Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kymco válasza joey7 (#49) üzenetére


kymco
veterán

Te most is az Ignis-ről beszélsz? Az ajtóba merevítést tettek bele (passzív védelem) az oldalirányú ütközés hatásainak mérséklésére... (A swiftnél kb 100 kg-mal nehezebb is.)

www.refujvaros.hu

(#52) LuckyL válasza joey7 (#49) üzenetére


LuckyL
őstag

joey neked is egy 10 éves ''biztonságos'' autód van gondolom...ami itt ott kicsit rozsdás és nemkicsit büdös ugyan de biztos megbízhatóbb és biztonságosabb mint egy suzuki:C

cryptot minden termékemért elfogadom

(#53) Slax válasza joey7 (#49) üzenetére


Slax
senior tag

Igen, de én tapasztalatból mondom, a kispénzű ember azért vesz szuzukit, mert gondolkodik (számol). Fogyasztás, súlyadó, biztosítás, alkatrész, csomagtér, fűtés, és utolsó a kényelem. Szeretne a szerencsétlen egy Thaliát venni, mert látta, 3 éves, 20 k kilométerrel, és csak 2,4 a kereskedésben. De basszus, a biztosítása és a súlyadója és az alkatrésze drágább, meg sajnál behajtani egy földútra, hogy beszéljen a fuvarossal és fűrészessel az erdőben. Szerinted mit vesz?

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#54) Szeke válasza joey7 (#49) üzenetére


Szeke
senior tag

Néztem neked töréstesztet: az Ignis jobb lett a kalosnál, és kb. egy szinten van a hyundai get-tel. Amúgy 3 csillagot kapott. Szóval meghalni minden autóban meg lehet, az ignisben nem könnyebb, mint bármi másban.
SZERK: és pont oldalütközésben nagyon jó az eredménye :U a frontális rosszabb kicsit.

[Szerkesztve]

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#55) LuckyL válasza Slax (#53) üzenetére


LuckyL
őstag

mondjuk a francia autókról annyit, hogy anyám 206-osa (vadonat újonnan véve), az első 3 hónapban 6 szor!!!! volt szervízben, mert egyszerűen nem akart beindulni. Azóta összesen 16e km van benne, és rendszeresen vannak vele kisebb-nagyobb elektronikai gondok, pedig garázsban van tartva és megkímélt nagyon

cryptot minden termékemért elfogadom

(#56) joey7 válasza LuckyL (#52) üzenetére


joey7
őstag

nekünk egy 1 éves Daewoo Matiz van,az asszonynak ez a kedvence. ;) Én most akarok venni magamnak egy valóban használtat,de ''csak'' 5 éveset, egy Nissan Almera-t,felszerelve minden extrával,ami csak lehet. :)

(#57) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Hi !

Szerintem nyugodtan vehetsz Suzukit.
Nekem a 2. céges Suzukim van az első egy Swift volt 80.000 km-t mentem vele és soha semmi problémám nem volt. Most egy Wagon R+ van. Megmondom őszintén először énis nagyon féltem tőle de már nagyon megszerettem a kis kocsit.
Rengeteg ráncfelvaráson esett át a kocsi és csak úgy megsúgom, hogy töréstesztekben mostmár a legjobbak között van van benne légszák és oldalvédelem is. Nagyon jó futóműve van, rendkívül jó a féke igaz 150-160 körül már a szél dobálja kicsit a magassága miatt, de ennek ellenére stabil kocsi.
Valamint a Suzki motorok nagyon jól teljesítenek (várrosban nincs ellenfelem mindenkit legyorsulok). Kényelmsek az üllések a hátulja tényleg jól variállható igaz nekem csak a mélyláda kapott ott helyet. Talán negatívumként a váltót említeném ami nem túl precíz, meg hogy alattam sokat eszik, de ez a nehéz lábamnak köszönhető.
Ebben mostmár 30.000 km van de még nem kellett semmit sem ráköltenem. Valamint nagyon olcsó az alkatrész.
Nyugodtan megveheted családi kocsinak jobbat ennyi pénzért nem fogsz talállni.

Bye.

(#58) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hát igen ez a francia autók nagy hátránya hogy sok a meghibásodás, és nem csak az 2 milliósaknál hanem a drággábaknál is.Mellesleg szeretem ezt a szöveget hogy garázsban tartott megkimélt állapotban, de kérdem én hogy egy autót ugye az ember kivisz az utcára megy vele esik rá az eső meg a hó meg ilyenek, na már beáll a garázsba és a víz ami szépen megállt az elemekben elkezdi korrodálni a kocsit:DD :DD

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#59) joey7 válasza Szeke (#54) üzenetére


joey7
őstag

én is néztem tesztet,de én mást olvastam... :U
Szetm nincs értelme tovább rágódni ezen ,meg aztán teljesen szétoffoljuk már a topikot. ;)
Az aláírásod nagyon találó,sokan elgondolkodhatnának rajta...! ;)

(#60) DLDKox válasza joey7 (#56) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Kedves joey7 !

Nem tudom miért vagy ilyen véleménnyel a Suzukiról. Szerintem azért mert még ki sem próbáltad.
Másrészt mivel jobb egy 5 éves Nissan Almera?
Mivel, hogy 5 éves valószinű lassan költögetni kell rá ami Nissanéknál nem 2 forint.
Csak, hogy példával éljek 1db lengőkar 50.000 Ft.
Valamint az Almerából hátra egyáltalán nem lász ki.
Meg lomhább is mint egy Suzuki.
Igaz belülről ég és föld.
A Nissan nagyonis jó kocsikat gyárt, de rohadt drága.

(#61) Slax válasza LuckyL (#55) üzenetére


Slax
senior tag

Hát igen. Nincs olyan típus, amelyik hibátlan lenn. Bárki bármiből kifoghat egy hibás darabot. Sajnos ilyenkor egy kicsit fikázzák a típust, de ez van. Tudok olyat, hogy Trabant, gyári motor (első tulaj), kb 200000 km, és kétszer volt szerelőnél. Suzuki, 1620 km, 4-szer volt szerelőnél, vásárlást követő héten, az elmúlt 2 hónapban még 3-szor. Szívás, de pechesnek is kell lenni valakinek.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#62) -SeveN- válasza DLDKox (#57) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

''várrosban nincs ellenfelem mindenkit legyorsulok''

hehehe. Ezt te sem gondolod komolyan. Beszarok a rohogestol..

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#63) Dexter68


Dexter68
addikt

Nekem, amíg csak 2 gyerekem volt, egy WagonR+-szal nyomtuk. Eleinte idegenkedtem tőle, nem látszik rajta, hogy milyen jó. A dizájnereket nem engedték túl közel... :D
Elfértünk benne, kényelmesen be tudtam szállni, pedig nem vagyok egy kisdarab (186 cm magas vagyok és 120 kiló). Elég ritkán kellett a tetejére pakolni. Egy hátránya van, hogy ''kiskocka'', és könnyen oldalba kapja a szél. 100-zal óvatosan kell kanyarodni. Ettől függetlenül nagyon szerettem (-tük). Városban pl. zseniális. Kis körön, szinte fordul, mindenhova befér... Fogyasztása (vegyes terepen, klímával) 6,5 körül volt.

Ehhez képest az Ignis (próbáltam azt is, a szüleimé) eggyel ''autóbb'' formájú, stabilabban fexik az úton. A csomagtartója annyival kellemetlenebb, hogy ha előrehajtod az üléseket, akkor nem sima az alja. Nekem tetszett.

Vadiúj autót mondjuk soha nem vennék, mert annyit ilyen rövid idő alatt semmi nem veszít az értékéből és tapasztalataim szerint az ún. garancia sem ér annyit, hogy megérje.
1-2 éveset viszonylag kevés km-rel. Erre utaznék.

[Szerkesztve]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#64) -SeveN- válasza Dexter68 (#63) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

nalad a 2 pont.

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#65) a_tesz


a_tesz
Korrektor

Szeke, joey7 légyszi nyomassatok törésteszt-linket, régóta kajtatok utána, de sehol sem találtam eddig (allergiás rám a google...) köszi!!!

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#66) DLDKox válasza -SeveN- (#62) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Hát szarhatsz is be mert bármilyen márkájú 1.3-as ellen kiállok szívesen.
És én fogok a végén röhögni.

(#67) joey7 válasza DLDKox (#60) üzenetére


joey7
őstag

Félreértettél. én nem a suzuki alternatívájaként említettem a Nissant! Csak arról van szó,h nekem nagyon teccik az a sorozat,az újak.noha jobbak már,nem jönnek be annyira-esztétikailag.Az biztos,h nem olcsóak az alkatrészek,de mielőtt megvenném,kiváló szerelő haverommal mindenképpen alaposan átnézetem a kocsit,plussz leinformálom az''előéletét'' :)
Azért lehet hátrafelé látni,nekem már sikerült! ;)
A Suzukiról azért van rossz véleményem mert volt már pár darab a családunkban,illetve jónéhány az ismeretségi körben,és szinte kivétel nélkül nagyon problémás autók voltak,Ezenkívül sok rosszat olvastam,hallottam eről a márkáról.Rengeteg szerelő is negatívan nyilatkozott róla.

(#68) joey7 válasza DLDKox (#57) üzenetére


joey7
őstag

'' (várrosban nincs ellenfelem mindenkit legyorsulok).'' huhh, ezt kár volt ideírnod,mert erre ''mindenki harap'': tudjuk a Suzukinál nincs gyorsabb kocsi! :D
A lényeg,h Isten tudja miért,de aki suzukit hajt az,vhogy megőrül,aztán megy mint állat az úton.Sokan azt mondják,azért mert előtte zsigája,trabija,vagy wartburgja volt... :)

[Szerkesztve]

(#69) -SeveN- válasza DLDKox (#66) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

ember, te vezettel mas autot mint suzukit?
Halottad mar azt a szot, hogy HONDA.

ezt vaccsold: Bővebben: link

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#70) LuckyL


LuckyL
őstag

a daewoo matizt mi teszi jobbá a wagonr nél(mondjuk biztos hogy egy kis női autó, de az esztétikai szempontokat kivéve szentem semmivel sem jobb, csak kisebb)?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#71) DLDKox válasza joey7 (#67) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Nekem is tetszik a Nissan nagyon. Nem is vitatkozni akartam, mert mindenki olyan kocsit vesz amit a pénztárcája enged. Csak segítő szándékkal állok kedves fóromtársunkhoz mivel nekem volt lehetőségem ilyen autót kipróbálni. És csak annyit mondok, hogy ezeket a Suzukikat már nem lehet egy Swiftel összehasonítani(ég és föld).
És ez az átlag utálom a Suzuki kép a Swiftel hozható össze.

(#72) joey7 válasza LuckyL (#70) üzenetére


joey7
őstag

az,h kisebb nem fedi teljesen a valóságot; sokkalta nagyobb hely van benne mint gondolnád.nagyon kényelmesen elférhetsz elsősorban az első üléseken,és a csomagtér is viszonylag nagy. Igen inkább női autó,de legalább erre lehet vmit mondani,a suziki se női,se férfi igazán; de ez másodlagos,meg egy kicsit lényegtelen szempont is.Családi autónak természtesen nem az igazi megoldás.
A Lacetti már inkább! ;)

(#73) joey7 válasza DLDKox (#71) üzenetére


joey7
őstag

én is csak segíteni akarok. Igazad van,az Ignist már nem lehet a Swift-tel egylapon említeni,azóta fejlesztett már a gyár,ahhoz képest nem is keveset.

(#74) DLDKox válasza -SeveN- (#69) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Na jó ennyi erővel Dodge Vipert is ajánlhatnál azért ne egy versenyautóval hasonlítsd össze a Suzukit.
Ráadásul nem hinném hogy az a nyertes honda amit belinkeltél 2 milló lenne.
Én csak azért mondtam hogy városban nincs ellenfele mert könnyű kasznihoz az a 93 LE igen jól teljesít. És lámpánál még sosem fordult velem elő, hogy lenyomtak volna.
Nem vagyok egy Suzuki fun nehogy azt hidd csak szerintem ár érték arányban igenis jól teljesít.

De ha már a Hondánál tartunk mutatok egy jó kis átalakítást tuti érdekelni fog:


http://nega2.counter-strike.hu/marci/




(#75) Szalma


Szalma
őstag

(Csak megjegyzem, hogy az OFF TOPIC 16-ban (Bővebben: link) tárgyalják Mr.Skyline Swift törését, fényképekkel dokumentálva...)

Szeretettel:
Szalma

(#76) -SeveN- válasza DLDKox (#74) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

akkor segitek ertelmezni.

Best Fuel Economy: Honda 1.3-litre IMA (Civic)

1-litre to 1.4-litre: Honda 1.3-litre IMA (Civic)

Te egy 1.3as auto hoztal fel peldanak, en is. Nem pedig dodge vipert.
Igazad van sokkal dragabb mint a suzuki. De ez nem is arra volt reagalas, hogy ilyet kell venni, hanem arra a szelsosegesen elfogult badarsagra, amit a gyorsulassal kapcsolatbban allitottal.

kosz, lattam mar.

[Szerkesztve]

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#77) Szalma válasza -SeveN- (#76) üzenetére


Szalma
őstag

(Hol van itt az összefüggés a gyorsulással..? Legalább az S2000 motorja lenne a listában... ;] )

Szeretettel:
Szalma

ui.: Nem akartok inkább kymco-nak segíteni, ahelyett, hogy teljesen más márkáról jövő tapasztalataitokat és ''igazságaitokat'' próbáljátok (némi hittel keverve) ráeröltetni?

(#78) LuckyL


LuckyL
őstag

chevy matiz:))
elképzelem ahogy este megyek csajozni a chevymmel:)
mégjobb a chevy tico:DD

cryptot minden termékemért elfogadom

(#79) -SeveN- válasza Szalma (#77) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

kedves kollega meg nem talalkozott olyan 1.3 autoval, ami legyorsulta volna az O suzukijat. :DDD

Hat erre volt pelda az 1.3 civic. teccikerteni? :C

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#80) DLDKox válasza -SeveN- (#76) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Megnézted a linekemet. Mit szólsz a kicsikéhez.
Valami ilyesmit szeretnék magamnak.
Szerintem nagyon állat lett és kiváncsi lennék mit teljesít nitróval.

(#81) joey7 válasza Szalma (#77) üzenetére


joey7
őstag

így van, én is ez mondtam már,h ne offoljuk szét a topikot, inkább segítsetek neki. Én-mivel suzukiellenes vagyok- kiszállok a buliból! ;)

(#82) -SeveN-


-SeveN-
aktív tag

En is kiszaltam. Korobban leirtam a velemenyemet.

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#83) a_tesz válasza joey7 (#81) üzenetére


a_tesz
Korrektor

szerintem helytelen, ne szállj ki, csak ne a biztonságot hozd fel ellenérvként... :)) ugyanis úgy lehet objektíven meggyőzni valakit, hogy jó/rossz boltot csinál, hogy minél többen megindokolják alaposan. így szerintem rád is ugyanakkora szükség van, mint bárki másra, akármennyire vagy suzuki-ellenes

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#84) a_tesz válasza kymco (#51) üzenetére


a_tesz
Korrektor

swift: 740-785kg motor-és felszereltségfüggő
ignis: 955-1020kg ------------||---------------

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#85) kymco válasza a_tesz (#84) üzenetére


kymco
veterán

Akkor pontosítok, több, mint 100 kg-mal nehezebb :)

www.refujvaros.hu

(#86) joey7 válasza LuckyL (#78) üzenetére


joey7
őstag

jah, igen a mai ifjúság;anno engem is az asztal körül kergettek ha nem merdzsóval mentem csajozni! ;]
Chevy Tico nincs :( ;)

(#87) kymco válasza a_tesz (#84) üzenetére


kymco
veterán

Pontosítok, a legönnyebb swift nem hasonlítható a legkönyebb ignis-hez, mert a swift 3 ajtós 9xx ccm motorral nem vethető egybe az alap ignis 5 ajtós 13xx ccm tipusával.
Az 1,3-as 5 ajtósok összehasonlítása esetén kisebb az eltérés.

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#88) aesir


aesir
veterán

Aki meg full biztonságot akar, az járjon tankkal.

Van saját életem...

(#89) a_tesz válasza kymco (#87) üzenetére


a_tesz
Korrektor

785 az 5ajtós 1.3mas. de lényegtelen. az ignis már simán autószámba vehető, csak ugye a szokásos hozzáállás: suzuki=swift, ammeg szar meg ripityára törik...na de ez van

szerk: aesir: aki teljes biztonságot akar az haljon meg, ott már elég kevés baj érheti... a tank se jó, mert mi van, ha kilőnek? :F

[Szerkesztve]

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#90) aesir válasza a_tesz (#89) üzenetére


aesir
veterán

Ha téged az M7-en vagy a nagykörúton kilőnek, akkor mindegy miben ülsz...

Van saját életem...

(#91) kymco válasza a_tesz (#89) üzenetére


kymco
veterán

Alap 1.3-as (8 szelepes) 5 ajtós 816 kg.

www.refujvaros.hu

(#92) a_tesz válasza kymco (#91) üzenetére


a_tesz
Korrektor

:Y:Y az nem a négyajtós? az egy kicsit nehezebb mint a többi mert több anyag van benne

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#93) kymco válasza a_tesz (#92) üzenetére


kymco
veterán

Forgalmiból írtam ki.... fejből én sem tudom.

www.refujvaros.hu

(#94) Szeke válasza a_tesz (#65) üzenetére


Szeke
senior tag

Törésteszt:
Bővebben: link
EuroNCAP-t egyelőre én sem találtam :(

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#95) a_tesz válasza Szeke (#94) üzenetére


a_tesz
Korrektor

köszönöm! de euro-ncap-ost nem is fogsz találni (legalábis egy darabig biztos nem), mert még nincsen. de ez majdnem ugyanolyan körülmények között zajlik le...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#96) Bikeman válasza -SeveN- (#79) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Akkor még biztos nem találkozott RX8-assal, ami szintén 1.3-mas, az otthagyná csöppet... :DDD

(#97) sai válasza DLDKox (#74) üzenetére


sai
aktív tag

hát nem tom..
én sem nagyon vennék suzukit.. ignis-t vezettem volt b nöméknem olyan van.. és hát nem tom.. ami tetszett benne hogy magasan ültem és jól belátható volt elöttem az út.. viszont hátra nagyon rossz a kilátás.. és szerintem eléggé instabil a kocsi.. gyorsabban veszel 1 kanyart és már döl is.bár mondjuk annyi pénzért más uj autót szerintem nem lehet venni ebben igazatok van.
de uj autót tényleg lehet hogy nem éri meg.. inkább valami 1-2éves-et.kicsit több utánajárás de szerintem jobban + éri.

DLDkox: nekem egy 90-es Toyota Starletem van.. igaz nincs benne légzsák + abs de nagyon + bizható autó kevés fogyasztás nagyon jól megy!!! ugyhogy majd kiálok ellened és + látjuk ki fog nevetni :f
mondjuk az igaz hogy én kocsim nem 1családi kocsi.

(#98) plömplöm válasza Bikeman (#96) üzenetére


plömplöm
őstag

...és 2.6-osnak számolják a kötelezőjét... csakúgymondom...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#99) Avicularia válasza DLDKox (#66) üzenetére


Avicularia
veterán

gyere ellenem ,Punto 1.2 16V, nem hiszem hogy legyorsulsz

(#100) Cow&Chicken


Cow&Chicken
csendes tag

Igaz ami Igaz az Ignis nagyságrendekkel jobb mint pl a Swift :DD
Újonnan viszont soha nem vennék lehetetlen eladni 1-2 éves korában, és nagyon nagyot esik az ára /bár ez más autóra is igaz/
Olvastam egy olasz tesztújságban, hogy 130-ról satufékkel való ''lassításkor'' az autó hátsó tengelye nem érintkezett a földdel!!! :Y elég biztonságos lehet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.