Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) szabonagyur válasza Unteroff (#44650) üzenetére


szabonagyur
félisten

SATA sem drága, és valószínűleg gyorsabb is lenne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44652) Joker88 válasza Joker88 (#44644) üzenetére


Joker88
őstag

na,ráment pár óra,de csak meglett.. Az egyik Youtube-os videó alapján elindul a Fifa..
[link]

lényege: h az Originnel feltelepítjük a játékot ( ameddig elmegy a hibaüzenetig ) létrejön a mappája ( alajáraton a Program Files/origin games/játék mappája ) . A játék mappájában az " _Installer\directx\redist " útvonal végén lévő "redist" mappában minden *.cab fájlt kivágunk egy tetszőleges mappába máshová.
Majd az Originben újra feltelepítjük a játékot. Ezután már tudjuk indítani a játékot... :C

megjelölöm címkével is,hátha később valakinek jó lesz a leírás...
Címkék : DirectX error, hiba , DX9 , directx setup error an internal error occurred .

In loving memory of Garrett Lockhart

(#44653) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Azt hol tudom megnézni, hogy mit állítottam be biztonsági mentés alá eső állománynak?

Költözök egyik HDD-ről a másikra, és át szeretném költöztetni a biztonsági másolatokat, illetve most már az új meghajtóra szeretném mentetni az újabb állományokat, de nem ismerem ki magam a beállításokon, nem tudom visszaidézni évekkel ezelőtt mit is vontam be ebbe a körbe.

(#44654) ÉNERGIE


ÉNERGIE
tag

Sziasztok, idióta kérdést tennék fel mert nem találom az összefüggést.
I5-4670K-es rendszerű gépre nem lehet már XP-t telepíteni?
Próbáltam 3féle XP cd-vel de mindig kifagy kék halállal a telepítés elején amikor még csak betölt pár file-t a telepítéshez.
WIN7 meg felmegy rá...hogy van ez? :U lenne 1-2 régi XP-s játék amivel elnosztalgiáznék :)

(#44655) szabonagyur válasza ÉNERGIE (#44654) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win7 téma, ehhez nem tudom, hogy jön az XP telepítés, de mindegy...

Rövdein és tömören: nem nem lehet telepíteni, valószínáleg a sok új cuccal nem tud mit kezdeni a rendszer.

Win7en mi nem megy amiért XP kell? Rakd fel virtuálisba az XP-t ha ennyire kell...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44656) ÉNERGIE válasza szabonagyur (#44655) üzenetére


ÉNERGIE
tag

virtuálisan felrakni XP-t nekem felér egy atombomba készítéssel :D mindegy köszi a segítséget akkor szereznem kell egy régi fajta gépet ;)

(#44657) qqcqqc válasza ÉNERGIE (#44656) üzenetére


qqcqqc
őstag

miért kell az xp?
mi nem működik 7 alatt?

(#44658) szabonagyur válasza qqcqqc (#44657) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt nem tudjuk meg soha, én is kérdeztem már pedig... ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44659) #90933760


#90933760
törölt tag

Újrahúztam a rendszert, most kerestetem vele a frissítéseket de megy a keresés 10 perce és még mindig semmi csak keres. Ilyenkor mi van?

(#44660) Bjørgersson válasza #90933760 (#44659) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Bebugolt szerintem, indítsd újra a Windows Update-et.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44661) Joker88 válasza #90933760 (#44659) üzenetére


Joker88
őstag

nekem , cirka egy hete, 18 percig kereste a frissítéseket, addig üldözte önmagát a zöld csík, majd találta olyan 160 db frissítést, letöltötte, majd 4 óráig telepítette...

In loving memory of Garrett Lockhart

(#44662) Dr. Romano válasza Dr. Romano (#44646) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Valaki megnézné légyszi, nem nagy művelet :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#44663) Druss válasza Dr. Romano (#44662) üzenetére


Druss
aktív tag

Nálam is szintén zenész. Lehet nem romlik tovább a forint :-)

[ Szerkesztve ]

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#44664) Dr. Romano válasza Druss (#44663) üzenetére


Dr. Romano
veterán

:D :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#44665) brd válasza ÉNERGIE (#44654) üzenetére


brd
nagyúr

A hibakód jól jönne, de valószínűleg egy 7B végű lesz az, ez azt jelzi, hogy a háttértároló-vezérlőhöz nincs megfelelő driver betöltve. F6 nyomkodása, amikor írja alul, és floppyról betölteni, vagy integrálni kell a telepítőbe, vagy a legrosszabb megoldás, hogy átkapcsolód a vezérlőt IDE/Compatible módba.

The only real valuable thing is intuition.

(#44666) ÉNERGIE válasza brd (#44665) üzenetére


ÉNERGIE
tag

ááá köszi srácok ennyire nem fogok foglalkozni a témával, akartam tolni egy kis "huszá games"-t, régebben csíptem a körökre osztott stratégiákat ;) egyszerűbb lesz vennem 20ért valami 7-8éves átlag gépet :D

(#44667) Sub-ZeRo válasza Dr. Romano (#44646) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ne aggódj, nekem sem megy a frissítés...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44668) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Win7 távoli asztal funkció időnként elfelejt működni, ilyenkor mit lehet tenni a rebooton kívül? Teamviewer szokott mellette futni amolyan tartalékként, de most pechem van, mert az is ki van lőve, és nem érem el a távoli gépet. Hibernálni szoktam, de ennek nem szabadna korlátoznia a távoli elérést, amikor be van kapcsolva. Eljut az azonosításig, beírom a felhasználónevet és jelszót (ráadásul visszadobja, ha nem helyesen írom be), és utána megakad A távoli munkamenet konfigurálása... feliratnál

???

Elég kellemetlen, mert este leszek csak a gépnél, és reseteltetni sem tudom..
Közel sem első eset, párszor előfordult már, ezért van fent mellette a TW. Újratelepítés is volt már, előtte és utána is jelen volt a hiba.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#44669) DeFranco válasza DeFranco (#44653) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerény up a kérdésnek

(#44670) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#44668) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

1 óra elteltével még mindig ez a szöveg látható az ablakban, és nem történik semmi:

A távoli munkamenet konfigurálása...

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#44671) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Ha távirányítottak egy gépet (win7), hol tudom vissza keresni? A távoli asztal engedélyezve van.
Nem enyém a gép,de nálam van.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#44672) spiritex válasza A_ScHuLcZ (#44670) üzenetére


spiritex
veterán

Szerintem ilyen esetekre azt lehetne kitalálni, hogy a szomszéd lekapcsolja a biztosítékot (mármint, ha számára is hozzáférhető), vagy venni egy távirányítós dugaljszettet és ajtón keresztül ki- és visszakapcsolni a dugaljt, amire a gép van kötve, a gépben pedig beállítani, hogy áramszünet helyreállása esetén ne leálljon, hanem újrainduljon a gép.
Lehet, hogy érdemesebb lenne átállnod csak TW-re...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44673) w.miki


w.miki
veterán

Win7 telepítésével kapcsolatban lennének kérdéseim, vagy itt, vagy ajánljatok egy másik topikot, vagy egy GYIK-ot, ahogy gondoljátok... szóval:
HP Probook 450 G1-re telepítenék Win7Pro x64-et.
Kérdéseim:
1. Miután feltelepítettem, kell-e valamit beállítani, letiltani a Win7 beállításokban, vagy elég gyors alapértelmezetten is?
2. Driverezést hogyan csináljam?
a. HP oldalról telepítsem fel az összes drivert, ami a listában van
b. csak néhányat tegyek fel (de miket?)
c. DriverPackSolution oldal ISO lemezét használjam?
d. más módon telepítsek drivert, így: ................................
3. Driver beállítás után, van még valami, amit csinálnom kell?
a. tehetem fel, az ajánlott programokat, és az össze Runtime komponens-t a Ninite oldaláról?, vagy...
b. máshogy telepítsem az internetezéshez, és szövegszerkesztéshez használt programokat?

De talán főleg: mit (programot/drivert) NE telepítsek Win7-re?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44674) brd válasza DeFranco (#44653) üzenetére


brd
nagyúr

No' és mivel/hogyan mentettél? Mert a beépített mentés mindent ment, azt kell megmondani, hogy mit ne mentsen.

The only real valuable thing is intuition.

(#44675) Csöves


Csöves
senior tag

A számológépnek mi a gyorsindítási billentyüje?

Aquila non captat muscas.

(#44676) A_ScHuLcZ válasza spiritex (#44672) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Félreértettél, ilyen módszerrel újra tudnám indíttatni, de olyan folyamat(ok) futnak rajta, ha most épp resetet kapna, nagy valószínűséggel tönkre vágná minimum az egyik winyón a fájlrendszert.

Tudom, én csináltam rosszul, hogy kilőttem a TW-t tegnap, de a fene sem gondolta volna. Ellenben régen megbízható volt a win7 távoli asztala is, fura mód azután kezdődtek az ilyen problémák, hogy Core2Duo-ról i5-re váltottam, pedig tudom, hogy semmi köze hozzá...

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#44677) DeFranco válasza brd (#44674) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A beépített biztonsági mentést használtam, de azt még évekkel ezelőtt állítottam be, és nem tudom, hogy mit pipáltam be, mit mentsen (a folyamat egyik lépése bepipálni hogy melyik könyvtárakat akarom, hogy érintse a mentés).

Gyak. arról van szó, hogy van a 0. HDD-n egy rendszerem, amin be van állítva, hogy az 1. HDD egyik partíciójára bizonyos időközönként csináljon egy backupot (hogy miről, na ez egy kérdés, már nem emlékszem, ezt kellene megnézni, kinyerni). Imaget biztos nem csinál a rendszerről, csak adat backup.

Most az 1. HDD kikerülne a gépből, helyette bekerül egy 2. HDD (de más betűjellel) erre költöztetném át az egész biztonsági mentés kócerájt.

[ Szerkesztve ]

(#44678) brd válasza DeFranco (#44677) üzenetére


brd
nagyúr

Ja meg van, asztalin kicsit más a működése. Tehát a Backup and Restore programot indítsd el, ott, ha be van állítva időzített mentés, akkor lesz egy Change settings gomb, ott látod, hogy mit ment. Vagy megnézed a registryben a HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsBackup\ScheduleParams kulcs alatt a beállításokat.

The only real valuable thing is intuition.

(#44679) DeFranco válasza brd (#44678) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez a gond, hogy ott sem mutatja, ezt már lezongoráztam, de ezt a registry beállítást megnézem este, köszönöm!

(#44680) keszegduda


keszegduda
őstag

Üdv!

Egy apró segítségre lenne szükségem, mégpedig egy olyan lehetőséget keresek a win7-ben amivel nyomon követhetem hogy mikor kapcsolták be a gépet mit indítottak el, mikor kapcsolták ki stb. Esetleg ha nincs benne ez a funkció akkor külön program létezhet? Olyasmire gondolok mint a firefoxban az előzmények csak részletesebben.

(#44681) spiritex válasza keszegduda (#44680) üzenetére


spiritex
veterán

Event viewer (Eseménynapló): eventvwr.msc
Bár szerintem itt csak a rendszerközeli folyamatok kerülnek naplózásra. Azt mondjuk ki lehet keresni a Windows Logs/System alatt, hogy mikor indult el és állt le a win.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44682) mekker


mekker
őstag

Üdv!
Win10 bétát használok, és most elkezdte azt csinálni, hogy induláskor kiadja ezt az üzenetet
Asztal nincs (valamikor egy pillanatra felvillan az eredeti asztal), explorer.exe újraindítás után behozza az asztalt rendesen.
A C.\win\sys32\cfg\sysprofiles-ból nekem hiányzik a desktop mappa.
[link] Ezt a megoldást néztem, de nálam nincs ott backupos mappa regeditben, csak ezé az egy fióké, meg pár másik S... mappa.
sfc /scannow sem tudta a hibát javítani.
Ami okozhatta szerintem:
-klónoztam az egész Windowst másik merevlemezre
-valami bug
-alvás/restart/szabálytalan leállás közben gubancolódott össze

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#44683) LonGleY válasza mekker (#44682) üzenetére


LonGleY
veterán

Tudomásom szerint ez még mindig a Win 7 topik.

(#44684) mekker válasza LonGleY (#44683) üzenetére


mekker
őstag

Ez nem egy Win10 specifikus dolog, W7, W8-ról olvastam hasonló kérdés-válaszokat, de mindegy akkor próbálkozok máshol..

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#44685) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Az miért van, hogy bootoláskor feljön 2 választási lehetőség h melyik Win-t töltsem be? :F
Elvileg formázva volt a vinyó és csak 1x tettem fel a rendszert :U
Valahogy ki lehet ezt a lépést hagyni? :)

(#44686) szabonagyur válasza ALLAT001 (#44685) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

Töröld ki ami nem kell. Attól, hogy formáztad attól nem feltétlenül tűnik ez a lehetőség, mivel lehet, hogy másik partición volt maradék Win amit felismert, vagy a másik lemezen van az egész boot rész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44687) #41133696


#41133696
törölt tag

Aktuális:

(#44688) ALLAT001 válasza szabonagyur (#44686) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Mindkét partríciót formáztam. Akkor most hogy találjam meg az a Windowst, ami fent sincs a gépemen? :F

(#44689) szabonagyur válasza ALLAT001 (#44688) üzenetére


szabonagyur
félisten

Beíros futtatásba, hogy msconfig, majd a rendszerek fülnék a megfelelőt kitörlöd. Vagy ha félsz a törléstől, hogy nem jót törölsz ki akkor megnyitod a rendszer tulajdonságok fült, bal oldalt speciális beállítások, utána az indítás és helyreállítás rész, ott lesz 2 rendszer, kiválasztod amelyik elindul, majd alatt a Rendszerek lista elől kiveszed a pipát.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44690) ALLAT001 válasza szabonagyur (#44689) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Király! Megoldódott :)) Köszi! :)

(#44691) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok.

Tudom, hogy már jóideje megszűnt a gadgetek támogatása.

Ez ügyben keresnék 2 olyan asztali alkalmazást (widgetet), mint ami a gyári valutaváltó, illetve a jegyzeteésre alkalmas kis progi volt.

Köszi,

(#44692) CJ4567 válasza #41133696 (#44687) üzenetére


CJ4567
veterán

Köszi, holnap mennek is fel!

No Sana No Life

(#44693) szabonagyur válasza Integrator (#44691) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

valutaváltó még mindig benne van.

Jegyzetre meg a gyári sticky notes nem jó?

De ha mindenképpen gadget kell akkor: Sticky Notes gadget Currency Converter

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#44694) LonGleY válasza Integrator (#44691) üzenetére


LonGleY
veterán

Jegyzetelésre: PNotes | PNotes.NET

Szerintem sokkal jobb, mint a Sticky... Itt írtam róla.

A mellékelt zip linke most ez.

[ Szerkesztve ]

(#44695) Integrator válasza szabonagyur (#44693) üzenetére


Integrator
aktív tag

Valutaváltó 11 napja nem frissít. Több gépen is u.a.

(#44696) Akelaus


Akelaus
senior tag

Jó reggelt!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Friss telepítésű win7-es gépen tapasztalom a következő dolgot. Az első bekapcsolás után, az ablakok kerete mellett színes csíkok jelennek meg. Minden drájver fenn van, a videokártyáét a win tette fel, nincs is frissebb annál. A telepítés előtt is win7 volt a gépen, azzal nem volt ilyen probléma.
Csináltam két képet, nem túl nagyok, remélem lehet látni a hibát.

Csináltam teljes drájver eltávolítást, feltettem a gyártóoldaláról ami ott volt, eredmény ugyanez. Felrakta a win az általa talált legfrissebbet, szintén ez fogad minden nap az első indításnál. :S
Ha valakinek van valami ötlete, azt megköszönném!

(#44697) Ygg


Ygg
senior tag

Segítséget kérek.
Nem találtam még rá megoldást.

Win7 HUN Ultimate SP1

Kékhalállal elszállt, javítani nem tudja.

Chekdisket próbáltam, rendben lefutott.
DISKPART-tal nézve az tűnt fel, hogy a C: meghajtóból, ahol a Windows van, E:-t csinált.
A 100 MB rendszer számára fenntartottból meg C:.
Próbáltam visszarakni, látszólag ok, de újraindítás után ismét csak rossz.

Újratelepítettem 0-ról, egy teljesen szűz SSD-re, mert az előző drive hibájára gyanakodtam.

A telepítés közben pár újraindításig ment is, majd ismét kékhalál.
Először azt hittem, hogy a BIOS frissítés ment félre, mert az után indítottam újra.
De nem hiszem, mert megint ugyanaz a volume betűjel hiba.

Van valakinek tippje?

Köszönöm.

(#44698) #41133696 válasza #41133696 (#44687) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#44700) DS39 válasza #41133696 (#44699) üzenetére


DS39
nagyúr

és erre a javítás benne a most keddi adagban, vagy ha nem, miért nem? :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.