Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) Mian


Mian
aktív tag

Sziasztok!

Windows 7 alatt hogy tudok lassú formázni? Van egy vinyó illetve egy ssd a gépemben, telepítés alatt ugye csak a gyors formázást kínálja fel, és akkor mi lenne ha windows alatt az ssd-n elindítok mondjuk egy lassú formázást (amin a rendszer is van ugye), ha kész újraindul és nincs rendszer? Vagy ilyenkor hogyan működik? :)
Egyébként engem az nem zavarna ha így lenne, adatokat természetesen lementeném, csak nem tudom ez így működőképes-e, vagy ha lassú formázni akarok toljak be egy xp cd-t, leformázom, majd kiveszem windows 7-be vagy hogy? :)

Segítséget előre is köszi! :)

Szerk. Bocsánat nem néztem meg, nem is engedi formázni win-en belül a rendszer partíciót ok.. de a kérdést továbbra is tartom hogyan tudnám lassú formázni az ssd-m?

[ Szerkesztve ]

(#39352) De4d válasza Poo (#39350) üzenetére


De4d
őstag

Egyébként valami tipp mi lehet?
Mert a driver próbálgatás elég tág, és hosszú folyamat.

Minden jó, ha a vége jó!

(#39353) Poo válasza Mian (#39351) üzenetére


Poo
aktív tag

Kiveszed a pipát a gyors formázástól?

*De4d:nem driver próbálgatás kell hanem mindenből a leg frissebb és a windows updaték is legyenek fent mind Amúgy "kék halálkor" mire rinyál,általában van egy sor amibe írja hogy mi nem tetszik neki,próbáld meg lefényképezni vagy még ez is segíthet

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#39354) Doky586 válasza Mian (#39351) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem érthető hogy mi a kiindulóállapot, és mi a célod..?

(#39355) krealon válasza Mian (#39351) üzenetére


krealon
veterán

"akkor mi lenne ha windows alatt az ssd-n elindítok mondjuk egy lassú formázást"

Hamarabb tonkremenne az SSD, mivel csak korlatozott szamu irast birnak ki az adatokat tarolo cellak.

[ Szerkesztve ]

(#39356) brd válasza quailstorm (#39305) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, valóban extra bosszantó a kivitelezése, lehetne pl. úgy is, hogy az azonos hash-sel rendelkező file-okra megjegyezze az akciót, és ne kérdezze meg újból (meg persze megfelelő jogokkal lehessen szerkeszteni a megjegyzett listát). A biztonsága pont ugyanez lenne, csak kevésbé bosszantaná azt, aki tud tenni a biztonságáért. A vírusirtó sem talál meg mindent.

The only real valuable thing is intuition.

(#39357) Mian válasza Poo (#39353) üzenetére


Mian
aktív tag

Nem vettem észre, akkor figyelmetlen voltam eddig.

krealon: A lassú formázástól megy hamarabb tönkre?

...Egyébként egy éves most a gép, 3. jára formáztam, először mikor megvettem természetesen, majd fél évvel később, és kb egy hete harmadjára, kicsit bugolt azért, egyébként nem feltétlen szoktam újratelepíteni fél évente. (Catalyst verziókat váltogattam vga-nál kb havonta, próbáltam megtalálni a legjobbat, 14.4 nem tetszett most neki annyira ezért telepítettem teljesen újra, win logonál sok lett a várakozás)
...és a lényegre térve, most a 3. újratelepítés után észre vettem, hogy a win. élményindex az ssd-nél visszaesett picit, tudom nem egy 3dbenchmark, de gondoltam utána járok... meg az is eszembe jutott lehet egy lassú formázás jót tenne neki, mint ahogy pendriveoknál is, de ezek szerint rosszul gondolom?
(Kingston V300 120GB)

Szerk. Nem mondom, hogy érezhető a lassulás, de csak bassza az ember csőrét még ha 7.9-ről 7.8-ra is esik vissza, ha már ennyi pénzt kifizettem érte...

[ Szerkesztve ]

(#39358) LonGleY válasza Mian (#39357) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi köze a bugoknak a formázás típusához? A gyorsformázás épp ugyanazt a célt szolgálja: teljesen üresnek (újra felhasználhatónak) jelöli az adott területet.

És azért "megy tönkre" hamarabb (pontosabban: a szükségesnél jobban csökkented az élettartamát) a lassú formázással, mert nyilvánvalóan olyankor nagyon sok írás történik, míg a gyorsnál szinte semennyi. Szükségtelen procedúra, ettől nem lesz gyorsabb az SSD. A pendrive-ok esetében sem segít, mielőtt ezt a téves gondolatot továbbörökítenéd. Ha egyszer maga a partíció rendben van, és nem sérült a fájlrendszer, a lassú és a gyorsformázás ugyanazt az eredményt hivatott szolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#39359) Mian válasza LonGleY (#39358) üzenetére


Mian
aktív tag

Jól van relax :)
Nem tanultam soha informatikát, max általános szinten.
Minden amit tudok, az évek során olvasott/hallott tapasztalat meg esetleg google...
Pendriveoknál szoktak pl javasolni lassú formázást ha már idősebb darabról van szó, és esetleg nem százas.
De lehet az ssd-m sem százas. :) Ezt szeretném kideríteni...

Értem, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#39360) brd válasza makoss (#39330) üzenetére


brd
nagyúr

Semennyire. Még magát sem tudja megvédeni: ha a megfelelő sorrendben lövöd ki a taskjait, azt sem mondja, hogy bikmakk, és ezzel legkésőbb újraindításig megszűnik az általa biztosított védelem. (Lehet, hogy ez ma már másképpen van, nem nézegetem naponta, de az biztos, hogy sokáig ez volt a helyzet.)

Az a helyzet, hogy mindig nagy dilemmában vagyok, mindenféle vírusírtónál, hogy milyen vírust lehet törölni és mit nem :F

Ha nem szoktál warezolni, akkor az összeset. Ha szoktál, akkor pedig meg kell tanulnod, hogy mi a tényleg vírus/kártevő, és mi nem az, hiába sipítozik a vírus-, kártevőirtó.

The only real valuable thing is intuition.

(#39361) krealon válasza Mian (#39357) üzenetére


krealon
veterán

A SLC flash cellak kb 100 000 ciklust (programozas / torles) kepesek elviselni, a ma elterjedtebb MLC cellak viszont csak nehany ezret.
A legujabb TLC cellak (Pl Samsung EVO sorozat) meg ennel is kevesebb ciklusnyi elettartammal rendelkeznek.
Szoval az SSD-k legnagyobb ellensege az iras (pontosabban a torles, de iras elott szinte mindig van torles).

(#39362) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Nem engedi sehogy sem a nyomtató programot törtölni:

CCleaner bejegyzés törlésén kívül van valami más ötlet esetleg?

(#39363) LonGleY válasza Ice&Lime (#39362) üzenetére


LonGleY
veterán

Az ötlet annyi, hogy ha megvan az a telepítő, amiből ez felkerült, akkor kerüljön ismét a helyére (told be a CD-t, vagy pedig indítsd el az EXE-t, hogy a temp-be kitömörítse magát), és próbáld meg megint az uninstall-t. Ha így sem, akkor pakold is fel ismét a programot, és közvetlen utána próbáld az uninstall-t. Ha így sem, akkor eszközkezelőből távolítsd el a drivert!

(#39364) Ice&Lime válasza LonGleY (#39363) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az eszközkezelőben már nincsen driver.

(#39365) LonGleY válasza Ice&Lime (#39364) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem lehet, hogy ez utóbbi helyről lett először eltávolítva? Mert akkor ez lehet a hiba oka; a driver rész lepucolódott, de a telepítés így hiányossá vált, ezért dob errort az uninstaller.

[ Szerkesztve ]

(#39366) Ice&Lime válasza LonGleY (#39365) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hát már nem tudom, mert xp-s driverrel próbáltam először, aztán a 7-tel, lehet valahogy benenmaradt.
Akkor marad a ccleaner bejegyz.törlése?Mert már nem igazán akarom feltenni azt a sok vackot.

[ Szerkesztve ]

(#39367) LonGleY válasza Ice&Lime (#39366) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor igen. Gondot és lassulást jó esetben végülis nem okoz, ha mégis marad pár fál utána valahol. Külön ezért egy takarítóprogram beüzemelése fölös lenne (ha mégis megpróbálkoznál vele, akkor jv16 PowerTools).

(#39368) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !
Légyszi segitsetek a következőkben :

Mitől lehet az hogy win7 alatt mindig változik a net sávszélességem?
xp alatt szinte mindig fix 17.5 mega, ugyanazon gépen win7 en pedig 12-17 között ingadozik, elvileg nem megy semmi progi, ami netet használ
hol tudom esetleg megnézni mi is használja a netet? vagy mitől lehet ilyen ?

Előre is kiszi a segitséget mindenkinek !

(#39369) Ice&Lime válasza LonGleY (#39367) üzenetére


Ice&Lime
veterán

a ccleaner már fent van, azt szoktam használni.

(#39370) LonGleY válasza Ice&Lime (#39369) üzenetére


LonGleY
veterán

Az rendben is van, de ez más. Ez a programok maradékait képes megkeresni (sok egyéb eszköz és funkció mellett). A CCleaner csak a telepített program sorát törli ki, hogy ne lásd a listában. Szóval, egy-egy esetben jól jön, de itt bőven kihagyható a procedúra. Ha használod is, utána lekapható, hisz a normál takarítási rutint a CCleaner tökéletesen ellátja.

[ Szerkesztve ]

(#39371) quailstorm válasza DS39 (#39333) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor nem csak másnak tűnik a Win8 UAC, hanem más is. :R

(#39356) brd : nézi a hasht. 8-on már tutira. Mert van a kék és a sárga riasztás. Kék az ellenőrzött apphoz van.

(#39372) twine válasza LonGleY (#39327) üzenetére


twine
addikt

Alapjába véve sok mindenben,,sőt majdnem mindenben egyet értünk,,, ;) :R
A NERO-ban főleg :K
Dos-al kezdtem annó én is...És ugyancsak próbálom a letisztult dolgokat keresni,,vagy úgy beállítani...
Egy dologban nem értünk egyet,,,az pedig a Daemon "hulladéksága", és "bonyolultsága" :))
(nem taglalom hogy én hogyan használom ,mert felesleges)

Félre ne érts ,,nem azt akarom ezzel mondani, hogy azt kéne ajánlgatni,,,hiszen ahogy írtad is, vannak sokkal egyszerűbb, és kisseb(?) progik erre a célra,,,inkább csak meglepődtem, hogy színte "halálos vírusnak" van itt beállítva szerencsétlen Daemon :DDD
De ezen nem veszünk össze,,, ;) Csak elmondtam én is a véleményem :R

[ Szerkesztve ]

(#39373) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

egy kis segítségre lenne szükségem újfent. a tegnapi baleset miatt újra kellett dobjam a rendszert. ez sikerült is, gyakorlatilag kész és tiptop. pár apróság, ami felmerült. megcsináltam a logoutos ssd praktikákból többet(1, 2, 3, 5, 10, 11).

a furcsa jelenségek:

- az aimp zenelejtászón hiába pipálom be az autostartot, nem működik. minden mással megy
- sokszor kerregnek a vinyók szakaszosan, 2-2 másodperces szünet-pörgés formában, zömmel indítás után(de volt, hogy hosszú percekig), néha csak úgy hébe-hóba is.

ez utóbbi oka mi lehet? zavaró is nagyon, meg nem is egészséges.

köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39374) brd válasza hoffman_ (#39373) üzenetére


brd
nagyúr

A másodikra: pl. hőkalibráció, vagy a hibás sectorokat offline kereső algoritmus ténykedését hallod. De csak akkor, ha közben nem jelez forgalmat a HDD Led.

The only real valuable thing is intuition.

(#39375) Doky586 válasza hoffman_ (#39373) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A lapozófile teljes letiltása rejtélyes hibák okozója. Inkább a pár évvel fiatalabb cikket használd..

(#39376) hoffman_ válasza brd (#39374) üzenetére


hoffman_
nagyúr

értem. ha rendszeres és nem múlik, akkor jobban utána nézek/kérdezek. hdd led nem igazán akar működni valamiért a házikómon.

Doky586:

köszi a cikket, elolvasom, le voltam ragadva ennél azóta, és csak most jutottam oda, hogy használjam. köszi. remélem nem a lapozófájl lesz a ludas, elvagyok nélküle, ahogy eddig észrevettem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39377) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Win7_64-t telepítettem újra. Office 2007, 0x80070bc9 hibát dob telepítés közben. Microsoft .NET 4.5.1 van fent. Régebben volt egy összesített .NET telepítő, valaki tudja, hogy hol találom? Visual C++-ból is jó lenne ilyen összesített telepítő, a 2008-s van fent.

(#39378) V.Stryker válasza hoffman_ (#39376) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

hdd led nem igazán akar működni valamiért a házikómon - és ha fordítva dugod rá a csatit az alaplapra? :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#39379) hoffman_ válasza V.Stryker (#39378) üzenetére


hoffman_
nagyúr

elvileg jól van rádugva, de majd ha lesz érkezésem, kibányászom az asztal alól és megnézem csak azért is :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39380) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Egy olyan gondom volna, hogy a Win (Ultimate x64) jelez két frissítést : KB2931368 és KB2938807 viszont valamiért egyiket sem hajlandó sehogyan sem telepíteni. Természetesen adminként próbálkoztam, de mindeddig sikertelenül.

Letöltöttem az MS oldaláról is külön-külön őket, hátha csak a Win Update tojta össze magát, de sajnos nem. :(

Valakinek esetleg valami ötlet, hogyan lehetne megoldani? :F

(#39381) pinnacle válasza pinnacle (#39377) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Leszedtem a 4.5.1-t, próbáltam telepíteni a 3.5-t, de egyik verziónál sem indul el a telepítő.

Mi lenne a megoldás :F

(#39382) LonGleY válasza pinnacle (#39381) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha egyik MS telepítő sem megy a rendszere, akkor szerinted mi a megoldás? :]

(#39383) pinnacle válasza LonGleY (#39382) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Remélem nem az, hogy nem lehet telepíteni a Office 2007-t. Nincs valami ötleted?

(#39384) LonGleY válasza pinnacle (#39383) üzenetére


LonGleY
veterán

Te mit akarsz kezdeni egy semmire se jó rendszerrel?
Az ötlet - ha nem jött volna át - újrarakni valami normális verziót...

[ Szerkesztve ]

(#39385) LonGleY válasza pinnacle (#39383) üzenetére


LonGleY
veterán

Btw: win 7 sp1-re nincs olyan, hogy 3.5 meg az alatti telepítő. Az már a rendszer része.

(#39386) pinnacle válasza LonGleY (#39385) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tényleg nem a programoknál, hanem a Windows összetevőknél látszódik a .NET 3.5.1. Akkor mi a fene lehet ez a 0x80070bc9 hiba?

(#39387) LonGleY válasza pinnacle (#39386) üzenetére


LonGleY
veterán

A Google találatoknál jobbat én se tudnék rá. Amit küldtem MSDN alapú telepítőt, abban már bent van minden frissítés, ha gondolod, told fel azt, magad mögött tudva az egész mizériát!

[ Szerkesztve ]

(#39388) De4d válasza Poo (#39353) üzenetére


De4d
őstag

Tegnap nem volt kékhalálom, de van más baj dögivel.
Ha küldök dmp filet megtudod nekem nézni?
Nem tudom megnyitni őket, azt írja nincs jogosultságom, pedig én vagyok a rendszergazda....

Minden jó, ha a vége jó!

(#39389) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, 32"es TVhez kötöttem a gépet, és Fhdba értelem szerűen elég kicsik a dolgok igy nagyítani akartam a W7el a 125 és 150%os nagyítással, de a SKINEM 125%ban teljesen behalt, 150% ban pedig tiszta BUG! Van erre esetleg valami jobb megoldás? Azon kívül hogy közelebb ülök a tvhez? :) :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#39390) LonGleY válasza zeusz55 (#39389) üzenetére


LonGleY
veterán

Miféle skined? Valami 3rd party dologról beszélsz?
Mert abban az esetben a megoldás egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#39391) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

Windwos7 64bit-n szeretnék elindítani egy dos-s hulladék programot ami csak 32 bit-s oprendszeren lehet futtatni,virtuális gépen kívül van valami más ötlet vagy konkrét megoldása valakinek esetleg? :R

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#39392) LonGleY válasza Poo (#39391) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem.

A DOSBox amúgy segíthet.

(#39393) zeusz55 válasza LonGleY (#39390) üzenetére


zeusz55
senior tag

Win7 64bithez asztal és tálca, valamint ikon kinézetek SKINjére gondolok. És nagyításnál ezek kinézete romlik.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#39394) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok.
Ma elkezdett a win olyat csinálni, hogy az óra magától 1900 január elsejére átállítódik. Ha nyomok frissítést, hogy szinkronizáljon a szerverrel, akkor visszaáll az idő, de pár perc elteltével ismét 1900-at mutat. Vírus elvileg nincs ,biosban a rendes időt mutatja. Ötlet, hogy mi okozhatja ezt?

(#39395) V.Stryker válasza zeusz55 (#39393) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Gondolom nem vektoros ikonok, hogy végtelenségig lehessen őket nagyítani. Én természetesnek érzem. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#39396) Doky586 válasza zeusz55 (#39389) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én mindig 50cm-ről szoktam nézni a monitort.
Ha nem akarsz közelebb ülni akkor húzd a kijelzőt magadhoz közelebb, esetleg színházi távcső, vagy csak egy jobb diopriás szemüveg.. :D

(#39397) Doky586 válasza Poo (#39391) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyesmi nincs.
Olyan van hogy Win7-en a parancssor már NEM dos emulátor, sőt a Win7-el megszünt a 16bites programok támogatása is. Szerintemis DosBox-al próbálkozz, az a hagyományos (16bites) DOS programokkal jól elboldogul, a 32bites DOS-Extenderes (vagy DOS4GW, stb) programokra is van némi esélyed..

(#39398) krealon válasza Doky586 (#39397) üzenetére


krealon
veterán

Pontositsunk!
64 bites rendszeren nem tamogatott a 16 bites programok futasa (ld Win 3.1-es programok).

32 bites rendszereken menniuk kene.

(#39399) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Azt nem tudja valaki, hogy netezés közben miért kezd el akadni a film vagy zene lejátszása?
Múlt héten még csak bekapcsolás után 5-6 óra után kezdett el nagyon belassulni a netezés, és akkor kezdett el minden média akadása is. Ilyenkor csak újraindítottam a gépet és utána megint jó volt volt 5-6 óráig. Aztán nemrég frissített és azóta egyből bekapcsolás után akad a lejátszás, de csakis akkor, ha frissítem az oldalt vagy egy újat nyitok meg.
Driver hiba lenne?

(#39400) LonGleY válasza gyenesmartin (#39399) üzenetére


LonGleY
veterán

Nézz hőmérsékleteket, cserélj esetleg újabb videokártya driverre, másik böngészőre, friss Flash Player-re (ha Firefox-ról vagy Opera-ról van szó). Ennyi első körben.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.