Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131451) Celtis válasza Deck (#131448) üzenetére


Celtis
veterán

Közben én is rájöttem, hogy privátban beszéltünk róla, csak olyan régen volt, hogy nem ugrott be.

(#131452) Deck válasza Celtis (#131451) üzenetére


Deck
titán

Nem volt időm ezzel foglalkozni eddig sajnos.

PS5

(#131453) Celtis


Celtis
veterán

Kb. tavaly június 14-én jelentettem be az Samsung KS7000 képakadozás hibáját. Legalábbis 15-én reagáltak először. Január vége óta már a TV sem volt nálam. A Samsung a probléma megértése és javítása helyett a csökönyös ellenállást választotta, de vesztettek.

Ma kaptam vissza a készülék vételárát. Kicsit több mint 9 hónapba tellett. Nehéz szülés volt. Nem tartom valószínűnek, hogy valaha még egyszer Samsung terméket veszek, vagy bárkinek ilyet ajánlok.

(#131454) ΞΔGLΞ válasza Deck (#131446) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kíváncsi vagyok a válaszra...Ez már szerintem változott rossz irányba a múltkorihoz képest.

(#131455) JoeYi válasza Celtis (#131453) üzenetére


JoeYi
őstag

grat. Bár én nem látom a hibát a mintavideóban. Nyilván ezért kár nekem prémium tévét vennem, úgyse látom a különbséget :D

(#131456) Krissz1983 válasza PuMbA (#131450) üzenetére


Krissz1983
aktív tag

Köszönöm szépen.

Give them nothing but take from them everything

(#131457) Deck válasza ΞΔGLΞ (#131454) üzenetére


Deck
titán

Szerintem is. Amint hívnak majd (azt mondták fognak) megírom mit mondtak.

PS5

(#131458) kokokka válasza Deck (#131446) üzenetére


kokokka
őstag

Örülök, hogy nem OLED-et vettem és hogy Samsungot. Ez sem egyforma mindenkinél :)

(#131459) csvzs


csvzs
csendes tag

Sziasztok!

Szemezgetek többek közt a SAMSUNG QE65Q6FN tévével.
Sikerült valakinek a Telekom féle IPTV set top boxot a TV távirányítójával kezelni ? Nagyon nem szeretnék több távirányítót és a Harmony-tól próbálok szabadulni.

Köszönöm szépen.

(#131460) kokokka válasza csvzs (#131459) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem QE65Q6FAM van, azzal simán működik.

(#131461) csvzs válasza kokokka (#131460) üzenetére


csvzs
csendes tag

Nagyon köszönöm.
Kiváncsi vagyok hogy oldották meg, hisz sajnos a Cisco nem tud HDMI CEC-et. Gyanítom van a távirányítóban IR is.

(#131462) direwolf válasza csvzs (#131461) üzenetére


direwolf
őstag

Igen, infrán vezérli.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#131463) JoeYi válasza csvzs (#131461) üzenetére


JoeYi
őstag

a one remote-ok alján van infra, ez a trükk

[ Szerkesztve ]

(#131464) Krissz1983 válasza csvzs (#131459) üzenetére


Krissz1983
aktív tag

Pont ezt a tv-t vettük meg.
Nálam simán megy.
A beállítások alatt egyszer ki kellett kapcsolni a boxot majd vissza és utána teljesen jól ment.

[ Szerkesztve ]

Give them nothing but take from them everything

(#131465) Fr3eWar válasza JoeYi (#131463) üzenetére


Fr3eWar
őstag

az elejében van az infra.
A fémtávnak az alján az egy gomb amit küldtél, és azt benyomva szétcsúszik a távirányító mint a man in black vakuja, és úgy lehet elemet cserélni.

Fémtáv 2018-ban csak a Q9FN-hez és Q900-hoz járt. Még a Q8fn-hez is fekete műanyagot adtak.

Saját kép:

[ Szerkesztve ]

(#131466) csvzs válasza JoeYi (#131463) üzenetére


csvzs
csendes tag

Srácok köszönöm, nagyon segítőkészek vagytok :).

(#131467) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Az mu6102 támogatja az 5GHz wifit?Szeretnék egy ilyet routert venni,de nem tudom a tv-n is jobb lesz-e a net.
(persze,a wifi dual band,de örülnék ha menne 5GHz-en)

[ Szerkesztve ]

(#131468) JoeYi válasza Fr3eWar (#131465) üzenetére


JoeYi
őstag

ahaa, jó tudni, köszi

(#131469) JoeYi válasza ToBeY (#131467) üzenetére


JoeYi
őstag

ezen oldal szerint tudja az 5GHz-et

(#131470) csvzs


csvzs
csendes tag

Minél többet olvasok a Q6FN-ről annál jobban tetszik, viszont találkoztam 2 dologgal ami nagyon megütötte a szemem:
1. Nincs DTS dekódolás, de ami még rosszabb, hogy ARC-n keresztül sem küldi át az erősítőnek :( .
2. Dolby Vision-t kispórolták belőle. Bár ez kevésbé zavar mint az első.

Van olyan aki ütközött a TV használata közben az első problémába ?

(#131471) suste válasza JoeYi (#131469) üzenetére


suste
veterán

De ott csak N-es az 5ghz, vagyis sokkal gyorsabb nem lesz. Sőt még a tavolsagtól függően még kevesebb is lehet.....

(#131472) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv

Samsung ue55mu6122 tv -n a youtube app, nem indul el. Yt logonal megáll. Mit tudok vele kezdeni?

(#131473) direwolf válasza suste (#131471) üzenetére


direwolf
őstag

Tegnap indítottam el a fiam szobájában egy évek óta pihenő tp-link 1043-ast switchnek, és mi fogadott... a Te owrt builded :DDD :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#131474) mpo válasza csvzs (#131470) üzenetére


mpo
veterán

3 nappal ezelőtt ugyanezt kérdezték, itt a válasz:
[link]
Se ki, se be nem tudja.

Ha érted, akkor már elavult.

(#131475) kokokka válasza Fr3eWar (#131465) üzenetére


kokokka
őstag

Műanyag vagy fém? Kit érdekel? Működjön, tudja a dolgát. Az enyém műanyag amiért hálát is adok, mert megőrülnék ha egy ezüstszínű távirányítót kéne nézegetnem. Mind a hét fekete kivéve a projektorét, mert az fehér. Abban is jobban örülnék a feketének. Ebben sem vagyunk egyformák :)

(#131476) Fr3eWar válasza kokokka (#131475) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hol volt erről szó? Ez most úgy kikívánkozott?

[ Szerkesztve ]

(#131477) lowphas válasza Fr3eWar (#131465) üzenetére


lowphas
tag

Nekem ilyen fém van a mu6452 és a Q8fn-hez is. Annyi a különbség, hogy a Q8fn fém távirányítóján a gombok kicsit kitüremkednek, a régin pedig nem. Plusz van egy plusz gomb az ambient mode miatt.

[ Szerkesztve ]

(#131478) petir válasza Celtis (#131390) üzenetére


petir
senior tag

Szia ,

Tovább jutttam, készítettem pár fotót , hogy ne legyen látatlan...

Tehát a két főpanel ami a TV-ben van. Itt egy kép egyben is, bár ezen nem sok látnivaló van.

Alaplap:

Táppanel:

Az alkatrészeken szemmel látható sérülést nem láttam, se egy púpos kondi se egy égett ellenállás a diódák is egyben vannak szóval semmi. Biztosíték kicsengetve - de mondjuk ez egyértelmű.

Gondoltam teszek egy próbát bekapcsolom a TV-t alaplap nélkül - TV bekapcs. tapasztalat nem indul újra ledek világítanak. - OK

Bár senki nem reagált a youtube-os linkre végigolvastam minden kommentet és valakinek működött ezen a típuson. Hát hajrá :
Ugye a feladat a H_RESET és M_E_SDA pontokat rövidre zárni bekapcsolni a TV-t 20mp -ig majd ki..és alap állapotba áll vissza a TV. (Később sokkal jobban utánaolvasva ez kiderült igazából a service menüben módosított adatokat állítja vissza szóval sokat nem ért..max egy próbát)

Nézzük...
Sajnos matrica takarja a pontokat ezt gondosan eltávolítva láthatóvá válik az 5 pont. ( fotó inkább a matrica infója miatt. )

Az 5 pont olvashatóan :

Az átkötést betéve:

Mint írtam nem hozott sikert :(

Folytatás.
Mikor az ember már nyakig benne egy témába és nem nyugszik mindig valami előjön így bukkantam rá a szerviz menüre. Amit sikerült is előcsalni.
Szerviz menü TV infó:

Mivel a TV mindig újraindult nem volt egyszerű de sikerült a factory resetig eljutni:

A power LED villogásából gondolom , hogy végig is fut! Mivel mikor bekapcsol a TV régiót kell választani - de sajnos továbbra is a hiba él - legnagyobb bánatomra!

A leírtak alapján illetve a fotón lévő infók birtokában tudna valaki tippet adni merre tovább?
A szoftvert mint előzőleg beszéltük én is elvetettem itt valami más lesz...a kérdés mi?
Az alaplapon van egy IC amiről sokat írnak lehet ő a ludas?

Várom az ötleteket, bízom benne van valaki lelkes fórumtárs aki volt hasonló cipőben :))))

[ Szerkesztve ]

(#131479) PuMbA válasza #81556480 (#131472) üzenetére


PuMbA
titán

Húzd ki a TV-d a konnektorból és vissza :) Érdemes letiltani az automatikus app indítást is a TV általános beállításokban.

(#131480) Celtis válasza petir (#131478) üzenetére


Celtis
veterán

Na, te sem lopod a napot.
Azt hittem sokkal hamarabb kikapcsol és nincs idő semmire. Nem ismerem a Samsung szerviz menüt, de nincs esetleg benne hibakód tárolva vagy valami kikapcsolás ok számláló? A pana plazmában volt.
Félek nem ebben a topikban fogsz választ kapni.

(#131481) petir válasza Celtis (#131480) üzenetére


petir
senior tag

Te mondtad , hogy látatlanba nehéz :)) én mindent megtettem :)
Viccet félretéve olyan gyorsan kapcsol ki ahogy a drive-os videó mutatja igen fürgén nyomkodtam és le se merem írni hanyadik próbálkozásra sikerültek a fotók...

Nem ismerem sajnos én se a szervizmenüt és a nagyobb baj , hogy időm sincs megismerni :D kb 20 mp és újraindul...

Tipp - hol keressem ? - Ha van.

Igen látom , hogy itt inkább üzemelési tippek trükkök vannak, ez meg inkabb javítás bár később lehet ez is hasznos lehet másnak is. Az a baj , hogy PH -n nem tálaltam más topikot ahova ez befért volna.

(#131482) FollowTheORI válasza petir (#131478) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valójában amit összekötöttél te sem tudod mit kötöttél össze nem?

Az SDA és SCL kivezetések az ún. I2C buszhoz tartoznak... ha jó látom azt kötötted valamihez, ami nyilván semmit nem ér magában.

A Hard Reset felírathoz tartozót kéne kötni a földre és esetleg mellég a SDA-t is.
Vhogy így:

Tehát SDA-GND és HRESET-GND is kéne.

Egyébként meg szerintem a hibát műszerek nélkül sosem találod meg, csak szervíz.

Az hogy újraindulgat elég sokminden lehet, a szofveres/firmware gondtól kezve valamelyik sérült részáramkörig bezárólag.
Mivel van kép valameddig, így inkább a vezérlés vagy jelfeldolgozás vagy a fő központi chip és firmware körül lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#131483) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Mondjuk most néztem meg mit csinál a tévé az eredeti linkelt videódon... szerintem ez alapján a tuner résznél és a hozzá kapcsolódó áramköröknél lehet a bibi inkább.
Az EPROM resetelése vagy ilyesmi nem hiszem megoldja ezt, főleg ha nem volt turkálva a hiba előtt a szervízmenüben vagy szoftveresen, pl frissítés volt épp előtte. Mondjuk akkor lehet el se indulna.

+ még valami.

gondolom a Samygo-s reset oldalról szedted ezeket, ott írják is hogy kb 20 másodpecig kéne bekapcsolás után tartani a rövidzárat a két pont között, kvázi amíg a TV jelez hogy nem tudja olvasni a ROM-ot... úgy csináltad?
Meg előtte ha tudod ki kéne menteni (fotózni) a beállításokat a factory menüből.

De ez tényleg nem az a topic ahol ezt meg fogják oldani vagy mondani neked. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#131484) petir válasza FollowTheORI (#131483) üzenetére


petir
senior tag

Szia FollowTheORI

A Te képeden más típusú panel lehet, mert nekem 5 pont volt a Tiéden 6 van. Az IC lehet stimmel .
Valószínű nem oldja meg...a factory reset se segített :(

A szervizmenübe van hiba lista ? Ha van esetleg segíthet?

Igen látom , hogy itt a topic másról szól azért...

(#131485) FollowTheORI válasza petir (#131484) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen, nem a kép a lényeg, hanem hogy milyen feliratú pontokat kötsz össze... az mindegyiken kb ugyanaz.

Ennyire nem ismerem a lelkivilágukat, szóval nem tudom... ezt egy szervizes tudja... de szerintem nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#131486) petir válasza FollowTheORI (#131485) üzenetére


petir
senior tag

Ezt standby-ba? Kihúzva? Hogyan ?
Azért még várom a csodát hátha jelentkezik valaki :)

(#131487) sandró60 válasza petir (#131486) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt a topikot nézted már? Tv hiba
Őt keresd

[ Szerkesztve ]

(#131488) Szabi020


Szabi020
tag

Üdv mindenkinek!

Szeretném kérdezni, hogy tudja e valaki, hogy az alábbi típus mikor lesz elérhető, illetve árban mire lehet majd számítani? (Ha már beállt az ára
)

QE43Q60RA

A helyzet ugyan is az, hogy csere utalvánnyal rendelkezem amit a samsung állított ki egy kínkeserves 3 hónap után. Miután nem bírták az előző készüléket megjavítani harmadjára sem.

A gond csupán csak annyi, hogy az érvényességi ideje kötött. Én pedig akkor már megvárnám ezt a típust.
Ha valaki esetleg tv vásárlását tervezi a pécsi euronicsba az szóljon legyen kedves privátban, mert legalább az utalványt el lehetne sütni, azt nem szeretném, hogy lejárjon. Akit érdekel az kérem jelezze felém és megbeszéljük a továbbiakat.

Köszönöm és elnézést kérek a részben off miatt.

(#131489) mpo válasza Szabi020 (#131488) üzenetére


mpo
veterán

Nem találtad meg?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#131490) ΞΔGLΞ válasza Szabi020 (#131488) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szia!

MM

--------

mpo kolléga beelőzött...de szerintem ez már ott van az euronics raktárakban is, az árukereső meg nem mindig naprakész...

[ Szerkesztve ]

(#131491) mpo válasza ΞΔGLΞ (#131490) üzenetére


mpo
veterán

Az Euronics sem naprakész, mert nincs náluk még.

Ha érted, akkor már elavult.

(#131492) petir válasza sandró60 (#131487) üzenetére


petir
senior tag

Átvonulok oda - köszönöm!

(#131493) ΞΔGLΞ válasza mpo (#131491) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem értetted, amit írtam?
Az árukeresőn sokszor nincs kint az a termék, amit egyébként már árulnak.

(#131494) karicsek válasza Fr3eWar (#131465) üzenetére


karicsek
aktív tag

Nekem q8fn-hez fémet adtak.

(#131495) Szabi020 válasza mpo (#131489) üzenetére


Szabi020
tag

ΞΔGLΞ

Köszi. Ezt az mm es árat én is láttam. Euronicsba nem áruljak még. Nem is tudják mikor lesz ami az én esetemben fontos.

Ez az ár pedig a bevezető. Arra gondoltam mennyi lesz a normális ára a kezdetek után.

(#131496) ΞΔGLΞ válasza Szabi020 (#131495) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Amíg a samsung rá nem jön, hogy ennyiért nem lehet eladni. Komolyan...
Ha nem fogják venni, az ára esni fog. Új tévét meg nem fognak rögtön akciósan beárazni. Szerintem, nyárig ez az ár biztos marad.
De miért pont ez a tv kell?

(#131497) kokokka válasza Fr3eWar (#131476) üzenetére


kokokka
őstag

Igazad van, nem pont Neked szántam, csak Te említetted ezt a témát utoljára. Mert voltak itt olyan hsz-ek, hogy milyen gagyi a műanyag, e miatt írtam.

(#131498) Szabi020 válasza ΞΔGLΞ (#131496) üzenetére


Szabi020
tag

Volt egy UE43KU6000K-m. Amit monitornak használtam. foltos lett a kijelzője. Kicserélték a panelt gariban, majd csíkos lett. Ismét cseréltek valamit ugyan az maradt!

Akkor kezdődött a háború a samuval és most kaptam utalványt. Mivel monitornak a 49" már nagy ragaszkodom a 43"-hoz.

Ki is néztem az UE43NU7442-t amit pont már nem forgalmaz az euronics. Bejöttek ugye az RU szeriák is pont. Amiből 1db van a boltban az is egy közel alap és az is magas áron.

Gondolkodtam a QE49Q6FN -ben de a 49" mint monitor már nagy. Viszont a qled jó lenne, mert van ilyen q6fn itthon nagyobb méretben és nagyon pöpec.

Így hát megörültem ennek a QE43Q60RA-nak miután ez qled is és 43"-is. így jó lenne egy ilyen készüléket beszerezni.

Tekintve, hogy jelenleg a QE49Q6FN is sokkal olcsóbb kérdeztem,hogy ennek mennyi lesz majd az ára. ha most tippelnem kéne azt mondanám pár hónap és olyan 210 ért simán haza lehet majd vinni. De ez csak tipp.

Csak mivel nagyon új ez még várat magára. az utalványt pedig nem tudom meddig tudom pontosan felhasználni. Cseh euronics oldalon kint van,hogy április 15-től lesz,.

Az az ötletem pedig,hogy ha valaki akarna venni valamit pont az euronicsnál úgy jött,hogy oda tudom adni az utalványt én pedig nem vagyok rákényszerülve, hogy itt vásároljak.

Nagy vonalakban ennyi. Remélem érthető :)

(#131499) ΞΔGLΞ válasza Szabi020 (#131498) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Oké, ha monitornak kell, akkor ez a tv valóban jó választás lesz, főleg, mert qled-ben talán nem is volt még ekkora méretben. De a 210 körüli ár az nem mostanában lesz...

(#131500) PuMbA válasza Szabi020 (#131498) üzenetére


PuMbA
titán

43 se annyira jó már monitornak, mert fordítani kell a fejed, ha a sarkokat nézed :) 34" körül van vége a PC monitoroknak emiatt. Pro játékosok pedig 24-27"-nál többet nem használnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.