a lemezről. Leokéztam, és kiléptem a telepítőből teljesen, gép újraindult majd újra bebootoltam. Bejött a telepítő, töröltem az 1DB particiót ami létrejött majd újra létrehoztam a particiót és utána engedtem.

@(#44957) Orionk: szerinted? Meg kéne venni és nem lenne probléma az eredetiség :W

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44959) DS39 válasza Orionk (#44957) üzenetére


DS39
nagyúr

fórum tetején ki van írva ez:

A topikban Alapelveink értelmében tilos a warez témák tárgyalása!

a kérdésedre szerintem magad is tudod a választ, vagy felraksz eredetit, vagy megkérdezed ott, ahonnan beszerezted a tört verziót.

[ Szerkesztve ]

(#44960) Rayman 2 válasza szabonagyur (#44958) üzenetére


Rayman 2
csendes tag

Sajna az sem segített.Csináltam particiót töröltem is ujrainditottam utána a telepitőtde ugyanez

(#44961) szabonagyur válasza Rayman 2 (#44960) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ne töröld le, tehát megcsinálod, kiírja a hülyesége ÉS NEM TÖRLÖD LE hanem itt bezárod az ablakot, majd a másik ablakot is bezárod és utána újraindul, gépet nem kapcsolod ki hanem egyből bebootolsz róla.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44962) kutymorg


kutymorg
tag

Sziasztok!
Adott egy ASUS EEPC, amire WIN7 HP-t szeretnék felrakni USB-ről, de a telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni.
Részletek itt: [klikk]
Valakinek ötlete?
Köszönöm!

(#44963) quailstorm válasza k-adi (#44948) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hiren's BootCD 15.2
Parted Magic
Memtest 86, 5.x verzió
ezekre van szükséged
HDD smart adatot kiolvasni, linux alól formázni, valamint a RAMot 64bitesen tesztelni

(#44964) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Egy legalis 64 bites rendszert hasznalok es meg regebben egy program ami keszit rendszervisszaallito pontokat (valami rendszer karbantarto, de nem emlekszem melyik volt es hogy telepitettem fel) osszekavarta a windows eredeti rendszervisszaallitasat. Vegulis a lenyeg, hogy azota mindig elvesznek a visszaallitasi pontok es nem tudom miert. Ez mitol lehet szerintetek? Azt a progit mar akkor letoroltem, de a windows sajatja nem mukodik jol, pedig elotte jo volt. Tehat visszaallitasi pontot tudok letrehozni, de mittomen 1 het mulva mar ha ranezek tok ures a lista. :F

Elnezest ha zavaros lett! Koszonom szepen a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#44965) LonGleY válasza Lauda (#44964) üzenetére


LonGleY
veterán

Macrium Reflect-tel készíthetsz rendes image-eket.

(#44966) Lauda válasza LonGleY (#44965) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! Meg sosem hallottam rola, mukodik is rendesen a visszaallitas? Ebbol ha jol neztem van free is, az is eleg?

(#44967) LonGleY válasza Lauda (#44966) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, a free is elég, és igen, jó a visszaállítás része is. Jelen pillanatban épp ezzel klónozom át egy HDD-ről SSD-re a win-t egy laptopon az USB-s bootolható ISO-ja segítségével, amit Rufus-szal egy pendrive-ra raktam.

(#44968) Lauda válasza LonGleY (#44967) üzenetére


Lauda
félisten

Szuper, orulok neki! Kiprobalnek par jatekot a notin es nem szeretnem ha osszekavarodna a rendszer, illetve ha megtortenne akkor vissza tudjam allitani a mostani allapotot.

Koszi a segitseget! :)

(#44969) Lauda válasza LonGleY (#44967) üzenetére


Lauda
félisten

A telepites elott valami winpe-t akar telepiteni. Ebbol nem lehet bajom, vagy mire kell ez? ;)

(#44970) LonGleY válasza Lauda (#44969) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem, nem akar. Telepítéskor egyedül a netet kell engedélyezni neki, hogy be tudjon regisztrálni az ingyenesként. WinPE csak akkor kell, ha win alapú bootlemezt is akarsz gyártani. Amúgy az csak egy keretrendszer, semmi galibát nem okoz.

(#44971) Lauda válasza LonGleY (#44970) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ha a no-ra nyomok, akkor leall a telepites, el se kezdi letolteni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44972) Lauda válasza LonGleY (#44970) üzenetére


Lauda
félisten

Ja bocs, az opcioknal ki kell venni. :W :D

LonGleY rajtam aztan nem fog ki a szemet. :DD

[ Szerkesztve ]

(#44973) LonGleY válasza Lauda (#44972) üzenetére


LonGleY
veterán

Ja, igen, elfelejtettem, hogy ilyen hülye installer-downloadere van.

(#44974) szabonagyur válasza LonGleY (#44973) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gondoltam leszedem én is megnézni mit tud, de a Trial résznél nálam nincs ingyenes lehetőség:

Megoldva.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44975) LonGleY válasza szabonagyur (#44974) üzenetére


LonGleY
veterán

(#44976) Lauda válasza LonGleY (#44973) üzenetére


Lauda
félisten

Azt hogy tudnam megoldani, hogy egy bizonyos konyvtarat ne clonozzon? A c-n van egy, ami kb 200 giga, filmek stb, azt nem feltem, vagy csak komplett meghajtokat lehet? Bocs a sok hulye kerdesert. :))

(#44977) LonGleY válasza Lauda (#44976) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem tudom, nincs előttem most.
Esetleg Google-keresés.

[ Szerkesztve ]

(#44978) Rayman 2 válasza szabonagyur (#44961) üzenetére


Rayman 2
csendes tag

Azt csináltam.
Megcsináltam a partíciót,kidobta a hibát,kiléptem,ujraindult a gép majd bebootoltam a lemezről de minden változatlan

(#44979) Lauda válasza LonGleY (#44977) üzenetére


Lauda
félisten

:R

Ahogy nezem lehet kulon kulon is, de csak a fizetosokkel. ;) Megy akkor az egesz.

(#44980) LonGleY válasza Lauda (#44979) üzenetére


LonGleY
veterán

Arra figyelj, hogy a 100 megás partícióval együtt mentsd a C-t!

Visszaálíltáskor is ezt a kettőt kell kiválasztani. Ha viszont új winyóra megy a visszaállítás, akkor aon ne is legyenek partíciók, ennyi a trükkje. Ha van maradék hely, az hozzácsapható a visszaállított partícióhoz, eleve akkorára szabható be, ahogy kell. Jó cucc ez.

[ Szerkesztve ]

(#44981) Lauda válasza LonGleY (#44980) üzenetére


Lauda
félisten

Rendben, koszi szepen! :)

(#44982) whited válasza DS39 (#44933) üzenetére


whited
addikt

de ha már fent van az új rendszer, akkor utólag hol tudom törölni az előzőét ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#44983) geris197 válasza DS39 (#44959) üzenetére


geris197
tag

Nehogy mán azt próbáld itt sugalni,hogy aki itt van a fórumon mindenkinek legális megvásárolt windóza van?.Nem adtok tán annyi pénzt érte?Mindenki a net adó ellen tüntet,itt meg legális winről társalogtok...röhejes.

(#44984) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Az mitől lehet,hogy egy mappát nem bírtam pl.úgy elnevezni,hogy"A Biblia üzenete",és csak úgy volt hajlandó elfogadni a változtatást,ha kis b-vel írom a Bibliát.
Utána fogta magát,és nagy B lett.
Saját magától.
Nem vallási kérdés! :)

Hülye kérdés,de még kiírom:a benne levő fájlokat károsodás érhette-e emiatt az elmezavar miatt?

[ Szerkesztve ]

(#44985) King Unique válasza Kezdő vagyok (#44984) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem ehhez kis/ nagy betűknek semmi köze, eleve csak a speciális \ /:*? " <> | karaktereket nem engedi belerakni a fájlok/ mappák neveibe.
Bár most 8.1 alól vagyok, de nálam az is simán engedte.

[ Szerkesztve ]

(#44986) szabonagyur válasza Kezdő vagyok (#44984) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes a szitu, nálam TC meg intéző is megcsinálta a mappát ahogy írtad, nem problémázott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44987) xxxx.x válasza Kezdő vagyok (#44984) üzenetére


xxxx.x
tag

Nálam is működik. - Vajon hányan próbálhattuk ki? :)

(#44988) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm mindenki válaszát!
Én még egy dologra tudok gondolni.
Ha jól emlékszem,a mappa nem volt üres,mikor át akartam nevezni az "új mappa"névről,hanem volt benne egy csomó speciális karakterrel írt RAR fájl.(Így jött le a netről,nem én neveztem át.)
Tehát magának a RAR fájloknak volt ilyen különleges ékezeteket tartalmazó elnevezésük.

Ebből csak azt akartam kihozni,hogy jártam már úgy,hogy egy letöltött mappának jó hosszú neve volt,mármint a beltartalmának valahol,és nem tudtam emiatt átmásolni egy külső USB-s adathordozó egyik belső mappájába,mert másolás után az a szöveg jelent meg,hogy miszerint a túl hosszú név miatt nem tudja átmásolni...(Mármint a Windows intéző).
Megoldás az volt,hogy egy új,külső mappába tettem a fájlokat.
(Tehát a mappában levő mappában azon belüli mappában nem engedte áttenni a túl hosszú név miatt,de ha csak símán csináltam neki egy új mappát,beletette,már nem volt hosszú a neve a Windowsnak.)

(#44989) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Sziasztok! 90gb-s C: partícióm van, és valószínűleg a vmware bekavart valamit, és eltűnt most ebből 40gb, tehát úgy jelzi mintha már majdnem tele lenne. Ha összeadom a mappák méretét kijön 38gb, rejtett mappákkal együtt persze. Mi a jó büdös francot kéne csinálnom? Letöröltem a vmware-t, meg a virtuális rendszert is amit véletlenül a C:-re raktam, de semmi. :U

(#44990) szabonagyur válasza Kezdő vagyok (#44988) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lehet, hogy a netről letöltöt fájlokat a megosztó használta és a mappát ezért nem tudta csak úgy átnevezni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44991) Kezdő vagyok válasza szabonagyur (#44990) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nem teljesen értem a válaszod,de az adott fájl torrentről jött le egyébként(aminek túl hosszú volt a neve.)

Ami pedig most történt,meglepődtem:Internet Explorerrel letöltve össze-vissza ékezetes RAR fájlokat kapok,Mozilla Firefox-szal a RAR fájlok neve helyesen jelenik meg.
Innen:

[link]

A letöltésre menve a kiválasztott könyv magyarázata töltődik le RAR formátumban nálam,csak egyszer össze-vissza ékezettel,egyszer meg normálisan.

(#44992) ignisz


ignisz
senior tag

Szép estét! Nem ide vágó a kérésem, de már nincs ötletem. Keresem a samsung s3 lte topikot. Már sokféle képpen beírtam, görgettem, de nem találom. Megköszönném ha valaki útba igazítana. Előre is köszönöm.

(#44993) lsebestyen válasza ignisz (#44992) üzenetére


lsebestyen
addikt

(#44994) ignisz válasza lsebestyen (#44993) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm

(#44995) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Üdv!
Vettem egy ASUS X751MD laptopot, amin most ki is cseréltem kapásból a HDD-t egy SDD-re.
Van bootolható pendrive-om és lemezem is Win7-el.
A gond ott van, hogy bekapcsolás után nem akar egyikről sem bootolni, hanem egyből bejön a BIOS :F
A BIOS látja mindkét eszközt.
Mit csináljak, hogy bootoljon? :F
Thx! :R

ps.: Win8 matrica van a laptopon, lehetséges az, hogy csak Win8-al működik?? :F

[ Szerkesztve ]

(#44996) szabonagyur válasza ALLAT001 (#44995) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

1. driver csak Win8.1-hez van
2. ha kikapcsolod a fastbootot bios-ban akkor tudsz pendriveról telepíteni win7-et de mivel driver nincs Win8.1-et rakj fel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44997) ALLAT001 válasza szabonagyur (#44996) üzenetére


ALLAT001
senior tag

És mi lesz ha felteszem a Win7-et és nem lesz driver? :DDD

(#44998) szabonagyur válasza ALLAT001 (#44997) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lesz egy géped amin semmit nem tudsz használni, mi lenne, részemről semmi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44999) ALLAT001 válasza szabonagyur (#44998) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Kipróbáltam, boot közben széjjel fagyott :o
Ilyen gépet... :U

(#45000) szabonagyur válasza ALLAT001 (#44999) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gondolom a fast booton kívül ki kéne lőni az UEFI módot is hiszen a telepítőd azt sem tudja.

Látom te is a gépet specifikáció alapján vetted meg, de a driver támogatás már nem érdekelt. :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.