Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) AmunRa válasza brownus (#249) üzenetére


AmunRa
aktív tag

A felicia a jó autó a Suzuki meg a szar?
A felicia is kis kocsi..
Nekem van gyerekem és egyenlőre tökéletes a swift amíg
be nem fejezzük a házat.
Aztán veszek mellé egy családi autót.

(#252) Latissimus Dorsi válasza AmunRa (#251) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Hátul ég és föld a különbség egy swift és egy felicia között. Nem a suzuki javára...

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#253) Dzsekó válasza Den (#250) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nekem az jön be a 206-ban hogy nem nagy autó de mégis beleférek a kialakítása miatt.
Valahogy úgy csinálták meg hogy 1,80 felett sem kikúszol az autóból és még a fejed is elfér. :)

(#254) Dzsekó válasza AmunRa (#251) üzenetére


Dzsekó
addikt

Azt akartad írni hogy biztonságos családi autót veszel
hamarosan. :) Skoda Octavia?

[Szerkesztve]

(#255) TexT-BoY válasza AmunRa (#251) üzenetére


TexT-BoY
addikt

én ha :
egyedül lennék: valami Honda Civic 3ajtos tuningolocskás verda
barátnővel saját lakással:: Focus 3ajtos
feleség és 1-2 gyerek: minimum 206 SW deinkább pénztárcám engedelmével egy Focus C-maxra vagy hasonlora ráfizetnék.
persze ezek specifikációk ki tudja addigra mi lesz... HA lesz valami... minden esetlre 19éves koromra már tuti lesz egy jo hondára való pénz a számlámon:DDD:C

Amugy anyabanyával egy Senicet nyüzünk (2felnött /mondhatni :DDD/ 1 kisgyermek társaságában) sztem nem olyan nagy autó...

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#256) Den válasza Dzsekó (#253) üzenetére


Den
veterán

jó gép nem vitás, anyámnak van agy 2 literes cc-je, pont ezért bosszantó hogy ilyen apró hülyeségek vannak

www.simson4t.hu

(#257) pauly válasza Dzsekó (#242) üzenetére


pauly
tag

Én viszont vagyok ennyire gonosz,elnézést. Bővebben: link Plussz a 117-es hsz. :U

[Szerkesztve]

<--L |--| Return |--| Run :)

(#258) brownus válasza AmunRa (#251) üzenetére


brownus
veterán

egyiket sem illetem jó/rossz jelzővel
de a feliciában nagyobb a biztonság érzetem.
a suzuki nekem olyan mintha a japán trabant lenne

(#259) dabadab válasza rATdrAgOn (#246) üzenetére


dabadab
titán

A Trazsi az a Traction Avant fedoneve?

DRM is theft

(#260) AmunRa válasza Dzsekó (#254) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Igen, benne van a pakliban. De nem az 1,6 75LE. :)
A C4 is tetszik, bár a csomesz kevés.
Vagy Focus. Esetleg c5

(#261) AmunRa válasza Latissimus Dorsi (#252) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Pedig probáltam azt is. És nem azt vettem.
Leginkább a motor miatt nem.

(#262) dabadab válasza AmunRa (#260) üzenetére


dabadab
titán

C5 kiraly, csak nem tul szep meg kicsi - legalabbis az asszonnyal, egyszem lanyunkkal meg kb egyheti cuccal csordultig pakoltuk, nem is tudom, hogy mi lesz, ha lesz meg egy gyerek :)

DRM is theft

(#263) brownus válasza AmunRa (#260) üzenetére


brownus
veterán

nővéreméknek C5 kombi van, nagyon jó gép!
vezetni meg élvezet, hullámzik az úttesten mint egy anyahajó:)
előtte XM volt nekik, azzal a sógorommal koccantunk 1et, a VW segge szétment, a xm-nek meg pár horzsolás volt csak

(#264) TexT-BoY válasza AmunRa (#260) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Focusba nem fogsz csalodni!
Mi mentünk vele hoba, 1hétre, 4fővel ... és éppen jol ellehetett férni egyszer Hévizre egyszer pedig Balatonraa másztunk. sza kb 300km-eket mentünk full kényelmesen viszont amikor egy 3as BMW-vel (fullfull extra bör meg stb) mentünk 900km-et azt gonoltam meg akarok halni egyszo mint 100 KÉNYELMETLEN volt. Min2 esetbe utaslként mentem ergo nemtom miylen a vezetése. annyit tudok hogy a BMw az 140ig huzott szép aztán X volt neki, a Focus 3asba megy 140et és akkor még van 2 sebesség:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#265) brownus válasza dabadab (#262) üzenetére


brownus
veterán

kicsi???? vagy nem kombitok van?

(#266) AmunRa válasza dabadab (#262) üzenetére


AmunRa
aktív tag

A C5 kicsi? Hát nem tudom, de anyagot szoktunk szállítani
és eddig minden belefért! :)
Neked egy IFA kell! :D

brownus: A kombi csünya! :)

TexT-BoY: Itt minden szentnek maga felé hajlik a keze! :D
Mindenkinek az a legjobb ami van!


[Szerkesztve]

(#267) ladista


ladista
csendes tag

Két hónapja vettem egy GC-t. Falun élek és 30 km-re járok vele dolgozni. A nagy havazásban is simán el tudtam járni vele bárhova, a fogyasztása 6,5 liernél még nem volt több(6000 km-t mentem eddig vele). Nem tohonya, a vége 160. Nekem Lada után nagyon kényelmes, bár azt mondják, hogy az ülése rossz. Szerintem megéri!

(#268) rATdrAgOn válasza dabadab (#259) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag


Nem. ;)
Trazsi = Trabant :)
Szigoruan csak 601 vagy korabbi tipusszamu :)
A Traction Avant az TA. :)


A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#269) dabadab válasza AmunRa (#266) üzenetére


dabadab
titán

En konkretan Neoplanra gondoltam :)

DRM is theft

(#270) AmunRa


AmunRa
aktív tag

De 400k-val nem vennék 2 milkás kocsit!
A cascot is fizetni kell. A végén 2x annyit kell majd fizetni.ű
Miért nem jó egy 3 éves swift vagy WagonR?
Ezt nem tudom megérteni...

(#271) AmunRa válasza dabadab (#269) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Vedd meg a sogór kocsiját!
#223 hozzászólás!

(#272) TexT-BoY válasza AmunRa (#266) üzenetére


TexT-BoY
addikt

egyáltalán nem igy van! a Senicet SENKINEK NEM AJÁNLANÁM! pedig az is itt figyel a ház elött;):D... Szal csak részben igaz;)
Viszont a focus...:DDD na a lényeg nagyon jo autó és még télen is lehet hajtani kanyarba meg akárhol megy mint a golyó4:D

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#273) Gismo


Gismo
addikt

Összkerekes Ignisünk van! Faxa jó kis autó! De a rugózás 1 kicsit bajos, mert ha nem ülnek az autóba 5-en akkor pattog mint állat! Viszont ha ülnek benne 5-en akkor + ha belemész 1 gederbe akkor akkorákat üt vissza hogy néhe féltem hátul ülőket hogy nehogy 1 lengéscsillapítót talájjanak a seggükben!
Egyébként a motorja piszokjó! Megy mint a barom! Még így télen is összkeréknek köszönhetően elég jó tempóban utazgatunk vel még a mellékutakon is!
1 jól összerakott kis járgány az!

(#274) Avicularia


Avicularia
veterán

(#275) Snoop-y válasza DLDKox (#57) üzenetére


Snoop-y
veterán

wehehehe ne röhögtess már.
Műszaki adatok - Suzuki Wagon R+ 1.3 VVT
Gyorsulás (s, 0-100 km/h) 12,8 :C
Az én kocsim csak 98 ló de 9,8s alatt van 100 -on.... és engem is soxor állva hagynak a lámpánál...

[Szerkesztve]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#276) fokukac válasza TexT-BoY (#222) üzenetére


fokukac
nagyúr

''akkor CSAK rosszat halottál a 206rol de ma már nagyon kiforott teknika!''

ebbe hadd szóljak már bele.
apukám 1999-ben vett egy 206-ost. az 1. év után zörgött belül a műanyag, nyikorgott a kormány és hangosan csikorgott a fék. szervízben mindig csináltak vele valamit, de 2 nap után újra csikorgott. mint a 20 éves ladákon... :U

de fater egy igazi marketing-célpont, a márkahű vásárló mintaképe...
tavaly karácsonykor, 4 év után becserélte egy új 206-osra. az új, ''kiforrott'' technológiára...
ezzel baj még nem volt, viszont - már fél évesen is csikorog a féke
- kurva sokat eszik (8 liter alatt egyszerűen képtelenség menni vele, ami egy''korszerű'' 1,4-es motorrral nem túl jó...)

ennyit a családi 206-os tapasztalatról.
---------------------

És most szeretném megemlíteni egy barátom esetét, aki egy 206 SW-t vett. pont egy éves a kocsija. ez alatt az 1 év alatt a kocsi már vagy 5-6szor romlott el, már minden baja volt, már minden volt benne cserélve. most nem vagoyk teljesen naprakész, nem tudom pontosan, hogy mi és hogyan, a lényeg, hogy 1 hete panaszolta el, hogy valahol a puszta közepén lerobbant, szétment valami a motorban, és az eredmény : full motorcsere. már épp' elege van, mondta, hogy ''most már eladom ezt a szart! Nem veszed meg? :D''

na, csak ennyit a 206-oshoz.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#277) fokukac válasza Dzsekó (#253) üzenetére


fokukac
nagyúr

''Nekem az jön be a 206-ban hogy nem nagy autó de mégis beleférek a kialakítása miatt.
Valahogy úgy csinálták meg hogy 1,80 felett sem kikúszol az autóból és még a fejed is elfér.''


1. 180 vagyok, és az ülés legalsó állásában is majdnem hozzáér a fejem a plafonhoz. pár centin múlik. épp' azt néztem, hogy baleset esetén - hiába van légzsák meg bizt. öv. símán le tudnám fejelni a szélvédőt, ill. a tető szélét, ami ott már ível lefelé... (kb. 10 centire van a fejtől) Továbbá az ülés magasságát csak a vezetőülésben lehet állítani, az anyósülésen a fejem hozzáér a flafonba szerelt kapaszkodóhoz! útálom.


2. elég sok összehasonlítási alapom van, anuykámnak swiftje van, apukámnak 206-osa.
a 206-osban hátul _jóval_ kevesebb hely van a láb számára.
persze az én lábam nagy, és sehova sem férek be, de komolyan a swift lábtere nagyobb.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#278) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kollégám tavaly nyár végén, vagy ősz elején vett egy Ignist... 2.7M-ért... Ennyiből autót is kapott volna - persze amikor mondtam neki, meg is sértődött.

https://www.coreinfinity.tech

(#279) Kraptor


Kraptor
őstag

Van egy C5 eladó nem kell? 2001. 12. havi van benne 150e Km, diesel(110le) SX felszereltség, van benne minden, ami szemnek és szájnak ingere:) és még jóll pakolható is:)

(#280) kymco


kymco
veterán

Az ignis-t milyen gyakran kelll kötelezően szervizelni?

www.refujvaros.hu

(#281) Dzsekó válasza fokukac (#277) üzenetére


Dzsekó
addikt

Én meg 186cm vagyok és elférek. :)

(#282) Dzsekó válasza fokukac (#276) üzenetére


Dzsekó
addikt

Én céges autóként ültem 206-ban volt több darab belőle, többen jártak vele naponta, nagy igénybevételnek volt kitéve és nem romlott el, a fék valóban csikorgott viszont meg tudták csinálni.
Én is tudok neked Suzuki Swift céges autóról írni szép dolgokat de nem hiszem hogy itt ez a lényeg.

(#283) AmunRa válasza kymco (#280) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Asszem 15e km vagy ha évente 1x

(#284) _Volkovy_ válasza rATdrAgOn (#195) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Annyit tennék hozzá,hogy 6000-ig :D

(#285) fila


fila
senior tag

Hmm!
http://www.subaru.de/showroom/justy/justy-presentation.htm

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#286) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Hol van 2M IGNIS?
Mert én 2,4-ért láttam. Alkudni lehet, de nem 25%-ot.

(#287) Szeke válasza AmunRa (#286) üzenetére


Szeke
senior tag

#274

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#288) Szeke válasza fila (#285) üzenetére


Szeke
senior tag

Bizony ám, és még Esztergomban is gyártják.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#289) Perjel válasza kymco (#1) üzenetére


Perjel
tag

Miért nem veszel egy használt opel astrát (kombit) pl.? Szvsz ez kicsit kicsi egy négytagú családnak, ha pakolni is kell bele... de te tudod.

(#290) AmunRa válasza Perjel (#289) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Mert Pl. sokat fogyaszt. 10L városban.
Meg mert új kocsit szeretne. Családban van egy Astra.
3x ált. kb, 2 hetet.
Jó korszerű motorja van, eszi az olajat. Töltögetni kell.

(#291) AmunRa válasza Szeke (#287) üzenetére


AmunRa
aktív tag

2M-ért jó ár azért az ignis. Bár lehet, hogy nem lesz ABS meg légzsák

(#292) Szeke válasza AmunRa (#291) üzenetére


Szeke
senior tag

Az biztos hogy van benne. Megnéztem a suzuki honlapján is. Már vagy másfél-2 éve minden suzuki ABS-es és dupla légzsákos alapból. A karosszéria merevségén lehet vitatkozni, de ezek akkor is vitathatatlan érdemek.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#293) AmunRa válasza Szeke (#292) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Bővebben: link
Szerintem a GL lesz itten!

Azért a Servo nem ártana... :)

(#294) TitiRii válasza dabadab (#197) üzenetére


TitiRii
senior tag

mivel sose volt 2 millám hogy gyakorlati szintre vigyem a dolgot, ezért valóban csak elméleti szinten van.de amint olyan anyagi hejzetbe kerülök... :D

de azért egy észrevétel:
aki képes kiadni 2 millát egy autóra, annak valszeg nem okozna problémát a fentartása se, az általam emlitet(benzin zabálo koporsoknak)
akinek olcso közlekedés kell, az vesz egy pasa dizelt fél milla alatt, és havi 15e ft bol eljár vele 1000km eket
iszonyat igénytelenk, nincs szerviz igényük,megbizhatóak.
joformán egy uj kocsi kezdörészletéért kaphatóak.
uj kocsinál meg ne emlitcsem a köelező szervizt..

ja jut eszembe: a ''koporsok'' szervize.. nekem lenne egy alfa gtvm. hozzá se nyulhatna más! :)
de ettől elvonatkoztatva, egy szerviz ugyan anyiba kerül mind a 2ön(kötelező) ami 30-40e ft ot kostál ha valami bajos akkor azt meg garba cserélik
régi auton meg nincs gar, akkor nem isk ell már márka szervizbe vinni(már aki nem ért hozzá és nem maga szereli) és meg fog lepődni hogy más szervizben egy olaj csere nem 20e ft... :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#295) sysyphus


sysyphus
csendes tag

Ennek a használt vagy új autó vitának nem sok értelme, a végtelenségig lehetne az érveket sorolni mindkettő mellett. Egyébként ha mindenki használt autót venne, akkor most hol tartanánk? Aki megteheti vegyen új autót, szerintem:DDD

(#296) fokukac válasza sysyphus (#295) üzenetére


fokukac
nagyúr

pláne vegyen magyar autót, és ne növelje a külkereskedelmi mérleg hiányát, támogassa a hazai munkahelyeket! :D

----------------------

egyébként az új swiftről még nem esett szó, nem tud róla valaki valamit? :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#297) _Volkovy_ válasza TitiRii (#294) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Abban egyetértünk,hogy elég röhejes a helyzet..
Afla GTV helyett vegyetek gazdaságos Suzukit.

(#298) fokukac válasza _Volkovy_ (#297) üzenetére


fokukac
nagyúr

fejezd már be.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#299) aesir válasza _Volkovy_ (#297) üzenetére


aesir
veterán

Szívesen megnézem hogy a saját családod fenntartása mellett, a saját keresetedből, veszel-e egy romos alfa GTV-t és fenn is tartod, vagy veszel egy garanciális olcsó, olcsó fenntartású új autót.

Persze a kérdés mindaddig elméleti, amíg nincs családod és kereseted.

Van saját életem...

(#300) _Volkovy_ válasza aesir (#299) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Attól függ.Ha családom lenne,természetesen valami gazdaságos kocsit vennék.
De mivel én lenni 18 éves,nem gondolkodni családban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.