Hirdetés

2021. augusztus 1., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#39151) Poo válasza Crias (#39150) üzenetére

Poo
senior tag

Ezeket megcsekkolnám a helyedbe de csak tippelek.
Hálózati felderítés kikapcs/bekapcs,tűzfalon minden rendben van beállítva?ahhoz hogy a megosztások normálisan menjenek mindég ugyanabban a munkacsoportban kell lenni mindennek és jelszava kell legyen a gépnek vagy a rendszergazda felhasználónak adsz minden gépen ugyanolyan jelszót.De még számtalan beállítás okozhatja.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#39152) Melorin

Melorin
addikt

Üdv.
Tegnap ventilátort cseréltem a tápomban, amihez egy kicsit szét kellett húzni néhány dolgot a házban.
A csere óta a windows betöltése helyett ez fogad:
Csak úgy indul el a win7 ha biosba belépek, save and exit, és már tölt is befele.

[ Szerkesztve ]

(#39153) spiritex válasza Crias (#39150) üzenetére

spiritex
veterán

Én úgy tudom, hogy a jelszó alapkövetelmény a hálózatosdihoz!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#39154) Poo válasza Melorin (#39152) üzenetére

Poo
senior tag

Memória nem mozdult meg(kivesz/visszatesz)?Bios jól van beállítva?chkdsk /f/r parancs lefuttatása windwos alól.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#39155) Crias válasza spiritex (#39153) üzenetére

Crias
senior tag

Hát nem tudom eddig jelszó nélkül volt hálózat.
Csak én erre a gépre raktam jelszót amit aztán le vettem nem tudom hogy azóta van-e ez mert egy ideje nem foglalkoztam vele de mostmár jó lenne ha lenne hálózati meghajtó ezen a gépen is.

Amúgy az a poén hogy a többi gépről tudok erre a gépre felmásolni adatokat (most megnéztem) hozzáférek a megosztott mappákhoz, csak erről a gépről nem látom a többit.

Na most a hálózaton belül se tudok belépni ebbe a gépbe ezt írja ki:

xxxxx nem érhető el. Lehet hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához.
Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával, hogy megtudja, van-e hozzáférési joga.

A megadott hálózati szolgáltató név érvénytelen.

Ez most mi a fene honnan lehetne ezt megtudni meg mi az hogy érvénytelen a szolgáltató név, amikor még láttam a többi gépet ezzel a hibaüzenettel dobot ki azokból is?

[ Szerkesztve ]

Crias

(#39156) Crias

Crias
senior tag

Ok megnyitottam a hibakeresőt beírtam a másik gép elérhetőségét és a megosztott mappát és azt a hibát írta ki, hogy nincs engedélyem a megosztás elérésére (közben visszaraktam a jelszót hogy ne legyen gond, valamint újra csatlakoztam a hálózathoz megadtam mindent újra lépésről lépésre)
Pedig be van állítva hogy a hálózaton mindenkinek meg legyen osztva.
A felhasználói fiók nem jogosult a mappa elérésére wtf???

Hogy lehetne ezt orvosolni?

Crias

(#39157) ltomi1991

ltomi1991
csendes tag

Sziasztok !
Nincs régóta win 7 em és a megosztással szenvedtem és valamit sikeresen elállítottam
Sok helyre be se tudok lépni , vagy törölni esetleg.
Nem szeretném újra telepíteni a gépet. (sok idő ill. van rajta kb 800 GB cucc)
Előlre is köszi a segítséget !

(#39158) ltomi1991 válasza ltomi1991 (#39157) üzenetére

ltomi1991
csendes tag

ez csak 1 hiba a a sok közül .. :S

(#39159) Visormail válasza ltomi1991 (#39157) üzenetére

Visormail
addikt

Hozzáadás gomb: SYSTEM teljes joggal legyen, Felhasználók legyen csak Olvasás/Olvasás és végrehajtás/Mappa tartalmának listázása joggal.

Ryzen 5 3400G, 16 GB, RX580, Windows 10

(#39160) ltomi1991 válasza Visormail (#39159) üzenetére

ltomi1991
csendes tag

köszi, megcsináltam amit mondtál de semmi se változott

(#39161) ltomi1991 válasza Visormail (#39159) üzenetére

ltomi1991
csendes tag

így gondoltad vagy valamit elcsesztem?
másiknál az olvasás meg a mappa tartalmának listázása van csak bepipálva

(#39162) Visormail válasza ltomi1991 (#39161) üzenetére

Visormail
addikt

Biztonság fülön a speciális gomb és arról is csinálj egy képet.

(#39163) CJ4567

CJ4567
veterán

Sziasztok. Az adatlapomom levő gépre a Windows 7, vagy a Windows 8 lenne jobb, és miért? Újratelepítés előtt vagyok, mert a hálózati másolás elkezd jó sebességgel másolni(~10MB), majd lelassul, végül azt írja hogy szüntessem meg az írásvédettséget, más gépről működik(Úgy értem, hogy erről a gépről nem lehet másolni), a megosztás ugyan úgy van beállítva mint minden egyes telepítésnél

[ Szerkesztve ]

(#39164) szabonagyur válasza CJ4567 (#39163) üzenetére

szabonagyur
nagyúr

Hello

Amelyik meg van eredetiben.

Amúgy meg kb. teljesen mindegy, amelyik szimpatikus neked, driverek terén nézz utána, hogy van e mindkét rendszerhez.

(#39165) CJ4567 válasza szabonagyur (#39164) üzenetére

CJ4567
veterán

Driverek vannak mindkettőhöz, úgyhogy megnézem a 8-at(már próbáltam, de egy idő után elkezdett szórakozni pl. a Gépház hibát észlelt, ezért nem nyílik meg)

(#39166) vlevi válasza CJ4567 (#39163) üzenetére

vlevi
nagyúr

Ebben a topicban a heteset fogják ajánlani, a másikban a nyócast :D
Szerintem olyan hihetetlen sok előnye nincs a nyolcasnak, hogy azt rakjam fel. Úgy értem, egy átlagfelhasználó számára a 7-ről a 8 közel sem hoz annyi pluszt, mint amennyit a hetes hozott az XP, vagy a Vistához képest.
Ha ráérsz, és van kedved 90 nap múlva újratelepíteni a gépet, akkor töltsd le a Win8.1 Enterprise Eval 90 napos próbaverziót, nézd meg, és ha nagyon bejön, akkor használhatod a nyolcast. Ha nem teccik, vagy nincs időt bohóckodni vele, akkor a 7-essel nem jársz rosszul. Fontos tudni, hogy a 8.1 próbaváltozat a 90 nap leteltével nem használható tovább, az nem frissíthető végleges változatra, mindenképenn törlés és új rendszer telepítése lesz utána (talán egyszer meghosszabbítható +90nappal, de a végtelenségig ez sem megy

(#39167) S.Feri

S.Feri
őstag

Ha WIN7-et akarok telepíteni lemezről ahogy kell, usb-s HDD-re ahhoz mi extra kell?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#39168) brd válasza S.Feri (#39167) üzenetére

brd
nagyúr

Tudni kell használni a keresőt, ill. némi angoltudás sem árt.

The only real valuable thing is intuition.

(#39169) szabonagyur válasza CJ4567 (#39165) üzenetére

szabonagyur
nagyúr

Normális verziót kéne felrakni és nem lenne ilyen probléma 8-al sem, szóval az irányadó elv még mindig a fenti hozzászólásom, illetve ahogy a kolléga is írta, amelyiket akarod, egyformák szinte.

(#39170) S.Feri válasza brd (#39168) üzenetére

S.Feri
őstag

Egy igazi segítő így tálalta volna:
Ezt használva

[ Szerkesztve ]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#39171) brd válasza S.Feri (#39170) üzenetére

brd
nagyúr

Nem látod a linket a hozzászólásomban, vagy ennyire nincs humorérzéked?

(#39172) Hegyirabló

Hegyirabló
addikt

Üdv!

Nyerek jelentős helyet a merevlemezen, ha nem a rendszer lemezre telepítem az Office-t? Sejtésem szerint nem, de azért gondoltam megkérdem. Elég kevés a hely a rendszer SSD-n, ezért kérdezem.

Cancer non captat muscas.

(#39173) ltomi1991 válasza Visormail (#39162) üzenetére

ltomi1991
csendes tag

(#39174) TigerCat válasza Hegyirabló (#39172) üzenetére

TigerCat
veterán

Office 2010 X64, 486 MB helyet foglal.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#39175) CJ4567 válasza szabonagyur (#39169) üzenetére

CJ4567
veterán

Buhera verziót nem rakok fel, maximum androidra romot :D Mindegy, 1 óra alatt megvan

(#39176) Visormail válasza ltomi1991 (#39173) üzenetére

Visormail
addikt

Miért van 2x a rendszergazdák? Töröld ki a 2.at.
Nem adtad hozzá a Felhasználók nevű csoportot a 3 joggal amit írtam.
A tulajdonos egyébként ki most? Lehet, hogy kénytelen leszel saját tulajdonba venni.

(#39177) R3nts válasza Visormail (#39176) üzenetére

R3nts
senior tag

Szia! Figyu,nekem ilyen....és szerintem itt is "sokan vagyunk" egy picit....vagy ez így normális....? Otthon,egyedül,egy fiókkal használom a gépet, sem megosztás,sem wifi,sem router....ez így rendben van....? van egy gyanúm,hogy nem igazán... :U

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#39178) Visormail válasza R3nts (#39177) üzenetére

Visormail
addikt

De igen, így van alapban.

(#39179) R3nts válasza Visormail (#39178) üzenetére

R3nts
senior tag

:R :R :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#39180) coolrob

coolrob
aktív tag

Hello!

Vki tudna nekem segíteni esetleg? Olyan problémám lenne, hogy két windows 7-et szeretnék a laptopomra.
Pályázaton nyert laptop, és elvileg nézhetik mit csinálok, ezt pedig szeretném elkerülni.
Ha feltelepítek még egy Win7-et, utána el tudom ezt úgy tüntetni, mintha sose lett volna fent, és amivel adták az érintetlen marad?

Előre is köszi.
üdv

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#39181) Evome

Evome
aktív tag

Tudna nekem abban valaki segíteni hogy hol tudom megnézni a gépemen hogy melyik program használja a netet és mennyire ? Mert egy 2 hónapja játék közben mindig felmegy 400-500 ra a pingem (összes játék) és hiába raktam újra a steam-et meg mindent, nem ezekkel van a bajom :/
Vírust se találtam a gépen pedig 20 soron kerestem...

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#39182) brd válasza Evome (#39181) üzenetére

brd
nagyúr

Resmon.exe, network/hálózat fül. De ha vírusod van, az lehet ún. injektálva is más program összetevőibe, ezért esetleg láthatod azt is, hogy a calc.exe-nek (csak példa, mert ez nem igazán szokott hálózaton forgalmazni) van hálózati forgalma.

(#39183) Evome válasza brd (#39182) üzenetére

Evome
aktív tag

Hát most nagyon butának érzem magam :F
Ebből nem sok mindenre jutottam. Feladatkezelőn belül a hálózat fül ?

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#39184) dokee78

dokee78
félisten

Mi blokkolhatja a gépemen a Java-t?
Tűzfal/vírusírtó tuti nem,mert engedélyezve van bennük.
Chrome és Firefox alatt is.
Egyébként Windows 7 a rendszer.

(#39185) #01682176 válasza dokee78 (#39184) üzenetére

törölt tag

Vezérlőpult->Java->security fül-> mediumra húzd le.

(#39186) dokee78 válasza #01682176 (#39185) üzenetére

dokee78
félisten

Köszi,sikerült. :R

(#39187) Doky586 válasza dokee78 (#39186) üzenetére

Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hagyd High-on hacsak nem akarsz férgessé és spamserverré válni...!

és egyúttal ugyanitt add hozzá az EditSiteList gombal azon oldalakat ahol valóban szükséged van a Java-ra!

[ Szerkesztve ]

(#39188) weiss

weiss
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez hogyan lehetséges? :F SSD, és az NTFS tömörítés ki van kapcsolva Win alatt.

I did nothing, the pavement was his enemy! - Eladó LG G7 Fit és Honor 8

(#39189) dokee78 válasza Doky586 (#39187) üzenetére

dokee78
félisten

:R

(#39190) Bagira01

Bagira01
veterán

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy Dell notira felraktam MSDN-es Win 7 Prof. 32bit-et, eddig próbaverzióként használtam. Németországból rendeltem ebay-ről Dell-es Win 7 prof-ot, most jött meg. Próbáltam aktiválni a kóddal, de nem veszi be. Lehet újra kéne telepíteni a hozzá adott dvd-ről, mert az is multilang-os a feltett win meg elvileg csak magyar. Esetleg valami ötlet, hogy ne kelljen újrarakni :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#39191) forras2

forras2
őstag

Sziasztok

Eléggé oda van már a Win7-em. 1 újra telepítés kéne neki, de jelenleg ezt nem tudom megoldani.
Ezért szeretnék a rendszernek 1 töredezettség mentesítőt csinálni.
Ezt a win7-ben hol, és milyen néven találom?

Köszönöm

(#39192) DS39 válasza forras2 (#39191) üzenetére

DS39
veterán

elkezded gépelni a start keresőbe (lemeztöre...) és meglesz. :)

de előtte futass egy lemezkarbantartót is, sok felesleget ki tud takarítani, ha rendszergazdaként indítod, akkor a win update cuccokat is.

[ Szerkesztve ]

(#39193) szabonagyur válasza Bagira01 (#39190) üzenetére

szabonagyur
nagyúr

Szia

Amit rendeltél véletlenül nem OA verzió? Ha az akkor az MSDN nem jó hozzá. OEM és OA között nagy különbség van és általában az ilyen Lenovo és társai Windows nem OEM.

(#39194) CJ4567 válasza weiss (#39188) üzenetére

CJ4567
veterán

Bug

(#39195) Bagira01 válasza szabonagyur (#39193) üzenetére

Bagira01
veterán

De most nézem a címkét. Dell OA van ráírva. Akkor ezzel mit tudok csinálni?

(#39196) szabonagyur válasza Bagira01 (#39195) üzenetére

szabonagyur
nagyúr

Rakd fel azzal a lemezzel amit vettél hozzá.

(#39197) Bagira01 válasza szabonagyur (#39196) üzenetére

Bagira01
veterán

Csak az a gond, hogy már belaktam a gépet van rajta egy csomó adat, program, amit újra kéne rakni + hálózati beállítások stb :U Van erre valami megoldás, vagy csak a reinstall :F

(#39198) szabonagyur válasza Bagira01 (#39197) üzenetére

szabonagyur
nagyúr

Mivel a mostani rendszered nem fogja elfogadni a kulcsot, így vagy újrarakod vagy veszel hozzá egy kulcsot ami jó. Más lehetőség nincsen.

(#39199) Bagira01 válasza szabonagyur (#39198) üzenetére

Bagira01
veterán

Akkor ezt megszívtam :W Akkor már csak az a kérdés maradt, hogy ennél olcsóbban lehet-e venni számlára 32 bit-es Win 7 pro-t?

(#39200) szabonagyur válasza Bagira01 (#39199) üzenetére

szabonagyur
nagyúr

Hááát árakban nem vagyok otthon, de szerintem kb ilyen áron lehetnek a pro verziók. Nézz még körül, bit mindegy csak ne OA legyen :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.