Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) #73959936 válasza Petyyyyy (#39899) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#39902) Petyyyyy válasza Doky586 (#39900) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Elsőre elfelejtettem és IDE-n hagytam, de utána megcsináltam AHCI-vel is. Ezt követően (is) a Manager az eredmény. Telepítésnél természetesen töröltem minden partíciót és minden le volt húzva, kivéve a DVD, ami meg üres volt. Vagy az is számít?

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39903) Doky586 válasza Petyyyyy (#39902) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor valamit mégse így csináltál ha feljön indításkor a Windows Boot Manager...

(#39904) szabonagyur válasza Doky586 (#39900) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kolléga nem arra gondolt, hogy Windows választó manager van neki hanem, hogy ha UEFI-ben telepíted a gépet akkor a boot eszközöknél megváltozik a neve Windows Boot managerre. Tehát jól van telepítve a gép, UEFI-ben így néz ki.

Ne bizonytalanítsd el szegényt, jól csinálta :)

Ilyenre gondol:

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39905) Petyyyyy válasza Doky586 (#39903) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem, nincs ilyesmi. Férreértettük egymást, vagyis csak te engem. Itt BIOS-ban (vagy UEFI-ben, ha úgy jobb) van első helyen a Boot Manager vagy mi a szösz.
A kép nem saját.
(#39904) szabonagyur - Na igen, ezaz, erre gondoltam. :K

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39906) szabonagyur válasza Petyyyyy (#39905) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondom ne hallgass rá a kollégára, vagy nem használ UEFI-t vagy máshogy van neki a gépén és benézett valamit. Nézd a fenti képem nekem is úgy van ahogy neked és az a neve. Ő a Windows rendszer választóra gondolta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39907) Doky586 válasza szabonagyur (#39904) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát érdekes ez nálad. Ha Linuxot telepítesz azt is Windows-nak nevezi ? :DD
Mindenesetre én nem efi módban telepítek SSD-re, mert értelmetlen. Így nálam a szokásos a kinézet. Efi módban csak 2,2TB felett lenne értelme, de ekkora ssd-m nincs...

(#39908) szabonagyur válasza Doky586 (#39907) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ki beszélt neked Linuxról? Elnéztél valamit és nehéz beismerni? Írtam is, hogy valószínűleg kevered a két dolgot és lehet nem is használod az UEFI-t. Mit nehéz ezen beismerni vagy miért nehéz csendben maradni? De nem te jössz azzal, hogy Linux. Semmi köze a Linuxnak most ahhoz amiről a beszélgetés folyik, és amint látom egyértelműen közöd nincs az UEFI-hez. Kolléga is nyíltan leírta, hogy Boot eszköz választásakor jött fel az Windows Boot manager dolog, de látom ezen is átsiklottál mivel csak a Linux jár az eszedben. Szó sem volt arról, hogy néz ki a Linux UEFI módban, mivel se én se a kolléga nem úgy használja. Én bevallom nem használtam Linuxot UEFI módban és nem tudom mit ír ki akkor a boot eszközre.

Ja és igen gondolom megint arra fogsz kilyukadni, hogy én meg a kolléga a hülye, hogy nálunk minek nevezi át a gép Windows Boot managerre a boot eszközt, hiszen ez nem lehetséges, akár csak tegnap az OA és MSDN kulcs kapcsolatában is neked lehetett csak igazad, hiába másnál máshogy volt az is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39909) Petyyyyy válasza Doky586 (#39907) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Azért ez nem teljesen állja meg a helyét. Az UEFI sokkal gyorsabban fut le, mint a BIOS, szóval gyorsabb a rendszerfelállás, ez Win 7 esetén is 10 mp körül van, míg nélküle 20-30 mp között mocorog.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39910) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok EZT hogyan tudom kikapcsolni, hogy ne dobja fel a program indításakor?
Köszi!
:R

Ja pipát hiába veszem ki mindig ezt dobja utána is... :B

[ Szerkesztve ]

(#39911) Doky586 válasza szabonagyur (#39908) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Te aztán profin tudsz személyeskedni, kötözködni, de igazán abbahagyhatnád már..

(#39912) szabonagyur válasza Doky586 (#39911) üzenetére


szabonagyur
félisten

A személyeskedést ott kezdted, hogy nálam így meg úgy van biztosan. Adtam egy tökéletes választ a normálisan feltett kérdésre kész, ennyi. Te folytattad, hogy Linux és társai, ez a kötözködés. Inkább ismernéd be, hogy az előbb elnézted a dolgot, mivel ha a kolléga nem olvasta volna tovább a beszélgetést amiben képpel bizonyítom, hogy igaza van akkor lehet egész nap csak telepítgetett volna mivel mindig ugyanaz jött volna vissza. És nem csak a kolléga járt volna így hanem mindenki aki bejön a témába és rákeres és mondjuk csak a tied dobja ki, akkor aztán lenne keveredés.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39913) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Regeditban átlehet írni a felhasználó váltási képernyő hátterét?

(#39914) LonGleY válasza Ice&Lime (#39913) üzenetére


LonGleY
veterán

Felhasználó váltási és indítási. Én mindig átállítom,
nem kell a retinasütő babakék. Van rá jó progi: Logon Screen
Letöltés: Logon Screen 2.56 Portable.zip

A beállítandó képnek 200 KB alattinak kell lennie. Ez lehet a natív felbontás, de pl. IrfanView-ban érdemes addig játszani a JPEG minőséggel, amíg a max érték alá nem csökken a fájl mérete.

[ Szerkesztve ]

(#39915) Ice&Lime válasza LonGleY (#39914) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem szeretek progikat használni, inkább saját magam csinálni regeditben, csak nem tudom most pontosan hol van a kép helye, azt kéne tudni hozzá, hogy mást állítsak be benne progi néélkül.

(#39916) LonGleY válasza Ice&Lime (#39915) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi a bajod egy portable progival? A használata után letörölheted. Nem szoktam szart ajánlani. Ez a "nem használok külső programot, mert valami galibát okoz, meg belassítja a gépet" hozzáállás érthető, csak kissé röhejes, mikor linkeltem neked a 10 mp alatt lezongorázható megfelelő megoldást. Különben meg ott a Google.

[ Szerkesztve ]

(#39917) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Erre senki, elég szomorú vagyok,mert más progiknál is csinálja, a pipa kivétel nem ér semmit, és mind eredeti progi, szóval nincs valami buhera rá.... :W

(#39918) Petyyyyy válasza Ice&Lime (#39913) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mondjuk így? Mobilról nem volt kedvem végig olvasni csak átfutni, de jónak tűnik.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39919) Ice&Lime válasza LonGleY (#39916) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Direkt a regeditet kérdeztem, a másik, direkt így kérdeztem, mert ezeket (vagy 1-2 ilyen program) már ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#39920) Ice&Lime válasza Petyyyyy (#39918) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, valami ilyesmi kellett.

(#39921) tapppeeer


tapppeeer
tag

Sziasztok!
A következő hibaüzenetet kaptam bekapcsoláskor:

"A Windows nem tudott csatlakozni a(z) Rendszeresemény-jelző szolgáltatás szolgáltatáshoz. A hiba miatt az általános jogú felhasználók nem tudnak bejelentkezni a rendszerbe. Rendszergazdaként az Eseménynaplóban részletes információt találhat arról, miért n..."

Rohadt lassan bootol be a gép, tegnap excel fájlokat töltöttem le a netről, lehet, hogy vírus okozza a fenti hibát? Előtte minden rendben volt és nem csináltam semmi különlegeset a gépen.
Köszi előre is!
Üdv.

(#39922) Rasiel válasza tapppeeer (#39921) üzenetére


Rasiel
senior tag

Véletlenül nem került kikapcsolásra a Rendszeresemény-jelző szolgáltatás? Ezt a start\futtatás\services.msc pontban tudod leellenőrizni a szolgáltatás nevére keresve.

(#39923) brd válasza ScomComputer (#39910) üzenetére


brd
nagyúr

Adott programra így:

The only real valuable thing is intuition.

(#39924) ScomComputer válasza brd (#39923) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nagyon szépen köszönöm, működik.....hát hiába aki tud az tud.... :R :R :R

(#39925) mezis válasza brd (#39923) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én miért nem kapok olyanra lehetőséget ? Magyarnak nem jár ? :F
(Rendszergazda jogosítvánnyal vagyok bejelentkezve.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39926) brd válasza mezis (#39925) üzenetére


brd
nagyúr

Próbáld meg egy admin joggal (jobbgomb a file-on és futtatás rendszergazdaként, de ha nincs bekapcsolva az UAC, akkor felesleges továbbolvasnod, mert nem ez a gondod) futtatott programból előhozni a Tulajdonságok panelt, pl. Total Commander. Ha így sem megy, akkor a Biztonság fülön, az átállítás idejére add meg a "Felhasználók" csoportnak a Teljes hozzáférés jogot (ha utána elrontanád, akkor csak távolítsd majd el a nem öröklött jogokat).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#39927) mezis válasza brd (#39926) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha ezt a "A felhasználói fiókok felügyeletének be- és kikapcsolása"-t a legalacsonyabb szintre vittem, akkor futtatáskor már nincs keresztkérdés.
De az a fránya menüpont, ami a "Tulajdonság" lapon angolnak van, nekem akkor sincs.
("Security unblock") :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39928) DS39 válasza mezis (#39927) üzenetére


DS39
nagyúr

magyarnak is van. netről letöltesz egy futtatható fájlt, akkor bekerül oda ez. aztán kapcsolgathatja ki az ember.

(#39929) DS39 válasza DS39 (#39928) üzenetére


DS39
nagyúr

kép erről.

egyébként nem is kell .exe legyen, ez egy .srt fájlnál készült.

[ Szerkesztve ]

(#39930) brd válasza mezis (#39927) üzenetére


brd
nagyúr

Biztos, hogy azt a file-t elindítva ugyanazt kérdezi, mint a topictársnak? Mert az egy telepített program, ráadásul valami HP cuccnak tűnik, nem hiszem, hogy arra nyivákolna...

The only real valuable thing is intuition.

(#39931) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Új rendszert telepítettem Win7 Home Premiumot egy régebbi gépre, és valamiért nem működnek az alaplapi USB portok. Mi lehet az oka? Mit lehet vele kezdeni? A gépház elejére kivezetettek működnek. Ötletek?

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#39932) $mith


$mith
tag

Sziasztok!

Ezzel kapcsolatban tud esetleg segíteni valaki vagy valami tippet adni?

Előre is köszönöm!

(#39933) #73959936 válasza $mith (#39932) üzenetére


#73959936
törölt tag

Pontosan nem tudom, hol és mi a bibi, de kérdem én: a bios minden további nélkül látja ?

Ha nem, akkor az van, hogy keresd meg, vagyis biosban valami beállítás el van állítva...
Ha látja, és úgy nem tudsz rá tenni op rendszert, akkor nagy gond van - szerintem.
Próbálj rá win8-at rakni, azzal mit csinál ? :F

Próbáltál már honlapon keresgetni infót ?

[ Szerkesztve ]

(#39934) LonGleY válasza $mith (#39932) üzenetére


LonGleY
veterán

Próbáltál már (külső lemezként használva) új MS-table-t rakni rá? Ez még észhez szokta téríteni a félreformázott lemezeket. Ezt a Parted Magic-el bebootolva a Gparted-del tudod megtenni. [ISO letöltés]

Ha úgy sem megy, akkor szerintem kuka - avagy használd külső meghajtóként és vegyél a gépbe SSD-t!

[ Szerkesztve ]

(#39935) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Hogyan tudnám a Windows 7 hálózati és megosztási központ elérését megakadályozni a felhasználónak? Egy suliban win7 van, és persze laptopokat kell adni mert a tanárok bemutatót tartanak, csak ugye szünetben a laptop egyedül marad a diákokkal, a wifi kódot meg kileshetik, és ezt szeretném megakadályozni, előre is köszi a segítséget

(#39936) Troy. válasza Troy. (#39799) üzenetére


Troy.
addikt

Ehhez valaki, aki hálózatokkal foglalkozik? (Windows 7, Windows XP, Android között)
Ez volna a megoldás, hogy legyen egy mappa amit mindenki lát, meg legyenek mappák amiket csak bizonyos felhasználók?
:)

.

(#39937) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Beteszem ide is a kérdésemet. Annyit hozzá, hogy az SSD-kre vonatkozó, a PH-n fellelhető frissebb irományokban leírtak szerint jártam el a telepítéseben és az SSD konfigurálásában.
:R

(#39938) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Valami nem okés nálam. Amióta megvolt az UEFI install, azóta elsőre nem akar indulni a rendszer. Bejönnek a logó, villog kettőt-hármat és megfagy, csak reset után indul normálisan. Mi lehet a baj?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39939) LonGleY válasza Troy. (#39936) üzenetére


LonGleY
veterán

Sima SMB, konfigurálva a mappákon, hogy ki kaphat jogokat. Az XP meg le van tojva, azt kukázd! A droid látni fogja a fájlokat a megfelelő fájlböngészővel (pl. Solid Explorer).

(#39940) mezis válasza Troy. (#39936) üzenetére


mezis
nagyúr

Van itt egy leírás.

mezis

(#39941) Troy. válasza mezis (#39940) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi, valójában ez működik! :)
Csak Windows 7 és XP között viccelődik. Nem értem hogy mikor kér jelszót xp alatt és mikor írja ki, hogy hozzáférés megtagadva.

.

(#39942) Troy. válasza LonGleY (#39939) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi!
Ha pl. három különböző géppel három különböző mappát akarok megosztani (jelszóval védeni), akkor három fiókot kell Win 7 alatt létrehozni?

.

(#39943) $mith válasza $mith (#39932) üzenetére


$mith
tag

Köszi fiúk,
WD Lifeguard Diagnostics több teszt le sem fut, kidobja hogy túl sok a bad sector. HDS szerint minden ok 100/100 több önteszt is végigfutott - ennyit a HDSről :(( ) úgy néz ki döglődik, megy vissza garanciába!

[ Szerkesztve ]

(#39944) mezis válasza brd (#39930) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, ez egy HP szkennerhez adott program. Még az XP-s időkből.
A Win7 ezt dobja fel, ha nincs a minimumon a biztonság:

Mi a különbség egy installáló program futtatása és egy már installált program futtatása között ? :F

Úgy gondolnám, hogy az op. rendszernek ez tök mindegy, valamennyi részét betölti a RAM-ba aztán a processzorral valamilyen "darabolásban" végrehajtatja...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39945) brd válasza mezis (#39944) üzenetére


brd
nagyúr

Mi a különbség egy installáló program futtatása és egy már installált program futtatása között?

Most tényleg nem látod a különbséget a 2 ablak között? :F Kb. annyi a hasonlóság, hogy van a jobb felső ablakban egy X, ill. hogy lekerekítettek a sarkaik... :U

A te ablakod az UAC ablaka (a magyar neve ennek az ablakod fejlécében olvasható), és azt kérdezi, hogy adsz-e rendszergazdai jogosultságot a futtatandó programnak. Ez minden olyan programnál fel fog jönni kérdésnek, ami ilyen jogokat igényel a működéséhez (jellemzően ilyenek pl. a HW-ek drivereit kezelni óhajtó programok). Ezt úgy tudod kikapcsolni, hogy kikapcsolod az UAC-ot (amit nem javaslok, mert nem csak ez az értelme, amivel most találkoztál), vagy pl. csinálsz az adott programhoz egy megfelelő ütemezett feladatot, majd erről egy ikont (pl. az asztalra), ezt már nem (UAC jogot kapott) rendszergazda userrel is el tudod indítani. Lásd.

The only real valuable thing is intuition.

(#39946) mezis válasza brd (#39945) üzenetére


mezis
nagyúr

Mind a parancsikon mind az exe file rendelkezik a rendszergazdai jogosítvánnyal rendelkezik. Én aki futtatom, szintén rendszergazdai jogosítvánnyal rendelkezem. Ezek mellett mégis aggódik a Win7.

mezis

(#39947) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Windows phone (8.1)-ről szeretném remote alkalmazással kezelni a gépem. Win8-on ugye ugyan ez az app van fent csak a PC-s változat, viszont nem tudom hogy Win7-en hogyan működik a dolog. Az alkalmazás ugye IP-t vagy számítógép nevet kér, számítógép névként nem talál eszközt, ha meg az IP-t írom (amelyiket a router oszt ki a gépnek) akkor meg azt kapom hogy kapcsoljam be a gépet vagy engedélyezzem a távoli elérést. Na most Win7 alatt nem találtam ilyen beállítást és a gépet nyilván bekapcsolva használom szóval elakadtam. Tudna valaki segíteni ? Előre is köszi!

This is the way

(#39948) Sub-ZeRo válasza RaZroX (#39947) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A routerben egy ddns szolgáltatót kell beállítani + regisztrálni.
Nálam Így néz ki.

Dhcp-t állítasz be és egy virtual szervert is. Itt az IP azt neked kell eldönteni, hogy mi legyen.

Ha ez megvan, router restart.

WP 8.1.
RemoteDesktop app-ot leszeded, megvásárolod, mert vásárlás nélkül 5 percig él csak a kapcsolat. Nem összeg érte.

A telefonon így beállítod őket, majd eléred, bárhonnan, de a gépnek mennie kell, mert nem tud magic packet-tel ébreszteni.
Itt az app-nál, az utolsó képnél, a gépet felh.név + jelszó kombóval kell ellátnod, mert nem fog menni és azt adod meg itt.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#39949) odrif válasza Sub-ZeRo (#39948) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ez azt jelenti hogy a bekapcsolva hagyott számítógépet és tartalmát bárhonnan elérem az okos-telefonommal?

20 éve a Prohardveren

(#39950) Sub-ZeRo válasza odrif (#39949) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen azt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.