Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) Gabesz87 válasza Rick4 (#41750) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nálam azért nem olyan vészes a helyzet, mint neked volt. Nem szakad állandóan, folyamatosan, rendszeresen. Nagy ritkán veszek észre némi lassulást, amikor gondolkodik, tölt egy oldal hosszabb ideig (mondjuk volt már rá példa, hogy meg is szakadt, nem tudott betölteni.
Most pl. megy a 4 ping ablak kb. 5 perce, de még nem volt egy szakadás sem sehol. Szóval nálam azért működik ez a dlink is rendesen, úgy látom (de lekopogom).

(#41752) kabelmania27 válasza Rick4 (#41745) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, rendben vannak az értékek:)

(#41753) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Az előbb elszállt a routerem, kikapcsoltam pár percre, de visszakapcsolni már nem tudtam. Egyik LED sem villan fel, a tápján van egy zöld LED és villog, ha jól emlékszem eddig nem csinált ilyet. Ez mitől lehet?

(#41754) dchard


dchard
veterán

Új fejlemény azoknak, akik saját router ráakasztását szeretnék megoldani VDSL2-nél de nem szeretnének lemondani az IPTV és/vagy IP telefon szolgáltatásokról.

ZTE 931-es HGW esetén biztosan van rá megoldás.

Műszaki háttér:

VDSL2-nél már nem ATM, hanem PTM módot használ a telekom. Az előfizető internetes forgalma továbbra is egy PPPoE kapcsolaton keresztül halad, de az IP telefon és az IPTV forgalom nem. A HGW ezek számára külön-külön kapcsolatot hoz létre a PPPoE kapcsolattól függetlenül. A kulcs a Virtuális LAN (VLAN) technika. A PPPoE, az IP Telefon és az IPTV is külön-külön VLAN-ban utazik, így biztosítható a szükséges QoS.

Tehát VDSL2 és ZTE 931 esetén a PPPoE PT mód engedélyezése után vélhetően a WAN interfészen továbbra is használható a saját router, míg a többi IP szolgáltatás is megmarad. Ebben az esetben a HGW saját LAN portjait csak IPTV-re lehet majd használni!

Az ötlet kipróbálásához kell valaki, akinek ZTE 931 eszköze van, szeretne saját routert mögé akasztani és van legalább IPTV vagy IP telefon szolgáltatása és szeret kísérletezni :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#41755) Ronam válasza Ronam (#41753) üzenetére


Ronam
addikt

Ha jól tudom ebből több típus is van, nekem ez van:

(#41756) Rick4 válasza kabelmania27 (#41752) üzenetére


Rick4
félisten

Remélem így is marad, tegnap ma jó nagy esőzések is voltak, ha be is ázott volna valami, emiatt a sztori miatt biztosan javíthatták, mert ilyen szárazban- nedvesben is. :D És remélem marad is, bár a cisco wifije nem nagy ász, mint ha a régi cisco jobb lett volna... Nem baj, holnap ráakasztom a tp-link WDR3600-ast. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#41757) vtechun válasza MaxxDamage (#41724) üzenetére


vtechun
veterán

Igazáböl mi a különbség? Annyi, hogy nem pirosan, hanem narancssárgán világit... Más nem, nem?

(#41758) Sofian válasza MaxxDamage (#41724) üzenetére


Sofian
őstag

Őszintén szólva.. sohasem akartam kikapcsolni.. a készenléti bőven jó...

(#41759) Sofian


Sofian
őstag

Aki sír, hogy a telekom így meg úgy annak ajánlom ezt az oldalt..

[link]

Sírjatok..

(#41760) kisapa válasza Sofian (#41759) üzenetére


kisapa
senior tag

Ez csak vicc ugye? Aki ilyen feltételek mellett szerződik velük az meg is érdemli. Mellesleg azért mert van a T-nél rosszabb szolgáltató még nem lesz minden rendben.

(#41761) aicon válasza kisapa (#41760) üzenetére


aicon
senior tag

Igényes weboldal, tükrözi a mögötte levő társaságot... :(

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#41762) Gabesz87 válasza kisapa (#41760) üzenetére


Gabesz87
addikt

Sajna van olyan hely ma is, ahol egyszerűen nincs más lehetőség, csak ezek a szutykok. Barátnőm szüleinél pl. Hódmezővásárhelyen se DIGI, se UPC, se T-s net nem építhető ki, egyetlen lehetőség az invitel mikrohullámú nete, ami talán kemény 5 Mbit, ha jól tudom. Bár azért ettől olcsóbb! A szomszédban meg már Digi van. Mondjuk már régen csekkoltam, hogy elérhető-e a 3 szolgáltató nete közül valamelyik. Talán azóta már sikerült kiépíteni.

(#41763) Sofian válasza kisapa (#41760) üzenetére


Sofian
őstag

Én ezt nem mondtam... Csak legyenek referenciapontok.. :D

(#41764) dchard válasza aicon (#41761) üzenetére


dchard
veterán

A legdurvább az talán a szövegezés: mintha egy öt éves óvodás csinálta volna. A sebesség értékekből az is kiderül, hogy maximum DOCSIS 1.1 a hálózatuk, ergó 10 éve biztosan nem nyúltak hozzá.

Sajnos nagyon sok kistérségre jellemző ez: hozzá nem értő kókler társaság üzemelteti a hálózatot pár faluban, horror árért, nulla fejlesztéssel, borzalmas szolgáltatás minőséggel. Ráadásul a "honlapjuk" szerint pályázati pénzből valósult meg mindez...

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#41765) horush válasza dchard (#41764) üzenetére


horush
addikt

De van már új, akciós internet is! :DDD Igaz, hogy a 40 / 80 valószínű nem érhető el sehol, max. a központjukban.

"Sajnos nagyon sok kistérségre jellemző ez: hozzá nem értő kókler társaság üzemelteti a hálózatot"
Sajnos sok kisebb helyen, ahol pedig valamelyik nagy vállalat van sincs semmi értelmes, csak dsl, a hálózat szélein ráadásul sokszor 5mbps alatti elérhető sebességgel. Jó lenne, ha tényleg lenne valami törvény arra, hogy minimum mit kell szolgáltatni. Meg arra is, hogy ne lehessen egy cégnek drágábban szolgáltatni lassabb sebességet, mint a frekventáltabb területeken, ahol van konkurencia.

[ Szerkesztve ]

(#41766) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

tudja valaki hogy IPTv boxot lehet e okosítani saját webtvre ?

(#41767) Teko001 válasza _Norbi_ (#41766) üzenetére


Teko001
őstag

nem

(#41768) Dj.Kütyü


Dj.Kütyü
aktív tag

Sziasztok!A T-Home set-top-box-ra miért nem lehet usb-vel csatlakoztatni telefont??

(#41769) wmati válasza Dj.Kütyü (#41768) üzenetére


wmati
addikt

Tölteni tudod a telefonod vele, de többi dolog jogi okok miatt le van tiltva.

(#41770) Garold válasza _Norbi_ (#41766) üzenetére


Garold
senior tag

Sehogy.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#41771) Snooker


Snooker
senior tag

Mi a francért van az, hogy kb 1 hete a letöltési sebességem max 390 kbps, míg eddig 901 kbps körül volt??? Valami szarság is lett a modemmel mert pl a wi-fi is magától deaktiválódott, újra be kellett állítani rajta.

(#41772) Dj.Kütyü válasza wmati (#41769) üzenetére


Dj.Kütyü
aktív tag

Köszi.Bár kicsit szánalmas.Mármint hogy nem lehet.

(#41773) wmati válasza Dj.Kütyü (#41772) üzenetére


wmati
addikt

Beszéld meg a jogvédőkkel ki adókkal meg állam bácsival :)

(#41774) villamos


villamos
őstag

A következő jelenség játszódik le, egyes csatornák nem működnek, amikor rákapcsolok, akkor egy 10 másodpercig megy, majd kifagy. Ha elkapcsolok róluk, majd vissza, akkor 10 másodpercig megint megy, majd megint kifagy. Némelyik csatorna csinálja,némelyik nem. Mindhárom STB csinálja, és mindegyiknél ugyanazok a csatornák jók, ill fagynak ki. A hálózat működik, a net nem szakad, ha kicserélem a boxokat, ugyanúgy viselkednek. Az STB -ket számtalanszor újraindítottam, és a HGW -t is. Ötlet? Csak nálam halt be az egész, vagy másnak sem megy?
IPTV 120Mbit/sec optika.
pl. megy az m1, a viasat6, natgeo. nem megy: story4 rtlklub TV2

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#41775) ktommy91 válasza villamos (#41774) üzenetére


ktommy91
addikt

Hívd a 1412-t, de 90% hogy központi hiba.

Nincs kerítés.

(#41776) villamos


villamos
őstag

Sejtem, hogy sokmindent nem lehet vele csinálni, arra lennék inkább kíváncsi, hogy rajtam kívül más is érzékeli e a problémát.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#41777) horush válasza villamos (#41774) üzenetére


horush
addikt

Ilyen akkor szokott lenni, ha valamiért nem vált át a hosszútávú streamre iptv, az átmeneti meg csak ~10mp-ig működik. Szerintem jelentsd hibának.

[ Szerkesztve ]

(#41778) Nescafé


Nescafé
őstag

üdv
Akinek mostanság vittek modemet az még mindig speedport w 724v-t kapott?

 iPhone 15 Pro

(#41779) dr.bubo válasza Sofian (#41759) üzenetére


dr.bubo
őstag


Lehet, hogy ők csinálták ezt is. :Y :DDD

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#41780) dchard válasza horush (#41765) üzenetére


dchard
veterán

Egy normálisan szegmentált VDSL2 hálózatban a tervezési érték a 80mega (80-90%-os penetráció), míg a 40mega az aminek mindenhol mennie kell. Amennyire láttam a telekom vidéki szegmentálásai ezt tudják is hozni. Persze ott ahol csak kicserélték a DSLAM-et VDSL2 képesre, viszont az átlagos hurokhossz maradt 2-2,5km, ott semmi változás nem lesz.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#41781) #74774528 válasza villamos (#41774) üzenetére


#74774528
törölt tag

Ilyet nekem 2 esetben csinàlt.
1. Megvolt tekeredve az optikai szál(internet így is volt)
2. Mikor nem a szerelők által adott ethernet kábelre volt kötve a box. De javaslom a 1412 felhívását azért!

(#41782) MaxxDamage válasza vtechun (#41757) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

& (#41758) Sofian: lehet csak megszokás kérdése, de nekem az a megszokott és a jó ! ;)
/sajnálom, hogy ezt így elba**ták.../ a RED (mikor kikapcsolt) halványabb is volt (sokkal) és a szélsó se Green se Blue jelző LED -sincs jelen, mármost a Green jelen van... és a középső nagy gomb is zöld (a Piros volt a jó..) , de sebaj, ott a hálózati elosztó kikapcs gombja azt megoldva (teljes sötétség) :DD

asszem ezzel egy jó tapasztalatom van, hogy bekapcsolom a TV -t és átváltok a megvefelő HDMI-re csak 1x megnyomom a STB távkapcsolón az OK gombot és már van is adát.. korábban sokat vártam bekapcs útán mire volt adás... :B /ez a jó benne most, gondolom más is észrevette/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41783) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Az IPTV műsorújságban némelyik csatorna neve miért van "kijelölve" (világosabb a téglalap háttere)? Ilyen az RTL II, LifeNetwork, OzoneNetwork, MuzsikaTV, Cool, FOX, és a NatGeo.

(#41784) Apa+Fia válasza Gabesz87 (#41783) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Ezeknek a tv csatiknak van archív tv. ;)

Apa csak 1 van!

(#41785) norti válasza MaxxDamage (#41782) üzenetére


norti
addikt

Ha kikapcsolt állapotban a (középső) nagy ledes bekapcsoló gomb nálad zöld, akkor vagy nem sikerült teljesen a frissítés vagy nem működik jól, próbáld a hátul lévő kapcsolóval kikapcsolni, várni kicsit és bekapcsolni, hátha megjavul. Annak a gombnak pirosan kell világítania, ha kikapcsolod a távirányítóval a boxot.

(#41786) MaxxDamage válasza norti (#41785) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem azt mondták 1412-n (+kapcsoltak szervízes kollégát is) hogy az így megfelelö és piros már nem is lesz...
/azér megnézem amit mondasz és kiváncsi vagyok lesz-e változás/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41787) hackeeeee válasza norti (#41785) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

[link]

A nem felvevős box-oknál elméletileg megszűnt a "piros ledes" állapot. Az 5230-nál pl. megmaradt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#41788) kisapa


kisapa
senior tag

Úgy emlékszem már kérdeztem,hogy honnan lehet tudni a kapcsolatom formáját.Gondolok itt arra,hogy VDSL vagy csak ADSL2.Tudom a HGW típusa nem garancia. Egyébként Speedport W724VCi a pontos neve.

(#41789) norti válasza MaxxDamage (#41786) üzenetére


norti
addikt

Az rendben van, hogy full sötét piros nem lesz, mert nincs már az a funkció (amúgy ez kb. olyan, mint amikor mi a CRM programunkban olyan funkciót használtunk ki, ami nem dokumentált és elvileg hiba, aztán amikor jött a frissítés, nem volt többé és át kellett állni másra :D), de készenléti módban (=távirányítóval egy gombnyomással vagy a nagy ledes gombbal kikapcsolt állapot) pirosnak kéne lennie a gombnak és nem zöldnek, mindegy, hogy felvevős vagy nem, ezt nézd meg (a kis zöld led világítani fog mindig készenlétben). Szerintem neked azért zöld a gomb, mert kétszer nyomod meg a kikapcsolást, mint régen, de ezzel most újra bekapcsolod, nem? :)

Most az, hogy a gomb mennyire piros vagy egy kicsit narancssárgás, arról lehetne vitatkozni (nem 100%-os a műanyag led előtét sem, szivárog a fény rendesen egy-két helyen), de olyan, hogy sárga állapot (amit az utánad linkelt hszben írtak) nincs. Nekem egy ISB 2001 és egy 6030 van, de vasárnap lecsekkolom újra, most nem vagyok otthon ;)

Én ahogy már írtam, annak örülök a frissítés után, hogy a sötétben rohadtul világító HDMI kék ledet lekapcsolja a box készenlétben :))

(#41790) MaxxDamage válasza norti (#41789) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nálam a kék LED lekapcsolt (HD jelzés) de a zöld marad és a középső bekapcs gomb is marad zöld... (ez nem változik) de 1x megnyomva a távkapcs be/kikapcs gombját készenlétbe is megy frankón az én STB -m ISB2001MT (fekete) /korábban ugye 3x megnyomva totál kikapcsolt az STB/ kár, hogy ezt nem lehet elérni manapság... :(

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41791) Bajusz2010 válasza MDanny (#41602) üzenetére


Bajusz2010
tag

Pedig jó lenne ha mindkét csatorna meglenne.
( Pl. Digi, UPC, Hello-bocs Austriasat, MindigTv-n is rajta van a History.
Vagy ez is csak egy beetetés mint hogy lesz Digifilm meg DSP-k..)
Kifejezetten utazási csatorna nincs a T-nél..
Korábban volt egy Discovery Travel& Living egy korábbi szolgáltatónál a Travel helyett. Miután a Disc. Trav megszűnt jött a Trav. CH.

(#41792) villamos válasza Bajusz2010 (#41791) üzenetére


villamos
őstag

Felejtsétek el, hogy a konkurens kábeltv szolgáltatók saját gyártmányú csatornája megjelenik valaha is a T kínálatában, digisport, digifilm stb. Ezeket nem véletlenül hívják így. Ha ezeket kívánjátok nézni, akkor fizessetek elő a Digi -re.
A History Chanel meg talán a leggyatrább tematikus csatorna, amit életemben láttam, tele teljesen áltudományos maszlaggal.

El nem tudom képzelni, kinek hiányozhat...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#41793) MDanny válasza villamos (#41792) üzenetére


MDanny
senior tag

Nekem pl. hiányzik, jobban szeretem az ottani műsorokat, mint amik a telireklám Discovery-n mennek. Útifilmes csatorna szintén hiányzik. Más szolgáltatóknál egyébként (pl. HWR) megtalálhatóak a Digi csatornái, de persze nálam csak T kábel van (még). Engem a FOX egyáltalán nem köt le, mert már szinte minden volt korábban a Viasat3-on és máshol, ami ott megy. Nemsokára lejár a 2 év hűségem, épülget a Digi hálózata, kiváncsi vagyok mi lesz belőle, nekem ennyit nem ér a T.

Írták, hogy megszűnik a Családi Extra KTV csomag 5-étől... De azt nem, hogy mi lesz azokkal, akik erre fizettek elő korábban, amikor még lehetett. A hűség lejártáig változatlan, utána meg muszáj valamire váltani?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#41794) wmati válasza MDanny (#41793) üzenetére


wmati
addikt

Hűség le jártáig marad utána meg vagy lista áron kapod vagy meg szűnik a csomag és váltanod kell valamerre.
Tudom hogy nem hat meg de Upc Direct efik meg foxot hiányolják.

(#41795) MDanny válasza wmati (#41794) üzenetére


MDanny
senior tag

Köszönöm, hűség lejárta után úgysem maradna ez, most is túlságosan drága az általad utólag említetthez képest, ami jobban megéri. Akkor inkább a nem interaktív műholdas kellene HD nélkül. Korábban szerettem, de már túlságosan elszálltak az árak és nincs köztes megoldás.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#41796) wmati válasza MDanny (#41795) üzenetére


wmati
addikt

Hát interaktiv sat tényleg nagyon drága sajnos.

(#41797) OldMike válasza MaxxDamage (#41790) üzenetére


OldMike
őstag

Csak adalékként mellékelem a következő képet. Cisco 2001, távirányítóval kikapcsolás után, a frissítést követően:

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#41798) MaxxDamage válasza OldMike (#41797) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jó neked...!
Nálam zölden marad a középsö gomb, ez meg piros lesz... (ami a képen van)
Akkor a bibi az én készülékembe van? (szoftveres) :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41799) dchard válasza MaxxDamage (#41798) üzenetére


dchard
veterán

Az is lehet, hogy a szoftverfrissítés után nem ártana csinálni egy factory reset-et. Még a végén kiderül, hogy mindenkinél van készenléti mód, ahogy korábban, csak kell neki a factory reset, mert a frissítés után valamilyen NVRAM bejegyzés vagy változó neve beakad. Elég jellemző egyébként. Már csak azért sem hiszem, hogy ezt kivették, mert az energia gazdálkodás a termékhez adott szoftver szerves része, nem hiszem, hogy ilyen szinten belenyúlnának a cuccba azon túl, hogy a menü dizájnját kicsit megreszelték.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#41800) Garold válasza MaxxDamage (#41798) üzenetére


Garold
senior tag

Ez nem bug hanem feature:

A deep standby került megszüntetésre, 2 felé kell osztani box-okat:

Amelyik az sw frissítés előtt tudta deep standby-t, ami többszöri kikapcsoló gomb megnyomására jött elő ott jelenleg zöld (on) és narancssárga (standby) jelzések vannak, ami nem tudta a deep standby-t ott pedig zöld az on és standby is.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.