Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23279) Fire/SOUL/CD válasza bakosgabor57 (#23278) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"melyik meghajtóra van fizikailag telepítve a W7?"
Hülye kérdés volt, fogammal néztem :DDD , egyértelmű, hogy az 1TB-os HDD-re, szóval akkor

1. A további pontokat csak saját felelősségre alkalmazod és elfogadod, hogy lehet, hogy nem fog többet elindulni az OS. Ha ez Ok, akkor

2. Csak a Lemez 0 és a Lemez 1 lehet csatlakoztatva a gépre
3. Elindítod az OS-t, majd a Lemezkezelőt, jobb egér a C partíción és Partíció megjelölése aktívként lehetőséget választod. "Tiltakozni" fog, de ne hagyd magad. Ha sikeres a művelet(megkapja az Aktív jelzőt a C partíció), csak akkor menni tovább a következő pontra
4. Zárd be a lemezkezelőt, indítsd el a parancssort rendszergazdai jogosultsággal (start->CMD és CTRL+SHIFT+ENTER), majd add ki az alábbi parancsot
bcdboot c:\windows /l hu-hu /s c:
5. ha a művelet sikeres, akkor bezárhatod a parancssort, ismét indítsd el a lemezkezelőt és a C partíciónál most már azt kell látnod, hogy az Aktív és a Rendszer jelzők is szerepelnek.
6. Gép leállít, Lemez 0-t lehúzod, bekapcsolod a gépet(lehet, hogy a deszka BIOS-ában a bootsorrend megváltozik, erre ügyelj) és imádkozol, hogy elinduljon.
7. ha ez megtörténik, akkor az azt jelenti, hogy a másik meghajtó nélkül is indul rendesen az OS, azaz a másik meghajtót már felhasználhatod más célra is.

"Olvastam ezt a cikkedben, csak nem mertem megtenni, mert nem pont erre a felállásra vonatkozott..."
igen, pont azért nem is linkeltem, így "egyénre szabottabb"/célirányosabb lett

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.