Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Nem igazán vagyok otthon a laptop témákban, de érdekelne hogy a jelenlegi lposgéprekre tényleg kötelezően win8 kell kerüljön?

Azt hallottam régeben, hogy biosban kell ügyeskedni hogy a win7 felkerülhessen, de ezután jön csak a gond, mivel a win7 már nem támogatja ezeknek a gépeknek a hardvereit, és így nem talál hozzá drivert.

Vásároltam egy Laptop Asus X550CA-XX195D laptopot, és nagyon nem szeretném a 8as borzadájjal ingerelni az idegeit a leendő tulajdonosának. A laptophoz elméletileg kapok valami cd-t amin rajta vannak a driverek a webcamhez, hangkártyához, inteligens touchpadhoz, stb nem ?

Pár hete mikor a winXP-t kasztrálták és láttam egy táblázatot ott azt mutatta hogy kb 2020-ig még készülnek frissítések és támogatott lesz a win7. De ha már 2014-ben nem engedik hogy kényelmesen használhassam egy lapotpoton akkor ennek kevés értelme van a támogatottságnak.

Remélhetőleg én tudok valamit rosszul és van ötlet, hogy lehet kijátszani ezt a kényelmetlen kis problémát,
Köszönet előre is
Trial

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#39952) szpal17 válasza trialboj (#39951) üzenetére


szpal17
őstag

Az egy dolog, hogy mit ajánlanak egy géphez. Természetesen nyomják a win 8-at mert ugye el kell adni belőle még többet... Azt neked kell eldönteni, hogy mivel szeretnéd használni. Win 7 simán támogatja az új gépeknek a hardvereit is.
Egyébként az általad írt típushoz vannak driverek az asus honlapján Win 7 64 bit-re is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#39953) szabonagyur válasza trialboj (#39951) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Telorol vagyok igy roviden irom meg. Ha a gyarto nem ad ki drivert mindegy meddig tamogatja az MS a Win7et. Az Asus drivernek semmi koze az MShez.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39954) RaZroX válasza Sub-ZeRo (#39948) üzenetére


RaZroX
addikt

:R Ezer köszi, írok amint sikerült!

This is the way

(#39955) RaZroX válasza Sub-ZeRo (#39948) üzenetére


RaZroX
addikt

Na első körben leszögezném, hogy most csinálok ilyet először, szóval lehet én vagyok a noob.

Tehát nekem a routerem csak egy szolgáltatót hajlandó használni, kell hozzá ugye felhasználó név meg jelszó, ahhoz viszont ha jól tudom regelni kell a szolgáltatónál. na ez full fizetős. Ennek így kell működnie ?

This is the way

(#39956) wrox válasza RaZroX (#39955) üzenetére


wrox
senior tag

www.no-ip.org

Ez ingyenes. (legalábbis az volt)
Az hogy mi van a szolgáltatóhoz írva, nem kellene hogy számítson, az csak annyit csinál, hogy előre kitölti neked a domaint., host, felhasználó jelszó legyen rendesen kitöltve.

[ Szerkesztve ]

(#39957) RaZroX válasza wrox (#39956) üzenetére


RaZroX
addikt

Áá értem. Még annyi, hogy felhasználó név + jelszó kombót az oldalon kell beállítanom valahol ugye ? Csak mert a regisztrál névvel + jelszóval azt írja, hogy rossz a host name-em (le ellenőriztem: razxcore.noip.me), Ha meg másik felhasználó nevet + jelszót adok meg akkor ugye azt írja rossznak.

This is the way

(#39958) wrox válasza RaZroX (#39957) üzenetére


wrox
senior tag

Beregelsz a no-ipra.
Akkor ott lesz egy felhasználóneved.
Na ezután ott bejelentkezel, és létrehozod a domain nevet (host név).
Azt a nevet kell majd megadni a routernek.

[ Szerkesztve ]

(#39959) LonGleY válasza RaZroX (#39957) üzenetére


LonGleY
veterán

A dyndns már nem ingyenes, a jelzett noip.com pár host névig igen.

Az utóbbi oldalon regisztrálsz, létrehozol egy host nevet, majd a regisztrációdat benyomod egy kliensbe, ami elküldi az oldal számára az aktuális IP címed, ami összeköti azt a host névvel. Mivel a routered nem támogatja a no-ip-t, ezért a Windows-ban kell használnod az oldal saját kliensét: Dynamic Update Client (ebbe kell megadnod a regisztrált accountot). Jól működő kis jószág, nem fogja terhelni a géped, a routerben pedig kikapcsolható a DDNS rész.

[ Szerkesztve ]

(#39960) kivlov válasza RaZroX (#39947) üzenetére


kivlov
aktív tag

Ennél nem lenne sokkal egyszerűbb egy teamviewer-t feltenni a gépre és a telóra is és megoldva minden gond?
Én évek óta ezt használom napi szinten több tucat gép elérésére mind pc-ről mind telóról mind tabletről :)
csak kérdezem?

(#39961) odrif válasza Sub-ZeRo (#39950) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Küszködök vele egy jó ideje, de Blackberry Z10-en nem olyan egyszerűek a beállítások.
Írtam privát.

20 éve a Prohardveren

(#39962) Sub-ZeRo válasza odrif (#39961) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ment repü.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#39963) LonGleY válasza Sub-ZeRo (#39962) üzenetére


LonGleY
veterán

Különben észre se veszitek, ha nem írjátok ide?

(#39964) brd válasza mezis (#39946) üzenetére


brd
nagyúr

Ha van UAC, akkor a rendszergazda sem rendszergazda jogúként működik, és amikor kellenének a rendszergazdai jogai, akkor jön az általad korábban linkelt kérdés az OS-től. Tehát, az, ami szerinted a rendszergazdai jogosítvány, az csak annyi, hogy kérje-e a rendszergazdai jogokat. Ha nincs bepipálva (és a program sem kéri magától), akkor az történik, mintha egy nem rendszergazda jogú userrel indítottad volna. Ennek az egésznek az OS-gyártó szerint az az értelme, hogy ezt a jogkérést a kártevők is ugyanúgy meg kell tegyék, így értesülnél róla, ha olyan helyre akarna nyúlni (az, hogy ez mennyire hatékony, ill. hogy a user mennyire simán nyom Igent egy kérdésre, amit nem is ért, most nem részletezem, a lényeg, hogy ezek ellenére azért nem teljesen haszontalan a dolog).

The only real valuable thing is intuition.

(#39965) mezis válasza brd (#39964) üzenetére


mezis
nagyúr

Kösznöm, így már értem ! :R

(Mindig sejtettem, hogy az MS-éknél van renszergazda meg rendszergazdább (és bizonyára van még legrendszergazdább is). :U :D

mezis

(#39966) brd válasza mezis (#39965) üzenetére


brd
nagyúr

Tulajdonképpen van, a SYSTEM joggal futó folyamatoknak szélesebb körű jogosítványaik vannak, mint a rendszergazdáknak (legalábbis alapesetben). :)

The only real valuable thing is intuition.

(#39967) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok.
USB-röl szeretném telepíteni az oprendszert.
A bios-ba át állítottam usb-fdd re, de nem sikerül.
A CD-nél F10, de itt nem tudom?
Tudnátok segíteni? :R

(#39968) szabonagyur válasza #63761920 (#39967) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

USB-FDD az USB-s floppy meghajtó... Milyen gépről van szó? USB-HDD-t keress ha van, vagy esetleg induláskor a BIOSba lépés helyett nincs pop-up lehetőség?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39969) #63761920 válasza szabonagyur (#39968) üzenetére


#63761920
törölt tag

fdd-t olvastam,
nekem is gyanús volt, usb hdd van.
Ezek után melyik F billentyűt nyomjam?
Edzésonlineon.
Lelkes amatőr vagyok! :R

[ Szerkesztve ]

(#39970) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Felraktam az OP-t majd az illesztőprogramokat,újraindítás után az op 1 percen belül a kővetkező hibaüzenettel leáll.
system threaad exception not handled

(#39971) szabonagyur válasza #63761920 (#39969) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát ha megmondanád, hogy milyen gép vagy alaplap gyosrabb lenne :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39972) #63761920 válasza szabonagyur (#39971) üzenetére


#63761920
törölt tag

Egyik -asus aspire one d257,
másik -gigabyte GA-G41M-ES2L r1.1
köszönöm a segítséged :R

(#39973) quailstorm válasza #63761920 (#39972) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gigabyte-nál tökmindegy melyik USB-t választod. Én a ZIPdrive-ot szoktam. Attól még megy a pendrive. USB-HDD meg ugyebár nincs...

(#39974) #63761920 válasza quailstorm (#39973) üzenetére


#63761920
törölt tag

zip drive Na ehhez tényleg kezdő vagyok!
Most nem tudom megnézni, de lehet hogy rosszúl emlékszem
de van :F Mármint megnevezés a biosban.

[ Szerkesztve ]

(#39975) quailstorm válasza #63761920 (#39974) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ott nincs csak az F10-es bootválasztón. USB-ZIP. Csak nem ismered gondolom. Nekem ATAPI figyel a gépben, igazi dino.

(#39976) #63761920 válasza quailstorm (#39975) üzenetére


#63761920
törölt tag

Hát F10-el, nem tudom az aspire-t usb boot-ra bírni.
Vagy is:
Rendszerindítási beállítások szerkesztése
A Windows rendszerínditási beállításainak szerkesztése: windows 7
Elérési út: \Windows\system32\winload.exe
Patrició: 3
Merevlemez: 4862b406
[ /NOEXECUTE=OPTION "ide lehet írni de mit" :R
:R

[ Szerkesztve ]

(#39977) szabonagyur válasza #63761920 (#39976) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó egyáltalán az USB eszközöd boot-ra? Akkor nyomd az F10-t ahogy megnyomod a bekapcsoló gombot, mintha BIOSba akarnál lépni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39978) #63761920 válasza szabonagyur (#39977) üzenetére


#63761920
törölt tag

Akkor írta ki : A Windows rendszerindítási beállításainak szerkesztése stb.
üzenetet. Linuxot bootolok a 15éves Intel D845 alaplapra gond nélkül.

(#39979) Petyyyyy válasza Petyyyyy (#39938) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Meglett a megoldás. Alaplap specifikus volt. :B

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39980) #63761920


#63761920
törölt tag

A Windows rendszerínditási beállításainak szerkesztése:
Lehetséges olyan parancsot adni, ebböl a helyzetből hogy usb-röl bootoljon?

(#39981) #63761920


#63761920
törölt tag

Szeretném megkérdezni!
Ti hogy takarítsátok ki a rendszert a sok beépülő szeméttől?
Vagy ki lehet védeni valahogy?
Mert takarítom de az csak az a felületre jó. "ccleaner"

(#39982) Petyyyyy válasza #63761920 (#39980) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezt beállíthatod a BIOS-ban is.
A második kérdésnek nem itt a helye, de a szemetet ne telepítsd fel, ilyen egyszerű. Mindig olvasd el mit kérdez vagy mit ajánl fel a telepítő és akkor nincs gond. Ha valamit nagyon uninstallálni akarsz, akkor Revo Uninstaller.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39983) DS39 válasza #63761920 (#39981) üzenetére


DS39
nagyúr

mi az hogy a felületre jó?
uninstallálni tudsz, temp és egyéb mélységben rendszer fájlokat, valamint registry-t törölni is tudsz vele.
nyilván ezeket módjával érdemes használni, ha tudod mihez nyúlsz.

[ Szerkesztve ]

(#39984) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Lenne egy bazi zavaró gondom a windows 7-el. Egyre több gépnél tapasztalom hogy egy frissen telepített windows meghibban. Oly értelemben hogy jó pár programot nem enged feltenni idétlen hibákat kiírva. A hibát valami hiányzó urlmon.dll okozza. Nem tudom mi a fene ez. :F

Köszönöm a segítséget.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#39985) wrox válasza Carasc0 (#39984) üzenetére


wrox
senior tag

Igaz hogy angol, de érdemes átbogarászni.

[link]

(#39986) olivera88


olivera88
veterán

Új HDD re akarom telepíteni a Wint mert a régi a behalás szélén áll. Elinditottam a telepitöt de azt írja h nem találhatók meghajtók. Mit kell tenni h lássa?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#39987) VIPowER válasza olivera88 (#39986) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ha még nem tetted volna be a meghajtót, akkor tedd be :), de előtte a jumper-ekkel állítsd Master-re, és IDE 1-es csatiba tedd, már ha több is van.

(#39988) olivera88 válasza VIPowER (#39987) üzenetére


olivera88
veterán

Én hülye... Hát nem csatlakoztattam a tápra...Ezért nem látta gondolom. Ez nem ártott neki ugye? Nem értem , mit csináljak? A másik HDD ki van kötve mert nem birok kettöt a csatlakoztatni a tápra :S

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#39989) szabonagyur válasza olivera88 (#39988) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Mi baja lett volna ha áram nélkül indítod? Semmi, mintha ott sem lett volna...

Ha kevés a tápodon a csati vegyél elosztót, persze ha nem valami gagyi és van benne még kraft.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39990) olivera88 válasza szabonagyur (#39989) üzenetére


olivera88
veterán

Jah szóval nem kell új táp. Azt hittem kell. Nem gagyi. Nem hoztam létre particiot, azt hittem késöbb kell. Erre elindult a telepitö. Az új létrehozásával kell csinálni ugye? Most kezdhetem újra... Ez a rendszer akkor tõrlödni fog ugye?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#39991) szabonagyur válasza olivera88 (#39990) üzenetére


szabonagyur
félisten

Töröld le az összes partíciót és úgy kezdj neki. Eleinte létre tudod hozni az összeset.

Hát ha tényleg nem valami gagyi akkor van kábel amivel el tudod osztani a powert.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39992) olivera88 válasza szabonagyur (#39991) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Köszi. Pedig nincs. A Linuxnak is birok létrehozni particiót? Vagy csak akkor ha majd telepítem?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#39993) szabonagyur válasza olivera88 (#39992) üzenetére


szabonagyur
félisten

Windows telepítő linuxnak telepíőt nem tud csinálni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39994) LaMazZz


LaMazZz
tag

Sziasztok!

Tudnátok olyanban segíteni, hogy mi lehet a gond amikor a C-meghajtómon magától fogy a hely egyik nap ennyi a másik nap annyi és mindig változik?
Egyáltalán mitől lehet ilyen?
Van valami program amivel megtudom nézni mitől lehet ez?

(#39995) olivera88 válasza szabonagyur (#39993) üzenetére


olivera88
veterán

Sejtettem. Ja nem kell újra telepiteni, azt olvastam lehet útolag is létrehozni particiót.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#39996) szabonagyur válasza olivera88 (#39995) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet persze de ha nincs még fent mindent akkor egyszerűbb szerintem, mivel a beépített lemez kezelővel max a felére tudod csökkenteni a particiót. Az meg mondjuk egy nagy vinyónál nagy pazarlás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39997) olivera88 válasza szabonagyur (#39996) üzenetére


olivera88
veterán

Akkor újra rakom mégis. Köszi.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#39998) olivera88 válasza olivera88 (#39997) üzenetére


olivera88
veterán

Megint eltekertem. :W Most is egy partició lett, csak kisebb. Ezekszerint kell még egyet csinálni, gondoltam h automatikusan a csinál a maradékból egy másik particiót de nem.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#39999) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Hibernálást időzítésre hogy lehet elérni?
Ugye a shutdown -s -t xxx (second)-al meglehet oldani a gép időzített leállítását.

De ugyan ezt hibernálással hogy lehet megoldani?
Írtam egy bat file-t %windir%\system32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState.
Önmagában működik. Azonban ha berakom az ütemezett feladatok közé, hogy futtassa le x óra múlva.... nem teszi, hibát ír ki.
Más ötlet valakinek? (külső program nélküli időzített hibernációra.)

free your mind

(#40000) zoli62


zoli62
addikt

Java 7 update 60: feladatkezelőben javaw.exe 50% CPU, Java control panel nem indul el.Más is tapasztalt ilyet?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.