Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) luciferc válasza a_tesz (#1750) üzenetére


luciferc
őstag

kösz, de mégis honnan érted el? benne volt a címsorodban? mert rákattintva az autókra nagyon nem látom :F:F

meg régebben voltak fent szín meg egyéb adatok is, most meg semmi. :F

[Szerkesztve]

(#1752) divot válasza luciferc (#1751) üzenetére


divot
veterán

Ott van minden pedig. Rákattintasz az új Swiftre, aztán az ötajtósra (szerintem itt vétetted el, mivel háromajtós kis hazánkban még nincs), és felül vannak kis piktogrammok.

(#1753) luciferc válasza divot (#1752) üzenetére


luciferc
őstag

vazz, most nézem, IE-ben tényleg ott van az új swift is az autók listájában és tényleg vannak adatok is, csakhogy én Firefox-ot használok, és fel sem merült bennem, hogy azzal nem működik :O:O:O:O egyszerűen hiányzik az új swift a listáról.

(#1754) a_tesz válasza divot (#1752) üzenetére


a_tesz
Korrektor

juteszembe fotomán hajlamaidat sikerült már kiélni? :D mert pár képet mintha ígértél volna, és az idő sem rossz már, és kíváncsiak lennénk rá. bár meglepően sok új swiftet látok már az utcákon (nyíregyháza)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1755) divot válasza a_tesz (#1754) üzenetére


divot
veterán

Még mindig nem, mert most meg koszos szegényke, de mivel holnaptól megint eső lesz, csak utána mosatok. De aztán... :DDD

Nemsokára indulok vele vidékre, először megyek föl az autópályára, szóval jön az igazság pillanata. ;)

(#1756) Fade_Away válasza divot (#1755) üzenetére


Fade_Away
őstag

végülis a 93vagy a105lest vetted? :)

(#1757) divot válasza Fade_Away (#1756) üzenetére


divot
veterán

A kicsikét. :)

(#1758) Sopi


Sopi
senior tag

Helló mindenkinek!
Nem rég vettünk egy kb. 1éves Suzuki Ignis GLX-t.
Ebben még nem CD-s rádió + 6hangszóró van, hanem kazettás magnó + 4hangszóró, de nem ez a lényeg.
A rádiónak gyenge, ingadozó a vétele Bp-n. A Rádió1 pl. be sem jön.
De a borzasztó az, hogy D-Magyarországon SEMMIt sem fogott (egyik hullámhosszon sem :Y). Ez most az antenna vagy a rádió hibája (gyári van)?
Szervízben meg kell hogy csinálják ingyen?

(#1759) Tommy78 válasza Sopi (#1758) üzenetére


Tommy78
aktív tag

Ez az antenna hibája! Mostmár újat kapsz, ha bemész egy Suzuki Márkakereskedésbe. Garanciába ki lehet , illetve ki kell cseréltetni. De az a baj vele, mármint a rádióval, hogy csak 4x15Wattot tud, úgyhogy könnyen el lehet cseszni a hangszórókat is mert nem bírja.

:: :: :: www.tommy78.extra.hu :: :: :: www.szponzor.com :: :: ::

(#1760) GodHeart


GodHeart
senior tag

hajaj skacok, a garázsomban egy 1.6-os suzuki swift sedán pihen! :C Húz mint atom, csak ajánlani tudom, aki gyors, jól gyorsuló kocsit szeretne! 90paci a könnyű súlyra odateszi ám magát! :D

(#1761) Tommy78 válasza GodHeart (#1760) üzenetére


Tommy78
aktív tag

Szerintem az 1.3 GTi-vel jobban járnak, ha csak nem többen utaznának, mert akkor inkább az 1.6-os Sedan.

:: :: :: www.tommy78.extra.hu :: :: :: www.szponzor.com :: :: ::

(#1762) Sopi válasza Tommy78 (#1759) üzenetére


Sopi
senior tag

A lényeg az, hogy ingyen ki kell, hogy cseréljék. At jó :).
Úgy érted, hogy az erősítő tud 4×15W-t, de a hangszrók mondjuk csak 10W-osak?

(#1763) modd3r


modd3r
őstag

Sziasztok!

Egy új Swift 1.3 GS vásárlását tervezem a közeljövőben, de lenne pár kérdésem a Smart Key-el kapcsolatban, amelyekre talán ti tudtok válaszolni.

1. A Smart Key mennyire biztonságos, tartalmaz-e bármilyen biztonsági elemet?
(pl.: ugró-kód, stb.)
Konkrétan lehet-e számítani arra, hogy ''klónozzák'' az adót?
2. A Smart Key állandóan kapcsolatban van-e a vevőegységgel?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#1764) pauly


pauly
tag

Nem tudom,hogy láttátok e már oldalütközéses képet.Az elöző szériához képest hihetetlen előrelépés történt,az autó karosszériája elég masszív lett.Ha valaki utánam vágna egy ilyet,valószinűleg elfogadnám. Na itt a link: Bővebben: link

<--L |--| Return |--| Run :)

(#1765) modd3r


modd3r
őstag

Miért ült le ennyire ez a topik? :F
Na mind1 ajánlok egy oldalt, ami az új swift-el foglalkozik:

Bővebben: link

(#1766) luciferc


luciferc
őstag

Divot, milyenek a tapsztalataid? írhatnál egy kicsit a kicsikocsiról...

(#1767) süti5


süti5
őstag

Én egy hete vettem át az Igniskét:) Full fapadot rendeltem, amit kértem bele, az a klíma:) Első tapasztalatok: qrva jó:) Jól gyorsul, nyomatékos, csendes, kényelmes. Mindenkinek csak ajánlani tudom, a hasmagasság pedig... egy álom.

(#1768) Darken


Darken
aktív tag

Szevasztok!

7 éves, 45 ezer km 1.3-as Swift. Tavaly volt forgalmi hosszabításon, fék betét cserén.
8.8-at eszik a városban :Y Mi a tökömért? Van valami ötletetek? Nem húzatom, nyugisan vezetek.

http://darken.hu

(#1769) oceanearth válasza Darken (#1768) üzenetére


oceanearth
őstag

azért mert suzuki. nem olyan sok az

(#1770) Darken válasza oceanearth (#1769) üzenetére


Darken
aktív tag

nem-e? szvsz sok!

http://darken.hu

(#1771) Grunya


Grunya
aktív tag

Szerintetek ez mennyit ér?

Suzuki Swift 1,3 GLX 1994, 90000km, jobb eleje sérült, de elemcserével lett javítva.
(fehér, ötajtós)

(#1772) a_tesz válasza oceanearth (#1769) üzenetére


a_tesz
Korrektor

igenis sok, legalább egy literrel kevesebbet kéne ennie...

Darken: talán a lambda-szonda lehet a bűnös, bár ez csak tipp...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1773) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Nekem a Suzukiról (autókról) nem sok jó véleményem van az új Swiftet leszámítva. Viszont 2 milláért mongyuk néhány éves használt 500-as merciket lehet venni:U

Viszont a motorjaik királyak.Bandit & Hayabusa:R:R:R:C:C

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#1774) Rencsi


Rencsi
csendes tag

Sziasztok
Elsosorban az uj swift tulajokhoz lenne a kerdesem.
A beepitett magnot ki lehet benne cserelni, vagy anelkul is lehet rendelni?

(#1775) Darken válasza sharpapa (#1773) üzenetére


Darken
aktív tag

és fogyaszt neked 20 litert...

http://darken.hu

(#1776) Darken válasza a_tesz (#1772) üzenetére


Darken
aktív tag

töredelmesen bevallom, fingom sincs mi az a lambda-szonda :)

http://darken.hu

(#1777) Darken válasza Grunya (#1771) üzenetére


Darken
aktív tag

szvsz 500-600 között

http://darken.hu

(#1778) a_tesz válasza Darken (#1776) üzenetére


a_tesz
Korrektor

a lambda--szonda a swiftben a motor előtt található, ahol a kipufogóleömlők egybefutnak, és itt ellenőrzi a kipufogógáz oxigéntartalmát, hogy az injektor optimálisan állítsa be a benzin-levegő keveréket, hogy mind a fogyasztás, mind a teljesítmény a lehető legjobb legyen, és a környezetet is így terheli a legkevésbé. namost ha ez nem érzékel rendese, hamis adatokat szolgáltathat az elektronikának, ami így nem jól állítja be a keveréket és pazarolhat...

de mondom ez csak tipp, nem biztos hogy ez a baja, bár lehet :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1779) Darken válasza a_tesz (#1778) üzenetére


Darken
aktív tag

légszűrő csere?

vagy az is számít, hogy kb. 3 km-ert megyek vele a melóhelyig...?

http://darken.hu

(#1780) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Új Swiftből igértek, hogy lesz 1.3asMultijet diesel, még semmi arról, hogy mikor?
(70les kategóriában az eddigi legtakarékosabb diesel motor lesz ha hihetünk az előzetes teszteknek 90km/hval 100km en 3Lalatt eszik.)

(#1781) LJoE válasza süti5 (#1767) üzenetére


LJoE
senior tag

akkor lenne egy-két kérdésem, mert faterom most ignisben töri a fejét

a totalcarban bemutatott fekvőrendőrön átbukdácsolás mennyire durva?
mármint tényleg nagyon pattogós a gép?
meg az a lemezbenyomás is elég durva volt :)

az üléshelyzet tényleg olyan, hogy inkább ülsz az autóban, mint fekszel?
(amolyan teherautós, terepjárós)

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#1782) fokukac válasza Fade_Away (#1780) üzenetére


fokukac
nagyúr

állítólag csak jövőre...
de azért a 3 litert kicsit keveslem. annál több lesz...
ez csak nem lupo?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1783) Fade_Away válasza LJoE (#1781) üzenetére


Fade_Away
őstag

Ígyvan ignis pattogos sportos, üléssel semmi baj nincs de imho menjetek el egy suzuki kereskedésbe és próbáljátok ki.

lemezbenyomás nagy baromság minden hozzánemértő suzuki ellenző evvel jön, a mi toyotanknak ugyanúgy benyomom hüvelykujjal a lemezét.

(#1784) Fade_Away válasza fokukac (#1782) üzenetére


Fade_Away
őstag

Énis keveslem de német lapban olvastam úgy 2hete. német lapban bedig csak német kocsik iránt szoktak elfogultak elnni. :DDD
Belegondolok annyira nem elképzelhetetlen peugeot 206 is 3.9L eszik hivatalonsan outon 90km/hnál....

(#1785) Rencsi válasza Rencsi (#1774) üzenetére


Rencsi
csendes tag

Sehol senki?

(#1786) a_tesz válasza Darken (#1779) üzenetére


a_tesz
Korrektor

na ezt mondhattad volna hamarabb is :) ilyen kis távolságon sajnos ez teljesen természetes, hogy többet fogyaszt, hiszen hideg motornál nem tökéletes az égés, ergo több benzin kell az ugyanolyan teljesítmény eléréséhez. szóval vagy elviseled, vagy keress valami alternatívát, amivel részben kiválthatod az autózást.

Rencsi: valószínűleg lehet hozzá kapni beépítőkeretet, amivel szabványméretű rádiót be lehet szerelni. autóhifivel foglalkozó boltokban, vagy márkaszervízben érdemes kérdezgetni

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1787) oceanearth válasza LJoE (#1781) üzenetére


oceanearth
őstag

igen pattog, mert suzuki és szar a futómű. a lemezbenyomás is igaz, mint minden suzukinál mivel nincs bennük anyag kivéve az új swiftet.

(#1788) süti5 válasza LJoE (#1781) üzenetére


süti5
őstag

Ne higyjél a suzuki elleneseknek, én is az voltam:)

Pl. kolléga itt előbb szidja, hogy nincs benne anyag, aztán mily furcsa, 3,8 m-es csak az ignis, pl. a fabia 4m-es, jó, hogy magasabb az ignis, de 1 tonna!!!
A régi swiftre volt ez érvényes, én is akkor utáltam meg a suzit, mert 3,7 méterrel volt kemény 790 kiló, és tényleg nem volt jó a biztonság, nem volt benne anyag. Ne felejtsük el, hogy az ignist 2003-tól gyártják, és modern gép.

Ami nekem mellette szólt: ár/érték arányban verhetetlen, olcsó fenntartással, 3 év garival, casco, kötelező a legolcsóbb...
A motorja fantasztikus, vvt!!! ezt ne felejtsük el, és az ínyenceknek mondanám, hogy egy hajszálnyival erősebb az ignácka motorja, mint az új swifté, pontosan egy lóerővel:) és a nyomaték is asszem kettővel több, köszönhető ez annak, hogy változó szelepvezérlés van benne szívó és kipufogóoldalon is, asszem a swifté csak egyik oldalon vagy mi:) Ja, és dupla vezértengelyes.

Alapban belerakják a kettő légzsákot, abs-t a fékerőelosztóval. Én az alapmodellt vettem - gl felszereltség - amiben semmi más extra nincs, 200e-ért szereltek bele klímát, a metált ajándékba kaptam. Így fizettem 2.205.000-et, mármint hitelre vettem, 10% indulóval, a többit 4,5%-os hitelre.

A vezetése nagyon kényelmes, tényleg terepjárós, egészen fent ülsz. A hasmagassága a swift és a grand vitara között van félúton, ezért gödrös, rosszabb utakra kiváló. A telekre mentem vele hétvégén, és nagyon megy, nem ért le sehol az alja, tényleg, ahogy hirdetik, tűzön-vízen. A fogyasztása klímával város/országút vegyesen nekem 8 l volt, de ez remélem megy még le, hisz bejáratós a motor. A hátsó üléstámla ötfokozatban dönthető és osztottan az egész előredönthető.
Nyomatékos, klassz a motor, emelkedőn is lehet vele tartani a tempót..
Ja, a futómű, én maximálisan elégedett vagyok vele, bár fiat unoból ültem át, annak kemény volt a rugózása... Én nemtom, mentem át vele sok fekvőn, de sztem okés:)

(#1789) spirit007


spirit007
senior tag

''szar a futómű''
''pattog''
''lemezbenyomás''
''bukdácsolás''

ezek a megállapítások teljesen igazak a Puntomra is ...:B

(#1790) Szalma


Szalma
őstag

(Autó összehasonlítása, Swift-tel a totalcar-on -> Bővebben: link Előkelő helyen végzett... :) )

Szeretettel:
Szalma

(#1791) fokukac válasza Fade_Away (#1784) üzenetére


fokukac
nagyúr

aha.
esetleg tudsz adni róla egy linket? :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1792) a_tesz


a_tesz
Korrektor

Bővebben: link

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1793) kymco válasza divot (#1757) üzenetére


kymco
veterán

Fotó, egyéb tapasztalat? Várjuk a híreket!

www.refujvaros.hu

(#1794) divot válasza kymco (#1793) üzenetére


divot
veterán

Így hirtelen egyet találtam:
Bővebben: link

Egyébként nagyon imádom. :)

(#1795) kymco válasza divot (#1794) üzenetére


kymco
veterán

Nagyon pöpec..... Ha majd meggazdagodom :F , a feleségemnek veszünk egy ilyet, persze évek múlva és használtan....

www.refujvaros.hu

(#1796) divot válasza kymco (#1795) üzenetére


divot
veterán

Kb. két év múlva kinőjjük... (Gyerekbrinyigli, utazótáska, fél disznó a szülőktől, ilyesmi. :DDD)

(#1797) kymco válasza divot (#1796) üzenetére


kymco
veterán

Nálunk a régi swift egy gyereknél tele lett. Ha bent volt a babakocsi, tele lett a csomagtartó, az ülésen a biztonsági csomag (pelus, hami, innivaló stb...) a gyerekülés mellett elöl az asszony az anyósülésen, én a kormány mögött és full tele volt az autó......

www.refujvaros.hu

(#1798) Notes


Notes
senior tag

Én tavaly, meg idén nyáron is jártam pár hétig Ignissel. A tapasztalataim:
A WR+ padlólemezébe toldottak bele vagy 25 centit hátra, és azt jó magsra felültették egy merevtengelyes, kemény futóműre. A végeredmény ennek megfelelő: magasan ülsz, de egy kicsi autóban, én elég hülyén éreztem benne magam. A futómű kemény, de köze sincs a sportoshoz, Pesti utakon nagyon rossz volt. A beltér olyan Suzukis. Elsőre nem tűnik rossznak, de lassan észreveszed, hogy nem túl minőségi. A váltógomb pl. egy éves kocsin sz_rrá volt kopva. A motor nagyon tetszett, úgy éreztem remekül húz, de rájöttem, hogy csak a kocsi kis méretei és a zaj csapott be. Az őrületes száguldozások közepette a műszerekre pillantva kiderült, hogy csak 55-el megyek...

Összeségében nem is tudom mit mondjak... Nekem nem kéne. De nem olyan rossz mint sokan gondolják.

Romanes eunt domus!

(#1799) divot válasza kymco (#1797) üzenetére


divot
veterán

Ez lesz nálunk is. Most még elférünk, mivel a feleségem pocakja a gyerekülés. :)

(#1800) kymco válasza divot (#1799) üzenetére


kymco
veterán

Gratulálok.... Mikor jön a pici?

www.refujvaros.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.