Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) LonGleY válasza Miksa64 (#39048) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy pendrive-hoz sosem kell külön driver. Előbb próbáld ki más gépben / ugyanabban a gépben live Linux alól! Ha itt jó, akkor formázd újra / nézz újabb Win után!

(#39052) Krystal_s válasza Retekegér (#39050) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ez az ikon akkor szokott megjelenni, amikor engedélyezve van, hogy a Win automatikusan ikonokat és illesztőprogramot frissítsen, vagy töltsön le különböző eszközökhöz.
Erről a részről lenne szó: Vezérlőpult - Minden vezérlőpultelem - Eszközök és nyomtatók
és az Eszköztelepítési beállításokban lehet ezt átállítani.
Találtam egy képet az említett beállításról.

(#39053) SamS20


SamS20
senior tag

sziasztok

jelenleg ssd vásárlás előtt állok ha minden jól megy, az egyetlen kérdésem az lenne hogy szerintetek win 7 vagy win 8.1 ?
Volt már mindkettő fent, de talán a windows 7nek kevesebb memória kellett min a 8.1-nek.

Ti melyiket tennétek fel ?
Bocs az offért :)

Köszi a helpet

(#39054) LonGleY válasza SamS20 (#39053) üzenetére


LonGleY
veterán

A 8-nak nincs semmi előnye a 7-hez képest, csak butább a felülete (az Aero is). Egyértelműen w7 x64.

[ Szerkesztve ]

(#39055) Miksa64 válasza LonGleY (#39051) üzenetére


Miksa64
tag

Kössz a választ! :R

Úgy néz ki, hogy újra kell húznom a windowst :W mivel minden más eszköz amin próbáltam
(androidos telefon, homebox, más gépek, sőt még a laptopom is virtuális XP-n) látja és
simán kezeli. A formázás sem segített. :(

Mégegyszer köszi a segítséget! :R

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#39056) Siriusb válasza Siriusb (#39022) üzenetére


Siriusb
veterán

#39022
Erre valaki?

Annyi további információ van, hogy egy másik barátomnál is előjött ez a hiba, de ott usb kapcsolaton Epson nyomtató van.

Neten ezeket találtam, amit még ki fogok próbálni:
[link1]
[link2]

(#39057) atala válasza atala (#39049) üzenetére


atala
addikt

Erre valaki?
Ha rá frissítek a windowsra (tehát a telepítő lemezt elindítva nem új telepítést választok, hanem frissítést) akkor elvileg megmarad minden a gépen igaz? Nem szeretném elveszteni a C meghajtón lévő dolgokat.

(#39058) Kékes525 válasza Játékos (#39038) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem vannak tapasztalataim.

Rendkívül gyorsak és segítőkészek voltak. Sőt OEM-nél segítettek ingyen, ahol tudomásom szerint nem is kellett volna, mert csak a dobozosra jár elvileg. Olyan is volt, hogy alaplapcserénél OEM-re adtak egy új licence kulcsot, pedig úgy tudom ez sem jár alapból az OEM-nél.

Úgyhogy ilyen téren nagyon megvagyok elégedve a Microsofttal.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39059) szabonagyur válasza SamS20 (#39053) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Azért ez elég hülye kérdés volt főleg, hogy feltetted itt is meg a Win8 topikban is. Szerintem egyértelmű, hogy aki itt van Win7-et fog mondani, azért is mozog ebben a témában, aki meg a 8 témában az meg azt fogja mondani.

Az én véleményem meg az, hogy azt rakd amelyiket sikerült megvenni. Különbség nem nagyon van azért, a memória dolog meg most tényleg ennyire lényeges? Ha SSD-t veszel a gépbe biztos nem azért mert 1-2 GB ramod van ahol esetleg számít a 100-200Mb eltérés... bár az másik kérdés, hogy még ennyi sincs a két rendszer között. Amúgy sem értem minek baj ha a gép használja a memóriát, azért van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39060) LonGleY válasza atala (#39057) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor ne hagyd őket ott, az a biztos.
Mi a "frissítés" célja?

Siriusb: re-inst... köhömm - nemszóttam

[ Szerkesztve ]

(#39061) diablo1984


diablo1984
veterán

sziasztok!

hogy lehet régi intel drivert telepíteni win 7 64 bitre? mert próbálom, csak kiírja a rendszer, hogy a windows7 nem támogatja a 915-ös intelt és kilép! miért, hogy tudnám mégis feltolni? mert jelenleg szabványos vga illesztő van a vga helyén, az meg alap felbontásokat tud, semmi mást....

(#39062) quailstorm válasza diablo1984 (#39061) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sehogy. Felejtsd el a 64 bitet azzal a fossal. Ha asztali gép akkor a legolcsóbb VGA is megteszi. AGP-ből már egy FX5200-as GeForce rendelkezik Win7x64 kompatibilis driverrel, bár az vistás, és pl a CS 1.6 OpenGL rendererje elég remegős, d3d-ben jó volt. HL2 is elment vele, Aero is. És annál lejjebb tényleg nincs DX9 kártya.

Win7x32-vel próbálkozhatsz a vista driverrel: [link] [link] [link]

Remélem ez segít. Win7x32 néha még XP drivert is megeszik, lásd geforce 2 go. 64 már nem.

Gondolom ez nem az aláírásodban szereplő HP, mert az már rendelkezik rendes driverrel.
Egyébként mire kell a 64 bit? Játszani azon nem lehet. Sony Vegas 11 nem hiszem hogy nem elég azon a gépen, más 64 bit only appot nem nagyon tudok.

[ Szerkesztve ]

(#39063) diablo1984 válasza quailstorm (#39062) üzenetére


diablo1984
veterán

32bittel megpróbálom, mert az xp már felejtős, bővítőhely meg nincs benne, se pce-e, se agp port, így ezzel kell beérni! csak net illetve filmnézésre illetve irodai munkára lesz használva a gép, játék nuku(ez biztos, ezzel az intel vga-val :) )!

az a furcsa, hogy 64bites xp driverrel is próbáltam, de arra is azt dobta, hogy "térdelj legény és tégy boldoggá", nem támogatott és kész! nem tudom, hogy egyéb esetben hogy lehetne meghekkelni, mert ez így nem okés!

amúgy a gép egy dell 775ös platform, p4 630-as proci, 1 giga ram, stb, csak kissé fejletlen szegényke.....

áh, az a hp egy álom, azzal nem volt ilyen gond, pedig az sem sokkal fejlettebb, de mégiscsak a támogatott listán van, igaz, az gyárilag is vistás volt, így valahogy nem is csodálkozom! :)

[ Szerkesztve ]

(#39064) atala válasza LonGleY (#39060) üzenetére


atala
addikt

LonGleY!
Szarakodtam a videó kártya driver frissítésével, és azóta nem kapcsolja ki az alaplapot a Windows. Akár leállítást nyomok, akár újraindítást, kiírja, hogy leállítás, lekapcsolja a vinyókat, majd úgy marad. Kék képernyő, leállítás felirattal. Kipróbáltam, hogy egy másik vinyóra telepítettem egy Windowst, és azzal nincs gond, tehát nem az alaplap a hibás, hanem a win7. Nem akarok egy friss, új telepítést, mert arra rámenne egy napom.
Arra gondoltam, hogy ha fissítem, akkor talán felülírja a hibás fájlokat, és megjavul.

(#39065) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Néha berakad egy-egy "elem" az asztalon. [link]
(Átnevezésről van szó.)
Máshogy nem tudom eltüntetni, mint hogy újraindítom a számítógépet. Érdekes módon mindenféle programon keresztül látszódik (böngésző, mappák, videók).
Miért csinálja ezt?

Köszönöm előre is!

.

(#39066) Tamás9000


Tamás9000
újonc

Sziasztok!
Windows 7 Professionalt használok és tegnap óta bejelentkezési problémám akadt. Kb egy éve telepítettem és azóta semmi bajom nem volt vele, már az elején engedélyeztem a beépített rendszergazdai fiókot és Tamás névre írtam át. Minden bekapcsolásnál normálisan kiírta a nevem alá a jelszómezőt beírtam a jelszót és beléptem. Ám tegnap óta elindítom a gépet és ezt a képernyőt egyszerűen kihagyja és azzal fogad hogy a felhasználó név vagy a jelszó hibás nyomok egy OK-t akkor bejön a jelszómező beírom a jelszót amit szintén nem fogad el. Csak úgy enged belépni ha felhasználóváltásra kattintok ott beírom hogy Rendszergazda és megadom a jelszót. Lenne valakinek valami ötlete hogy ezt most miért csinálja?
Előre is köszi!

(#39067) quailstorm válasza diablo1984 (#39063) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van PCI-os vidkártya, legújabb a GT610, de vannak régebbiek. Ami Win7 támogatott, érdemes szétnézned hátha olcsón találsz egyet. Azzal megúszod.

(#39068) diablo1984 válasza quailstorm (#39067) üzenetére


diablo1984
veterán

win 7 32 bit megoldotta a problémát, az megette az xp drivert és újreindítás után már HD felbontásban tolta magát a rendszer automatikusan! :K

ezzel a 64 bittel szívtam tegnap délután óta, most meg egy win telepítés beállítás, progik telepítése megvolt 1,5 óra alatt mindennel! :W fene ezeket a 64 bites rendszereket! :(((

(#39069) LonGleY válasza diablo1984 (#39068) üzenetére


LonGleY
veterán

Semmi baj a 64-bites rendszerekkel, ha egyszer kompatibilis alkatrészed van, ami a Win 7 esetében nem egy nagy dolog - ezer éves cuccokról beszélünk... Egy ilyen videokártya pl. 3-5 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#39070) diablo1984 válasza LonGleY (#39069) üzenetére


diablo1984
veterán

figyelj, én a vista óta 64bites oprendszereket használok, most volt az első alkalom, hogy belebotlottam egy ilyen hibába, eddig nem! :U

(#39071) quailstorm válasza diablo1984 (#39070) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De ehhez a szarhoz a vista támogatás se WDDM és csak 32bites. Alig más mint ha az XP drivert rakná fel. A CPU nem elég hogy kompatibilis legyen. Én anno az alaplapi hangkártyával szívtam. 32bites eszközillesztő 64bit W7 alatt nem a stabilitást jelenti. De a HL2 elment azon is, mint fentebb írtam.

(#39072) diablo1984 válasza quailstorm (#39071) üzenetére


diablo1984
veterán

a proci maga 64 bites, HT-s, így a 32 bites beállított rendszerrel még elég fürge is! egy 1,6ghz-s p4 cerkát vált le, ahhoz képest ez lesz maga az isten!

(#39073) quailstorm válasza diablo1984 (#39072) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt azért vedd figyelembe hogy 64biten ezek a korai intelek nem voltak valami erősek. Pl még az én c2d-m is gyengébb. Mik a K8-as AMD athlon x2-őm meg 64biten erősebb.

(#39074) diablo1984 válasza quailstorm (#39073) üzenetére


diablo1984
veterán

jaja, volt nekem anno 940-esem, dögevő volt, de a 939-es 3700+-os san diego procim rommá alázta a dual core-os intelt!

(#39075) kjani18


kjani18
őstag

Hi

Kedves gyermekem eltüntetett egy mappát a vinyómról, szerinte titkosította. Hogy lehet visszahozni??? :W

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#39076) Killer01 válasza kjani18 (#39075) üzenetére


Killer01
őstag

a gyereket? Attól függ milyen messzire kergetted...általában autó még nem kell :DDD
egyébként rejtett fájlok láthatóvá tétele mondjuk tc-ben megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#39077) kjani18 válasza Killer01 (#39076) üzenetére


kjani18
őstag

Na, köszi a segítséget, mindent visszaállítottam, gyerek is megvan :D
Viszont! Az engedélyezés után körül néztem kicsit.
Van egy hordozható meghajtóm, a benne lévő összes anyagot betettem egy mappába. Titkosított nem volt, de a mappa 17,8GB, a meghajtón foglalt terület 37,1GB. Lomtár nincs...
Mi foglalhat közel 20GB helyet???

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#39078) Killer01 válasza kjani18 (#39077) üzenetére


Killer01
őstag

Mekkora a meghajtó? Illetve szerinted nincs lomtár, vagy beállítottad a wint hogy azon a meghajtón ne legyen? :)

(#39079) kjani18 válasza Killer01 (#39078) üzenetére


kjani18
őstag

120 -as, beállítottam, hogy ne legyen lomtár.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#39080) diablo1984 válasza kjani18 (#39077) üzenetére


diablo1984
veterán

mentsd le, formázd meg! de nem kizárt, hogy a hibernálás, vagy a lapozó fájl-ok azon a meghajtón vannak kiosztva! illetve a helyreállítás is foglalhat helyet....

[ Szerkesztve ]

(#39081) Retekegér válasza Krystal_s (#39052) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi, azt hiszem jó lesz. :R
Nem túl rég raktam fel az egér és a billentyűzet gyári illesztőprogramjait, lehet az kavart be.

<< Heimdal >>

(#39082) Visormail válasza kjani18 (#39077) üzenetére


Visormail
addikt

Mármint rejtett mappákat értesz titkosított alatt. A meghajtóra jobb gomb/tulajdonságok/eszközök fül/hibakeresés, ha esetleg fájlrendszer hiba miatt rosszul mutatja akkor ez megoldja.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#39083) LonGleY


LonGleY
veterán

Kicsit off leszek... Kivagyok már ettől a random bootolhatóságtól: az egyik gép pendrive-ról nem akar semmit csinálni, egy másik még DVD-ről sem. Pakolgatom itt a szarabbnál szarabb optikai meghajtókat a gépek közt, de jutok dűlőre velük, és még a saját íróm is mostanra borult meg, ezért megfelelő minőségű lemezt sem tudok már kikarcolni. Idővel összekukázom az itt porosodó alkatrészekből a megfelelő kombót, csak ez a herce-hurca nem hiányzik már.

A kérdésem, hogy mit javasoltok, mi a jó megoldás a problémakörre? Egy külső, USB-s DVD íróról mennyire szeretnek az ilyen elavultabb gépek win 7-et telepíteni? Azok például, amelyikeknek amúgy meggyűlik a baja a pendrive-okkal... Régóta szeretnék egyre beruházni, de emiatt a bizonytalanság miatt nem jártam még a dolog végére.

[ Szerkesztve ]

(#39084) csecso22


csecso22
tag

Sziasztok
Ma telepítettem nvidia 335-ős driverét és mióta újra inditotam, bármilyen programot csak egy fekete képernyőt láttok.

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#39085) qqcqqc válasza LonGleY (#39083) üzenetére


qqcqqc
őstag

múltkor voltam valami DVD meghajtó nélküli régebbi brand gépre kellett felpakolnom win7-et. usb boot, csak hdd és odd volt. Ha hdd-t választottam látta a pendrájvot, de nem indult a telepítés az külső dvd író viszont vígan telepített. Mondtam a tulajnak, cserélje le a gépben a cd-romot valami dvd-re, de azt mondta, hogy csak audió cd hallgatásra kell, nem költ rá.
Mondjuk én az ilyen, épp hogy win7 kompatibilis gépeknél inkább suse linuxot javaslok.

[ Szerkesztve ]

(#39086) LonGleY válasza qqcqqc (#39085) üzenetére


LonGleY
veterán

Ja, de ha nem bootol, akkor mindegy, hogy milyen Linuxot akarok én a gépre rakni. :] Amúgy én is inkább azt a rendszert forszírozom (hacsak nem muszáj a win, mint jelen esetben), mondjuk a disztribúcióban eltér a véleményünk. De akkor +1 a külső DVD meghajtónak!

[ Szerkesztve ]

(#39087) Visormail válasza LonGleY (#39083) üzenetére


Visormail
addikt

Hálózati telepítés is egy jó dolog, ha otthon történik, de helyszínen is lehet laptopról. PXE bootot a régiek is szokták tudni és gyorsabban is megy.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#39088) Poo válasza LonGleY (#39083) üzenetére


Poo
aktív tag

Szerintem teljesen korrekt az usb-s dvd meghajtó én rendszeresen használom mert van hogy a régebbi alaplapok nem is tudnak vagy megborulnak ha pendrive-ról akarok telepíteni wint(bár win7et nem sok régebbi gépre toltam fel de az xp lazán ment neki szerintem a hetesekkel sem lenne gond).

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#39089) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Kicsit öreg már a rendszerem, picit belassult, részint annak is köszönhetően, hogy teleszemetelem állandóan mindenféle hülye programmal stb. Emiatt újra fogom telepíteni. A kérdésem az lenne (és azért inkább itt kérdezem, nem a Win 8 topikban, mert szerintem itt is biztosan sokan gondolkodnak ezen), hogy érdemes lenne-e beruháznom, és telepítenem egy Win 8-at, vagy pedig várjak még inkább? Nem lenne érintőképernyő, és teljesen általános használatra van a gép. Net, filmek, sorozatok, néha játék.
Esetleg pro/kontra alapon mit tudtok tanácsolni? Egy új Samsung 840 EVO SSD-re menne fel a rendszer.

Köszönöm a segítséget!

(#39090) LonGleY válasza laci06 (#39089) üzenetére


LonGleY
veterán

A napokban volt róla szó, olvass vissza! A hátrányokat sorjáztuk, de előnye igazából nincs a Win 7-hez képest, arról nem érdemes váltani.

[ Szerkesztve ]

(#39091) kivlov válasza roro27 (#39032) üzenetére


kivlov
aktív tag

Szedd le a loadert és úgy frissíts majd rakj fel egy jó loadert ezután már nem lesz gondod...én is futottam már bele ilyen gépbe...ott ez segített..

(#39092) diablo1984 válasza roro27 (#39025) üzenetére


diablo1984
veterán

nem elfelejti, csak régi a telepítőd és sok azóta a frissítés! a frissítési előzményekben meg tudod nézni, hogy mit rakott fel, a letöltendők között, hogy mi van még hátra!

(#39093) Adirotor


Adirotor
tag

Sziasztok!
Lehet hogy már kérdezték, de a windows 7 fajtaibol melyiket erdemes hasznalni?
Elore is koszonom :)

(#39094) diablo1984 válasza Adirotor (#39093) üzenetére


diablo1984
veterán

az ultimate a legnagyobb közölük! nekem a laptopomon gyárilag win7 home premium van, azon sem vettem észre használhatóságban diffit! itt egy összehasonlító táblázat.

(#39095) quailstorm válasza LonGleY (#39090) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Na és mi a hátránya?
Mert én eddig csak előnyét élvezem.
A nem natív felbontású fullscreen appokat nem nyújtja hanem levágja a szélét.
Gyorsabb.
Hamarabb bootol és kikapcsol.
Jó hangja van a beépített zene appnak.
Van metros app. Sose tudod épp mikor lehet jó valamire. Inkább metros mindigtv mint bluestackben. Meg van Asphalt 8 ;]

Update 1 óta a kikapcsgombot se kell keresgélni. Minden megvan ami régi, kivéve startmenü. De azt lehet pótolni ha muszáj, vagy megszokni a charmsból keresést ami ugyanúgy működik. Designt meg hagyjuk, én se akartam, most meg az aero a fura.

Spéci aláíratlan allwinner a10 illesztőt pl nem szerette. Ahhoz hogy flasheljek vissza kellett menni 7-re. Hát nem hiszem hogy erre kell neki.

Ja és a feladatkezelő. Marha jó lett.

(#39096) #40835072


#40835072
törölt tag

A bekapcsolásnál mindig megáll a windows logonál a gép és nem megy tovább csak ha 30x kiszedem az akkumulátort meg vissza és újraindítógombot nyomok folyamatosan...

Ez mitől lehet?

(#39097) diablo1984 válasza #40835072 (#39096) üzenetére


diablo1984
veterán

boot sérült? telepítőről javítás?

(#39098) quailstorm válasza #40835072 (#39096) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csökkentett módban is ezt csinálja?

(#39099) #40835072 válasza diablo1984 (#39097) üzenetére


#40835072
törölt tag

az indításjavítást megcsináltam de sikertelen lett.. :/ ez a probléma egy napja van, előtte semmi baj nem volt.

(#39100) zorzy4 válasza zorzy4 (#38966) üzenetére


zorzy4
őstag

Megoldódót, vírus volt. Én fertőztem meg 3 gépet egy telefonnal.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.