Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43489) Rataxes


Rataxes
csendes tag

Sziasztok!
2006-os Swiftem van, 1.3. Kb. két hete azt vettük észre, hogy villogot az elakadásjelzőm. Először azt hittem én hagytam úgy, ki akartam kapcsolni, de ahogy becsuktam az ajtót, megint villogni kezdett. Többszöri próbálkozásra sem sikerült kikapcsolnom, elvittem autóvillamosságishoz, mire odaértem abbahagyta... Azt mondta a fickó ha nincs hibajelenség nem tud mit csinálni. Estére mire hazaértem melóból megint villogott, de már csak picit, mivel lemerült az aksi, nem is indult. Reggel bebikáztuk, megint elvittük autóvillamosságishoz, aki átnézte, de nem talált hibát.
Két hét tünetmentes időszak következet, direkt nem piszkáltam az elakadásjelző kapcsolót, gondoltam az lehet a ludas... Amíg egy váratlan szituációban reflexszerűen bekapcsoltam a vészvillogót. Pár perc múlva leparkoltam, és mikor elindítottam újra az autót megbolondult. Menet közben magától ki-be kapcsol a központi zár, indexelés hangot ad az autó, elsötétül a műszerfal, villog a belső világítás... Ezt kb. fél órán keresztül még leállított állapotban produkálta, másnapra megint meggyógyult. Most csütörtökre jelentkeztem be márkaszervízbe, remélem Ők megtalálják a hibát. Szerintetek mi lehet? Mennyire kell zsebbe nyúlnom? Böngésztem az ügyben a netet, de nem látom úgy hogy swift típushiba lenne... Sok mindent írnak, lehet a vészvillogó kapcsolója kontakthibás, a központi zár vezérlő, testeslési hiba. Az első hibajelenségnél a motorházat felnyitva egy fél kiflit találtunk bent, erdős területen lakom, így az is lehet hogy valami rágcsáló fészkelte be magát és rágott el valami csatlakozót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.