Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kymco válasza pofa (#196) üzenetére


kymco
veterán

Voltam is benn... A helyzet, hogy maradványértékesítéses konstrukcióban kb 400.000 önrésszel 26.000 Ft /hó (36 hónap) és a maradvány kb 900.000. Ignis GC +központi zár+riasztó.

www.refujvaros.hu

(#202) steve@prhw válasza Szeke (#190) üzenetére


steve@prhw
őstag

Azt sokan elfelejtitek, hogy ÚJ autóba beülni külön élmény tud lenni.
Te járatod be, senki más nem ült benne előtte, nem b*szott a hátsó ülésén, nem fingott a vezetőülésbe, etc...


Valamit valamiért... Egyik ismerős sokat vakarózott, hogy autó kéne, pont mint a topicnitónak, családot hurcolászni. Egy-két hosszabb út, meg naponta suli a gyerekeknek. 300e-ért vett egy 11-12 éves, 40ekm-t futott, jó állapotú 1.3-as szamarát. És magasan tojik rá, ki hol hajtotta a nőjét... Viszont nem verte magát adósságba, azt az évi 5-7e km-t autózgatni meg tökéletes...

Az is marha jó érzés, ha hawaii-on belógatod a hátsódat a vízbe (pláne így télen), mégse ez a fő vágyam. Mint ahogy az új autó sem. Évente ~20ekm-t nyomok a fiestába, 6 éve van nálunk, bátyám anno 400eHUF-ért vette. Mindennel együtt max ennyi lett ráköltve azóta, és rendben van rajta minden (Egy festés ráférne, de az abszolút nem érdekel...). 200-ért még el lehetne adni. Gondold el, ha akkor újat vesz... Lenne egy 6 éves, 120ekm-t futott, felét érő autó, a kötelező szervízes lenyúlásokról ne is beszéljünk...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#203) AmunRa válasza steve@prhw (#202) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Öcsém is vett valami csoda LADA-t.
Aztán elgurult az egyik kerék! :D

(#204) dabadab válasza AmunRa (#199) üzenetére


dabadab
titán

Ha mar horror:
Matiz, a szelvedo utan elvagva, es egy masik Matiz hatsoja rahegesztve: eredetisegvizsgan ''A''-t kapott. A vizsgalo ceg szerint ez igy teljesen jol is van. Par hettel kesobb a rendorseg lefoglalta az autot, mint targyi bizonyitekot (biztositas csalasban).


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#205) Dzsekó válasza rATdrAgOn (#193) üzenetére


Dzsekó
addikt

Megnyugodhatsz többet ér mint egy Suzuki ha nincs előtted is egy Kamaz.
És a törés ütközés nem bináris fogalom hogy vagy Kamaz vagy veréb megy az autónak. Nagyon sok eset van amikor egy ilyen autóban semmi esélyed nincs míg egy Volvo-ban vagy más autóban amelyet a biztonságra terveznek, és ellentétben a Suzukival elmerik küldeni bármilyen oldal/frontális/hátulról való ütközés tesztelésére.

A hozzászólásod egy az egyben félremagyarázás.
Én összesen két töréstesztet találtam Suzukiról most a neten Liana+valami B betűs és csúnyán leszerepelt (0 csillag oldalról való ötközéskor ilyet még nem is láttam) amit az élőben látottak is alátámasztanak.

(#206) Dzsekó válasza dabadab (#200) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az amit belinkeltem 2000-es évjáratú nem elsőgenerációs.

[Szerkesztve]

(#207) AmunRa válasza dabadab (#204) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Még jó, hogy nem 2 elejét heggesztettek össze! :D

(#208) steve@prhw válasza AmunRa (#203) üzenetére


steve@prhw
őstag

Azért nem árt átnézni... :U Csak úgy, egyik pillanatról a másikra nem esik ki... Valszeg egy sz@rrá kopott gömbfej okozta (gondolon, első kerék volt...).

Mondjuk herótom lenne attól, ha nem nyúlhatnék hozzá... Olaj- és szűrőcserék, gömbfejezés, kerékcsapágy-csere, izzítógyertya-csere, önindító, generátor le-fel szerelés, ékszíjcsere... Nem nagyon kell hozzá szerelő, ált. csak a karos emelő miatt szoktam kifutni szerelőhaverhoz.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#209) dabadab válasza Dzsekó (#206) üzenetére


dabadab
titán

De. Talan tavaly jott ki a 2. generacio, a 2000-esek meg (ha jol emlekszem) Focus alapokra epultek.

DRM is theft

(#210) dabadab válasza AmunRa (#203) üzenetére


dabadab
titán

(hopsz, ezt nem akartam meg elkuldeni)


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#211) kymco


kymco
veterán

Most a nagy flame-zés közepette megakadt a szemem a Fiat Albeán .... Lehet, hogy holnap beugrok egy fiat kereskedésbe.....

www.refujvaros.hu

(#212) dabadab válasza AmunRa (#203) üzenetére


dabadab
titán

Hehe, a mi Zsigulinknak is elkoborolt egyszer az egyik kereke, bar szerencsetlen mar joval tul volt a huszon :)

DRM is theft

(#213) steve@prhw válasza Dzsekó (#205) üzenetére


steve@prhw
őstag

Baleno, annak a töréstesztjét megtaláltam én is valamikor. A fiestámnál két évvel fiatalabb öcsikéje (gyk. most 14-15 éves konstrukció) jobban szerepelt nála....

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#214) rATdrAgOn válasza Dzsekó (#205) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag


Csak, hogy a temanal maradjunk - a toresteszt laboratoriumban tortenik, az igazi az uton az meg ugy tortenik, ahogy.
Lattam en mar peppe zuzott Volvot is nem egyet.. ha abbol barki ki tudott szallni, annak gratulaltam volna... valszeg nem elte tul.
A passziv es aktiv biztonsag nagyon f*sza dolog, de nem csodafegyver.
Ezt tudni kell elfogadni. Tudni kell ugy vezetni, hogy ha gaz van, akkor meg tudjal is tenni legalabb valamit. Nem abban kell bizni, hogy ''fuuuuuuuuuezdebiztonsagos, van benne kvantocsilliolegzsak, meg gyurodozona, meg espeedebeabeessz akkor ez tutter jo az ellen is veeeed!''. Ha igy veszel kocsit, akkor majd nezhetsz ki a lukon.
Nekem olyan oreg ven korszerutlen vasam van, amiben se legzsak, se abs nincs, viszont az 1930-as evek ota a tervezesnel az utasbiztonsag az elsodleges szempont :DDDD Nem sved acel. :DDD. Eddig egy csattom volt, de ott tul sokat nem tudtam tenni (belemloktek ket autot).
Raadasul sokszor volt olyan, hogy majdnem csatt lett a vege... tetszikerteni?!



[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#215) AmunRa válasza Dzsekó (#205) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Na azért annyira nem törik a swift!
Én megy egy frontális 306 vs. swift foto sorozatot láttam.
A 306-bol semmi nem maradt!

Az egyik Skoda LPG! :)

(#216) AmunRa válasza steve@prhw (#208) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Nekem is szerelő haver van! :)
Haljon éhen a Suzuki szervíz! :D
Volt olyan, hogy 25km beleraktak amikor othagytam szervízre.
Meg jó sok pénzt fizettem! :(

(#217) rATdrAgOn válasza dabadab (#212) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hihi, nekunk is mindket zsiganal volt ilyen affer. :)
Sot, beallt mar kerekagycsapagy is elol. :)
Meg szethullott a difi, meg tort mar feltengely is. ;)
Aztan egyszer eltort magatol. ;)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#218) TexT-BoY válasza a_tesz (#38) üzenetére


TexT-BoY
addikt

a mostani 206os széria a legjobb ami létezik uyganis ez az utolso amit kihoznakés ez már kiforott teknologia! Én ha autót vennék akkor vagy 206 vagy Focus vagy corolla... Nekünk 6éves Focusunk van és minden további nélkl átmnet a vizsgán ami most volt és semmit nem kelett rá költeni. (kopó alkatrészek cserélve voltak 2x mert 170000km van benne) mellesleg fater nyomja is neki.
A 206 meg azért mert tényleg nagyon jo lett mostanára.
Mi a sjaát autónkra leraktunk 1milla KP-t és egyböl engedtek az áron 300e Ft-ot;):D

és a biztonsághoz: 2001telén lebontottunk egy swiftet kb.3-4km/orás ütközéssel.
a Focuson csak a festék nyomát láttad viszont a swiftnek az oldala 1-1be dirib darabokba;):D

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#219) Dzsekó válasza dabadab (#209) üzenetére


Dzsekó
addikt

És?

Az 1997-es S40 kapott 4 csillagot azon a törésteszten amire most 2005-ben nem merik elküldeni egyik Suzukit sem.

(#220) AmunRa válasza TexT-BoY (#218) üzenetére


AmunRa
aktív tag

206-ból az SW annak nem megy szét a magyar utakon a futómű.
3-4 éve rengeted lerobant 206-t láttam. Az elektronika nem volt a TOP-on.
De asszem most már kinötte.

(#221) Dzsekó válasza rATdrAgOn (#214) üzenetére


Dzsekó
addikt

1. Ez ismét félremagyarázás senki nem mondta hogy úgy kell vezetni hogy összetörjön idézz hol írtam ilyet vagy ne irogass ilyeneket.

2. Én meg túl sok ilyen hiradót láttam ami arról szólt hogy valamilyen autó vs. suzuki a valamilyen autó és nem a suzuki volt az amiből.........

(#222) TexT-BoY válasza AmunRa (#220) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ezt mondom ! mikor a focust vettük (tán 2000?!)
akkor CSAK rosszat halottál a 206rol de ma már nagyon kiforott teknika!;):D tuuti

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#223) AmunRa válasza Dzsekó (#219) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Meg 10L fölött fogyaszt!

[kép]

Te meg ilyet vegyél! Ez biztos nehezebben törik! :D
5 éves 3,2M volt. 3000 motorja van.
250LE hüthető füthető ülés stb.

(#224) pweisz válasza Dzsekó (#221) üzenetére


pweisz
senior tag

Én már többször írtam hogy nagybátyám Suzukical forntálisan ütközött, a Suzukiból az öreg tata kiszált egy karcolás nélül az ajton, nagybáttyámnak meg az ablakon kellett kimászni mert az ajtók nem nyiltak, és plussz beverte a fejét a kormányba mondjuk az nem az autó hibája volt, hanem a hátsó üllésen utazó asszem Scania féltengelyé:)

(#225) brownus válasza Dzsekó (#221) üzenetére


brownus
veterán

Dzsekó most már fejezd be!
a Suzuki legalább félig magyar termék, vezetni meg tudni kell...

fanatikus vagy:((( (így is-úgy is)

[Szerkesztve]

(#226) Dzsekó válasza AmunRa (#223) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ferdítsünk csak ismét én nem irreális autókat írtam Suzuki helyett.
Egy 1.6 Volvo vagy egy 1.6/1.4 Skoda Octavia-nak köze nincs egy benzinzabálóhoz aminek megpróbáljátok beállítani ezeket az autókat.
Érdekes hogy ebben a topicban csak ilyen hozzászólásokkal találkozok amikor szóbakerül a biztonság..

(#227) Dzsekó válasza brownus (#225) üzenetére


Dzsekó
addikt

:)

(#228) AmunRa válasza Dzsekó (#226) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Jó a Skoda senki nem mondta, hogy nem.
Az egyik legjobban összeszerelt gép. Nagy is.
De a régi motorok 1,6 75LE azért nem egy álom.
A Voloba meg minden használautó kereskedőnél 60e km van.
És persze elveszett a szervízkönyv!
Aminek jó a motorja, az nem 2M.

(#229) AmunRa válasza pweisz (#224) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Én meg olyat halottam, hogy valaki egy T-72 harckocsival ütközött.
A T-72-ből nem maradt semmi a swiftről meg letört a visszapillató tükőr és
a bal első indexbura! :Y

(#230) Dzsekó válasza AmunRa (#228) üzenetére


Dzsekó
addikt

Idézek az Octavia hirdetésből amit linkeltem:

''Leírás: Centrálzár, riasztó, autórádió, 2 Airbag(légzsák), szervokormány, szervízkönyv, első tulajdonos, törzskönyv. Zöld Skoda Octavia eladó! Az autó főbb paraméterei: - 2001/5- ös az autó, most lesz 4 éves - 62 000 km van benne - 1.6-os - törésmentes autó első tulajdonostól - szervízkönyv van - garázsban tárolt autó - elől 2 légzsák - kp- i zár - riasztó - mechanikus indításgátló van beszerelve Extraként + 4 téligumival. Irányár: 2. 000. 000 Ft. .''

(#231) Vukocska válasza kymco (#1) üzenetére


Vukocska
tag

Kedves topic nyito!

Ajanlom figyelmedbe: Bővebben: link
L110-t vagy L112-t Igaz valamivel tobb mint 2 milla, de viszont kapsz egy tagas csaladi autot, nagy csomagterrel es olcso fenntartassal.

Szemely szerint most egy 16 eves Ladat (2105 1.5turbo) hajtok amit meg egy 2.5 eves Ford Focusra se voltam hajlando cserelni es nincs az a penz amiert eladnam.

[Szerkesztve]

(#232) brownus


brownus
veterán

Mit szóltok az új Daciához?:DD
Kettőből összeraksz 1et, meg marad egy csomó pótalkatrész

(#233) pweisz válasza AmunRa (#229) üzenetére


pweisz
senior tag

Ja csak ez megtörtént :) Sajnos, bár a biztosító kifizette az autót.
Tehát ebben az esetben a Suzuki biztonságosnak bizonyult és megvédte az utasát.

[Szerkesztve]

(#234) AmunRa válasza Vukocska (#231) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Ez most vicc volt?
:D

(#235) rATdrAgOn válasza Dzsekó (#221) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Na, tisztazzunk valamit. :)
1. NEM Suzukim van.
Raadasul nem is japan, vagy nemet, hanem egy 15 eves fullfapad csigazabalok altal osszerakott elmebeteg jarmu, amiben meg tekercsrugok sincsenek a felfuggesztesben (igen, Citroenrol van szo).
Nincs benne sem legzsak, nincs benne abs.
Erre irtam azt, hogy ugy kell tudni vezetni, hogy ne utkozz!!!

2. En meg lattam nagyon sok torott hasonlo citrot, amibol erdekes modon elve szalltak ki emberek... pedig a legtobbjukben nem volt semmi extra srs meg lofutty, csak bekototottek az ovuket. ;)

Raadasul nem artana, ha nem csak katalogusadatokkal meg toresteszt adatokkal jonnel, hanem konkretumokkal is amik sajat tapasztalatokon alapulnak. Koszi.

[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#236) Den válasza Dzsekó (#230) üzenetére


Den
veterán

de ez használt és kp. a topicxnyito meg részletre akar és újat. _garanciával_

www.simson4t.hu

(#237) Vukocska válasza AmunRa (#234) üzenetére


Vukocska
tag

Micsoda?

(#238) rATdrAgOn válasza AmunRa (#229) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Nemar! Ennyire rossz lenne a T-72 torestesztje?! :)
En meg azt hallottam, hogy a Ronyo Magany 5 csillagos az Euro NCAP torestesztjen, viszont a T-72 meg voroscsillagos! ;]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#239) AmunRa válasza Dzsekó (#230) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Igen ebben is 60e km van. Mint a legtöbb használt auzóban.
És 75Le

(#240) pweisz válasza Vukocska (#231) üzenetére


pweisz
senior tag

Én szeretem az orosz autókat, de szerintem enyiért drágák ezek a Ladák. Esetleg ha Kalinát adnák majd ennyibe akkor még talán okés, de a 110/112 ért sok.

(#241) behappy


behappy
aktív tag

nekem suzukit soha nem jutna eszembe venni... Én az élményautozás hive vagyok. Volt már VW polo-lupo-m, 3as bömös, wagonR, chevy van, chevy cavalier és most cseréltem le egy 4 éves nissan almerát egy 21éves Ford LTD-re és végre ujra biztonságban érzem magam az uton (főleg a mostani hülye barmok belémcsuszkálásai után, az autonak semmi baja...) és érzem, hogy autot vezetek , nem egy elektronikával megpakolt szart.


Akinek nem volt még amerikai autoja fél tőle, akinek volt nem bir ki többet pár honapnál amcsi vas nélkül... Érdemes szétnézni , lehet nagyon szépeket is találni, ujakat-régieket, elég széles a paletta. Legutobbi amcsitalin 630 auto volt kint és ez csak egy része a hazai állománynak, van sok elado.

A mostani autom 150pénz volt, tip-top állapotban van, alkalmi vétel volt vidékről, a világ végéről egy hatalmas anyagi gondban lévő embertől. Ilyet kell találni és jol jársz!

Szvsz ne vegyél buzukit. Olyan autot vegyél, amiben van anyag is!

És szvsz baromság hitelt felvenni. Én azt vallom, hogy olyan árkategóriában kell nézelődni, amennyi pénze van az embernek / amennyit rá szán az autora... Kb ennyi a véleményem.

Előre látom mi jön majd: USA auto sokat eszik... Tényleg??? És a kamat mennyi a futamidő alatt egy rizs-zabáló akármire? és az értékesése? és vajon tényleg olyan nagy a differencia 8liter/100 és 11-13liter/100 között? szerintem nem...nem keresem degeszre magam, albit is fizetek, mégis minden nap autoval járok a városban...

És még pár gondolat: 21éves az autom, -10ben is csak max 2-t forgat a motoron az öninditó és már duruzsol is, semmi nem rossz rajta, semmit nem kell sürgősen cserélni, nem eszi az olajat és a váltója is kitünő, szépen, simán vált... 150 pénzért luxus bőrrel, automatával... 150nél sem üvölt a motor, hanem szépen csöndben suhan a kombi (suzukinál már üveghang). 150nél ugyanannyit eszik mint 100as temponál... városban 11 literből megvagyok. 3.8 V6.

Ezek után méginkább nem fog eszembe jutni sohasem, hogy uj autot vegyek. Legközelebbi célom egy 70es évekbeli vas. Azok még autok voltak....


na,csak jolesett mindezt leirni, mégha sokminden nem is tartozik ide :DDD :DDD

(#242) Dzsekó válasza rATdrAgOn (#235) üzenetére


Dzsekó
addikt

Suzukival kapcsolatban konkrét esetet írtam.
Nem lenne gond összekeresni Suzuki képeket ütközés után de valahogy nincs kedvem hozzá belinkelgetni ebbe a Suzuki fórumba.

A Volvo-val kapcsolatban meg keress rá ilyenekre hogy Volvo saved my life asszem külön weboldaluk van képekkel. :)
Persze én sem csak Volvo-t mondtam hanem bármilyen más autót lásd skoda Octavia és biztos van még több is amit hasonló áron be lehet szerezni és jobb. :)

(#243) brownus válasza rATdrAgOn (#235) üzenetére


brownus
veterán

''Erre irtam azt, hogy ugy kell tudni vezetni, hogy ne utkozz!!!''
ez igy van,de : nem mindenki gondolkozik igy, vagyis más hibájából ne Te szívj, mint pl. én is egyszer régen. az Wv mikróval volt
és egy qrva ladás gyerek okozta

(#244) Dzsekó válasza Den (#236) üzenetére


Dzsekó
addikt

Peugeot 206:
Bővebben: link
Bővebben: link

Skoda Fabia Clever:
Bővebben: link
Bővebben: link

Mindkettő 2,2-2,3 millió körül van.

[Szerkesztve]

(#245) AmunRa válasza Dzsekó (#244) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Szerintem is mint IGNIS...
Jobban össze van szerelve és jobb anyagokból.
De 206-ból az SW, mert jobb a futómű!

[Szerkesztve]

(#246) rATdrAgOn válasza Dzsekó (#242) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Jezusom!
Akinek kocsi menti meg az eletet, az hol tanult meg vezetni?!
Mar bocs.
Tovabbra is kritikus vagyok a fudebiztonsagos besorolasu autokkal kapcsolatban... a Volvoval amugy sok bajom nincsen, de ez a biztonsagmania az amitol besokallok.
Na, mindegy, engem nem zavar az sem, ha egy Trazsival kell kozlekedni. Megtanultam nem megijedni. :)
Errol van szo.
Innentol kezdve, ha Volvom lenne akar, mert tellene ra, akkor sem valszeg az lenne, hogy az mentene meg az eletem. ;)
Teccikerteni?! :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#247) rATdrAgOn válasza brownus (#243) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Engem is megszivatott egy Audis barom ket honapja... :((
Igaz, a negyes csattbol majdnem otos lett, engem is majdnem belelokott az elottem allo ranezesre zsiruj daewooba. (Ehhez vajon mennyivel kellett menni?!).
Ja, bonuszban kotelezoje sincs, az ugyintezes azota meg kicsit ''rogosen'' zajlik - en meg rakoltottem annyit a venlanyra, amennyiert most el tudnam talan adni. :(((

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#248) pweisz válasza rATdrAgOn (#246) üzenetére


pweisz
senior tag

Azabaj hogy van olyan helyzet hogy hiába a vezető tudása nem lehet elkerülni a ütközést. De erre nem lehet építeni, mert akkor az embernek ugye folyamatosan parázni kéne, szóval én is elmernék Trabesszal is közlekedni, más kérdés hogy városon kívül nem szivesen mennék vele a csekély elérhető sebesség és gyorsulás miatt.

(#249) brownus


brownus
veterán

anyámnak most egy skoda feliciája van, jó kis gép. ő is, én is szeretem (amig a garázsban van)
1x a kocsi seggébe kb. 50-60 km/h-val belerohantak, eléggé összetört.de ki kalapálták.
szóval ha nekem gyerekeim lennének, én autót vennék!

(#250) Den válasza Dzsekó (#244) üzenetére


Den
veterán

206 jó gép csak első évben mindig szervizbe kell vinni vmi piszlicsáré hiba miatt. ha a gyerekbeteségeket kikuráltad már nincs gond.

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.