Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) #41133696 válasza DS39 (#44700) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#44702) kispx válasza DS39 (#44700) üzenetére


kispx
addikt

(#44703) DS39


DS39
nagyúr

köszi mindkettőtöknek. :)

(#44704) rgeorge válasza DS39 (#44700) üzenetére


rgeorge
addikt

Nálam a KB2982378-t szeptember 11-én telepítette a WU, egyébként szeptember 9-i a dátuma:
On September 9, 2014, Microsoft released the 2982378 update for supported editions of Windows 7 and Windows Server 2008 R2. The update adds additional protection for users’ credentials when logging on to a Windows 7 or Windows Server 2008 R2 system by ensuring that credentials are cleaned up immediately instead of waiting until a Kerberos TGT (Ticket Granting Ticket) has been obtained. For more information about this update, including download links, see Microsoft Knowledge Base Article 2982378.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#44705) ignisz


ignisz
senior tag

Szép estét! Stabilan futó win7-es gépben alaplapot és procit cseréltem. Az első indításkor rögtön hiba üzenet, Indító javítót akar indítani vagy windows normál indítás. Ez miért van?
Újra akartam a win7-et telepíteni,akkor meg a dvd olvasó illesztőjét kérte, s nem csinál semmi mást. Ennek az olvasónak soha nem volt telepítője, sokszor volt rendszer telepítés és soha nem kért telepítő lemezt. Ez mi? Bocs ha hosszan írtam.

(#44706) szabonagyur válasza ignisz (#44705) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

1. kérdés: ezt komolyan kérded, hogy miért nem szereti a rendszer az új alaplapot? Az alaplap cserét csak megfelelően előkészített környezetben lehet megoldani.

2. kérdés. dugd ne USB3-as portba a telepítő médiát.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44707) ignisz válasza szabonagyur (#44706) üzenetére


ignisz
senior tag

Hello! Nem először építek gépet, telepítek rendszert. SATA DVD olvasóról van szó.

(#44708) szabonagyur válasza ignisz (#44707) üzenetére


szabonagyur
félisten

Alaplap milyen? Nem lehet, hogy UEFI-be van rakva?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44709) ignisz válasza szabonagyur (#44708) üzenetére


ignisz
senior tag

Alaplap: ASUS H81M-A, ASUS UEFI BIOS Utility, EZ- Mode

[ Szerkesztve ]

(#44710) szabonagyur válasza ignisz (#44709) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van a beállításokban benne valahol egy rész ahol a secure bootot, fast bootot és UEFI-t kapcsold ki. Gondolom Win7 nem ebben volt telepítve. Elvben ezek a boot fülnél lesznek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44711) ignisz válasza szabonagyur (#44710) üzenetére


ignisz
senior tag

A win7 sima BIOS-os gépen volt telepítve. Olyat találtam, három lehetőség van: UEFI és Legacy OPROM, Legacy OPROM only, UEFI only.

[ Szerkesztve ]

(#44712) szabonagyur válasza ignisz (#44711) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elvben az utolsó kettő-ből mindkettőnek jónak kell lennie. Kezd a sima legacy-val.

Elírtam, módosítottam. Az only UEFI a hiba nálad, szóval legacyba rakd.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44713) ignisz válasza szabonagyur (#44712) üzenetére


ignisz
senior tag

Alapból az első van.

(#44714) ignisz válasza szabonagyur (#44712) üzenetére


ignisz
senior tag

Átraktam csak Legacy, de ugyanaz amit írtam: Indítási javítás... Vagy Win normál indítás. Nem áll fel a windows.

(#44715) Doky586 válasza Integrator (#44695) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Valutaváltó 11 napja nem frissít."

Nálam is dettó ue. Gondolom Gyurcsány letiltatta az IP-t állambiztonsági okokból..
az EUR árfolyan utolsó (2 hetes) frissítése 309Ft-on állt, azóta már 315Ft..
Az emberek háborognának ha a képernyőn képükbe tolnák a Ft kezdődő mélyrepülését..

[ Szerkesztve ]

(#44716) szabonagyur válasza ignisz (#44714) üzenetére


szabonagyur
félisten

Javítással nem megy? Amúgy a telepített rendszerről lemondhatsz szerintem... Miről mire váltottál? Drivereket leszedted előre?

@(#44715) Doky586: Istenem... ekkora hülyeséget, ezt megtarthattad volna magadnak. Se nem igaz, se nem vicces. Ugyanilyen beragadása volt már az időjárásnak is, lehet simán a kiszolgáló behalt amiről lehúzza az adatokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44717) ignisz válasza szabonagyur (#44716) üzenetére


ignisz
senior tag

Akartam újra telepíteni, de akkor meg a lemez olvasóval van gondja.

(#44718) szabonagyur válasza ignisz (#44717) üzenetére


szabonagyur
félisten

De most nézd meg az újratelepítést, hogy kikapcsoltad az UEFI dolgot, most már menni kellene.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44719) ignisz válasza szabonagyur (#44718) üzenetére


ignisz
senior tag

Újratelepítésnél sincs változás. Az alaplaphoz adtak telepítő lemezt, de hiába teszem be a lemez olvasó illesztőjét akkor is hiányolja. Régi 775-ös proci foglalatú alaplapról váltottunk.

(#44720) szabonagyur válasza ignisz (#44719) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkora generiáció váltásnál ne csodálkozz, hogy nem ment a régi rendszer.

Próbáld meg USB telepítővel akkor, hátha azzal jobb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44721) ignisz válasza szabonagyur (#44720) üzenetére


ignisz
senior tag

USB telepítő készítéséről és használatáról tudnál adni egy megbízható leírást?

(#44722) LonGleY válasza ignisz (#44721) üzenetére


LonGleY
veterán

Fogsz egy normális win verziót, lehetőleg egy frissítésekkel integráltat.

Fogod a Rufus nevű programot, kiválasztod az ISO-t, kiválasztod a pendrive-ot és ráböksz a Start gombra. Igazán bonyolult. :]

(#44723) szabonagyur válasza ignisz (#44721) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha van egy Win7-es géped akkor ezt leszeded: [link] Jobb oldalt van a Download fül, feltelepít majd elindítod, ISO fájlt berakod és végig megy a dolog.

Ha nem WIn8-as a gép akkor meg ezzel:[link] Ezt leszeded, elindítod, betallózod az ISO fájlt majd a felső részen kiválasztod, hogy UEFI vagy MBR típusú, elvben ez az alapértelmezett is, mást nem módosítasz rajta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44724) ignisz válasza szabonagyur (#44723) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm a segítséged neked és LonGleY -nek is. Holnap jelentkezem hogy mire jutottam a problémával.

(#44725) kraftxld válasza Doky586 (#44715) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nálam se megy itt a világ végén :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#44726) kp78


kp78
addikt

Üdv! Mitől lehet, hogy az asztalra kitett gyári árfolyam figyelő 13 napja nem frissül? :F

(#44727) szabonagyur válasza kp78 (#44726) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

Olvass vissza max 10-et... meglátod, hogy másnak sem megy, okát nem tudni. Lehet teljesen megszűnik a gadget támogatás vagy csak a forrás szerver halt be.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44728) kp78 válasza szabonagyur (#44727) üzenetére


kp78
addikt

:R
A minialkalmazás szóra kerestem, és arra nem adott találatot, de az árfolyamra már látom, hogy másnál is rossz. :(
Bocsánat, kicsit fáradt vagyok :)

(#44729) Integrator


Integrator
aktív tag

Valami normális, használható, nem gagyi alternatíva a currency gagdet helyett?

(#44730) Minike


Minike
csendes tag

Sziasztok

Kene egy kis gyors segitseg, nem talallok ra megoldast.

Azt csinalja Win7, hogy ha tallozni akarok barmit kifagy az adott program. PL, Firefox letoltesnel kijon az ablak hova mentse 1-2 masodperc kifagy kilep. Telepitesnel be akarom tallozni a helyet kifagy es kilep a telepito.

Erre van valami megoldas az ujratelepitesen kivul?

Koszi

(#44731) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot! szabonagyur és LonGleY Köszönöm a tegnapi segítséget. Az útmutatás alapján megcsináltam az USB- bootolást, sikerült feltelepíteni a windowst. További szép napot.

(#44732) spiritex


spiritex
veterán

Nem tudtok olyan böngészőt, amiben lehet állítani a hangkimenetet?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44733) geris197


geris197
tag

Üdvözletem!
Van egy nem mai gépem,kb.10 éves.2x1 Gb Ram van benne DDR2.Az alaplapom Asrock és van rajta még két slot DDR3 memóriának.Kérdésem az,hogy ha bővíteni akarom a Ram-ot akkor hogyan éri meg?DDr2-ből vegyek bele 2x2GB-ot vagy 1x4GB vagy a DDR3-ast?Az még nem volt benne sose csak az alaplapon látom a helyét,gondolom kezelni fogja? :B Ja,és egy 300GB-os vinyó is van benne ami full megtelt már és lehet az is okozza a lassulást nem csak a kevés memória.Azt is akarok bele tenni pluszban még egyet,csak még nem döntöttem el hanyast,az 500 és az 1TB-os között nem sok a különbség

(#44734) AlyrArkhon válasza geris197 (#44733) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

tudomásom szerint a vegyes alaplapokban benne van a kétfajta foglalat, de egyszerre csak az egyik fajta megy, tehát semmiképp nem adódnak össze a memóriák. emiatt én a ddr3-at javasolnám, későbbi esetleges felhasználás miatt... vinyóból ugyanezért az 1 terást afatvinyónak, és esetleg később a kisebb helyett SSD-t.

#44729 Integrator xe.com?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#44735) xmad


xmad
őstag

ujra telepitettem a windows 7-et.. most épp a directx -et raknám fel de mindig ezt irja ki:

DirectX Setup Error: An intenal error occured.

mit lehet ezzel kezdeni?

(#44736) #73959936 válasza xmad (#44735) üzenetére


#73959936
törölt tag

Próbáld ezzel

(#44737) geris197 válasza AlyrArkhon (#44734) üzenetére


geris197
tag

Köszönöm a választ. :)

(#44738) alexnowan


alexnowan
aktív tag

Ezt írta a napló amikor a World of Tanksom inditáskor egy villanást csinált csak és semmi mást:

Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

Fordítanátok hogy mit kell csinálnom? :R :R :R

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#44739) CJ4567


CJ4567
veterán

A mostani updatetől nem lesz bugos a rendszer, nyugodtan fel lehet rakni?

No Sana No Life

(#44740) DS39 válasza CJ4567 (#44739) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam nem volt gond. :)

(#44741) Z-77 válasza Integrator (#44729) üzenetére


Z-77
tag

http://www.napiarfolyam.hu/gadget

Csúnya de működik.

[ Szerkesztve ]

(#44742) spiritex


spiritex
veterán

Ma hallottam egy számomra érthetetlen, már-már misztikus dolgot: szerintetek hogy lehetséges az, hogy az illető firefox-ban nézett egy youtube videót hdmi kábellel a LED tv-jére kilőve a képet és a hangot, és azt mondja, hogy egy bizonyos idő után a hang hirtelen nem a tv-ből jött, hanem az alaplapi hangkártyára kötött hangszóróból. Win7-ben az LG TV van beállítva alapértelmezett hangeszköznek azért, hogy a böngésző (így a youtube) hangja a tv-ből tudjon szólni.
(Korábban azért kérdeztem, hogy létezik-e olyan böngésző, amiben lehet állítani a hangkimenetet, mert ha fix-re be lenne állítva, akkor talán nem történetne meg ilyen.)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44743) ngabor94


ngabor94
tag

hali
Korábban a fájlok áthelyezésénél, amikor simán megfogtam és beraktam a másik elé vagy után akkor mindig megjelenített egy kis csíkot a két elem között, hogy azok közé akarom berakni, viszont mostanában valamiért nem csinálja ezt, és mindig amikor áthelyezni akarom akkor vagy megnyitja vagy belerakja a mappába, Vissza lehet valahol állítani a régi módszert hogy mozgatni lehessen a fájlokat mappán belül?

(#44744) Travelos


Travelos
őstag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni. Adott egy 12 éves, régi HP NX9010-es laptop. 30GB HDD, 192MB RAM, Intel P4 2.8 GHz proci.
Valamilyen mini win7 verzió létezik, amit erre a gépre fel tudnék rakni, mert az XP-nek a támogatása megszűnt, és néha netezésre is jó lenne ez a gép még nekem.
köszönöm.

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#44745) szabonagyur válasza Travelos (#44744) üzenetére


szabonagyur
félisten

Felejtsd el erre a gépre a Win7-et... ha esetleg lenne benne 1Gb ram egy híroldal böngészéshez talán jó lenne.

Ma raktunk fel egy hasonló kategóriás netbookra de 1GB ram mellé egy Win7 startert és hulladék volt, Xp még jó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44746) Travelos válasza szabonagyur (#44745) üzenetére


Travelos
őstag

köszi, marad akkor az xp és no net.

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#44747) AlyrArkhon válasza Travelos (#44744) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

w7 topikban nagyon off, de miért nem próbálsz ki pár linuxot?

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#44748) Travelos válasza AlyrArkhon (#44747) üzenetére


Travelos
őstag

Nem ismerem, sosem használtam, tartok tőle.

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#44749) LonGleY válasza Travelos (#44748) üzenetére


LonGleY
veterán

Pedig ez az egyetlen esély egy ilyen laptopon, és Linuxból is valami régebbi kerneles, lájtosabb illene egy ilyen gépre. 192 MB rammal főleg. Nem gondolhattad komolyan a w7 kérdést... Egyébként a memória Linux alá sem lesz elegendő, azt minimum bővíteni érdemes (eleve egy új Firefox és a weboldalak többet megesznek ennél vagy háromszor).

A Linuxtól tartani viszont egyáltalán nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#44750) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Néha a Kritikus leállás hangját hallom. Nem tudom, miért. Nem tudom, mi okozza. Például nézek egy videót és még fut a böngésző aztán a film közben jön ez a hang. De ezek futnak tovább. Nem tudom, milyen program áll le.
Hogyan lehet megtudni, miért adja a rendszer ezt a hangot?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.