Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) divot válasza Damage (#524) üzenetére


divot
veterán

Amiben én gondolkodom, az 2,5 milla (1 milla kp + hitel).

És ami szóba jött eddig (egy-két éves autók): Seat Ibiza, Toyota Yaris, Fiat Punto Sporting, és a C2 VTR, mert sportos, kis atutót szeretnénk.

(#552) divot válasza Gismo (#528) üzenetére


divot
veterán

Csak fölsoroltam, amit ebben a topicban gyűjtöttem az Ignisről. :)

(#553) sakál válasza divot (#551) üzenetére


sakál
tag

''mert sportos, kis atutót szeretnénk.''

Akkor a Yaris kiesik. Nem sportos, de nőies (és szerintem tudásához képest drága)

A szépség az eszed rovására megy

(#554) kymco


kymco
veterán

Tegnap tudtam meg, hogy a lakáshitel után nem vagyok jogosult az adókedvezményre. Erre csak ennyit tudok mondani: @

www.refujvaros.hu

(#555) divot válasza sakál (#553) üzenetére


divot
veterán

A Yaris Tsport-ot is megkapni 2,5 milláért.

(#556) divot válasza kymco (#554) üzenetére


divot
veterán

Miért nem?

(#557) kymco válasza divot (#556) üzenetére


kymco
veterán

Az asszony azért szív, mert eladtunk egy három éven belül vásárolt lakást, és mivel sajnos a forint ezalatt inflálódott, keletkezett többletbevétel, ami igaz adómentes, mivel új lakás vásárlásába fektettük, de emeli az adóalapot, ami alapján már a minimálbár mennyei magasságokba kerül és elveszti a jogosságot.
Én meg egyszerűen azért, mert teljes bevallott jövedelemmel 3.4 milla fölött keresek...... Ha adócsaló lennék, most járna a 120.000 Ft.
De mivel az első törlesztőrészlet (a maga 65.000,- forintjával, majd a többi 40 ezer) már 2004-re esett, semmi nem jár. Pedig 2003-ban, mikor még nyáron osztottunk és szoroztunk, és lekötöttük magunkat, még minden olyan egyszerűnek tünt....



[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#558) Szalma válasza kymco (#557) üzenetére


Szalma
őstag

(De nem kapnál hiteleket... :) (Már ha kell.) Néha nálunk is megfordul a fejekben, hogy toll az APEH fülébe, de aztán elmúlik.)

Szeretettel:
Szalma

szerk: Magyarosítás...

[Szerkesztve]

(#559) kymco válasza Szalma (#558) üzenetére


kymco
veterán

Az egyik ismerősöm egy patinás számtech. cégnél dolgozik, kb 120.000 bruttóra bejelentve, és kb 300.000,- fiktívszámlás, vagy zsebbe tett kiegészítéssel. A lakáshitelt az após ingatlanának jelzálogba rántásával, gond nélkül (ez azért egy kicsit túlzás, mert a hitlfelvételig izzadtak rendesen) felvette.


[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#560) divot válasza kymco (#559) üzenetére


divot
veterán

Mi még a lakáshitel bevezetésének a legelején vettünk föl lakáshitelt. Vállalkozóként. El lehet képzelni a küzdelmet.

(#561) Szalma válasza kymco (#559) üzenetére


Szalma
őstag

(Az csak havi max. ~150eFt-al több, ha számlás, akkor meg kevesebb is... Annyit nem ér.)

Szeretettel:
Szalma

(#562) kymco


kymco
veterán

Az egészben az a sz@r, mikor 2003-ban osztottunk-szoroztunk és belvágtunk (keresni egy új ingatlant, eladni a régit, elindítani a hitelkérelmet, ügyvéd, bank, vállalkozó stb...) pillanatok alatt 2004, októbere lett (ekkorra zárult le minden). Ez idő alatt megváltoztak az adójogszabályok (240 ezer maxról 120 ezerre csökkenő kedvezmény, és a 3,4 millás határ), kamatot emeltek. ...... Nem szállhattam ki belőle.
Most meg tejelek az államnak

www.refujvaros.hu

(#563) kymco válasza Szalma (#561) üzenetére


kymco
veterán

A számla egy része csak, a zsebbe rakás müxik igazán. A saját gépkocsi használatot fedik le számlával...

www.refujvaros.hu

(#564) kymco válasza kymco (#563) üzenetére


kymco
veterán

De hát nem ez a lényeg. Minden jövedelmem bevallott, nem tudok játszani semmivel, tehát el kell fogadnom ezt a többlet terhet. Csak már lenne vége.....

www.refujvaros.hu

(#565) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Ez itt erosen OFF topic, ha nem tevedek....ugye? :U:F:O




hobizoli

több drón kell ;P

(#566) divot válasza hobizoli (#565) üzenetére


divot
veterán

Ezért nem lesz Ignisük. :DDD

(#567) divot


divot
veterán

Egyébként mi is elég szélsőségekben gondolkodunk, mert a 2,5 millás autók mellett komoly esélyes például ő is 1,5 milláért.

[kép]

(#568) pweisz válasza Vukocska (#543) üzenetére


pweisz
senior tag

Ez itt asszem nem alternatív, mert ebben az évtizedben szerintem nem kerül gyártásba:DDD

(#569) AmunRa válasza HaroWerks (#542) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Korábban is írtam, hogy szép a 307 kinűl belül, de iszonyatosan
megbízhatlan! Csak a kinézet miatt nem veszek autót!
Szerintem női szokás csak kinézet és szín miatt autó vállasztás.

(#570) dove


dove
csendes tag

valaki mondta használt témában : svédeket, nos vezethetőségileg nagyon rosszak (minden szerintem) és minden bajuk van, nagyon hamar elöregednek...na jó ez inkább volvó saabot nem ismerem
mint mondtam nem mondok véleményt olyanokról amit nem ismerek, de a citromokról egy autószerelő barátom (aki 2 évig húzta egy c szakszervízben) javasolta, hogy kerüljem,
azt már én teszem hozzá, hogy szeretnek ámítani a gallok, pl a start/stop gomb a scénicben (''úúúú, olyan mint egy CLK, csak nincs odaírva, hogy engine'')

ha meg valaki fél óra múlva el akarja fárasztani a seggét, az nyugodtan üljön suzukiba...

a német autók egyetlen baja az elektronika, nem tudják rendesen egyeztetni a feszültségszinteket, ilyesmi, éppen ezért most sok autógyártó tervezi a visszatérést az elektromechanikus berendezésekhez, mert ott eleve kevesebb volt a hiba, és azok is könnyebben javíthatóak

és ami a legfontosabb: a mai autókat már nem 20évre hanem jóval kevesebbre tervezik

(#571) Damage válasza dove (#570) üzenetére


Damage
senior tag

A Volvo-k hamar elöregednek? A mai napig rengeteg 240-es, 244-est, 740-est látok az utakon rohangálni, a korukhoz képest nagyon jó állapotban. Rossz vezethetőség? Elképzelni sem tudom, hogy milyen Volvo-d lehetett (próbáltál ki), de szerintem az egyik legmegbízhatóbb autómárka. Az egyetlen hátránya, hogy nem a legolcsóbbak az alkatrészek hozzá, és néha kényes lehet a beszerzése is.

A Suzukik tényleg kényelmetlenek, ezt már én is írtam. És tényleg hamar elüli az ember a hátsóját benne...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#572) TitiRii válasza Den (#321) üzenetére


TitiRii
senior tag

hát pedig most kiterithetek neked az aztalra több gyujtás rajzot vagy elektonikus bekötési rajzot, mindenféle márka tipusábol
és meglepödnél hogy kb 4-5 db lesz
megbizhatóság füg egyszer a szerencsétöl(hibás példányba bele lehet nyulni mindenhol) és hogy hol szerelik össze
használt autonál meg csakis az elöélet
pl régen mindenki szidta az olasz autokat
pedigelég jok, semmivel se roszabbak mint a többi, sőőt
de ami ezt a tévhitet elterjesztette iszonyat egszerü, hozzán 80% ban olaszbol behozott hazsnál autok kerültek forgalomba
namár most aki volt olaszba az tudgya, hogy ott nem igazán kimélik a gépeket, megy amedig megy ha nem megy veszünk másikat alapon vannak vele..
persze elöfordulnak konstrukciós hibák,típus hibák, de ezt kellö utána olvasásal ki lehet kerülni.(melyikek a hibásak mi a hiba hogy javítható)
az meg csak tetézi a dolgokat hogy bár sok auto márka van lényegében sok márka egy céghez tartozik
(pl peugeot citroen = PSA ,seat audi vw = vw konszern, sorolhatnám még..ugyan azok a motorok, váltok müszaki fejlesztések, egy - kettő egyedi márkára jellemző müszaki megoldással, csak más csomagolásban) gyujtás és álltalában egyébb elektonikákat meg bosch, denson, és a többiek szokták bele tervezni és gyártani.
tehát ilyen hogy az egyik megbizhatóbb e vagy sem ilyen téren mint a másik, nincs, szerencse kell hogy ne fogjunk ki hibásat, vagy agyon hajtotatt.
Nincs itt semiféle vodoo magic :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#573) dove válasza Damage (#571) üzenetére


dove
csendes tag

egyidős 750(remélem ez a száma, nem vagyok nagy értő) és passat:
előbbi kb 10x annyit volt szervízben, minden baja volt, össze vissza inog a kormány a futómű totál rossz, instabil , utóbbinál meg kiégett néhány led (hátul az ablakemelőgomb meg elől a szellőzőirányítás csavar nem égett), ja meg a váltó.... vwnál pici, könnyen megy... 2,5 millóért olyan sirály passatot lehet venni, hogy csak na! nem beszélve a 4,5literes fogyasztásról (1,9 tdi 90LE)

(#574) Goose-T


Goose-T
veterán

Suzuki kontra.
Bővebben: link
Bővebben: link

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#575) Jégkokó válasza Goose-T (#574) üzenetére


Jégkokó
veterán

Te neked ez hol ignis??????Ez amiröl az oldalon szó van az suzuki swift ,namár most gondolom hogy a képen látható autó nem 60 al ment hanem 100 al vagy többel,külömben tul élhette voltna, mellsleg az ignis egyálltalán nem kényelmetlen sőt nagyon kényelmes

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#576) gyomlosi válasza kymco (#1) üzenetére


gyomlosi
tag

Szerintem ne vegyél papírkasznis autót, főleg ha két gyereked is van. Ilyenkor már azért fő a biztonság. Szerintem....

(#577) Goose-T válasza Jégkokó (#575) üzenetére


Goose-T
veterán

Csak viszonyításképpen raktam be. Suzuki az Ignis is meg a Swift is. Egyébként meg törtem már össze Ignist. Apró koccanás, az Ignis tulajdonosának közel 300 ezrébe került. ;] Vegyetek Suzukit!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#578) Jégkokó válasza Goose-T (#577) üzenetére


Jégkokó
veterán

Na és szerinted más tipusoknál mennyibe kerül a javitattás????
Mert szerintem legalább ennyibe vagy még többe
Azért nem teljesen ugyan az a két autó, olyan mintha az 1 es golfot hasonlítanád az 5 ös höz hogy mindkettő wv -en

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#579) Damage válasza dove (#573) üzenetére


Damage
senior tag

Megnézném azt a 4 és fél literes fogyasztást :)
Biztos előfordul az olyan is, amit leírtál. Összességében egy Volvo-val sokkal többet el lehet menni, mint egy VW-vel. Kíváncsi vagyok hogy hány km volt a Volvo-ban és mennyi a VW-ben. És persze nagyon sokat számít a vezetési stílus is, felhasználás helye. Nem mind1, hogy pl a Volvo-val áthajtottak az összes kátyún üveghangon, míg a Passat-tal 40-es tempóban kerülgették....
Nem fogsz meggyőzni, a Volvo-k sokkal jobbak és megbízhatóbbak is, volt már hozzá szerencsém...Az egyik haverom évek óta egy V70-est nyúz, és ő bizony nem nagyon kíméli (nem megy bele a kátyúkba, csak elég sokat jár vele és nem nagymama tempóban). Előtte haltak az autói, ez idáig a legtartósabb autója saját bevallása szerint is.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#580) Goose-T válasza Jégkokó (#578) üzenetére


Goose-T
veterán

Pont az ilyen embereket nem lehet meggyőzni erről. Szóval nem is vitázom veled tovább, élj tovább a Suzuki-hitedben.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#581) dove válasza Damage (#579) üzenetére


dove
csendes tag

kb 80 as tempó 1 emberrel simán tudta! ha használt én most is azt mondom, hogy egy 4-5éves passat ! (ha újonnan akkor is :)
ja és még valami biztos ismeritek a filmet, hogy milyen jó kis kocsi a polo!

Bővebben: link

(#582) HaroWerks válasza AmunRa (#569) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Nem tudom hogyan sikerült 2 műszerfal összehasonlításából már megint kihoznod ezt a megbízhatatlan 307-es dolgot :)
Abban szinte mindenki egyetért az index-en is, hogy az első/régebbi szériás 307-esekkel volt rengeteg gond, az újabb szériákkal lényegesen kevesebb probléma lehet.
Azt pedig megint csak egy szóval sem mondtam, hogy csak a külső/belső miatt lett megvéve :)
Fontos tényező a külső/belső is, viszont kategóriájában az egyik legjobb ár/érték arányokkal bír, azért esett rá a választás.

(#583) Gismo válasza divot (#552) üzenetére


Gismo
addikt

énmeg csak fölsoroltam hogy mi a valóság éshogy 1-2 dologra mondjon vki példát!

(#584) Gismo válasza divot (#567) üzenetére


Gismo
addikt

Jobban ajánlom ezt a Sportingot mint a C2-t, mert baromi kényelmes! és bőven nagyobb a hely benne mint a c2-ben!

(#585) dannnnn


dannnnn
aktív tag

Bővebben: link
ajaja

██ сәгтеук ыекшлу™ ██

(#586) AmunRa válasza HaroWerks (#582) üzenetére


AmunRa
aktív tag

A mostaniak is hasonló jó tulajdonságokkal rendelkeznek.
Egyik ismerősöm a Peugeotnál dolgozik.
Nem a műszerfalból következtettem.

(#587) divot válasza Gismo (#584) üzenetére


divot
veterán

Tudom. Nagyon vacilálok a kettő között. Szerencsére még van másfél hónap, hogy döntsek.

(#588) Calogero


Calogero
addikt

Suzuki kereskedésben

Megy a szőke nő a Suzuki kereskedésbe. Megnéz egy kis autót, látja hogy az elején egy S betű van. Megnéz egy még nagyobbat, még nagyobbat, azon is látja az S betűt. Végül megnézi a legnagyobbat, azon is rajta van az elején. Odamegy a Suzuki kereskedő és megkérdezi tőle:
- Segíthetek valamit, hölgyem?
A szőke nő ezt válaszolja:
- Igen, ez itt mind jó és szép, de nincs valamelyik M-es méretben?

(#589) Gismo válasza divot (#587) üzenetére


Gismo
addikt

Jahh és a Punto mellett szól hogy 4*-os a töréstesztje! Tehát biztonságos, sportos és kényelmes! Mi kell még?

(#590) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Mellesleg ennek a balesetnek a helyszinelését láttam is:
Bővebben: link
felborult a focus de viszabortiás után 100rongy volt rajta a lakatos meló és 200rongy a szélvédő... :C
Ja és a Focusos volt a hibás egyértelmüen és végül ő is adta a betétlapot... nagy vita volt :D
ja Focusba: kulcs csont törés és zuzodások
Astrába: kulcs csont törés, agyrázkodás az egyik utasnál a sofförnél pedig semmi:C
Mellesleg gismot nem akarom megsérteni de neki sincs nagy tapasztalata autó vásárlás ügybe lemerem fogadni;]. A Német autok meg igenis szépek:)

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#591) TexT-BoY válasza TexT-BoY (#590) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ja és a csajnak mondták (aki a focust vezette) hogyha nem focusba ül hanem pl egy yarisba akkor már nincs köztünk:DDD

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#592) Avicularia válasza divot (#567) üzenetére


Avicularia
veterán

ugyan ilyenem van csak fekete,és maximálisan meg vagyok vele elégedve :)
1.2 16V ,sportos és kényelmes

(#593) divot válasza Avicularia (#592) üzenetére


divot
veterán

Valahogy ki kell ábrándítanom magam a C2-ből, és akkor egyértelmű befutó a Punto Sporgint. Asszem elmegyek tesztvezetésre. ;]

(#594) kymco


kymco
veterán

Ma megnézek egy használt skoda fabia kombit......

www.refujvaros.hu

(#595) sakál válasza divot (#593) üzenetére


sakál
tag

Szerintem a mostani döntésed a legjobb.

A szépség az eszed rovására megy

(#596) Goose-T válasza kymco (#594) üzenetére


Goose-T
veterán

Azzal nem jársz rosszul. Tesómnak is Fabiaja van. Az előző Fabiajat szarrá törték: stoptáblás kereszteződésben 70-nel merőlegesen belehajtott (a stoptábla mögül) a bal első ajtóba (!) egy Toyota, a kocsi kitörte a futóművét a padkán majd egy házfalnak csapódott. Tesóm karcolás nélkül szállt ki belőle. Masszív kis autó. Vezettem én is párszor, nagyon faka - elektromos szervő, elektromos pedálok - mint egy videojáték. :) Nem zörög benne semmi bő 2 év használat után sem, probléma még nem volt vele.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#597) kymco válasza Goose-T (#596) üzenetére


kymco
veterán

:) :DD :))

www.refujvaros.hu

(#598) Goose-T válasza kymco (#597) üzenetére


Goose-T
veterán

Mi ezen a vicces? :) Elfelejtettem hozzáírni, hogy a második Fabiaját vezettem sokszor, az első nem volt meg sokáig. A lényeg az, hogy ha törődsz a gyermekeid biztonságával, akkor nem Suzukit veszel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#599) kymco válasza Goose-T (#598) üzenetére


kymco
veterán

:)) Lehet, hogy nem egyértelmű, de előre is örülök, a mai kocsimustrának. Amit írtál, csak fokozta az örömöm :DD

www.refujvaros.hu

(#600) kymco


kymco
veterán

Este remélem jó hírekről számolhatok be..... :))

www.refujvaros.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.