Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102301) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

A Telekom szokott olyat csinálni hogy két külön optikai vonalat húz be egy háztartásba ? Pl két 1000 Mbit/s vonalat. Lehet ennek valami akadálya, vagy csak kérni kell tőlük és sima ügy ?

(#102302) Starchm válasza rosszcsont88 (#102291) üzenetére


Starchm
őstag

Gondoltam h elleszek tévedve a fogalmakkal meg túl sokat akarok. :D

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, akkor még várok 1-2 évet hátha telekom vált vmi eszközt.

(#102303) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#102300) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha van szerelő ismerősöd, akinél esetleg van egy szett Mesh és tudsz vele beszélni, lehet megérhet egy próbát, de én a szintenkénti 1 kábelnél maradnék mindenképpen. Ha most meg le 2 kábeled, akkor maximum az egyiket offolni tudnád és a másikra menne a Mesh, akkor meg próbálgatni sem kell.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#102304) kabelmania27 válasza Tomassy00 (#102301) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet nem fognak két kábelt bevinni hanem csak egyet osztani, de van optikán 2Gbites csomag.

[ Szerkesztve ]

(#102305) DJ. Ru$y válasza Tomassy00 (#102301) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy címre annyi internetet rendelhetsz, amennyit ki tudnak szolgálni bekötés szinten. Elméleti akadálya lehet. Ugyanis optikánál is vannak elosztók, amik bizonyos sebességet tudnak és a rákötött EFI-k azon osztoznak, na most, ha te beköttetsz 1 címre 2 db 1/1-et amiket fullon járatsz, akkor tele is nyomod forgalommal az elosztót.
Gyakorlati akadálya elvileg nincs. Behúznak még egy szálat, kiraknak még egy ONT-ot és jónapot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#102306) DJ. Ru$y válasza kabelmania27 (#102304) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De az 2/1, ha beköttet két 1/1-et, és összefogja mondjuk, akkor az 2/2. ;]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#102307) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#102303) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ap helyett tegyek Ap-t?

Ennek nincs értelme.
+a két lan port miatt így a lenti pc elveszti a kábeles kapcsolatot, így abba wifi kártyát kellene vennem.

(#102308) Tomassy00 válasza kabelmania27 (#102304) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Pont azért kérdeztem úgy ahogy, mert nekem ne osszanak szorozzanak itt semmit :) Két külön 1Gbit kellene.

(#102305) DJ. Ru$y

Nem lenne 24/7 fullra járatva :)

[ Szerkesztve ]

(#102309) bul07


bul07
nagyúr

Valaki találkozott már wifi gonddal ZTE Entry 2i esetén

Tehát van nekem egy Digoo DG-M1Q Security IP Camera[link], az elmúlt években ZXDSL 931VII v2.0-re wifin csatlakozva nem volt semmi gond bármikkor elértem a kamerát app-on keresztül

Most hogy ZTE Entry 2i van és arra kapcsolódik pár nap után nem lehet elérni, ha a Entry 2i-t vagy a kamerát újraindítom akkor működik megint egy ideig

Miért lehet ez?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#102310) varso válasza bul07 (#102309) üzenetére


varso
tag

Esetleg van az Entry 2i-n Telekom FON? Ameddig nekünk az Entry 2i volt, és a FON rajta volt az eszközön, akkor nálunk is voltak problémák a Wifivel!

Mondjuk amióta nálunk feltettek egy Speedport W724 eszközt, azóta nincsen probléma semmivel sem, és a Telekom FON is rajta van.

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#102311) bul07 válasza varso (#102310) üzenetére


bul07
nagyúr

Van FON

Úgy is telefonálnom kell majd számla miatt
Telefonon az kikapcsoltathatom?
Milyen biztos indoka kapcsolják ki mit mondjak?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#102312) DJ. Ru$y válasza bul07 (#102309) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbáltad, hogy fixre állítod a csatornát a ZTE-n? Egy kis help.

bul07
Telefonon tudod kikapcsoltatni igen. Nem kell megindokolni, nem szeretnéd használni és kész. Kikapcsolják, legalábbis régen kikapcsolták.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#102313) bul07 válasza DJ. Ru$y (#102312) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez a wifi csatorna állítás akkor is kell ha közelben nincs más wifi

Falun vagyok még a szembe szomszéd wifijét se látom

Kamera 1m-re van a Entry 2i-től

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#102314) raider21 válasza bul07 (#102313) üzenetére


raider21
aktív tag

Stabilabb, ha fix csatornán van a WI-Fi. ;)

A FON -t kikapcsoltatod, és stabilabb lesz a Wi-Fi az ZTE Speedport Entry 2i HGW -n. Amíg az volt nálunk, és élt a FON voltak hasonló problémák, de a kikapcsolás után minden rendben volt. ;) :)

Nem egy vérbeli router -ek ezek a szolgáltatói eszközök, főleg Wi-Fi -n. Anno az egyik T -s szerelő azt is ajánlotta, hogy ha stabilabb Wi-Fi -t akar az ember bármelyik xDSL -es HGW -nél, akkor nem csak a fix csatornát érdemes beállítani, hanem a Band Width opciót az auto 20/40 Mhz -ről átállítani 20 Mhz -re.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#102315) bul07 válasza raider21 (#102314) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor kikapcsoltatom, meg akkor állítgatom

Én arra is gondoltam hogy mikkor lekéri az új ip-t(Entry 2i) akkor lép fel hiba

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#102316) poli27 válasza Tomassy00 (#102301) üzenetére


poli27
veterán

Tarsashazba nem, mert ahany lakas annyi port van. De csaladi haznal amennyi hely van kint annyit rendelhetsz.

(#102317) Tomassy00 válasza poli27 (#102316) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Igen családi házról van szó. Hát remélem lesz annyi hely :)

(#102318) Beniii06


Beniii06
őstag

Ha már szóba került az optika. Tudja valaki mit jelent az oszlopon lévő elosztó dobozra írva, hogy "1/8"? Azt gondolom, hogy 8-as elosztó, csak az 1-es azt jelenti, hogy annyi foglalt jelenleg(frissen épült, még nem aktív terület, szóval kétlem) vagy annyi lesz átkötve rézről vagy annyi szabad hely van rajta?

"Got any other secret weapons?"

(#102319) poli27 válasza Beniii06 (#102318) üzenetére


poli27
veterán

van 1x8 meg van 2x8 as kiépítésű doboz.... csak az x helyett / jelet raknak valamiért..

(#102320) Beniii06 válasza poli27 (#102319) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszi a választ, akkor megnyugodtam, hogy nem fogok lemaradni a még el sem készült hálózatról.

Ki tudja :F lehet a szomszédok itt is duplájával akarják majd köttetni az előfizetéseket, így ki is maradna vagy 3 ház legalább, aztán max napfény jönne be az ablakon optika helyett. ;]

Egyéb: Azt is megtudnád esetleg mondani, hogy bizonyos oszlopokon(útkereszteződésben) láttam fekete, henger alakú "valamit" az elosztó doboz mellett, hogy az micsoda? Abban biztos vagyok, hogy az optikához köze van, mert azelőtt nem láttam ilyet itt(nem tévesztem össze a szürke hengerrel, amit DSL-nél láttam) + a kérdésben szereplő fekete henger gyűrűs kiakalítású. Ilyet máshol szintén FTTH területen láttam, csak az Digis terület volt.

"Got any other secret weapons?"

(#102321) Tomassy00 válasza Beniii06 (#102320) üzenetére


Tomassy00
senior tag

;] ;] ;]

" Ki tudja :F lehet a szomszédok itt is duplájával akarják majd köttetni az előfizetéseket, így ki is maradna vagy 3 ház legalább, aztán max napfény jönne be az ablakon optika helyett. "

(#102322) wmati válasza Beniii06 (#102320) üzenetére


wmati
addikt

Az a nagykötés, oda tesszük az osztókat. De van hogy nincs az adott kötésbe oszto, csak 3 kábel össze van benne kötve.

(#102323) Beniii06 válasza wmati (#102322) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszi neked is, így már minden világos optika esetén. :K

Tomassy00
Látom leesett, hogy miért írtam. :DD

Más.:

Ez a kétszer 1 Gb nem is annyira hülyeség, Spec 1 es területen több mint 3300 Ft-al drágább a Net XL, mint a Net L, így kb minimális felárért 2/1 helyett 2/2 lesz, ahogy írták is itt korábban. Már csak az a kérdés, hogy számolja a telekom a kedvezményeket: pl egy Net L + alap telefon 5500. Most csak az a kérdés, ha az ember rendelne hozzá még egy Net L-t, azt 4576- ért számolnák-e hozzá vagy ahhoz is kellene mégegy alap telefon és akkor így 5500 lenne az is?
Első esetben 1300 lenne a felár(ennyit még meg is érhetne), második esetben 2300 Ft.

És akkor megint ott tartunk, hogy kb. csak SSD-vel szerelt cuccok lennének képesek kihasználni a sebességet, továbbá magammal osztoznék a sebességen, így csak próba után lehetne megmondani megéri-e vagy sem.

Annyi biztos én a megrendelést telefonon keresztül fogom leadni bármilyen esetben. ;]

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#102324) DJ. Ru$y válasza Beniii06 (#102323) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem nem csapja hozzá a meglévő csomaghoz, az külön fog szerepelni. Abban nem vagyok biztos, hogy új MT-t kapsz hozzá, de még az is lehet, hogy külön MT számon lesz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#102325) bul07


bul07
nagyúr

Na megvolt a hívás
Ahogy számítottam
Második hó 9-én hosszabbítottam, de beakadt a rendszerben és nem ment át, ahogy ránézett harmadik hó 5-én ment át

FON
Ügyintéző mondja hívjam a 1422, ott tudják kikapcsolni
Hívom hát ők nem tudják(meg amúgy is ők fizetős szolgáltatást nyújtanak)
Megint 1414 erre az a robot picsa szórakoztatott bevitt az erdőbe leraktam
Megint 1414 megint robot picsa, de most egyből ügyintézőt kértem, és valahogy elértem hogy emberrel beszéljek
Ő átpacskolt és elméletileg ki lett kapcsolva

De
De továbbra is látom a FON wifit és
FON Status NOT OK

Eszköz újraindítva, de mégis

Van ennek átfutási ideje?

Ezzel elment 40perc így majd esetleg holnap hívom megint őket ha lesz holnap is FON wifi

Amúgy hmm
Létezne hogy NAT-olva vagyok?

Amúgy csak kamera ki be húzása oldottam meg hogy app-ba tudjam nézni a képet

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#102326) DJ. Ru$y válasza bul07 (#102325) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem vagy natolva... Mindenhol a 81-es kezdetű IP szerepel, ahol kell, szóval publikus címed van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#102327) bul07 válasza DJ. Ru$y (#102326) üzenetére


bul07
nagyúr

NAT ON sor miatt gondoltam

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#102328) DJ. Ru$y válasza bul07 (#102327) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az nem azt jelenti. Az a belsőhálózatodra vonatkozik. Összefoglalóban le van írva, hogyan ellenőrizhető a NAT, igazából ezt megcsináltad már, egyeznek az IP-k szóval nincs NAT.

A FON meg elvileg ki van kapcsolva, ha NOT OK. Nem lehet, hogy szomszéd is sugároz FON-t? Nézd meg a jelerősséget a HGW mellett, ha a HGW mellett nem fullos a jel, akkor máshonnan is van FON.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#102329) bul07 válasza DJ. Ru$y (#102328) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet van másnak FON-ja
De érdekes hogy a rendes wifijét nem látom viszont

Piros az enyém, 1csatornára meg 20 Mhz azért belőttem

Marad így minden majd meglátom hogy mi lesz
Köszönöm mindenkinek a segítséget

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#102330) raider21 válasza bul07 (#102329) üzenetére


raider21
aktív tag

Inkább 8-12 -es csatorna között legyen az a Wi-Fi. :P ;)

Vonali adataid rendben vannak így első ránézésre, látom kb. 90/25 Mbit/s -el hasít a VDSL2 neted egy érpáron. Az nagyon jó dolog ám, te kis mázlista! ;) :) A hurokhosszod kb. 300m alatt lehet valahol.
De majd 3-5 nap folyamatos üzem után nézz rá a HGW -ben a vonali adataidra, ha időd engedi. Mert így 1 perc üzemidő után, ez még nem sokat mond a VDSL2 vonalad valós állapotáról. Ha a CRC hibák száma nem szalad meg túlzottan kb. 5 nap alatt, akkor minden rendben lesz a vonaladdal, és stabilan ki fog szolgálni.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#102331) Adama123


Adama123
tag

Április 1-től kikerül a kínálatból az Echo Tv. A csatorna műsorszolgáltatása megszűnik.

(#102332) #81524480 válasza Adama123 (#102331) üzenetére


#81524480
törölt tag

Úgy látszik azért szűnik meg, mert beleolvad a HírTV csatornába.

[link]

(#102333) DJ. Ru$y válasza raider21 (#102330) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem a vonali adatokat kell nézni nála, nem azért írt. FON és NAT volt a téma, kamera elérési hiba miatt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#102334) zolokas válasza #81524480 (#102332) üzenetére


zolokas
aktív tag

Egy töltelékkel kevesebb! :D

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#102335) jzsolt11 válasza Beniii06 (#102323) üzenetére


jzsolt11
tag

A Telekom kedvezmény egy folyószámla-szintű kedvezmény, magyarán ha nem akarod, hogy a második net csomag külön számlára kerüljön, akkor ugyanúgy megkapja 2 különböző típusú szolgáltatás esetén a 20 % (vagy Magenta1 esetén 30%) kedvezményt.

Samsung Galaxy S20 / Samsung Galaxy Tab S5e / Galaxy Watch4 LTE / Asus Vivobook S15

(#102336) Redplee


Redplee
senior tag

Hello,

telekomos bonding internetem van (2x30MBPS) és egy ZTE H368N modem/router/tökömtudja mit ad hozzá a telekom.

Ennek az eszköznek az a baja, hogy a WIFI je egy nagy lócitrom. Ethernet kábellel összekötve 60MBPS-t meg is kapok, wifin 2.5m re levő számítógépnél kb 25MBPSt...

Ethernet kábeles módszer nem megoldható. Viszont van elég jó Asus dualbandos routerem. Azt szeretném beállítani, hogy a gyári ZTE csak modemként működjön wifi nélkül, a routert pedig be tudjam tenni routernek.

Erre van lehetőség? A telekomos csávó aki bekötötte, szerinte nem, mert ezt csak így lehet használni, de a wifi teljesítménye tényleg egy nagy 0.......

:R

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#102337) raider21 válasza Redplee (#102336) üzenetére


raider21
aktív tag

A HGW menüjében: Network - WAN - Connect To Internet - PPPoE Pass-through bepipálod, a saját routeredeben pedig beállítod a PPPoE kapcsolatot a saját felhasználó név (T -s emailcím) + jelszó párossal, onnantól a HGW "modemként" üzemel, a kapcsolatot a routered hozza létre. Plusz kikapcsolod a Wi-Fi -t a HGW -ben, és kész is a dolog. ;)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#102338) DJ. Ru$y válasza Redplee (#102336) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bekötheted AP-ként a routered így, vagy PPPoE Passthrough segítségével ténylegesen routerként is beállíthatod. Ha rákeresel a PPPoE Passthroughra jobb fent a keresővel nagyon sokszor le volt írva a beállítás menete. H368N esetén a Network -> WAN fül alatt találod a funkciót.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#102339) Redplee válasza raider21 (#102337) üzenetére


Redplee
senior tag

Őh, az a bibi, hogy a telekom állította be távolból a jelszó/felh név párost, azt valahogy ki tudom deríteni...? :F

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#102340) Starchm válasza Redplee (#102339) üzenetére


Starchm
őstag

Nevét azt látod, a jelszót pedig az összefoglaló alapján tudsz beszerezni. De itt a pontos link.

[ Szerkesztve ]

(#102341) DJ. Ru$y válasza Redplee (#102339) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A Network -> WAN fül alatt látod a felhasználónevet (valami@t-online.hu) a jelszót pedig online tudod a Telekom fiókodban módosítani, vagy az ügyfélszolgálat tud segíteni benne. Előbbi opcióról leírás az összefoglaló GYIK részében.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#102342) bul07


bul07
nagyúr

Öcsémnél jelenleg VDSL2, hűséget hosszabbított a legkisebb csomagba, ő arra számított hogy átrakják optikára mert közel se tudja a 150/50-et
Ő sokkal messzebb van a központól mint én, és fentebb látható az én értékeim, hogy még nálam is ép a fele van meg(nálam még nincs kiépítve az optika, és egy falu)

Ma beszélt velük telefonon és valami olyat mondtak hogy csak akkor rakják át ha fizet 5000Ft-ot

Ez így mennyire van rendben?
Nincs valami olyan indok hogy ingyen és bérmentve átrakják optikára?
Gondolok itt arra hogy közel se tudják réz alapon szolgáltatni a 150/50-et

Elméletileg hívni fogja technikus(vagy szerelő).

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#102343) #81524480 válasza bul07 (#102342) üzenetére


#81524480
törölt tag

Ha nem vallalsz huseget, elvileg 5000 ft a beszerelesi dij. Ha 1 vagy 2 eves huseget vallalsz (elobbi eseteben 3 honapig olcsobb a havidij, utobbi eseteben meg keszuleket hozhatsz ki), akkor meg ingyen bekotik tudtommal.

(#102344) bul07 válasza #81524480 (#102343) üzenetére


bul07
nagyúr

Bocs kimaradt, 1évre hosszabbított a 3hós kedvezményes díj miatt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#102345) viktorhu válasza bul07 (#102344) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem NET S Plusz csomagra hosszabbított? Az egy dsl-es csomag, amire semmilyen sebességet nem vállalnak, annyi a sávszélesség, amit elbír a vonal. Gondolom azért kérik most az 5000 forintot, mert a dsl-re van élő hűsége, így nem tud hűségkedvezményt kapni a szerelésre.

Gondolom előbb-utóbb mindenkinek átszerelik, nem sok értelme van a két infrastruktúrát párhuzamosan fenntartani.

(#102346) qnadam válasza poli27 (#102316) üzenetére


qnadam
veterán

társasházban annyi port? telefonnál esetleg, ha pont annyi érpár jön be a házba, de valószínűleg abból is van már csomó szabadon. koaxnál szerintem semmi akadálya nincs annak, hogy két modemet lógassanak a vezetékre, az optikai kábelre meg bekötéskor tettek nekem leágazást a szomszéd osztója fölé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#102347) bul07 válasza viktorhu (#102345) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha ki van írva hogy 150/50 és biza ezt tudnák is nyújtani mert van optika abban az utcában akkor

Én nem is háborgok az enyémen mert nálam ennyit tud de nincs optika

És ő felfelé váltott mert előtte nem ez a csomagja volt, azt hiszem még az 50csomagja volt előtte (hosszabbítás előtt)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#102348) viktorhu válasza bul07 (#102347) üzenetére


viktorhu
veterán

Értem, hogy tudnák nyújtani, de két külön csomagról beszélünk.

Van a Net S, ami optikán 150/50, és
van a Net S Plusz, ami xDSL-en ami a csövön kifér.

xDSL-en nincs felfelé váltás, régen volt ilyen, amikor volt mondjuk 10-es meg 30-as meg 50-es meg a végén 100-as csomag is néhol. Most egyetlen csomag van, a Net S Plusz, és kész, ha ötvenet tud a hálózat, akkor azt adja, de az nem optikás csomag. Azért kérdeztem, hogy nem Net S Pluszra hosszabbított-e Net S helyett.

(#102349) DJ. Ru$y válasza bul07 (#102347) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

viktorhunak teljesen igaza van. Lehet, hogy nem is Net S-re, hanem Net S Pluszra hosszabbított... Ennek utána kellene nézni, mert a Net S Plusz közel sem egyenlő a Net S-sel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#102350) Ijk


Ijk
nagyúr

Tegnap bementem a telekom üzletbe, gondoltam kérek tv-re, netre ajánlatot. A weblap szerint amikor beírom a címem van optikai hálózat, ott azt mondta a nő a címemre hogy nincs. És kaptam 32 csatornára, 50-es dsl netre egy 7700Ft havidíjas ajánlatot, ami szerintem egy vicc a digihez képest ami nincs nálunk.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.