Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) CJ4567 válasza Csöves (#44898) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem is, de sokáig soha ne keressenen volt, most kiabáláson van.
De havi 1 ilyen, néha 2 kép bőven kibírható szerintem.

No Sana No Life

(#44902) Bjørgersson válasza DS39 (#44897) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem a Windows 7 topikot, hanem a fórumot.

(#44894) szabonagyur: [link]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44903) szabonagyur válasza Bjørgersson (#44902) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia neked is.... de hiába is pattogsz, ha rendbe akarod rakni a fórumot kezd a trollokkal akik havonta megkérdezik ugyanazt... vagy éppen 5 perc alatt egy témában 20 szót írnak le 20 hozzászólásban vagy nem tudják használni a keresőt sem ;)
Ha ez mind meg van akkor sem lehet belekötni, hogy a témával kapcsolatos képet linkel be.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44904) LonGleY válasza szabonagyur (#44903) üzenetére


LonGleY
veterán

Néha hasznos egyébként, fél nappal korábban manuálisan ráfrissítek, ha látok ilyet. Bár aki nem foglalkozik a témával, annak valóban tök mindegy, a többieknek meg automatikus...

(#44905) Bjørgersson válasza szabonagyur (#44903) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mi volt ezen pattogás? Egy egyszerű kérdést tettem fel...

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44906) szabonagyur válasza LonGleY (#44904) üzenetére


szabonagyur
félisten

Értem, hogy nem sok embert érdekel, de van akit igen. Én is kitudnék rakni innen nem egy embert mivel csak a hülyeséget írja be vagy kérdezi meg ezredik alkalommal mégsem pattogok miatta ennyit, ignorálom aztán olvasom a következőt ami érdekel/érint.

Most ha úgy nézzük és nagyon szigorúak akarunk lenni akkor minden 10. komment nem tartozik 100%-ban ide.

@(#44905) kovy29: nézd meg mire válaszoltam;)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44907) shaggy


shaggy
aktív tag

Üdv!

Lehetőségem nyílt a sulin keresztül az MSDNAA-ról eredeti windows dolgok letöltésére.

Leszedtem a win7-et és a kérdésem az lenne amit ott kaptam hozzá serial számot az csak egy gép felrakására jogosít fel gondolom igen de megkérdem.

Szóval ha ugyanazzal a serial akarom felrakni egy másik gépre akkor az nem fog működni?

(#44908) whited


whited
addikt

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni, hogy amikor tiszta telepítést csinálok egy gépre de már volt előtte 1 w7 rajta, akkor leformatálom a HDD-t és felteszem a másikat, akkor a boot sorrendnél az előző "windows7" még ott marad, azt hogy lehet eltüntetni?

A másik pedig, hogy mikor kész a telepítés vannak bizonyos komponensek amikhez kell driver, de ugye ezeken a meg nem léte nem befolyásolja a működést, mint pl a billentyűzet HID ha jól emlékszem.
Fel kell ezeket is tenni?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#44909) vlevi válasza whited (#44908) üzenetére


vlevi
nagyúr

"akkor leformatálom a HDD-t és felteszem a másikat,"
Ha úgy csinálod, hogy az új telepítése közben törlöd az összes partíciót a HDD-ről, akkor nem marad meg semmi a régi rendszerből.

(#44910) whited válasza vlevi (#44909) üzenetére


whited
addikt

de az volt a probléma, hogy 2 felé volt szedve, és a másik partíciót nem bántottam csak ezt mert azon adatok voltak amik kellettek

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#44911) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

windows 7 (home premium) 64 bit vagy 32? 2gb memória van a gépbe. Valahol olvastam olyat hogy több memóriát használ a 32bites. Vélemény?

(#44912) szabonagyur válasza gorje (#44911) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

64bit használ többet 100-200Mb-al, neked a 32es elég.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44913) gorje válasza szabonagyur (#44912) üzenetére


gorje
senior tag

és ha csak minimális papós felhasználás lesz. skype, böngésző, net tv, tecső akkor is elfogyna (tudom relatív)? Q5200 proci, 1333ddr3. 64 bit jobban tudna hasítani? (nem mintha annyira lényeg lenne, csak érdeklődöm)

(#44914) ignisz


ignisz
senior tag

Szép estét! A napokban feltelepítettem az ATI Catalyst Control Centert. Hogy lehet a gépről eltávolítani? Program eltávolítás meg volt, mégis mindenhol megtalálható. A segítséget előre is köszönöm.

(#44915) szabonagyur válasza gorje (#44913) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lenne semmivel sem gyorsabb, továbbra is 32-es, de ha annyira 64-et akarsz hát rakd, senki nem tart fel, netezni oly mindegy.

@(#44914) ignisz: valamit mégsem szedtél le, ha az AMD eltávolítójával csinálod a Catalyst lemegy, max próbáld meg a DDU-val leszedni.

@(#44916) kpal: keresőt nem szokás használni? Minden nap megkérdi valaki, és nem nem frissül, valószínűleg vége.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44916) kpal


kpal
veterán

Nálatok frissül az árfolyam ? 21 napja semmi .

(#44917) gorje válasza szabonagyur (#44915) üzenetére


gorje
senior tag

köszönöm a válaszod. home premium 32bit lesz. proLasso-rol vélemény?

(#44918) szabonagyur válasza gorje (#44917) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az meg mi?

A Home premium jó

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44919) vlevi válasza gorje (#44911) üzenetére


vlevi
nagyúr

2Gigára teljesen felesleges a 64 bit.

(#44920) gorje válasza szabonagyur (#44918) üzenetére


gorje
senior tag

http://dirtywindows.hu/2011/07/31/7-1-0-436/

Koszi vlevi neked is

(#44921) szabonagyur válasza gorje (#44920) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sosem használtam, nem tudom jó e vagy kell e, szerintem nem kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44922) ignisz válasza szabonagyur (#44915) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm a segítséget. DDU-val lement.

(#44923) gorje válasza szabonagyur (#44921) üzenetére


gorje
senior tag

Koszi! Jo8

(#44924) sanzi89


sanzi89
addikt

Friss telepítésű rendszeremnél a Sajátgépben nem jelenik meg rendesen a meghajtók ikonjai. Mellékelek egy képet a hibáról. Mit tudnék vele kezdeni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#44925) LonGleY válasza sanzi89 (#44924) üzenetére


LonGleY
veterán

Mennyire totál friss? Elegeve ez fogadott?

(#44926) brd válasza sanzi89 (#44924) üzenetére


brd
nagyúr

Telepítsd vissza a HDSentinelt, és kapcsold ki a meghajtó ikonok lecserélését.

The only real valuable thing is intuition.

(#44927) sanzi89 válasza LonGleY (#44925) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem, egy pár programot/Win Update-et tettem már fel rá. Eredetileg jók voltak az ikonok, út közben kavarodott el valami. (Adobe Reader, Chrome, Office 2010, Transmission, Serviio, HD Sentinel amiket felraktam).

@brd
Köszi a tippet, ez lett végül is a megoldás. Visszaraktam a HD Sentinelt, majd újra letöröltem és akkor visszakaptam a gyári ikonokat. Valamiért az első uninstalálásnál nem sikerült, pedig semmi hibaüzenetet nem kaptam.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#44928) Bagira01


Bagira01
veterán

Vettem egy Windows 7 Pro OA matricás dell gépet. Hdd formázva lett. Ha én most erre rakok egy XP-t akkor az úgy mennyire hivatalos?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#44929) sanzi89 válasza Bagira01 (#44928) üzenetére


sanzi89
addikt

Egy kis olvasmány.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#44930) LonGleY válasza Bagira01 (#44928) üzenetére


LonGleY
veterán

Miért XP-zel egy többre hivatott gépen? Ha nem egy kifejezett program vagy eszköz miatt, akkor nagy hülyeséget tervezel elkövetni.

(#44931) Rayman 2


Rayman 2
csendes tag

Üdv!a gond a következő Adott egy pata vinyó.Rá akartam tenni a win7et ám egy ilyen hibaüzenetet adott: a windows nem telepithető erre a lemezre.Előfordulhat,hogy a hardver nem támogatja a rendszerinditást erről a lemezről.Győződjön meg arról hogy a lemezvezérlő engedélyezve van a biosban
http://kepfeltoltes.hu/141120/F_nyk_p1982_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (ezen a képen még rosszul jumpereltem ezért látta 33gb-nak,mostmár rendesen 200nak látja,de attól még a helyzet változatlan)
http://kepfeltoltes.hu/141120/F_nyk_p1981_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
igy jumpereltem: http://kepfeltoltes.hu/141121/F_nyk_p1985_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
alaplap:asrock n68 vs3 fx
táp:chieftec 450w

(#44932) qqcqqc válasza Rayman 2 (#44931) üzenetére


qqcqqc
őstag

lehetne a [link]-et használni a képeknél?

(#44933) DS39 válasza whited (#44910) üzenetére


DS39
nagyúr

az adat partíció ilyen szempontból nem számít, valószínűleg a régi system reserved partíció maradt meg, azt nyugodtan lehet törölni, az új rendszer telepítésénél abból is létrejön egy új.

a másik kérdésedhez pedig, szerintem akkor van lesz egy normális rendszered, ha minden eszközhöz feltelepíted a driverét, tehát az eszközkezelőben semmi mellett ne legyen sárga háromszögben felkiáltójel.

[ Szerkesztve ]

(#44934) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Segítségetek kérném. Hálókártya teszt program fellelhető valahol? Úgy gondolom a probléma orvoslására "ping 127.0.0.1" parancs a fizikai réteg hibáinak vizsgálatára alkalmatlan. A hiba jelenség : abban mutatkozik hogy bizonyos idő elteltével böngészés során a megnyitott weblapok nem jelennek meg, mintha nem lenne internet kapcsolat. "szerver azonosítás folyamatban.." üzenet olvasható. Ha IP cím alapján keresek rá az oldalra úgy megjelenik, ebből következtettem arra, szolgáltatóm DNS szervere nem üzemel. Csakhogy, ha a gépet újraindítom akkor mintha semmi sem történt volna minden tökéletesen megy, a következő ilyen esetig. Valakinek javaslata ötlete? Köszönöm.

Üdv: J.M.

(#44935) xxxx.x válasza JokerMaffia (#44934) üzenetére


xxxx.x
tag

Ki a szolgáltatód? Az enyém Invitel. :O
A hiba hasonló nálam is. Egész este "hibásak" az oldalak. (PH. OLX, Vatera...stb.)

(#44936) ignisz


ignisz
senior tag

Szép estét! Tegnap délután óta többször volt kék halál. Kb két hete volt újra telepítve a gép. Játékok nincsenek, nem játszok. Néhány alap program van csak telepítve. Az előbbi kék halálnál két oldal volt megnyitva és egy torrent kliens futott. Ezt a klienst régóta használom. Mi lehet a gond? A segítséget előre is köszönöm.

(#44937) JokerMaffia válasza xxxx.x (#44935) üzenetére


JokerMaffia
tag

A szolgáltatóm, ezen elérhetőségen található. [link]

J.M.

(#44938) Bjørgersson válasza JokerMaffia (#44937) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jó öreg vidanet. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44939) Fapomogacs


Fapomogacs
tag

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon, így elképzelhető, nem jó helyre írom amit írok, de nagy segítségre lenne szükségem.

Adott egy FM1-es alaplap a hozzá tartozó A4 3300-as procival. Minden kiválóan működik rajta már amit a bios-ból és az ott állítható dolgokból kiderült.
Mind a 2 memória slot, az APU, PCI-E VGA, USB, szóval minden. A többi alkatrész 100% hogy jó.
A merevlemezt is látja, ám amikor telepíteni szeretném a Win 7-et USB-ről, betölti a fehér csíkot majd átugrik a win logós részre, de mielőtt bejönne a zöld futkosó csík kékhalálozik a gép, kipróbáltam 64 és 32 bittel is de semmi. (Mind a 2 rendszer már működött előtte, kb. 1 nappal.)

Elkeseredésemben elindítottam egy XP SP3-as telepítőt, ami leellenőrizte a rendszer összetevőket, majd particionáltam a merevlemezt, formázás, utána win másolta a fájlokat a lemezre hiba nélkül, újraindítás és ismét, rendszer betöltés előtt fagyás, gép újraindul.

Mindenképpen Win 7-et szeretnék rá, esetleg tudtok valami megoldást?

A neten nem találtam konkrétan ilyen hibára megoldást, pedig közel 10 órát keresgéltem már.

Én a merevlemez vezérlőre gondoltam először vagy kábelre, de akkor hogy rakta volna fel az XP az összes fájlt hiba nélkül?

§§ A pénzt sokszor el lehet játszani, a becsületet csak egyszer. §§

(#44940) szabonagyur válasza Fapomogacs (#44939) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Memoria hiba így elsőre. Hány db van benne? Ha 2 akkor ki kéne venni egyiket és úgy megnézni.

Amúgy Win7 esetében már nincs a zöld csík, az csak Vista esetében meg egyes nagyon alacsony felbontású monitornál jött elő.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44941) Fapomogacs válasza szabonagyur (#44940) üzenetére


Fapomogacs
tag

1db van benne 2gb Kingston 1600Mhz Hyper X
A memóriát teszteltem egy másik gépben és ott kiválóan működik, AIDA64 és memtest is futott rajta gond nélkül.
Ez a nagy bajom, hogy minden kiváló, egyszerűen a lapon és procin kívül minden mást alaposan teszteltem de mégsem megy.

Arra a zöld csíkra gondolok, hogy SP1-es Win 7-nél a fehér csík után jön egy sor, ahol szaggatott zöld sávok mennek balról jobbra, nekem legalább is így csinálja.

[ Szerkesztve ]

§§ A pénzt sokszor el lehet játszani, a becsületet csak egyszer. §§

(#44942) Fapomogacs válasza Fapomogacs (#44941) üzenetére


Fapomogacs
tag

Lehet az hogy a lap utálja ezt a memóriát és nem képes megfelelően kezelni?

§§ A pénzt sokszor el lehet játszani, a becsületet csak egyszer. §§

(#44943) szabonagyur válasza Fapomogacs (#44941) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor nincs jobb tippem, HDD hibátlan?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44944) Fapomogacs válasza szabonagyur (#44943) üzenetére


Fapomogacs
tag

Azt is kipróbáltam egy másik gépben, 100/100-as, HDDSentinel szerint hibátlan. Smart értékek is hibátlanok.

Még soha nem találkoztam ilyen problémával, az utolsó mentsváram másik memóriamodul kipróbálása.
Ha az sem megy, irány a bontó.

A bios beállításokat végigzongoráztam A-Z-ig majd vissza. Bios flash megvolt FB-FC-FD is több nincs.

A proci hibát én kizárnám, már ami az APU-t illeti, gondoltam erre is a memória miatt (shared), de miután csak VGA-val is ugyan ezt csinálta nem hiszem hogy baja lenne.

Valami alaplapi zavar talán...

Köszönöm a segítséget, legalább nem vagyok egyedül a probléma megoldhatatlanságával.
:R

§§ A pénzt sokszor el lehet játszani, a becsületet csak egyszer. §§

(#44945) szabonagyur válasza Fapomogacs (#44944) üzenetére


szabonagyur
félisten

És mi változott az utolsó működő rendszer óta? Ahogy írtad 1 napja még ment.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44946) k-adi


k-adi
nagyúr

Sziasztok. Mobilról írom ezeket a sorokat, ezért előre elnézést kérek ha félre gépelek valamit.

Röviden: Egyik újraindulás után a laptopom (lenovo y570) egyszer csak elkezdett tölteni ész nélkül és nagyjából teljesen behalt a gép... Na szó mi szó, ideges lettem, meg amúgyis 3eve fent volt a Windows rajta így úgy döntöttem hogy leformatalom, ujrahuzom.
Eddig minden oké.... A bajok a Windows 7 telepítésével kezdődtek.

A probléma: A Windows 7 telepítő második fázisban errort dob.
Windows telepítő fájlok másolását atugorja,*** azonnal kipipálja, de a Windows telepítő fájlok kicsomagolasanal 80% körül errort dob.

Windows 7 Hibakód ---- 0x80070570

***Valószínűleg azért ugorja át a másolást mert már többször próbáltam telepíteni és beragadt???
Neten kerestem megoldást persze, eddig annyit találtam hogy Memória hiba lesz talán. (2db van benne)

Szívesen raknék be képeket de még nem jöttem rá hogyan kell telorol :D de gondolom itt már mindenki látott Windows 7 telepítőt.

Hiaba formataltam a fájlok másolását mindig atugorja, de most sikerült a telepítőn belül /javítás gomb után egy parancssorba jutni ahol most is épp tart a formázás. Remélhetőleg ez kiszedi az ideiglenes telepítő fájlokat és akkor nem ugorja át az első lépést..... De a fő gond ugye a második lépésnél, a Windows telepítő fájlok kicsomagolasanal lép fel.

Persze probáltam más DVD vel és
Iso val is, ugyanaz a hiba van mindig.

Van ötletetek hogyan lehetne túl jutni a telepítés ezen szakaszán??

Btw.: Elsőre 32bites felment, de nekem 64bites kellene, ezért azt leformataltam de a 64bites már nem megy fel, pedig eddig is az volt 3 évig.

(#44947) Fapomogacs válasza szabonagyur (#44945) üzenetére


Fapomogacs
tag

A rendszert amivel próbálkoztam az ment az előző nap persze másik gépen, maga a konfig ezzel a lappal és procival nem ment nálam soha.

§§ A pénzt sokszor el lehet játszani, a becsületet csak egyszer. §§

(#44948) k-adi válasza k-adi (#44946) üzenetére


k-adi
nagyúr

Megtörtént a Windows 7 telepítőjében elérhető parancssorral a formatalas,.. Vagyis nem, mert kiakadt 19%nal. Újraindult a gép, most meg win7 telepitesnel azt írja amikor választanék hdd t a Windowsnak hogy a" windows nem telepíthető erre a lemezre. a lemez rövid időn belül meghibásodhat.."stb.

Jól érzem akkor, hogy a formatalas meghülyitette a "rendszert"??

Most épp ott tartok, hogy USB-ről próbálok bootoloni DOSba és DOSból formatalni, hátha most ezzel végigmegy a format és ezután legalább engedi majd egyáltalán elkezdeni a Windows 7 telepítést....de persze nem engedi.
Error 61. Ilyen DOS hibát nem is ismerek, milyen hiba ez? Írás megtagadás hiba??

Szerintetek ha törlöm a partíciókat a Windows 7 telepítőjén keresztül és létrehozok újakat (1 a rendszernek, 1 adatoknak) akkor a telepítő nem fogja hibásnak érzékelni a HDD t és majd engedi telepíteni??

Tehát: 1. Hogyan töröljem, formataljam le, hogy a Windows 7 telepítő ne sikitson hogy rossz a HDD.
2. Hogyan jussak tovább a Windows 7 telepítőben a "Windows telepítő fájlok kicsomagolasa 80% nal error hibán?? Azaz ennél: Windows 7 telepítő Hibakód ---- 0x80070570

Most már tényleg kezd idegesíteni hogy telefonról kell pötyögnöm és amúgy egyszerű Windows 7 telepítés lenne... :D egyre szarabb a helyzet sajnos, eddig csak a telepítő akadt el, de most már hibásnak érzékeli a HDD t is. :D
Kérlek segítsetek szerencsétlen lelkemen valami tuti tanáccsal :D

(#44949) ignisz válasza ignisz (#44936) üzenetére


ignisz
senior tag

Erre tud valaki segíteni?

(#44950) xxxx.x válasza ignisz (#44936) üzenetére


xxxx.x
tag

Bluescreenview hátha segít.

Memória tesztet futtatnék a helyedben, esetleg hdd probléma.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.