Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) csibor


csibor
őstag

Szokásos éves kérdésem :) NAV Nyomtatványkitöltő program telepítése. Win7 64 bit, 6 os Java. Feltelepül, de indításnál egy villanás után eltűnik.

(#39452) Bjørgersson válasza csibor (#39451) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Keresd ki a mappájából a .jar vagy .bat fájlt, nem emlékszem már melyik kell.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#39453) Impressa válasza Bjørgersson (#39450) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen! :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#39454) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy a gyerek letöltött valami játékot és telepítés után kér valami kódot valami rendszer kódot. És csak ez jön újra be mindig, Mintha futna a játék de nem lehet leállítani,újra indítom a gépet akkor is ez jön be nem lehet belőle kilépni és így nem tudok belépni a vezérlő pultba és törölni a játékot. Csökkentett üzemmódban is ugyanezt csinálja van valakinek valami ötlete hogyan lehet megszabadulni tőle? köszönöm

(#39455) SchumiBácsi

Üdv all!

Nosztalgiából elkezdtem Splinter Cell trilógiát.
A hót "elavult bóvli" első és második rész mint az óra felment elindult és működött. Végig is vittem őket és most jönne a Chaos Theory, ami annyira korszerű, hogy WinXP felett működésképtelen...azaz Windows7 alatt nem indul el. Mi ennek megoldása? Szedtem le crack-et, másik fórumból, de az se jó... eredeti az egész game egyébként. Vagy hagyjam a picsába az egészet, és az egészet kompletten torrentezzem le?

Nem ez az első eredeti játékom, aminek egy régebbi része lazán ment, aztán a folytatáshoz napokig kellett megoldást találni...

Előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#39456) CJ4567 válasza vadasz70 (#39454) üzenetére


CJ4567
veterán

Bootolj be a rendszerlemezről, és ott rendszervisszaállítás

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#39457) Joker88


Joker88
őstag

A konfigom hétfőn változni fog. a Mostani Geforce 210-es videókártya lesz kicserélve egy Geforce gtx460-ra, plusz a tápegység is kicserélésre kerül.
Ajánlott újratelepíteni a Win7-et,vagy elég ha eltávolítom még a Geforce 210 alól a drivert,majd miután elindult a gép a 460-al, arra rátelepíteni a drivert.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#39458) CJ4567 válasza Joker88 (#39457) üzenetére


CJ4567
veterán

Mindkettő NVidia, úgyhogy nem muszáj, de ajánlott(Én egyszer komplett platformcserét csináltam, tehát videókártya, proci, alaplap, memória, és nem kellett újratelepíteni)

No Sana No Life

(#39459) CJ4567 válasza SchumiBácsi (#39455) üzenetére


CJ4567
veterán

A Splinter Cell 2-nél hogy oldottad meg a grafikahibákat?

No Sana No Life

(#39460) Thunderzolee

Üdv!

Miért nem tudom módosítani a képet?
Van valami amit még tennem kellene?
Amit bekarikáztam, arra kattintva nem történik semmi.

Újraindítás után sem.
A meglevő képek közül lehet válogatni, de szeretnék mást feltölteni.
volt már ilyen probléma?
Vagy egyáltalán mit keressek Googleban, milyen keresőszóval találok (angol) fórumot, leírást, magyarázatot?

32bites Ultimate. Most telepítettem fel, még friss.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#39461) qqcqqc válasza csibor (#39451) üzenetére


qqcqqc
őstag

64 bites java-t keress. tedd fel és örülj.

(#39462) CJ4567 válasza Thunderzolee (#39460) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem valamiért így néz ki ;] Amúgy megnéztem gyorsan egy másik Windows 7-es gépen(Ultimate x86), és ott működik, csinálj egy másik felhasználót és nézd meg hogy ott működik-e

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#39463) Thunderzolee válasza CJ4567 (#39462) üzenetére

Kipróbáltam másik felhasználóval, de ott sem engedi.

Ehh.. lesz×rom.. ennyit a windowsról. Nincs kedvem szórakozni vele. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#39464) CJ4567 válasza Thunderzolee (#39463) üzenetére


CJ4567
veterán

UAC-t kapcsold ki, talán az segít

No Sana No Life

(#39465) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Sziasztok!
SSD-re költözés miatt Windows lemezképet szeretnék létrehozni. Van egy 2 TB-os merevlemezem, amiről egy 120-as SSD-re húzom át a rendszerem. A Baj az, hogy van benne egy 513 GB-os mappa, amin a cuccaim vannak, és nincs olyan tárhelyem, ahová áthelyezhetném ezt a mennyiségű adatot. A lemezképkészítő viszont mindenről készít másolatot, így nem tudom kiiktatni ezt a mappát. Mit javasoltok?
Köszi a válaszokat!

https://rendeljkinait.hu/

(#39466) CJ4567 válasza mrgergoke (#39465) üzenetére


CJ4567
veterán

Acronis True Image HD?

No Sana No Life

(#39467) Thunderzolee válasza CJ4567 (#39464) üzenetére

Természetesen azt is kipróbáltam, de az sem segített. :N

Általában nem értek egyet azzal, ha valaki winf×snak hívja a Microsoft termékét, de most már meg tudom érteni őket. Legalább egy nyavalyás hibaüzenet felugrana, vagy valami.. :/

Teljesen eredeti a teleptő lemez is, mégcsak az se, h warezos a rendszer, és valamit kiszedtek belőle..

Gondolom valamit a registryben ha módosítok (átírni egy 0-át valahol 1-re), akkor működne (megjavulna), de hát ugye kéne tudni, h mi a hiba, és a hozzá való leírást.

Vagy egyáltalán hol tárolja az előre letárolt felhasználói képeket a rendszer? Mert ha csak jpg-ek, vagy bmp-k, akkor lehet elég lenne, ha kicserélném az egyiket, oszt meg is lennék vele.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#39469) SchumiBácsi válasza CJ4567 (#39459) üzenetére

Kérdésem új kérdéseket generál :D

Milyen hibák? Ha a láthatatlan fényekre gondolsz, azt sehogy. Alaposabban néztem a fénymérőt, de visszagondolva az első rész összességében sokkal jobb mint a második.

Na de hogy indítsam el ezt a Chaos Theory-t? :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#39470) Thunderzolee válasza Thunderzolee (#39467) üzenetére

Közben meg is lett a mappa.

C:\ProgramData\Microsoft\User Account Pictures\Default Pictures

Kész is van, kicseréltem az egyik képet.
gondolhattam volna, h bmp kell a kiterjesztésnek lennie, jpg-et nem ismerte fel.
Meg törölni se engedte elsőre, bele kellett mászni az engedélyek közé, még szerencse, h szoktam idegen merevlemezek user mappáit saját használatúvá tenni, tudtam mit kell állítani. :D

Hát ez akkor megvan.

Egyébként ez volt az a kép, ami miatt, akié lesz a gép, aggódott:

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#39471) Impressa válasza Thunderzolee (#39470) üzenetére


Impressa
őstag

Sirály, hasznos info

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#39472) CJ4567 válasza SchumiBácsi (#39469) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem tudom :( Amúgy a láthatatlan árnyékokra és fényekre gondoltam

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#39473) SchumiBácsi válasza CJ4567 (#39472) üzenetére

Pompás. Akkor leporoljuk a torrentet, a gyárja meg ott rohadjon ahol van :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#39474) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok, adott az op rendszer (topic szerinti) Több eszközfigyelő létezik, olyat keresek (beállítási segédlettel)
amit csak és kizárólag arra szeretnék használni, hogy jelezze, ha pl.a hdd, proci hőmérséklete 50 fok fölé, vagy pl. a ventik sebessége 600 fordulat alá csökken.

Tehát sehol semmi folyamatos kijelzés, csak hiba esetén hangjelzés vagy mit tudom én mi ?

Olyan segítségét várom, aki használ így ilyesmit és konkrétan le is írja, mit és hogyan ?

:R :R :R

(#39475) munky


munky
őstag

Sziasztok!

Adott egy Toshiba Satellite l500d-16d noti Win7-el. A gond az hogy ha valamilyen USB-s eszközt csatlakoztatok az nem működik normálisan. Pendrive csatlakoztatásakor hallani a szokásos Windows hangjelzést és az Eszközkelelőben az USB vezérlőknél is megjelenik a pendrive, a meghajtót illetve a pontosabban a rajta található kötetet viszont egyáltalán nem látja a Windows még a "Kezelés/Lemezkezelés" menüpontokban sem... másik gépben rendesen megy ugyan ez a pendrive. a mobil netes stick szintén ugyan ezt csinálja... látszólag minden jó, a led villog, de az eszközt mégsem látja rendesen a Windows és így a netre sem lehet csatlakozni... eddig működött, mi lehet a gond? :F

(#39476) diablo1984 válasza #73959936 (#39474) üzenetére


diablo1984
veterán

Az alaplap biosában ezt nem tudod beállitani?

(#39477) #73959936 válasza diablo1984 (#39476) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát............régi asus lap, szerintem nemigen.... :F

(#39478) diablo1984 válasza #73959936 (#39477) üzenetére


diablo1984
veterán

Már règebbi lapok is tudták, felszereltsèg rèsze volt. Nèzdd meg, hátha.

(#39479) #73959936 válasza diablo1984 (#39478) üzenetére


#73959936
törölt tag

Itt a lap, ha tudod, hogy hol kell, segíts. Tudom, h.van ilyen topic is...

(#39480) diablo1984 válasza #73959936 (#39479) üzenetére


diablo1984
veterán

itt a lap topicja
Mobilról írok igy lassú, de a biosban kell lennie egy opciónak ami a speakerröl csipog, ha a venti megáll, azt nem tudom, hogy az hogy szabályoz, szerintem hőre, mert a pwmet gondolom hírböl sem ismeri. Túlmelegedèsre hütö megállásra szerintem abban a lapban is van opció, csak deluxe volt valamikor.

(#39481) #73959936 válasza diablo1984 (#39480) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

Jártam már ott, próbálom lesegetni, miként tudnám beállítani, majd jelentkezem.

Azt tudom, hogy van 1 progi: asus probe xxxx mit tudom én mennyi. Na az betölt (kérdés: win7 alatt is?) és akkor lehet látni, avagy sem mi mennyi mi hány azt hiszem (xp alatt működött) Esetleg valaki ehhez a programhoz ???

Üdv. Csaba

[ Szerkesztve ]

(#39482) spiritex válasza #73959936 (#39481) üzenetére


spiritex
veterán

Én az asus probe-ot minden eddigi Asus lapomhoz használtam, régen xp alatt, és most win7 alatt is. Igen, kijelez mindent (proci-, rendszer hőfok, ventik sebessége) widget-tel és szirénázik, ha gebasz van. Semmi extra beállítás nem kell, csak a határértékeket kell megadni, és ha eléri, jelez. Ha jól tudom, akkor vinyó hőfokot nem néz, arra én a HardDiskSentinel-t használom.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#39483) #73959936 válasza spiritex (#39482) üzenetére


#73959936
törölt tag

Elküldenéd priviben (a progit) melyik verziót raktad fel win 7 alá ?

Na már most: azért "nyüsgetem" a témát, mert olyan progi kellett volna, amit nem jelez semmit ki, csak betölt, szép csendben megy, és amikor gond van (bármilyen !) akkor üvölt, hogy figyelj már meg fogok gyulladni...

Nekem is van fenn, ami jelzi a hőfokot (pl.a hdd-t is) de olyan kellene, amit leírtam és nem külön a hd sentinel....vagy valami más....

:R :R :R

UI: pl az aida64 extreme-nek is van akármilye is, de nem akarom állandóan futtatni, szegény gépnek van elege anélkül is...

[ Szerkesztve ]

(#39484) spiritex válasza #73959936 (#39483) üzenetére


spiritex
veterán

Szerintem itt is le lehet x-elni a kijelzőket, és akkor csak a háttérben működik. Innen pl. le tudod tölteni, vagy innen.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#39485) #73959936 válasza spiritex (#39484) üzenetére


#73959936
törölt tag

Utóbbi nyerő lehet, reggel megnézem, most dolgozom

Thanks

(#39486) NEMO1968 válasza munky (#39475) üzenetére


NEMO1968
őstag

Sajnos egyenlőre ez van.
Esetleg megpróbálhatod újratelepíteni.
Én nem tettem,megvagyok úgy is,hogy a teló nincs USB-n.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#39487) munky válasza NEMO1968 (#39486) üzenetére


munky
őstag

Köszi a választ. :) Egy Windows újratelepítés úgy néz ki megoldotta a dolgot.

(#39488) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Egy programban van egy .xml file, a benne lévő pár értéket át szeretném írni, mi a legegyszerűbb módja az .xml szerkesztésének, mentésének?

(#39489) NEMO1968 válasza munky (#39487) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nagyon szívesen :) .
Valaki itt a topicban egy frissítésre gyanakodott,de nem tudtuk(ták) kinyomozni melyik lehet :((( :(( :W

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#39490) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Egy ideje minden nap bejön ez a Java auto updater. Mindennap bejöm, ha igent nyomok, akkor is. Mit nem csinálok jól?

-

(#39491) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#39488) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Már találtam egyet.

(#39492) Csupii válasza 7Sony7 (#39490) üzenetére


Csupii
tag

Indítópultból vedd ki a java folyamatot.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Csupii // Bíp, bííííp!

(#39493) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! SOS segítség kéne. Annak idején HDD-t cseréltem és kérdeztem, hogy melyik programmal lehet a vinyót biztonságosan törölni. Akkor woland_y2k-tól ezt a tippet kaptam. Most megcsináltam egy SSD-vel, 2x-es felülírással és minden fájl ugyanúgy visszahozható :O :W Miért? Hagytam végigmenni 100%-ig és mégis olyan, mintha semmit nem csináltam volna.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#39494) 7Sony7 válasza Csupii (#39492) üzenetére


7Sony7
addikt

Indítópultban nincs, de végül is ez alapján megtaláltam, hol kell kikapcsolni, köszi!
Amúgy okozhat problémát, ha nem frissítgetem?

-

(#39495) kispx válasza 7Sony7 (#39494) üzenetére


kispx
addikt

Jó lenne ha frissitenéd, mert lyukacsos a Java és biztonsági kockázatot jelent (főleg ha minden oldalon engedélyezve van)

(#39496) VIPowER válasza hito (#39493) üzenetére


VIPowER
senior tag

SSD-nél a kétszeres lehet kevés. Én anno ezzel töröltem [link], és nem volt visszahozható adat. (sajnos a beállításokra már nem emlékszem)

(#39497) hito válasza VIPowER (#39496) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, megnézem. És SSD-nél miért kevés a kettő?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#39498) 7Sony7 válasza kispx (#39495) üzenetére


7Sony7
addikt

Akkor lehet, hogy mégis visszakapcsolom, mert magamtól biztos elfelejtem frissíteni.
Egyébként néha mi a túrót csinál a win, mikor több másodpercig nem reagál, csak tekeri a winyót?

-

(#39499) kispx válasza 7Sony7 (#39498) üzenetére


kispx
addikt

A Process Explorer-ben megnézheted, hogy mi tekeri a hdd-t. Az oszlopoknál válaszd ki a disk read, disk write és a disk other oszlopot.

[ Szerkesztve ]

(#39500) VIPowER válasza hito (#39497) üzenetére


VIPowER
senior tag

Az SSD olyan mint a memóriád. Abból is nehéz emlékeket törölni. :)
Viccet félretéve, mert én kevésnek találtam. Az SSD valahogy jobban ragaszkodik az adatokhoz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.