Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) brownus válasza kymco (#699) üzenetére


brownus
veterán

ja, igen, vissza lapoztam egyet:)
oké:) akkor Isten hozott a skoda fan klubban

(#702) Szalma válasza kymco (#700) üzenetére


Szalma
őstag

(Jól fogsz járni vele! Jó vétel! Gratula a szerzéshez!
És egy jótanács: anyósülésre soha ne tegyél hátafordítós gyerekülést! Egy kikapcsolt légzsák is légzsák, pláne a kocsi legveszélyesebb részén. Mi azt tapasztaltuk, hogy ~10 perc alatt elalszanak az ekkora méretű lurkók. A hátsó ülésen... Akár egyedül is. A megszokás nagy úr. :) )

Szeretettel:
Szalma

ui.: Kellemes autózást! :)

(#703) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Suzuki Swift VVT 2005

na szóval mint azt tudjuk 2005 Februárjában várhatjuk a megjelenését, és mivel az én mostani autóm '93-as Swift sajna TK-s lett egy részeg teherautósoförnek köszönhetően, így elgondolkoztam egy új autó vásárlásában!

Nekem nagyon teszik az új STIFT

Képek:

Rally:
Bővebben: link
Bővebben: link

Széria:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Az ára a WagonR+ és az Ignis között lesz!
ami kb 1.8M HUF

vélemények?

[Szerkesztve]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#704) I_Am válasza Mr.Skyline (#703) üzenetére


I_Am
veterán

Mielőtt valakinek az jutna eszébe, hogy Mr.Skyline heccből irogat ide, jelzem olvassa el legyen kedves Bővebben: link-et, majd Bővebben: link-et.

A megértést előre is köszönöm, további kellemes fórumozást kívánok mindenkinek.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#705) Mr.Skyline válasza Mr.Skyline (#703) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

előről kicsit C2-s oldalról Mini Cooper-es, bár ez az én szerény véleményem.
belülről egész jól néz ki bár kicsit fapados. azért az előző típushoz képest sokat javúlt.

[Szerkesztve]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#706) kymco válasza kymco (#700) üzenetére


kymco
veterán

Eddig a szerelő és én láttam csak az autót, ma pedig megmutatom szűkebb familiámnak, és le is foglalózom..... Kiváncsi vagyok, hogy a feleségem mit szól hozzá....

www.refujvaros.hu

(#707) kymco válasza Szalma (#702) üzenetére


kymco
veterán

Épp most van a 9 hónaposnál a váltás, hogy átkerüljön a hátsó ülésre. De 6 év alatt még lehet egy harmadik is.... :)

www.refujvaros.hu

(#708) kymco válasza kymco (#707) üzenetére


kymco
veterán

A 9 hónap a fiamra vonatkozik :)

www.refujvaros.hu

(#709) fokukac válasza Mr.Skyline (#703) üzenetére


fokukac
nagyúr

arról nem tudsz vmit, hgoy milyen motorokkal lesz?
tömeg, fogyasztás? stb.

egyébként drágább lesz az ignisnél.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#710) kymco válasza Mr.Skyline (#703) üzenetére


kymco
veterán

Én azt a tájékoztatást kaptam, hogy drágább lesz, mint az ignis (ezért is vitték le az árát)

www.refujvaros.hu

(#711) Mr.Skyline válasza fokukac (#709) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

lesz 1.3-as és 1.5-ös változat!

hát az árral kapcs. igazatok van!:O

''A hivatalos bemutatkozásról még nem tudni - állítólag február vége vagy március eleje-, de néhány szerencsés február 4-én a Kongresszusi Központban megismerkedhet az új Swift-tel. Egyelőre az autó ára is bizonytalan, de mi tartjuk korábbi feltételezésünket, így 2,4-2,7 millió Ft közé várjuk.''

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#712) Mr.Skyline válasza Mr.Skyline (#711) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Origo szerint:

''Egyelőre elképzelés sincs a Swift magyarországi áráról, a Nikkei szerint azonban Japánban 1,01 és 1,54 millió jen (9490-14 470 dollár) közötti áron kapható. Ha a napi kurzuson átszámítjuk, a belépő modell ára 1,84 millió forintra jön ki, ám a magyarországi adórendszer miatt nem tudni, hogy számunkra is ilyen olcsó lehet-e a ''mi autónk''. ''

na majd meglátjuk kinek lesz igaza!:U

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#713) RAM válasza Mr.Skyline (#711) üzenetére


RAM
őstag

Esetleg akcióban: 2.299.000 Ft. :F

Csak tisztán

(#714) Goose-T válasza kymco (#694) üzenetére


Goose-T
veterán

Csak úgy tájékoztatásképpen: Fabia kötelező szerviz ára általában 20-30 rugó között mozog. Mielőtt bárki kérdezősködne: nekem Skoda Feliciám van, kombi és meg vagyok vele elégedve. Egyszer összecsuktam vele egy Ignist. ;] 3x annyi kár keletkezett benne, mint az enyémben. :) Pedig nekem betört az egyik első lámpám is. De ne kezdjetek el ezen flamelni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#715) AmunRa válasza Goose-T (#714) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Ha trabantal mentél volna neki 10x anyagi kár keletkezett volna benne!
Ha meg nem tankolod meg még több!
Én meg nem megyek neki senkinek és nem is lennék erre büszke, hogy
mekkora kár okoztam.
Mert hiába csinálják meg azt a kocsit, soha nem lesz olyan mint elötte!

[Szerkesztve]

(#716) fokukac válasza Goose-T (#714) üzenetére


fokukac
nagyúr

én meg egyszer, még megboldogult frissjogsis koromban koccantam kb. 10-zel egy Yaris-szal. Amely ''kategóriájának legbiztonságosabb autója'' - a Suzuki Swiftünkről csak a festék jött le, újra kellett fényezni egy 15x 5 centis részt a kerék fölött, a Yaris viszont 10 centire behorpadt. :U

ja, nem magamtól mentem neki... ;)

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#717) rATdrAgOn válasza kymco (#694) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hejho!

Jaja, amit most akcioznak Fabiaknal az a fapad verziora es az 1.2-es motorra vonatkozik.
Csaladunkban van egy ilyen, par extrat azert belerakattunk, igy 2.7-ben allt meg a gep (offkoz reszletre megy). Hugomnak tokeletes, en viszolygok tole. :)
Egyreszt: _harom_ hengeres 12 szelepes motor? Igaz, hogy 65 LE, de ha azt akarod, hogy menjen akkor meg ki kell taposni a belet. Fogyasztasa is igen viccesen alakul, hugom nem tudja 8 liter ala vinni a fogyit, ha en jarok vele (varosban kizarolag es tankolastol tankolasig) akkor mar sikerult 4,5l-t is elernem vele, igaz akkor csak az volt a cel, hogy a forgalom ritmusat tartsam (tehat semmi kigyorsitosdi, meg ilyesmi). Ha kicsit eroszakosabban bansz vele akkor varosban siman megvan a 8-8,5L.(Halkan jegyzem meg, hogy a sajat roncsom ugyanennyit eszik telen varosban).
Masreszt: belter? En szemelyszerint nem vagyok egy nagy ember, de annyira szuknek erzem a vezetoallast, hogy ihaj. Pl. mindig beverem a bal konyokomet az ajtoba, ha balra kell kanyarodni :) Raadasul, az ulesek ugyan nagyon jo tomesuek, jo az oldaltartasuk is, csak epp a futomo feszessege + a kemeny ules miatt egy ora utan ugy elkezd fajni a derekam, hogy akkor meg kell allnom. Szoval, tipikus nemet auto belso. :)
Ami viszont pozitivum: a fabia a legjobb a VW konszern Polo padlolemezre epulo vasai kozott - nemetebb auto, mint egy gyari VW. Jo a futomuve(legalabbis a Polohoz kepest szenzacios), viszonylag igenyes a belseje. A motorrol mar leirtam a tapasztalatokat, majd az ido eldonti. :)

No, szok szerencset!

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#718) kymco válasza rATdrAgOn (#717) üzenetére


kymco
veterán

A motor 1.4 100LE-s, tehát 4 henger és 16 szelep.
A fogyasztásra igyekszem majd odafigyelni.
A beltérnél én is éreztem, hogy pld hátul az 5 ajtós swift kényelmesebb, de hát oda a gyerekek lesznek száműzve. Elöl pedig elboldogulok majd valahogy (lehet, hogy nem igaz, de itt is az az érzésem, hogy kevesebb a szabadság, mint a suziban, viszont nem érzem azt, hogy a forgalom centikre tőlem zakatol, sőt igazából nem is nagyon hallok semmit sem, jó a hangszigetelés.)

www.refujvaros.hu

(#719) Jam-Master J válasza kymco (#1) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak:
Szerintem jó kocsi az Ignis...vedd meg, teljesen megbízható családi autód lesz, olyan, amihez sosem kell hozzányúlni.
Tapasztalat.
A Suzukik egyébként is sokkal megbízhatóbb autók az átlagnál, ez tény. A sok Suzukifikázó meg nem érdekel.

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#720) HSNet válasza kymco (#718) üzenetére


HSNet
aktív tag

Fogysztásától ne félj, kollégámnak ugyanezzel a motorral szerelt 5 ajtósa van. Szereti neki taposni (érsd, a motor 4-4,5-as fordulatnál kezd húzni igazán, tehát nem is nagyon forgatja ez alatt) így jön ki a fogyastása max 7,5-8 literre, ha visszafogodtan hajtja, akkor 6,5 körül tud maradni városban is. A céges Octaviak meg kb 100.000 km után is egészen jó állapotban vannak (az egyiknek lett csak kitaposva a bele, az egy kicsit eszi az olajat), ha nagyon muszály, akkor sikerül 5,5 körüli fogyasztást mennem az 1.4-es 75 pacissal.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#721) Bikeman válasza kymco (#718) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Biztos vagy abban a 100LE-ben, vagy csak úgy mondták?
Nézd meg a forgalmijába a KW értéket, és szorozd meg 1.3636-tal, akkor kijön a LE.
Csak azért, mert eddig nem láttam 1,4-esben 100 lovasat, a Polo is 75 LE.

(#722) Tacso válasza Bikeman (#721) üzenetére


Tacso
aktív tag

Hidd el van 100 LE-s 1,4 16V-es motor a Fabiában sőt a Polo is rendelhető ezzel a motorral...!
A KW-ot meg 1,3626-al kell szorozni nem? Mondjuk ez már elhanyagolható...:D

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#723) hobizoli válasza Bikeman (#721) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Pedig letezik, 1000%



hobizoli

több drón kell ;P

(#724) Bikeman válasza Tacso (#722) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Akkor beégtem...:D
Csak azért, mert eddig a VW nem szerette húzogatni a mocikat, de akkor ők is jobb útra tértek!! (az 1.6 is 102LE az új 1.6 FSI 115)
Bár mentem 75LE--s Poloval, szvsz az is elég kellemesen ment..

A számolásnál meg úgyis kerekíteni kell, úgyhogy.. :)

Egyébként a topicnyitónak gratula hozzá!! :C

(#725) kymco válasza Bikeman (#721) üzenetére


kymco
veterán

A skoda árlistán szerepel minden típusnál mind a 75 lovas, mind a 100 lovas is. Amúgy 74 KW-os...

www.refujvaros.hu

(#726) kymco válasza Bikeman (#724) üzenetére


kymco
veterán

Ma lefoglalóztam, és egy kicsi idő, és már alattam dorombol. (Nem is kicsi idő, ennek bankközi akadályai vannak, most nem részletezném, 1 hónap minimum...)
Az asszonynak is tetszett :)

www.refujvaros.hu

(#727) Bikeman válasza kymco (#726) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Egy hónap? :Y aztaq...

Remélem azért a km óra állását fölírtad (ha nincs nálad a kulcs <----- nem vagyok tájékozott az ilyen dolgokban)...

(#728) hobizoli válasza Bikeman (#727) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nekem 2 nap eleg volt, de en nem hitelatvallalassal vettem.



hobizoli

több drón kell ;P

(#729) kymco válasza Bikeman (#727) üzenetére


kymco
veterán

Nem kellett kiírnom, mert adott kilométerrel lett meghirdetve, csak nyomtatnom kellett :). Egyébként engem is terhel a dolog, mert akár még a héten is átvehettem volna....

www.refujvaros.hu

(#730) kymco


kymco
veterán

Nálam az a gond, hogy jelenleg egy olyan suzuki swift üzembentartója vagyok, melyre a maradványértékesítéses konstrukció április közepén jár le. Ha addig adom el a swiftet, akkor fizetnem kell a szerződésmódosításért, így várnom kell.
Anno a bank tanácsolta a februári utánajárásokat, és ez az új autó vásárlásánál azt hiszem reáli is lehet (a Suzuki Ász 5-6 hétre ígérte az új autót). Ma megint felhívom a bankot, hogy pontosítsak, meg a biztosítóm a Casco árváltozása után érdeklődve stb....

www.refujvaros.hu

(#731) Bikeman válasza kymco (#729) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Ööööö, úgy értettem, hogy amíg nincs nálad, addig ne menjenek vele több 10-100 km.-tert. (vagy tudjál róla, akár utólag, a felírás által)
Én, amikor szervízben van a gép, akkor is mindíg felírom a km. pontos állását, mert jobb a biztonság... Az gyanús, ha a próba út nem 2 km, hanem 22....

(#732) kymco válasza Bikeman (#731) üzenetére


kymco
veterán

Ez igaz, hétfőn pontosítok.....

www.refujvaros.hu

(#733) Integra


Integra
titán

jó lesz ez az új kis swift szvsz!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#734) aesir válasza Integra (#733) üzenetére


aesir
veterán

Úgy van!

Van saját életem...

(#735) a_tesz válasza Integra (#733) üzenetére


a_tesz
Korrektor

egyetértek, bár kötelezhetné a név a Suzukit annyira, hogy olcsóbban adják az Ignisnél :)) így valószínűleg még nem cseréljük le a régit az újra:O

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#736) Integra válasza a_tesz (#735) üzenetére


Integra
titán

nézd, ha mellé rakok egy pözsó 206-ot, akkor azt kell mondjam már most vakon, hogy bizony az új swift az utsó fillérig megéri az árát és jogos, amit a 206-ról nem lehet éppen állítani.... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#737) a_tesz válasza Integra (#736) üzenetére


a_tesz
Korrektor

ezzel nincs is semmi baj. csak ugye Nyugat-Európában vélhetően többet fognak eladni belőle, mint Magyarországon (legalábbis a Suzuki várakozásai szerint), és az a sokezer Swift-vásárló, aki a végletekig elégedett a jelenlegi autójával (többek között mi is), megérdemelnénk egy kis plusz biztonságot meg egy kisebb átverést, mint ahogy a jelenlegi autót kapták. Tudom,a Suzuki se jótékonysági intézmény, de elég elszomorító, hogy a kispénzű embereket így átverik...:(

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#738) fokukac válasza Integra (#736) üzenetére


fokukac
nagyúr

bár tudom, hogy véleményed szerint az autó benzinnel megy, de azért csinálhatna a suzuji egy jó turbódízelt is...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#739) a_tesz válasza fokukac (#738) üzenetére


a_tesz
Korrektor

nincs neki? vagy neked mi a ''jó''? :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#740) Integra válasza fokukac (#738) üzenetére


Integra
titán

ha nem is egyedül, de valami kooperációban valszeg lesz nekik is.
most mondanám, hogy akkor már a toyota kis dízelét és ne a franciát, de a fene se tudja hogy kinek kivel és milyen a beszállóti szerződése és az mennyire korlátozza a további szabadságot illetve együttműködést.
de biztos, hogy megdrágítja az árat érezhetően

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#741) aesir válasza fokukac (#738) üzenetére


aesir
veterán

Szerintem teljesen felesleges. A Suzuki így Suzuki, és így pont jó is.

Van saját életem...

(#742) Latissimus Dorsi válasza a_tesz (#739) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Gondolom egy ''10 second'' turbódízel megfelelne neki:) Nekem is:B De egyelőre marad a szívó...

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#743) Integra válasza Latissimus Dorsi (#742) üzenetére


Integra
titán

vazz, beleraksz egy 10 éves 1.4-es civic motort a suziba és van máris van egy ''10 second'' zsebrakétád:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#744) aesir válasza Integra (#743) üzenetére


aesir
veterán

Hehhh, attól megtekeredne az alváz:)

Van saját életem...

(#745) Snoop-y válasza Integra (#743) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hát a 10mp az még csak kicsit jobban megy kategória :) rakétának túlzás nevezni :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#746) a_tesz válasza Snoop-y (#745) üzenetére


a_tesz
Korrektor

az a ''10 seconds'' az 1/4 mérföldes gyorsulás ideje... ha jól tudom és értelmezem Integra szava járását :))

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#747) Integra válasza Snoop-y (#745) üzenetére


Integra
titán

jó, de ha 1.6-os vtec motor kerülne bele, azzal már életveszélyes lenne, valami kaszni sem árt gyűrődő zónával:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#748) Latissimus Dorsi válasza a_tesz (#746) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Így van:)

Az azért már szép;)

Fast and the Furius rulz

[Szerkesztve]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#749) Integra válasza a_tesz (#746) üzenetére


Integra
titán

igen, de itt asszem a kolléga szigorúan a 0ról 100ra gyorsulást értette:)

mod: tévedtem, csak én értettem a 0ról 100ra gyorsulást hirtelen alatta, túl abszurdnak találtam a negyed mérföldre ezt egy suzukira levetítve:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#750) a_tesz válasza Integra (#749) üzenetére


a_tesz
Korrektor

pedig egy olyan motorral már nem is hihetetlen, főleg, ha még igazítasz is rajta valamennyit, hogy olyan 120 lovacskánál ne nagyon adja alább :DD

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.