Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40620) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

Egy elég régi gépre próbáltam windows 7 -et (Microsoft Windows 7 Professional SP1 x86 MSDN HUN) telepíteni. Sikerült is, de van néhány probléma.

Néhány hónapja volt a rendszer HDD -vel probléma, de szerencsére akkor még volt elég szabad hely egy másik gépen (Jelenleg már nincs.). Így át tudtam másolni mindent, de pont akkor azt olvastam valahol, hogy érdemes minden partíciót elsődlegesre formázni (Szerintem emiatt van a probléma.). Eddig Xp Sp3 volt azon a gépen, és valamiért a 2. partícióra is rakott valamit. Emiatt volt az is, hogy a win7 telepítő azt írta a 2. partíció típusára, hogy rendszer. És így nem hozott létre 100 MB -os partíciót sem. Minden indításnál lehet választani, hogy a korábbi windost, vagy a win7 -et szeretném-e indítani.
Megnéztem 1.db fájl (Boot.BAK), és 1.db köynvtár (msdownld.tmp) van szerintem, ami az Xp -hez tartozhat.
A lemezkezelőben pedig azt írja a 2. partícióra, hogy Rendszer, Aktív, Elsődleges partíció.
Ezt meg lehet valahogy oldani adatvesztés nélkül?

További probléma, hogy a youtube nem akar menni (30-as firefox, legújabb flash, de már próbáltam 28-as firefoxal, régebbi flash -el, másik videókártyával). Tölt egy kicsit, aztán visszaugrik, és ezt írja ki: "Hiba történt, kérjük, később próbálja újra." Már próbáltam minden lehetséges megoldást. Protected mode stb. De html5 -el meg megy.
Már teljesen kiakaszt.
Valami ötlet esetleg?

Ilyen a gép:
MSI 915P COMBO 2
Intel Pentium 4 524 (3.06GHz)
1 GB DDR 2 -533
1 GB DDR 2 -667
Sapphire HD2600XT 256M GDDR3 PCI-E DUAL DVI-I/TV0
WD 640 GB
FSP 400W Model no: CRG-450

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.