Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Den válasza _Volkovy_ (#149) üzenetére


Den
veterán

de igaz, nem? :)

www.simson4t.hu

(#152) Den válasza _Volkovy_ (#146) üzenetére


Den
veterán

kp-ért...

www.simson4t.hu

(#153) Den válasza rATdrAgOn (#131) üzenetére


Den
veterán

12 lityi benzinnel nem is lenne drága a fenntartása :) meg a 2500-as motor adóója biztosítása, stb...

www.simson4t.hu

(#154) knajf


knajf
senior tag

már megint akkora fasságokat írtok hogy kész...
volkovy 2 millából olyan verdát lehet kapni télleg hogy megy mint az állat és nagy is
csak... kurva sok rá a kötelező, a súlyadó, az üzemanyag, szervíz

és szerintem se volt neked még autód (Vagy ha volt se te fizeted)
akkor a másik: sajnálom hogy az egyetlen egy rosz suzukit kifogtad zoli :-\\\\

elnézést a suzukik/suzukisok nevében

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#155) dabadab válasza Tommmy (#144) üzenetére


dabadab
titán

Egyebkent en ebben az arkategoriaban egyaltalan nem a 206-ot neznem, hanem olyanokat, mint a Thalia, Fiat Albea, Dacia Logan, Chevy :) Kalos, stb, amiknek jo nagy csomagtartoja van (bar mivel nem teleszkoposok, a zaroszerkezet jol belelog, de igy is nagyobb a hely).

DRM is theft

(#156) dabadab válasza _Volkovy_ (#146) üzenetére


dabadab
titán

Amikkel akkorakat lehet szopni, mint egy haz. Es ket milkaert azert nem kicsit, hanem meglehetosen hasznalt gepeket kap, raadasul a nagy auto nem feltetlenul elony (fogyasztas, parkolas, alkatreszek arai).
Egyebkent ilyesmit tenyleg azok szoktak irni, akiknek
1. meg nem volt (ilyen) autojuk
vagy
2. nem okoz gondot, ha egy neccharisnya es fel meter szigszalag felhasznalasval csinaljanak motorgeneralt

DRM is theft

(#157) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Megint le vagyok hurrogva?Lassan hozzá kell szoknom.
Sztem inkább egy használt Honda,mint egy új Suzuki..Az nem túl nagy,nem eszik sokat,jól néz ki,és megy.Ezzel mi a problémátok?
Mielőtt ezzel jöttök:volt Suzukink,kettő is,egy Swift,meg egy WR+(bár utóbbit már csak fél évig bírtuk),sajnos tudom miről beszélek..

(#158) fokukac


fokukac
nagyúr

na, a sok fikázót olvasva hozzászólnék.

5,5 éves Suzukink van. Swift, 1,3 GC, 68 LE.

öt év alatt semmi baja sem volt. az olajcserén kívül semmit sem kellett csinálni vele.
most decemberben egyszer csak nem indult. kijött a sárga angyal...
a lényeg, hogy az akkumulátor adta meg magát. a szervizes csak nézett, hogy több, mint 5 éves, és még nem volt benne cserélve az akksi? :U

Ja, olyan 5,5-6 litert eszik országúton, városban 6-7-et, attól függően, hogy mennyit állsz dugóban. Viszont, egyszer volt már olyan, hogy 4,2 litert evett országúton... - (amikor az egész tank benzint én vezettem le, és nem anyukám... pedig a tátrában voltunk + bejártuk az egész felvidéket, rengeteg szerpentin is volt benne... nem is értettem, hogyhogy csak ennyit evett. vezetési stílus kérdése.)

-------------------

ja, és még valami : a biztonságot illetően.

egyszer, kb. 2000-ben volt szerencsém átélni egy balesetet. Az akkori 75-ös tronin utaztam, ami akkor még a Hungária körúton is járt. döngettünk vagy 60-70-nel, amikor egyszer csak kitolatott elénk keresztbe egy Suzukis Swift-es barom, aki nem vette észre, hogy jön a troli.
szóval a 10 tonnás troli oldalba kapta a Swiftet úgy az anyósüléshez tartozó ajtó magasságában, majd tolta úgy 50 méteren át maga előtt. semmi baja nem lett a swift-ben ülőknek. az anyósülésen gyerekülés volt, benne egy 1-2 éves csecsemő, de nem lett baja. az ajtó kb. 5 centire benyomódott, de tartott.

szóval azért nem olyan rossz az az oldalsó védelem. ha meg 150-nél mész, és karambolozol, akkor úgyis meghalsz, bármilyen kocsiban is ülsz... :U

---------------------------

Ja, és hogy az Ignis és a Wagon R+ sokat eszik : egyrészt sokkal magasabbak, kevésbé áramvonalasak, másrészt az ignisben pl. 93 lóerős az 1,3-as motor.
az ilyen motor pedig többet eszik, mint egy 68 lovas régi, igénytelen motor. ennyi.
a gyári adatokból is látszik.

de azért még mindig kevesebbet eszik, mint egy 15 éves, 2 literes bmw... :U


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#159) dabadab válasza _Volkovy_ (#157) üzenetére


dabadab
titán

A Hondakbol ennyiert csak 100.000 km v 6-7 even tuli darabokat lehet talani, ahol mar ki kell cserelni ezt-azt, es a japan autoknak (azon belul is kulonoskeppen a Hondaknak) az alkatreszei iszonyat dragak.

DRM is theft

(#160) _Volkovy_ válasza dabadab (#159) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A Honda még 7 évesen is jobb kocsi,mint egy új Suzuki..
Amúgy egy csöppet el vagy tévedve,két milláért már iszonyat jó Civicet lehet venni.

(#161) sakál


sakál
tag

Három dolod van, amitől rosszul vagyok :
1. - Amikor a kopasz a haját átnyálazza egyik oldalról a másikra
2. - Mikor a 130 centis nő 30centis sarkú cipőt vesz fel
3. - Suzuki Wagon R

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#162) _Volkovy_ válasza fokukac (#158) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Kéliteres BMW-hez meg talán mégse kéne hasonlítani egy 1.3-as Suzukit..

De inkább lépek innen,nem akarom magamra haragítani ismét a fél társaságot,akinek Suzukija van.

(#163) _Volkovy_ válasza sakál (#161) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Végre egy rokonlélek :D

(#164) dabadab válasza _Volkovy_ (#160) üzenetére


dabadab
titán

Az egy dolog, hogy iszonyat jo (bar nem tudom, hogy ez alatt mit kellene ertenem, es ez mennyiben mond ellent az en hosszaszolasomnak), de az nem menti meg a (kopo) alkatreszek cserejetol.

szerk: ja, es nem Suzukim van, hanem Citroen C5 (elotte meg Mitsubishi Eclipse, de az nem talaltatott kellokeppen csaladbaratnak :) )


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#165) _Volkovy_ válasza dabadab (#164) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jó állapotú,megy mint az állat,és még szép is.Azt ne mondd,hogy egy 7 éves Hondában olyan nagyon cserélni kéne bármit is..:)

Eclipse-d volt?
Irigyellek :D

(#166) Den válasza _Volkovy_ (#160) üzenetére


Den
veterán

muhaha 7 éves honda. miért is szeretik a hondát? mert baró sportos. Aki hondát vesz az vajon 2500-nál vált fel vagy 5000-nél? :) és vajon miért adja el 7 évesen? mert már nem tetszik neki, vagy mert már kinyomta a belét?

de komolyan szerinted egy tiszta jó kocsit amiben még 3 év hibamentes üzem van ,miért ad el valaki szarért hugyért? :)

www.simson4t.hu

(#167) sakál


sakál
tag

Új hír : A ''kalapos'' sofőröknek kifejlesztett Wagon R-t továbbfejlesztik. Az új tipusnál a pedáltávolságot megnövelik, így már a gumicsizma nem szorulhat be....

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#168) Den válasza sakál (#167) üzenetére


Den
veterán

a kalapossofőr skodával jár csak és kizárólag

www.simson4t.hu

(#169) _Volkovy_ válasza Den (#166) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Direkt azért írtam 2 milliót,mert ennyiért már kapsz olyat is,ami nem széthajtott,és nem feltétlen 7 éves.

(#170) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Én a topic elején nem véletlenül linkeltem be a 2000-es évjáratú magyarországi használt Volvo S40-et 6 légzsákkal. Nálam a legfontosabb szempont a biztonság, az összes többi ezután jön.
A mai magyar vezetési morál az idegbeteg állatok mellett ez igenis fontos.

Törött Suzukit pedig láttam élőben amikor egy terepjáróval véletlenül rátolattunk míg a terepjáró lökhárítóján 1db 3cm-es karc volt a Suzukiban 60ezerFT-os kár keletkezett. :(

Írtátok többen hogy 2 millió forintból nem lehet normális autót kapni nincs alternatíva a Suzukira, pedig lehet csak körül kell nézni.

Skoda Octavia Bővebben: link Bővebben: link
Ha picit jobban körülnéztek rengeteg jó autót lehet találni 2 millió környékén, arról nem is beszélve hogy az új autó hamar veszít az értékéből.

[Szerkesztve]

(#171) Latissimus Dorsi válasza Den (#168) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Itt egy ''kalapos'' sofőr skodával:

Bővebben: link:)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#172) sakál válasza Den (#168) üzenetére


sakál
tag

Mai Skodákra már csak a cilindereseknek telik.

A szépség az eszed rovására megy

(#173) dabadab válasza _Volkovy_ (#165) üzenetére


dabadab
titán

''Azt ne mondd,hogy egy 7 éves Hondában olyan nagyon cserélni kéne bármit is..''

Soroljam?
Vezermuszij(ak), tomitesek (ott vannak pl a remek szelepszar-szimmeringek), fekbetetek esetleg fektarcsa, kuplungtarcsa, kinyomo-csapagy, lengescsillapitok, szilentek, motorbakok (ezek nagy reszet konkretan ki kellett cserelni az Eclipse-ben az alatt az ot ev alatt, amig nalam volt, es nincsenek benne az olyanok, amik hivatalosan nem kopo alkatreszek, de azert ''el szoktak romolni'', pl alapjarati motor). Persze ezek fuggenek a futasteljesitmenytol is, de a tomitesek allasban is elagganak.

DRM is theft

(#174) Den válasza _Volkovy_ (#169) üzenetére


Den
veterán

ha van ennyi kp-d

www.simson4t.hu

(#175) _Volkovy_ válasza Latissimus Dorsi (#171) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Itt meg egy ''cilinderes'' sofőr Suzuki-ja:
Bővebben: link

(#176) Den válasza sakál (#172) üzenetére


Den
veterán

természetesen régi farmotorosban nyomják

www.simson4t.hu

(#177) _Volkovy_ válasza Den (#174) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Kölcsön is van a világon,nem?

(#178) Den válasza Latissimus Dorsi (#171) üzenetére


Den
veterán

:)

www.simson4t.hu

(#179) _Volkovy_ válasza dabadab (#173) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Na de az Eclipse nem is Honda..;]:D

(#180) dabadab válasza _Volkovy_ (#177) üzenetére


dabadab
titán

Igen, van, de a hasznalt autos kolcsonok joval rosszabb feltetelekkel vannak, mint amiket uj autokra lehet kapni.

DRM is theft

(#181) sakál válasza Den (#176) üzenetére


sakál
tag

Nag igen, - a Zaporozsecből átülni egy olyanba maga lehetett a kánaán...

A szépség az eszed rovására megy

(#182) dabadab válasza _Volkovy_ (#179) üzenetére


dabadab
titán

Igy van, ezert is birtak benne ilyen jol az alkatreszek :)

szerk: ez mar eleg off


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#183) _Volkovy_ válasza dabadab (#180) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nem kifejezetten használt autós kölcsönre gondoltam,hanem olyan ''általános'' jellegűre.
Vagy ez hülyeség,nincs olyan,amit bármire fel lehet használni?

(#184) Den válasza _Volkovy_ (#177) üzenetére


Den
veterán

már ha kapsz. és akkor ugye kaszkót kell rá kötni, ami rögtön máshogy néz ki mint a szuzukié :)

és ugye ott beválalsz egy havi fix kiadást a részletre és még ott a rizikód hogy vmi behal és az még hozzájön. az új szuzukinál meg 3 évig biztonságban vagy a garancia miatt, 3 évesen meg becseréled egy újra a kereskedőnél és még a részleted is kisebb lesz :)

www.simson4t.hu

(#185) dabadab válasza _Volkovy_ (#183) üzenetére


dabadab
titán

De van, szemelyi kolcson, tipikusan 20-50% THM-mel, az kb a legrosszabb lehetoseg az osszes kozul.

DRM is theft

(#186) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Hmm,igen.

Amúgy eléggé elment off irányába a topik,asszem lépek.
További jó beszélgetést :D

(#187) TitiRii


TitiRii
senior tag

hát ha nekem lenne 2 millám???
tuti nem egy uj kv darálot vennék belőle
lásuk csak 2 milábol futná már:
10-12 éves alfa romeo gtv 2.0 v6 turbora de twin sparc ra tuti
8-10 éves 320 bmw cupéra
5 éves peugeot 306 gti is akad enyiért már talán

szóval én nagyon elgondolkoznék
ha lenen 2 millám
de uj autot?.. kel a ráknak :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#188) kymco válasza _Volkovy_ (#146) üzenetére


kymco
veterán

Tévedsz, én nem két millából veszem, hanem 400000 Ft-ból és hitelből....
Innen kezdve kár rábeszélni a használtra. Havi 40000 Ft a lakás törlesztés, a kocsinál 25000 vállalhatok fel (talán még 28), így a használtakról le kell mondanom (a bankok max 9 éves koráig hiteleznek, és egy valamire való 3 éves kocsi törlesztőrészlete a 400e kezdő befizetéssel kb 34-39e Ft).
Marad tehát a szegény ember drága autója, az új.....
Lehet sajnálni, de valamivel hurcolnom kell a gyerekeim, és még dolgozni is azzal járok....

www.refujvaros.hu

(#189) Szeke válasza TitiRii (#187) üzenetére


Szeke
senior tag

És ezt a sok szép széthajtott benzinzabáló száguldó koporsót fenn is tartanád?
Ha befigyel egy 2-300ezres javítás? :U

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#190) Szeke


Szeke
senior tag

Azt sokan elfelejtitek, hogy ÚJ autóba beülni külön élmény tud lenni.
Te járatod be, senki más nem ült benne előtte, nem b*szott a hátsó ülésén, nem fingott a vezetőülésbe, etc...
Ez pedig igenis nagyon sokaknak számít (meg a garancia is persze).

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#191) divot


divot
veterán

Legfrissebb: A Magyar Suzuki Rt. PR igazgatójától, Tihanyi Tamástól megtudtuk, hogy az új Swift drágább lesz az Ignisnél, melynek alapárát január 24-től 2 005 000 forintra mérsékelték. A korábbi alapár 2 400 000 forint volt.


[Szerkesztve]

(#192) rATdrAgOn válasza Den (#153) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hmmm... ha mar majdnem veteran autot tart az ember, akkor mar nem tokmindegy? :)
Mert szerintem tokmindegy. ;)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#193) rATdrAgOn válasza Dzsekó (#170) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag


Es ha hatulrol elfelejt fekezni a sziklaval megrakott Kamaz, vagy csak szimplan nem bir megallni, akkor mit er a 6 legzsak, meg a Volvo. Megmondom ugy korulbelul. SEMMIT .
Sajnos a hazai vezetesi moralban ez is benne van.

Mas egyebet nem tudok elmondani, kerem kapcsoljaki. ;)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#194) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Én is egy Swiftet nyúzok!
Néztem ano az Ignist és az összeszerelés minősége szerintem olyan mint
a swiftemé. Töréstesztek se a legjobbak. Szar a futómű.
Egyik haver vittem szervízbe a kocsit, a szerelők szidták az Ignist, hogy sok
vele a probléma. Szerintük a WagonR még elmegy, az Ignis ratyi sok a váltóhiba is.
A swiftek megbízhatóságát visszasírják. A Liana viszont megbízható.
Szerintem néz megy egy peugeot 206SW-t. Talán ilyen ár körül van mint az IGNIS.
Van benne hely is és szép is.

Szóval nekem nem lesz 2. autó az IGNIS.
Sokat fogyaszt, évi 30e km megyek, vettem volna jó nagy költséget magamnak. Inkább LPG (gázosra) csináltattam a swiftet.

(#195) rATdrAgOn válasza _Volkovy_ (#179) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag


A Hondasag sem csodafegyver. :)
Az is csak egy auto, ami csak annyira jo, mint az elozo gazdai... bar, ezt magyarazzam egy olyan embernek, aki harmatos jogositvannyal egy 1.2-es Cliot stabilan 5-5500-ig elforgat - aztan panaszkodik, hogy magas az atlagfogyi?! ;]
Barmilyen autot szarra lehet hajtani, fuggetlenul attol, hogy audi, béjemvé, ósztinmartin meg istenharagja... minden autonak mondhatni van lelke... ha nem erzed, hogy van neki akkor ott ette meg a fene. ;)


Koszonom, csak ennyit szerettem volna elmondani, leulok en magamtol is. ;)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#196) pofa válasza kymco (#188) üzenetére


pofa
tag

Sikerűlt felhívni az Suzuki ...-t? Mit mondtak?

(#197) dabadab válasza TitiRii (#187) üzenetére


dabadab
titán

A hozzaszolasodbol ugy tunik, hogy ez nalad csak az elmelet szintjeig jutott el.
Ha bator vagy, akkor egyszer azert probald ki ezt a gyakorlatban is (es lehetoleg ugy, hogy kb a negyede van meg kp-ban, a tobbi meg hitel). Ha utana is igy gondolod, akkor meseld el, hogy csinaltad. :)

DRM is theft

(#198) rATdrAgOn válasza kymco (#188) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag


Ooo... eladosorba kerult az oreg BX-em, 300k-ert viheto... most epp annyira meg van csinalva, hogy 1-2 evig tul sok baj nem lesz vele. :)
Nagy is, tagas is, kenyelmes is, jol fogyaszt, szinten nem is rohad, cserebe nem megy. Igaz 15 eves lesz aprilisban, de korahoz kepest jol tartja magat. ;)
Aztan, ha nagyon elfarad, be lehet szamittatni egy uj suziba. ;]
Lehet gondolkodni. ;)

Najo, csak vicceltem. ;)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#199) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Használt autót venni itt Mo. lutri. Én nem mernék, ha csak 1 autó van a
családba és fontos, hogy menjen a gép.
Egyik ismerős autószerelő. Egy fazon vitte az autót.
Futóművel voltak problémák. Az ember csodálkozott, mert úgy tudta az csak
100e km után jelentkezik. A kocsi comutere szerint 30e km volt benne.
Feldugták a szervízműszert és 13 olajcserét mutatott a gép. 15-20e km-t cserélik az olajat.

(#200) dabadab válasza rATdrAgOn (#193) üzenetére


dabadab
titán

Raadasul az elso gen. S40-nek tul sok koze nincs a Volvohoz a hutoracson kivul, konszernalkatreszekbol dobtak ossze.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.